Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες σημερα επαιζα με τους τρανσμιτερ του n8 και του n900...

και η διαφορα δυστηχως ειναι τεραστια υπερ του ν900...

δεν ξερω αν ειναι θεμα λογισμικού η hardware παντως το n900 επιανε καμπανα απο το πισω καθισμα.....:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες σημερα επαιζα με τους τρανσμιτερ του n8 και του n900...

και η διαφορα δυστηχως ειναι τεραστια υπερ του ν900...

δεν ξερω αν ειναι θεμα λογισμικού η hardware παντως το n900 επιανε καμπανα απο το πισω καθισμα.....:blink:

Δεν θα το πιστεψεις αλλα η κεραια του ραδιοφωνου (εκτος αν εχεις λεωφορειο) ειναι συνηθως πανω απο τις πισω θεσεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστεψεις αλλα η κεραια του ραδιοφωνου (εκτος αν εχεις λεωφορειο) ειναι συνηθως πανω απο τις πισω θεσεις.

 

σε οποια θεση και αν τα εβαλα παντως το n900 επαιζε πιο δυνατα...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και άλλος το ανέφερε. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα όταν κάποιος μας καλέι και όχι πρώτα το όνομα και μετά το επιθετο?

 

γραψε την επαφή ανάποδα (στο όνομα το επίθετο και το αντίθετο) λογικά θα πιάσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε οποια θεση και αν τα εβαλα παντως το n900 επαιζε πιο δυνατα...:)

 

καλημερα ! μπες στα hacks του Ν8 και δοκιμασε το mod6 . Το χουν δοκιμασει πολλοι εδω μεσα και λενε πως δυναμωνει τον fm transmitter.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

γραψε την επαφή ανάποδα (στο όνομα το επίθετο και το αντίθετο) λογικά θα πιάσει

και μαμω τις σκεψεις. Μάλλον θα πιάσει. θα το κάνω και θα δούμε.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν την πατήσει κανεις οπως εγω μετα απο hard reset με τα 3+1 κουμπιά, η λυση στο χάσιμο του ovi είναι το φλασαρισμα, αλλα - οχι με τα αρχεια που κατεβαζουμε απλα για την αλλαγη γλωσσας 150-200mb- αλλα συμφωνα με το product code της συσκευσης, κατεβάζουμε όλα τα αρχεία - μερικα γιγα - με τον φοινικα για την συσκευη μας, και με τα εξτρα αυτά στο φλασαρισμα το ovi επανέρχεται..
Link to comment
Share on other sites

γραψε την επαφή ανάποδα (στο όνομα το επίθετο και το αντίθετο) λογικά θα πιάσει

 

Πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι...!!!:lol::lol:

 

Και αν αλλάξουμε συσκευή, ή αν θέλουμε να στείλουμε την επαφή σε κάποιον άλλον με νορμάλ Νόκια (Ε71 πχ) θα του λέμε να τα ξαναλλάξει γιατί εμείς έχουμε Symbian^3 :cry:

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και άλλος το ανέφερε. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα όταν κάποιος μας καλέι και όχι πρώτα το όνομα και μετά το επιθετο?

 

Δοκίμασες αυτό: επαφές>ρυθμίσεις>προβολή ονομάτων>επώνυμο όνομα;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! μπες στα hacks του Ν8 και δοκιμασε το mod6 . Το χουν δοκιμασει πολλοι εδω μεσα και λενε πως δυναμωνει τον fm transmitter.

 

δεν έχει τόσο μεγάλη βελτίωση , μικρή είναι η διαφορά χωρίς το μοντ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτό: επαφές>ρυθμίσεις>προβολή ονομάτων>επώνυμο όνομα;

 

Ναι. Παρόλο που είναι επιλεγμένο το "Επωνυμο, Ονομα" και στις επαφές τις εμφανίζει σωστά , στο μητρώο κλήσεων και στην αναγνώριση καλούντος εμφανίζει πρώτα το όνομα.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! μπες στα hacks του Ν8 και δοκιμασε το mod6 . Το χουν δοκιμασει πολλοι εδω μεσα και λενε πως δυναμωνει τον fm transmitter.

 

με το mod6 το εχω...:)

κοιτα εδω αλεξανδρουπολη δεν εχω προβλημα υπαρχουν πολλες ελεύθερες συχνοτητες...

απλα το n900 και σε αυτες εκμπεμπει πιο δυνατα...

παντα ειχα απορια να τα συγκρινω αυτα τα 2..γιατι πολλα παιδια κανανε παραπονα για παρασιτα πραγμα που εγω εδω Αλεξανδρούπολη δεν καταλαβαινα...

και ομως υπαρχει διαφορα...ισως το διορθώσουν στην συνεχεια η απλα το n900 ειναι πιο δυνατο σε αυτο τον τομεα...

anyway...:)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και τα δύο τηλέφωνα να παίζουν διαφορετικά τραγούδια στην ίδια συχνότητα για να δείτε ποιο θα "επικρατήσει"....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και τα δύο τηλέφωνα να παίζουν διαφορετικά τραγούδια στην ίδια συχνότητα για να δείτε ποιο θα "επικρατήσει"....

 

εχεις δικιο αυτο δεν το σκεφτηκα...θα το δοκιμασω καποια στιγμη αυριο...:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Βοηθήστε με λίγο σε αυτό το θέμα αν μπορείτε'το δικό μου ν8 κρατάει σε μπαταρία 3 μέρες ενώ του φίλου μου με μέτρια χρήση, χωρίς φωτό, βίντεο, και gps μόνο μιάμιση ημέρα.Έχει πάνω το spb ενώ εγώ όχι. Παίζει κανένα ρόλο αυτό?ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Βοηθήστε με λίγο σε αυτό το θέμα αν μπορείτε'το δικό μου ν8 κρατάει σε μπαταρία 3 μέρες ενώ του φίλου μου με μέτρια χρήση, χωρίς φωτό, βίντεο, και gps μόνο μιάμιση ημέρα.Έχει πάνω το spb ενώ εγώ όχι. Παίζει κανένα ρόλο αυτό?ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ναι παιζει μεγαλο ρολο μιας κ απο προσωπικη εμπειρια μπορω να πω οτι το συγκεκριμενο προγραμμα(spb shell),ρουφαει την μπαταρια σαν σφουγγαρι...(τουλαχιστον γρηγοροτερα απο το αν δεν ετρεχε η εφαρμογη)...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

οταν παω να κανω στο κινητο μου αντιγραφο ασφαλειας μου λεει οτι δεν ειναι αρκετη η μνημη.

 

που παμε να αλλαξουμε την ρυθμιση αυτη και να βαλουμε οποια μνημη προεπιλεγμενη θελουμε εμεις?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να κανω στο κινητο μου αντιγραφο ασφαλειας μου λεει οτι δεν ειναι αρκετη η μνημη.

 

που παμε να αλλαξουμε την ρυθμιση αυτη και να βαλουμε οποια μνημη προεπιλεγμενη θελουμε εμεις?

το αντιγραφο ασφαλειας το αποθηκευει μονο στη καρτα μνημης και δεν εχουμε δυνατοτητα να το αλλαξουμε. Αν σου βγαζει αυτο το μυνημα τοτε η δεν εχεις πια αρκετο χωρο στην καρτα μνημης η δεν εχεις βαλει καρτα μνημης στο τηλεφωνο σου

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα ενα γραπτο μηνυμα και ο αποστολεας εγραφε οτι ηταν απο "Νοκια" αλλα το μηνυμα δεν εβγαζε νοημα γιατι ηταν του στυλ "ΣmSxLRΔ:"uΘΙ>" κτλ. Τι ακριβως ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια απορία ξέρει κανείς γιατι το GpS δεν με βρίσκει ποτέ παρα μόνο όταν συνδέεται στο ιντερνετ? και για πλοήγηση ποτέ δεν βρίσκει το Gps
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ελαβα ενα γραπτο μηνυμα και ο αποστολεας εγραφε οτι ηταν απο "Νοκια" αλλα το μηνυμα δεν εβγαζε νοημα γιατι ηταν του στυλ "ΣmSxLRΔ:"uΘΙ>" κτλ. Τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Ακριβως το ιδιο ελαβα κι εγω. Αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο για το περιεχομενο του ας μας διαφωτισει. Παντως οτι κι αν ηταν εγω το διεγραψα κατευθειαν αφου ετσι κι αλλιως δεν εβγαζα νοημα απ' αυτα που εγραφε:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το παρακάτω sms από την nokia στο Ν900, πιθανών να είναι το ίδιο :)

Έχετε αλλάξει τη συσκευή σας; Για να έχετε τις πιο ακριβείς συμβουλές, ενημερώστε το μοντέλο κινητού σας και την ημερομηνία αγοράς στην τοποθεσία web my nokia.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μηνες συμβιωσης με το Ν8 ,με αφησε έτσι ξαφνηκα που λέει και ο ρέμος...εκλείσε και δεν ξανάνοιξε ποτέ...Ανοίγει..Μένει στην οθόνη ΝΟΚΙΑ και αυτό ήταν...Εχς δωκιμασει να το φλασαρω με τον ΦΟΙΝΙΚΑ,ολοκληρώνεται κανονικά,αλλα δεν ξεκινάει με τίποτα το κινητο..Πάω ΝΟΚΙΑ μου φαινεται..Φάληρο για σίγουρα?Καμια πρόταση,λύση?
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.πάλι εδώ.όταν λέτε κοκκινιλα λέτε όταν έχουμε το μεγάλο ρολόι και είναι στην αναμονή,είναι όλο το ρολόι λευκό.μόλις παταω το κουμπι του μενου και είναι κλειδωμένο,σχεδόν όλο το ρολόι γίνεται μπορντό.αυτό είναι το πρόβλημα?το ειχα δει από την πρώτη μέρα.αλλά νόμιζα ότι έτσι θα ειναι.μόλις τωρα το δοκίμασε και με φωτεινότητα στο ελάχιστο.και είναι άσχημο.Δεν το πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.πάλι εδώ.όταν λέτε κοκκινιλα λέτε όταν έχουμε το μεγάλο ρολόι και είναι στην αναμονή,είναι όλο το ρολόι λευκό.μόλις παταω το κουμπι του μενου και είναι κλειδωμένο,σχεδόν όλο το ρολόι γίνεται μπορντό.αυτό είναι το πρόβλημα?το ειχα δει από την πρώτη μέρα.αλλά νόμιζα ότι έτσι θα ειναι.μόλις τωρα το δοκίμασε και με φωτεινότητα στο ελάχιστο.και είναι άσχημο.Δεν το πιστεύω.

το ότι σου γίνεται μπορνω το ρολόι σημαίνει ότι όντως έχεις θέμα, όπως όλοι σχεδόν οι κάτοχοι του Ν8 για τη συγκεκριμένη απόχρωση του γκρι. Αυτό δε σημαίνει ότι η ΝΟΚΙΑ θα το αναγνωρίσει ή ακόμα χειρότερα ότι θα διορθωθεί! Για παράδειγμα εμένα στο Βόλο μου το κράτησαν το κινητό για επισκευή σε δύο θεματα

1. Διαρροή φωτός, η οποία παραμένει σε μικρότερο βαθμό

2. Οθόνη, η οποία όπως μου είπαν ,αλλά αν θέλω το πιστεύω, έγινε αλλαγή και δεν υπήρχε διαφορά και μου έβαλαν πάλι την παλιά.

Τώρα, επιπρόσθετα όταν κάνω αναβάθμιση με το φοίνικα ο CΟΝΤRΟLLΕR κάνει αναφορά για ΒΑD ΒLΟCΚS μνήμης ενώ εχω χάσει φωτογραφίες και βίντεο. Σε μια πτώση σου είχα με τη θήκη ράγισε το ένα κομματάκι του μαύρου πλαστικού ενώ το πληκτρο σετ κλειδώνει και ξεκλειδώνει είναι σαν να έχει ξεβαψει.

Την τρίτη παω καρφωτος για αντικατάσταση συσκευής χωρίς δεύτερη κουβέντα. 3 μήνες το εχω. Έλεος. Και ξανά νοκια δύσκολα θα πάρω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...