Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην το λες φιλε...στους περισσοτερους ειναι η κοκκινιλα...Εγω που το ειχα παει σε nokia care για αλλαγη δν μου την αλλα3αν ενω μου ειπαν οτι την αλλαξαν και μου λεγαν και διαφορα του τυπου:Για πες μας ρε φιλε που την ειδες την κοκκινιλα??γτ εμεις δν βλεπουμε και πολυ καλα!!!!Βγηκα επιτοπου απο το μαγαζι και τραβηξα μια φωτο στο σκοταδι σε ανοιχτο χωρο και φαινοταν ολη μωβ,ξαναμπαινω μεσα το βλεπει,περναει και τη φωτο στο pc μονο που εκει φαινοταν κανονικα και τα χασε και δν ειχε τι να πει μετα απο αυτο...Το ξαναπηγα ομως για αλλαγη και οντως αυτη την φορα την αλλαξαν αλλα ειναι παλι ελατωματικη και οσο τους ειπα να το προσεξουν τοσο αυτοι αφησαν δαχτυλιες μεσα απο το γυαλι..:mad::mad: Τεσπα οταν μου δωθει η ευκαιρια να παω για λιγες μερες θεσσαλονικη θα παω Ευοσμο...Μην βιαστεις και πας για αλλαγη...περιμενε λιγο ακομη κατα τη γνωμη μου..

 

θελω να πω και κατι αλλο που παρατηρησα αλλα μπορει να ειναι και ιδεα μου:Προχθες ειχα παει μια βολτα απο πλαισιο και κοιτουσα κατι τηλεορασεις και σε μια συγκεκριμενα SAMSUNG LED 42'' ειδα να δειχνει τις γκρι αποχρωσεις μωβ και πολυ εντονα οπως και στο κινητο....

 

Το άφησα πριν από καμια ώρα. Ήταν ενήμεροι εκεί για το πρόβλημα και μου είπαν πως θα την αλλάξουν. Βέβαια μου πέταξαν και κάτι, να δούμε αν πήρε υγρασία και τέτοια χαζά, αλλά δεν μάσησα. Σε 2 μέρες θα είναι έτοιμο είπαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς πρόκειται για βλάκα τυχάρπαστο μη επαγγελματία. (ελπίζω να βλέπει, αν και χλωμό το κόβω). Θα σου πρότεινα να πας στο Π.Φάληρο που είναι σοβαροί και ξέρουν το αντικείμενό τους. Είναι μακριά σου βέβαια γι'αυτό πάρε ένα τηλ. πρώτα να σιγουρευτείς ότι έχουν ανταλλακτικά. Σε μισή ώρα θα σε φτιάξουν.

ρε συ δεν πρεπει πρωτα να δει μηπως υπαρχει αλλη ζημια και μετα να πει την αλλαζω λογω της κοκκινιλας? τυπικος ηταν ο ναθρωπος μη κανετε ετσι

 

Παιδια προσπαθω να περασω μια εφαρμογη που κατεβασα απο το μαγαζακι και συγκεκριμενα παιχνιδι μεσω ovisuite και ενω λεει μεταφορα μετα βγαζει σφαλμα στο κινητο για το πιστοποιητικο ενω εχω βαλει στις ρυθμισεις να τις περναει ολες και χωρις να ελεγχει για την υπογραφη...Τι συμβαινει?

αν η εφαρμογη δεν ειναι singed τοτε μονο αν το κινητο σου ειναι hacked δεν την ελεγχει. θα πρεπει να παρεις πιστοποιητικα η να περιμενεις καποιος να τη υπογραψει για ολους

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. λοιπον σημερα το πρωι πηγα το κινητο για αλαγη οθονης λογο της κοκκινιλας στην nokia της κιφισιας.ρωτησα το παιδι που δουλευει εκει αν θα μου την αλλαξουν δωρεαν κ η απαντηση του ηταν αυτο δεν το γνωριζω,θα το δουν απο τα κεντρικα τι εχει κ αναλογως την ζημια.του λεω με συγχωρεις απο την στιγμη που εχει την κοκκινιλα πρεπει να την αλλαξεις δωρεαν κ μου ξαναλεει αναλογως τι ζημια εχει.του λεω ρε φιλε η nokia δεν βγηκε κ παραδεχτηκε το λαθος της κ οσα κινητα εχουν αυτη την κοκκινιλα αλαζουν την οθονη δωρεαν?μου λεει ναι αλλα αναλογως τι ζημια εχει...........το κινητο δεν το αφησα γιατι τρελαθηκα με αυτα που ακουσα.μηπως εχω εγω λαθος η αυτος με δουλευει?περιμενω απαντηση απο οποιον ξερει.ευχαριστω

 

Ακουστε με προσεκτικα,για να μην σας δουλευει ο καθε αστοιχειωτος πλην μπασμενος υπαλληλισκος (κ.stendor σεμνα το λεω).

 

Οταν θα πηγαινετε θα αναφερετε ΠΑΝΤΑ το προβλημα στο αναλογικο ρολοι της προφυλαξης οθονης,μισο κοκκινο μισο μαυρο. Μην δειχνετε φωτογραφιες,βιντεο και τιποτα αλλο, αφενος δεν πειθονται με τιποτα οι φωστηρες αφετερου υπαρχει συγκεκριμενη οδηγια απο την ιδια την nokia,την οποια ειδα με τα ιδια μου τα ματια αφου ετυχε να μιλησω σε σχετικα προθυμο υπαλληλο παραδοξως,συμφωνα με την οποια οι συσκευες με την συγκεκριμενη διχρωμια μπορουν να δεχτουν αλλαγη οθονης. Αυτο να τους αναφερετε,να το ψαξουν εκει που ξερουν και να μη δεχεστε εξυπναδες και ασυμετρες απειλες για υγρασιες κτλ.

Και να το ξαναπουμε μια φορα ακομα,η Nokia σταθηκε τραγικη με το θεμα,δινοντας οδηγια για αλλαγη οθονης με μια οθονη επισης προβληματικη ! Τακτικες που εχω δει πολλες φορες απο τη samsung,που παραγει τις οθονες,κι απο οτι φαινεται την υιοθετει και η Nokia του κ.Elop. Γι αυτο κανετε υπομονη,να περασει ενας χρονος μηπως και παραλαβουν παρτιδες οθονων πραγματικα απροβληματιστες.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε με προσεκτικα,για να μην σας δουλευει ο καθε αστοιχειωτος πλην μπασμενος υπαλληλισκος (κ.stendor σεμνα το λεω).

 

Οταν θα πηγαινετε θα αναφερετε ΠΑΝΤΑ το προβλημα στο αναλογικο ρολοι της προφυλαξης οθονης,μισο κοκκινο μισο μαυρο. Μην δειχνετε φωτογραφιες,βιντεο και τιποτα αλλο, αφενος δεν πειθονται με τιποτα οι φωστηρες αφετερου υπαρχει συγκεκριμενη οδηγια απο την ιδια την nokia,την οποια ειδα με τα ιδια μου τα ματια αφου ετυχε να μιλησω σε σχετικα προθυμο υπαλληλο παραδοξως,συμφωνα με την οποια οι συσκευες με την συγκεκριμενη διχρωμια μπορουν να δεχτουν αλλαγη οθονης. Αυτο να τους αναφερετε,να το ψαξουν εκει που ξερουν και να μη δεχεστε εξυπναδες και ασυμετρες απειλες για υγρασιες κτλ.

Και να το ξαναπουμε μια φορα ακομα,η Nokia σταθηκε τραγικη με το θεμα,δινοντας οδηγια για αλλαγη οθονης με μια οθονη επισης προβληματικη ! Τακτικες που εχω δει πολλες φορες απο τη samsung,που παραγει τις οθονες,κι απο οτι φαινεται την υιοθετει και η Nokia του κ.Elop. Γι αυτο κανετε υπομονη,να περασει ενας χρονος μηπως και παραλαβουν παρτιδες οθονων πραγματικα απροβληματιστες.

ακριβως αυτο εκανα.του ειπα που φαινοταν η κοκκινιλα κ ο ιδιος πηρε το κινητο στα χερια του εβαλε αναλογικο ρολοι (επειδη ειχα ψηφιακο) το κλειδωσε κ πατησε το κουμπι κ την ειδε κιολας.θα παρω ενα τηλ στην νοκια στο φαληρο οπως ειπε κ ο φιλος ο Moralas

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να δηλωσω πως eshop/getitnow/Κωτσοβολος εκει που το ειχανε 467 ευρω και νομιζα οτι θα πεσει και αλλο,το βαλανε ξανα 499 ευρω.Αμ δεν που θα ασχοληθω αλλο με αυτους...Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες που αν και παραεισαγωγης (Germany) στο δινουν πανω απο 100 ευρω φθηνοτερα απο τα τα λεγομενα μεγαλα μαγαζακια.Κουτοπονηροι ελληνες,που την ειδανε Πασχα και βαρανε στο κεφαλι.Ουτε καρτελ να χαμε και εκει.

 

Αντε στο καλό λοιπόν.Οταν εγω με 377 γνωριζω οτι παιρνω παραεισαγωγης,σε οτι χρωμα γουσταρω,αλλα δεν με κοροιδευουν κιολας.

 

Το πα και ξελαφρωσα.Ευχαριστω!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτη η κοκκινιλα που λετε για την οθονη μπορει να παρατηρηθει και καπου αλλου εκτος απο το αναλογικο ρολοι του screensaver? ρωταω γιατι στο δικο μου φαινεται ελαχιστα αλλα μονο στο αναλογικο ρολοι δεν το εχω δει πουθενα αλλου.

 

Ευχαριστω

Edited by n_kougi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτη η κοκκινιλα που λετε για την οθονη μπορει να παρατηρηθει και καπου αλλου εκτος απο το αναλογικο ρολοι του screensaver? ρωταω γιατι στο δικο μου φαινεται ελαχιστα αλλα μονο στο αναλογικο ρολοι δεν το εχω δει πουθενα αλλου.

 

Ευχαριστω

 

σε καποιες αποχρωσεις του γκρι μονο αλλα αμα ειναι ελαχιστα εισαι νταξει, μην πας να το αλλαξεις ακομα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το αναλογικο ρολοι πως μπαινει βρε παιδια γιατι παρα την ρυθμιση που του εκανα δεν μου το βγαζει για να δω την κοκκινιλα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το αναλογικο ρολοι πως μπαινει βρε παιδια γιατι παρα την ρυθμιση που του εκανα δεν μου το βγαζει για να δω την κοκκινιλα.

 

απο ρυθμισεις-θεματα-προφυλαξη οθονης-μεγαλο ρολοι

Link to comment
Share on other sites

απο ρυθμισεις-θεματα-προφυλαξη οθονης-μεγαλο ρολοι

 

ετσι το εχω κανει αλλα μου βγαζει το ψηφιακο!! δεν το γυριζει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκατεστημένο το nokia bubbles αυτό φταίει.

 

ενταξει ηταν το bubbles.το ρολοι μπηκε, ειναι προς την πανω μερια της οθονης,και εγω δεν βλεπω καποια κοκκινιλα παιδια.ειναι ολο ασπρο.αρα πρεπει να ειναι ενταξει;:rolleyes:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ηταν το bubbles.το ρολοι μπηκε, ειναι προς την πανω μερια της οθονης,και εγω δεν βλεπω καποια κοκκινιλα παιδια.ειναι ολο ασπρο.αρα πρεπει να ειναι ενταξει;:rolleyes:

Θα πατήσεις το πλήκτρο του μενού όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο. Σε αυτό το ρολόι θα δεις την κοκκινίλα, αν τη δεις.

Αν και, εφόσον δεν την έχεις δει από μόνος σου, το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα τη δεις ποτέ ή και να τη δεις δεν θα την προσέξεις. Οπότε ποιος ο λόγος να το ψειρίζεις;

Link to comment
Share on other sites

1η Επανάληψη ποστ . ! Μάλλον χάθηκε, γι'αυτό το ποστάρω πάλι.

 

 

Ερώτηση για την αναγνώριση κλήσης και τη σειρά εμφάνισης του ονόματος.

 

Έψαξα με διάφορους τρόπους αλλά δε βρήκα κάτι σε κανένα symbian^3 τηλέφωνο απάντηση.

 

Οταν σας καλεί κάποιος στο μικρό τετράγωνο που εμφανίζεται με ποια σειρά σας βγάζει τον καλούντα;;;

 

Εμένα πρώτα το όνομα και μετά το επώνυμο , άσχετα αν έχω επιλέξει το αντίθετο στις επαφές. Είναι λίγο άβολο να βγάζει για 2 διαφορετικά ατομα το ίδιο πραγμα.

 

πχ, Παναγιώτης Παπα(δόπουλος) & Παναγιώτης Παπα(γεωργίου) .

 

Δεν ξέρεις ποιος πραγματικά σε καλεί!!!

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ . Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζεται το επώνυμο πρώτα , όπως στο Ε71 που έχω;;

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτη η κοκκινιλα που λετε για την οθονη μπορει να παρατηρηθει και καπου αλλου εκτος απο το αναλογικο ρολοι του screensaver? ρωταω γιατι στο δικο μου φαινεται ελαχιστα αλλα μονο στο αναλογικο ρολοι δεν το εχω δει πουθενα αλλου.

 

Ευχαριστω

 

Εμένα φαίνεται στις φωτογραφίες και γενικά όπου έχει γκρι. Αν το ξέρεις το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα τις 2 τελευταιες ημέρες. ανοίγω τον explorer του κινητου βάζω κάποια σελιδα... την φορτώνει.... κ μετα απο 1-2 δευτετα με πεταει έξω..... εκανα εκαθάρρηση αλλα τίποτα.... τα ίδια.....
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα τις 2 τελευταιες ημέρες. ανοίγω τον explorer του κινητου βάζω κάποια σελιδα... την φορτώνει.... κ μετα απο 1-2 δευτετα με πεταει έξω..... εκανα εκαθάρρηση αλλα τίποτα.... τα ίδια.....

 

στο κανει αντιστοιχα και στον opera? για δες

Link to comment
Share on other sites

Απορίες:

Μόλις τώρα έβαλα την κάρτα που αγόρασα, την έκανα και μορφοποιηση από το τηλ και όλα οκ, την βλέπει κανονικα.

1.Παώ λοιπόν να πάρω μπακαπ , ξεκινάει κανονικά έχει γεμίσει η μπάρα πράσινη εκεί που λεει δημιουργία αντιγράφων ασφαλειας και δεν κάνει τίποτα από εκεί και πέρα, πρέπει να περιμενω και πόσο άραγε ? Είναι λογικό ? Οκ τελικά τελειωσε το μπακαπ, που όμως μπορώ να δω που αποθήκευεσε το αρχείο? Επρεπε να δηλώσω που να το κάνει ?

2.Αν πάω από την κάρτα μαζικής αποθήκευσης να μεταφέρω τα αρχεία στην εξωτερική μνήμη θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές ? Θα τις διαβάζει κανονικά ή να μην τα πειράξω και να μεταφέρω μόνο αρχεία βίντεο, εικόνας κλπ στην εξωτερική μόνο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερω το ΙΜΕΙ τηςσυσκευης πως βλεπω αν ειναι καινουριο και αν ειναι ευρωπαικο μοντελο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω μια ερωτηση αν ξερω το ΙΜΕΙ τηςσυσκευης πως βλεπω αν ειναι καινουριο και αν ειναι ευρωπαικο μοντελο

Αν ξέρεις το ΙΜΕΙ τότε μπορείς να πάρεις τηλέφωνο σε κάποιο Nokia Care, να τους το δώσεις και να σου πουν όλες τις πληροφορίες που θες.

 

Απορίες:

Μόλις τώρα έβαλα την κάρτα που αγόρασα, την έκανα και μορφοποιηση από το τηλ και όλα οκ, την βλέπει κανονικα.

1.Παώ λοιπόν να πάρω μπακαπ , ξεκινάει κανονικά έχει γεμίσει η μπάρα πράσινη εκεί που λεει δημιουργία αντιγράφων ασφαλειας και δεν κάνει τίποτα από εκεί και πέρα, πρέπει να περιμενω και πόσο άραγε ? Είναι λογικό ? Οκ τελικά τελειωσε το μπακαπ, που όμως μπορώ να δω που αποθήκευεσε το αρχείο? Επρεπε να δηλώσω που να το κάνει ?

2.Αν πάω από την κάρτα μαζικής αποθήκευσης να μεταφέρω τα αρχεία στην εξωτερική μνήμη θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις εφαρμογές ? Θα τις διαβάζει κανονικά ή να μην τα πειράξω και να μεταφέρω μόνο αρχεία βίντεο, εικόνας κλπ στην εξωτερική μόνο ?

1) Λογικά θα στο έχει σώσει σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με το όνομα backup.

2) Δεν είναι σίγουρο ότι θα λειτουργούν σωστά οι εφαρμογές, γιατί οι εφαρμογές εγκαθιστούν κάποια αρχεία και στην μνήμη της συσκευής. Οπότε καλύτερα πέρνα μόνο τα δεδομένα σου (φωτογραφίες, βίντεο, επαφές) και τις εφαρμογές πέρασε τις ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπέρα...!

 

Εχω το νοκια ν8 ελληνικό ασημί κ είχα το πρόβλημα με την κοκκινίλα στην οθόνη οπότε έπειτα απο αρκετό καιρό που το έχω σκεφτηκα να το πάω στο Νοκια care ευόσμου στην θεσσαλονίκη μιας και είχα ακούσει αρκετά καλά σχόλια για το παιδιά εκει...

Ρώτησα τον υπάλληλο αν ενδέχεται η επόμενη οθόνη να παρουσιάσει κι αυτή το πρόβλημα κ μου είπε πως σε άλλους δύο που τις αλλάξανε ήταν όλα κομπλέ κ δεν το παρουσίασε...

 

Ξέρουμε μήπως κάποιος που το πήγε εκεί και του την αλλάξαν αν πράγματι δεν υπήρξε το πρόβλημα της κοκκινίλας μετέπειτα ???? ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και άλλος το ανέφερε. Υπάρχει τρόπος να φαίνεται πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα όταν κάποιος μας καλέι και όχι πρώτα το όνομα και μετά το επιθετο?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...