Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου τους επρηξα λιγο, μου απαντησαν για τριτη φορα στο email :

 

Κύριε Τατίδη,

 

Οι απορία σας έχει ήδη απαντηθεί. Στο απαντητικό e-mail αναφέρεται ότι το κινητό είναι επίσημης αντιπροσωπίας και καλύπτεται από διετή εγγύηση από εξουσιοδοτημένο Service. Για περισσότερες διευκρινίσεις στο λογισμικό του, καλέστε τον αντιπρόσωπο Nokia Careline Greece

Αριθμός τηλεφώνου: 0080044144300

Μπορείτε να καλέσετε το Nokia Careline Δευτέρα έως και Παρασκευή,

από τις 9.00 έως και τις 17.00 τοπική ώρα, εκτός αργιών (αστική χρέωση).

 

Τι λετε; Ειναι παραεισαγωγης ή οχι; Γιατι δε μιλανε ξεκαθαρα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Βάζεις τα αρχεία από το Navifirm στο κατάλληλο folder και επιλέγεις Refurbish από το Phoenix. Αυτό κάνει το τηλέφωνο σαν να έχει μόλις βγει από το εργοστάσιο. Προφανώς εσύ κάνεις κάτι άλλο. Εννοείται, ότι μετά δεν θα κάνεις επαναφορά από το backup (ιδίως τα settings, files και applications). "

 

Για το ιδιο πραγμα μιλαμε φίλε μου, σαν να βγήκε απο το εργοστασιο, αλλα με το ? στην θεση του ovi...

 

"εχω κανει hard reset me to *#7370# . Οχι , δεν δουλευαν μετα , εχασα τις Qt αλλα οπως και στο pc, οτι μαλα**α και να κανω, αν του κανω φορματ ειναι σαν να μην εγινε ποτε μιας και τα σβηνει ολα και τα γραφει απο την αρχη. Εγω λοιπον μετα το hard reset, το φλασαρα και εγινε ακριβως αυτο. Τα εγραψε ολα απο την αρχη και παλι χωρις προβλημα. Το φλασαρισμα αυτο ειναι. Για αυτο σου λεω δοκιμασε να του περασεις firmware με αλλο Product code , απλα για να δεις αν φταιει αυτο. ?

 

Αυτο ειναι μαλλον το soft όχι το hard οπου μετα δεν υπάρχει γυρισμός....

 

Για δοκίμασε τα εξής :

 

1. Hard Reset ( *#7370#)

2. Format E: από το μενού του τηλεφώνου.

3. Hard Reset ( *#7370#) πάλι

4. Αναζήτηση ενημερώσεων από τη συσκευή.

 

Αν δε δουλέψει κάνε μετά αυτό

 

http://hpapplication.com/2010/12/hard-reset-restore-ovi-store-nokia-n8-video/

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Lux ποιό είναι το product code? Και το κουτί τι έγραφε στην ετικέτα;;; Μόνο έτσι θα ξέρουμε αν είναι παραεισαγωγής η όχι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δυο ερωτησούλες έχω προς το παρόν,

 

1. έχω μια sim cosmote, όταν την πρόσθεσα στο κινητό δημιούργησε τα 2 εικονίδια

cosmote internet , cosmote gprs και μάλλον σαν κρυφό το cosmote mms-gprs

έκανα την χαζομάρα και διέγραψα τα 2 πρώτα και πήγα και τα δημιούργησα εκ νέου και τα 3 αφού είχα τις ρυθμίσεις για το καθένα από το παλιό κινητό μου.

Όμως cosmote mms-gprs μου το έχει πια σαν cosmote mms-gprs(01) και δεν με αφήνει να το κάνω rename, υπάρχει ήδη αναφέρει, αλλά δε ξέρω που

 

2. υπάρχει κάτι να προσθέσω στα ακουστικά γιατί και με τα 3 σετ δε μπορώ με τίποτα να τα σταθεροποιήσω στην είσοδο των αυτιών μου :)

κάτι σαν το λαστιχένιο που έχει το bluetooth bh-216

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα ακουστικα που έχει απο τη μάνα του δεν είναι καθόλου βολικά.

 

Μια ερώτηση. Έκανα μεταφορα τις επαφές μου απο το παλιό μου κινητο. μερικές απο αυτές είχαν και φωτογραφία. Τις πέρασε κανονικά και φαίνονται επίσης κανονικά στις επαφές αλλά όταν καλούνε αυτά τα άτομα, στη φωτο δείχνει μόνο ένα κομμάτι της φωτογραφίας και όχι ολόκληρη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την δείχνει ολόκληρη ή να επιλέξω ποιό κομμάτι της φωτό να δείχνει;

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ...περιεργα πραγματα...πριν απο λιγο το κινητο μου απο μονο του, πηγε σε ημερομηνια 26/1/2011 και ωρα 14:25...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.

Ειχα παλια το Ν8 και δεν ειχα τρελαθει κιολας και γενικος μου κολλουσε παρα πολυ και εκανε πολλα τρελα.

 

Επειδη ειμαι Iphonakias και ειχα στο μυαλο μου το 4αρι αλλα δεν θελω ακομα να το παρω γιατι ακουγεται οτι σε μερικους μηνες θα βγει το 5αρι δεν καλο κινητο στα χερια μου παρα μονο κατι μπαχατελες μεχρι στιγμης.

 

Ενας φιλος μου μου πουλαει το Ν8 του γιατι εχει 2 το αλλο ειναι με επιδωτηση.

 

Να το παρω? εχει βελτιωθει σαν τηλεφωνο? οπως επεισης κανενα σοβαρο συστημα πλοηγησης εχει βγαλει?

Ευχαριστω

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.

Ειχα παλια το Ν8 και δεν ειχα τρελαθει κιολας και γενικος μου κολλουσε παρα πολυ και εκανε πολλα τρελα.

 

Επειδη ειμαι Iphonakias και ειχα στο μυαλο μου το 4αρι αλλα δεν θελω ακομα να το παρω γιατι ακουγεται οτι σε μερικους μηνες θα βγει το 5αρι δεν καλο κινητο στα χερια μου παρα μονο κατι μπαχατελες μεχρι στιγμης.

 

Ενας φιλος μου μου πουλαει το Ν8 του γιατι εχει 2 το αλλο ειναι με επιδωτηση.

 

Να το παρω? εχει βελτιωθει σαν τηλεφωνο? οπως επεισης κανενα σοβαρο συστημα πλοηγησης εχει βγαλει?

Ευχαριστω

 

αφου το ειχες παλια ξερεις οπως κι τα συστηματα πλοηγησης που εχει οποτε η ερωτηση σου δεν εχει νοημα

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα ακουστικα που έχει απο τη μάνα του δεν είναι καθόλου βολικά.

 

Μια ερώτηση. Έκανα μεταφορα τις επαφές μου απο το παλιό μου κινητο. μερικές απο αυτές είχαν και φωτογραφία. Τις πέρασε κανονικά και φαίνονται επίσης κανονικά στις επαφές αλλά όταν καλούνε αυτά τα άτομα, στη φωτο δείχνει μόνο ένα κομμάτι της φωτογραφίας και όχι ολόκληρη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την δείχνει ολόκληρη ή να επιλέξω ποιό κομμάτι της φωτό να δείχνει;

 

Και γω ετσι την ειχα παθει με τις φωτος. Προφανως γινεται λογο διαφορετικης αναλυσης. Δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να το διορθωσεις εκτος αν τις ξαναπερασεις τις φωτος αν τις εχεις στην εκθεση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

αφου το ειχες παλια ξερεις οπως κι τα συστηματα πλοηγησης που εχει οποτε η ερωτηση σου δεν εχει νοημα

 

κατι ρωτησα εαν μπορεις απαντας!

εαν εχει νοημα ή οχι αστω να το κρινω εγω...:mad:

το πλοηγο που ειχε μεσα δεν συνχρωνιζαι ποτε με GPS

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

κατι ρωτησα εαν μπορεις απαντας!

εαν εχει νοημα ή οχι αστω να το κρινω εγω...:mad:

το πλοηγο που ειχε μεσα δεν συνχρωνιζαι ποτε με GPS

ο πλοηγος που εχει μεσα το Ν8 συγχρονιζεται ΠΑΝΤΑ με το GPS. πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις

Link to comment
Share on other sites

Lux ποιό είναι το product code? Και το κουτί τι έγραφε στην ετικέτα;;; Μόνο έτσι θα ξέρουμε αν είναι παραεισαγωγής η όχι...
Φιλε δε ξερω, σε ηλεκτρονικο καταστημα εστειλα το e-mail. Δε το εχω αγορασει ακομα.
Link to comment
Share on other sites

ο πλοηγος που εχει μεσα το Ν8 συγχρονιζεται ΠΑΝΤΑ με το GPS. πραγματικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις

 

Δεν συνχρονιζοτανε ποτε γι'αυτο δεν ξερω τι να κανω

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνχρονιζοτανε ποτε γι'αυτο δεν ξερω τι να κανω

 

προφανως ειχες κανει καποιες λαθος ρυθμισεις η ειχες προβληματικη συσκευη - το gps του ν8 ειναι μακραν το καλυτερο της αγορας

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε 1.2 και στο Ελληνικό ασημί μου. Πάω να δω αν υπάρχει και για το Ε7 τώρα.

Οταν λες Ελληνικο ασημι ρε φιλε, εχεις product code 059F053 ??

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Ελληνικο ασημι ρε φιλε, εχεις product code 059F053 ??

 

δεν υπάρχει για ελληνικό - μονο με φλασαρισμα από αλλο product code

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει για ελληνικό - μονο με φλασαρισμα από αλλο product code

Eπειδη αυτο ξερω κι εγω, γι' αυτο ζητησα να το διευκρινισει...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ το θεσατε,να πω οτι εχω παθει την πλακα μου με το GPS! Ειλικρινα πως γινεται να με εντοπιζει σε 2 δευτερολεπτα οπου κ να ειμαι,οποια στιγμη κ να το πατησω????

το ανοιγω,παταω να με εντοπισει κ μεσα σε 1-3 δευτερολεπτα με βρισκει,σε αντιθεση με το Ν79 που εκανε απο 20 δευτερολεπτα εως κ ποτε (σκαλωνε κ εκλεινα gps,ξανανοιγα κ εντοπιζε)!

οντως δε νομιζω να υπαρχει καλυτερος δεκτης,κ σε συνδυασμο με τους δωρεαν χαρτες-πλοηγηση, που ειναι σχεδον τελειοι (εχουν λαθη αλλα ελαχιστα για να πεις οτι δεν ειναι αξιοποιησιμοι),θεωρω οτι ειναι ο,τι καλυτερο κυκλοφορει.. (γιαυτο ειναι κ το καλυτερο κινητο το Ν8,ειναι τελειο σε ολα!)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που γυρισα σε νοκια ειναι το ξενερωμα που εφαγα απο το βιβαζ οταν μπηκα μεσα στο κεντρο της Πατρας εχασε το σημα ενω με το Ν8 καμπανα!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα τον καλυτερο δεκτη GPS που εχω δει τον εχει το ZTE Blade.

 

Ενας λογος που γυρισα σε νοκια ειναι το ξενερωμα που εφαγα απο το βιβαζ οταν μπηκα μεσα στο κεντρο της Πατρας εχασε το σημα ενω με το Ν8 καμπανα!:rolleyes:

 

αξιολογο και το blade, ιδιως λογω του value for money , αλλα πραγματικα εχει απιστευτο δεκτη το Ν8 . Ενα παραπανο εχω μονο, απο το λογισμικο του ovi maps . Οταν μου βγαζει αποτελεσματα απο μια διευθυνση δεν σκρολαρει την γραμμη να δω τι γραφει σε ολη την διευθυνση και ετσι οταν τα αποτελεσματα που μου βγαζει απαιτουν να κανω επιλογη απο μια λιστα με πιθανες διευθυνσεις ξεκινω και βαζω μια μια μεχρι να δω ποια ειναι η πιο πιθανη με βαση τον χαρτη..

 

btw, καλημερα !!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Όντως το ν8 κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.απίστευτα γρήγορα ..το μόνο που φοβάμαι είναι για το αν θα υποστηρίζει η νοκια και στο μέλλον τα οβι μαπς στα συμπιαν..γιατί και το ν900 είχε εξαιρετικό δέκτη gps αλλά στο τελος έμεινε μόνο ο δέκτης:X
Link to comment
Share on other sites

Όντως το ν8 κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.απίστευτα γρήγορα ..το μόνο που φοβάμαι είναι για το αν θα υποστηρίζει η νοκια και στο μέλλον τα οβι μαπς στα συμπιαν..γιατί και το ν900 είχε εξαιρετικό δέκτη gps αλλά στο τελος έμεινε μόνο ο δέκτης:X

 

παιδια οταν λετε οτι κλειδωνει σε δευτερολεπτα εννοειται σε gps με συνδεση δεδομενων καποιας εταιριας ε??

γιατι εγω που το εχω εκτος συνδεσης θελω κανα τεταρτο (ελπιζω να μην φταιει η συσκευη μ..)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...