Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε φιλε δεν τις ονομαζουν και σουζανες η οπως θελουν τι με νοιαζει εμενα? εγω τη θελω γρηγορα και να δω μεγαλες βελτιωσεις κυριως στην ταχυτητα. δεν με νοιαζει κατι αλλο

 

μεσα στους επομενους μηνες? δεν ακουγεται μακρινο αυτο? αννα ε? ελπιζω να μην ερχεται σε conflict με καμια επαφη μου :p .. Στην 2.0 η στην 3.0 ο browser θα ναι εκτος firmware και θα τον βαζουμε εξτρα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεσα στους επομενους μηνες? δεν ακουγεται μακρινο αυτο? αννα ε? ελπιζω να μην ερχεται σε conflict με καμια επαφη μου :p .. Στην 2.0 η στην 3.0 ο browser θα ναι εκτος firmware και θα τον βαζουμε εξτρα?

Στο 2ο τρίμηνο του 2011 είπαν (http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12782_Symbian_Anna-usability_focused.php). Αυτό μπορεί να είναι από αύριο μέχρι τις 31/6.

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο τρίμηνο του 2011 είπαν (http://www.allaboutsymbian.com/news/item/12782_Symbian_Anna-usability_focused.php). Αυτό μπορεί να είναι από αύριο μέχρι τις 31/6.

 

φαινεται οτι ειμαστε κοντα - περιμενουμε οπως και να εχει- ας δοκιμασουμε και το νεο mods 7 που προτεινω στην αντισοιχη κατηγορια μεχρι τοτε

Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα παιδια..... :) τι παιζει με τους ιους? γενικα λετε οτι δεν χρειαζονται τα antivirus, αλλα το ειχα απορια πως δηλαδη "κολλας" απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..... :) τι παιζει με τους ιους? γενικα λετε οτι δεν χρειαζονται τα antivirus, αλλα το ειχα απορια πως δηλαδη "κολλας" απο το κινητο

Για να "κολλήσεις" ιό στο symbian θα πρέπει να σου στείλουν ένα αρχείο εγκατάσταση sis μέσω bluetooth ή να το περάσεις στο κινητό σου μέσω καλωδίου και το οποίο εσύ θα πρέπει να το κάνεις εγκατάσταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το εκανα γιατι δεν επαιζε καθολου βιντεο, και τωρα πεταξε το ovi, δεν επανερχεται ουτε με qt βιβλιοθηκες - οπως και να τις περασεις, ουτε με επαναφορα, ουτε με φλασαρισμα.. νοκια εισαι για τα...μπαζα.. εχω κανει 100 hard reset σε ν97, στο ν8 αυτα τα πράγματα απλά δεν επιτρεπονται.... θα ανυπομονω για τα w7 ετσι που παμε...

 

μπορει καποιος να μου στειλει σε ζιπ τα αρχεια που εχει εγκατεστημενα στην μνημη το ovi? μπας και γινει τιποτα?

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το εκανα γιατι δεν επαιζε καθολου βιντεο, και τωρα πεταξε το ovi, δεν επανερχεται ουτε με qt βιβλιοθηκες - οπως και να τις περασεις, ουτε με επαναφορα, ουτε με φλασαρισμα.. νοκια εισαι για τα...μπαζα.. εχω κανει 100 hard reset σε ν97, στο ν8 αυτα τα πράγματα απλά δεν επιτρεπονται.... θα ανυπομονω για τα w7 ετσι που παμε...

 

αν ειχες διαβασει αρκετα αυτα που εχουν πει κυριως οι moderators αλλα και πολλοι εμπειροι χρηστες ειναι οτι το hard reset ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ. οποτε για πιο λογο βρε παιδι μου πηγες και το εκανες? πηγαινε στο ovi suite και κανε reinstall το firmware μπας και σωσεις κατι.

μπες σε καποιο μαγαζακι και βρες το ovistore client υπαρχει σε ολα θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Για να "κολλήσεις" ιό στο symbian θα πρέπει να σου στείλουν ένα αρχείο εγκατάσταση sis μέσω bluetooth ή να το περάσεις στο κινητό σου μέσω καλωδίου και το οποίο εσύ θα πρέπει να το κάνεις εγκατάσταση.

 

thank u :) οι εφαρμογες κλπ απο ovi ειναι ασφαλεις ετσι?

Link to comment
Share on other sites

το εκανα γιατι δεν επαιζε καθολου βιντεο, και τωρα πεταξε το ovi, δεν επανερχεται ουτε με qt βιβλιοθηκες - οπως και να τις περασεις, ουτε με επαναφορα, ουτε με φλασαρισμα.. νοκια εισαι για τα...μπαζα.. εχω κανει 100 hard reset σε ν97, στο ν8 αυτα τα πράγματα απλά δεν επιτρεπονται.... θα ανυπομονω για τα w7 ετσι που παμε...

 

Ο μόνος τρόπος για να επαναφέρω τα QT όταν είχα πάθει κάτι αντίστοιχο (ήμουν με PR1.0 τότε) είναι με refurbish μέσω phoenix.

 

Δοκίμασες τη μέθοδο με το qtdowngrade.sis του nokia bubbles?

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να λειτουργει αυτο το bubles τωρα, το downgrade εννοω, το εχουν αναστειλει προς το παρον, και το phoinix δυστυχως δεν κανει τιποτα, σε λιγια θα αναβοσβηνει σαν φλασακι το ν8 απο τα φλασαρισματα που του ριξα....
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να λειτουργει αυτο το bubles τωρα, το downgrade εννοω, το εχουν αναστειλει προς το παρον, και το phoinix δυστυχως δεν κανει τιποτα, σε λιγια θα αναβοσβηνει σαν φλασακι το ν8 απο τα φλασαρισματα που του ριξα....

Τι θα πει δεν κάνει τίποτα; Το έκανες refurbish και δεν επανήλθε; Είσαι σίγουρος ότι το κάνεις σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν κάνει τίποτα; Το έκανες refurbish και δεν επανήλθε; Είσαι σίγουρος ότι το κάνεις σωστά;

 

reflash εννοεις μαλλον:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια πες, μπας και λεμε κατι άλλο, την διαδικασία με το phoinix που περναμε τα ελληνικα με φλασαρισμα του κινητου μεσω αρχειων απο navifirm δεν λες? Αυτο παντως, σε αντιθεση με αρκετα που διαβασα στο νετ, δεν επαναφερει το ovi store στην θεση του.. το μενου παραμενει με ερωτηματικο στην θεση του και μετα το φλασαρισμα.. το ιδιο λεμε?
Link to comment
Share on other sites

αν ειχες διαβασει αρκετα αυτα που εχουν πει κυριως οι moderators αλλα και πολλοι εμπειροι χρηστες ειναι οτι το hard reset ειναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΕΚΤΑΚΤΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ. οποτε για πιο λογο βρε παιδι μου πηγες και το εκανες? πηγαινε στο ovi suite και κανε reinstall το firmware μπας και σωσεις κατι.

μπες σε καποιο μαγαζακι και βρες το ovistore client υπαρχει σε ολα θα το βρεις

 

βρε παιδια, του χω πατησει πανω απο 3-4 hard reset. Οτι μα ΟΤΙ προβλημα και να σου κανει το hard reset το φλασαρισμα το διορθωνει μιας και στο επαναφερει οπως οταν το πηρες απο το εργοστασιο. Μου φαινεται φοβερα παραξενο που με φλασαρισμα του βγαζει προβλημα. Ας αλλαξει το product code στο φλασαρισμα μπας και αυτο το συγκεκριμενο του χει προβλημα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset μετα 3 κουμπιά (4 με το οn of) εχεις κανει και όλα δουλευαν μετα το φλασαρισμα? περιεργο.. περασα το αγγλικο του, περασα και το balcans με τα ελληνικα ξανα, έχετε υπόψην σας καμμια πιο πληρης εκδοση? να δοκιμασω καποιο αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Γεια πες, μπας και λεμε κατι άλλο, την διαδικασία με το phoinix που περναμε τα ελληνικα με φλασαρισμα του κινητου μεσω αρχειων απο navifirm δεν λες? Αυτο παντως, σε αντιθεση με αρκετα που διαβασα στο νετ, δεν επαναφερει το ovi store στην θεση του.. το μενου παραμενει με ερωτηματικο στην θεση του και μετα το φλασαρισμα.. το ιδιο λεμε?

Βάζεις τα αρχεία από το Navifirm στο κατάλληλο folder και επιλέγεις Refurbish από το Phoenix. Αυτό κάνει το τηλέφωνο σαν να έχει μόλις βγει από το εργοστάσιο. Προφανώς εσύ κάνεις κάτι άλλο. Εννοείται, ότι μετά δεν θα κάνεις επαναφορά από το backup (ιδίως τα settings, files και applications).

Link to comment
Share on other sites

Hard Reset μετα 3 κουμπιά (4 με το οn of) εχεις κανει και όλα δουλευαν μετα το φλασαρισμα? περιεργο.. περασα το αγγλικο του, περασα και το balcans με τα ελληνικα ξανα, έχετε υπόψην σας καμμια πιο πληρης εκδοση? να δοκιμασω καποιο αλλο?

 

εχω κανει hard reset me to *#7370# . Οχι , δεν δουλευαν μετα , εχασα τις Qt αλλα οπως και στο pc, οτι μαλα**α και να κανω, αν του κανω φορματ ειναι σαν να μην εγινε ποτε μιας και τα σβηνει ολα και τα γραφει απο την αρχη. Εγω λοιπον μετα το hard reset, το φλασαρα και εγινε ακριβως αυτο. Τα εγραψε ολα απο την αρχη και παλι χωρις προβλημα. Το φλασαρισμα αυτο ειναι. Για αυτο σου λεω δοκιμασε να του περασεις firmware με αλλο Product code , απλα για να δεις αν φταιει αυτο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

"Βάζεις τα αρχεία από το Navifirm στο κατάλληλο folder και επιλέγεις Refurbish από το Phoenix. Αυτό κάνει το τηλέφωνο σαν να έχει μόλις βγει από το εργοστάσιο. Προφανώς εσύ κάνεις κάτι άλλο. Εννοείται, ότι μετά δεν θα κάνεις επαναφορά από το backup (ιδίως τα settings, files και applications). "

 

Για το ιδιο πραγμα μιλαμε φίλε μου, σαν να βγήκε απο το εργοστασιο, αλλα με το ? στην θεση του ovi...

 

"εχω κανει hard reset me to *#7370# . Οχι , δεν δουλευαν μετα , εχασα τις Qt αλλα οπως και στο pc, οτι μαλα**α και να κανω, αν του κανω φορματ ειναι σαν να μην εγινε ποτε μιας και τα σβηνει ολα και τα γραφει απο την αρχη. Εγω λοιπον μετα το hard reset, το φλασαρα και εγινε ακριβως αυτο. Τα εγραψε ολα απο την αρχη και παλι χωρις προβλημα. Το φλασαρισμα αυτο ειναι. Για αυτο σου λεω δοκιμασε να του περασεις firmware με αλλο Product code , απλα για να δεις αν φταιει αυτο. ?

 

Αυτο ειναι μαλλον το soft όχι το hard οπου μετα δεν υπάρχει γυρισμός....

Link to comment
Share on other sites

μετά δεν θα κάνεις επαναφορά από το backup (ιδίως τα settings, files και applications).

Το να επαναφέρεις τις φωτογραφίες σου και τα mp3, δε νομίζω ότι θα δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα. Προσωπικά, όταν είχα περάσει την PR.1, είχα κάνει hard reset με τον γνωστό τρόπο μέσα από το τηλέφωνο (επαναφορά και διαγραφή δεδομένων) και δεν είχα χάσει τις Qt! Αυτό θα κάνω και με την PR.2, και δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το να επαναφέρεις τις φωτογραφίες σου και τα mp3, δε νομίζω ότι θα δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα. Προσωπικά, όταν είχα περάσει την PR.1, είχα κάνει hard reset με τον γνωστό τρόπο μέσα από το τηλέφωνο (επαναφορά και διαγραφή δεδομένων) και δεν είχα χάσει τις Qt! Αυτό θα κάνω και με την PR.2, και δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.

 

ναι σιγουρα. Φωτογραφιες,mp3,επαφες κανενα προβλημα. Settings/apps ομως οχι..

 

"Βάζεις τα αρχεία από το Navifirm στο κατάλληλο folder και επιλέγεις Refurbish από το Phoenix. Αυτό κάνει το τηλέφωνο σαν να έχει μόλις βγει από το εργοστάσιο. Προφανώς εσύ κάνεις κάτι άλλο. Εννοείται, ότι μετά δεν θα κάνεις επαναφορά από το backup (ιδίως τα settings, files και applications). "

 

Για το ιδιο πραγμα μιλαμε φίλε μου, σαν να βγήκε απο το εργοστασιο, αλλα με το ? στην θεση του ovi...

 

"εχω κανει hard reset me to *#7370# . Οχι , δεν δουλευαν μετα , εχασα τις Qt αλλα οπως και στο pc, οτι μαλα**α και να κανω, αν του κανω φορματ ειναι σαν να μην εγινε ποτε μιας και τα σβηνει ολα και τα γραφει απο την αρχη. Εγω λοιπον μετα το hard reset, το φλασαρα και εγινε ακριβως αυτο. Τα εγραψε ολα απο την αρχη και παλι χωρις προβλημα. Το φλασαρισμα αυτο ειναι. Για αυτο σου λεω δοκιμασε να του περασεις firmware με αλλο Product code , απλα για να δεις αν φταιει αυτο. ?

 

Αυτο ειναι μαλλον το soft όχι το hard οπου μετα δεν υπάρχει γυρισμός....

 

τι να σου πω. Οτι reset και να εκανες , το φλασαρισμα "καθεται" απο πανω του. Οπως και να χει, αφου εχεισ φτασει σε αυτο το σημειο πηγαινε το σε ενα νοκια care . Απλα μην πεις πως το πειραξες εσυ γιατι αν θελει σε χρεωνει.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

http://discussions.mea.nokia.com/discussions/attachments/discussions/swupdate/84934/10/N8%20PR1%201%20&%20PR1.2%20status%20(290311).xls

 

Δεν υπαρχουμε πουθενα για την 14 οποτε και δε θα την λαβουμε. Απευθειας στην "Αννουλα".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά, ίσως βιάστηκα, αλλα πέρασα την pr 1.2 (αγγλικο τηλ) και το φλασαρα με balcans gr μετα, (σαν δευτερο φλασάρισμα - δοκιμασα ενα αλλο balcans και δεν ολοκληρωθηκε σωστα και δεν δουλευε καλα πρώτα), και χτες είδα ότι δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ αρχειο video, έχει κανεις ιδεα γιατί?

 

Όταν βλέπεις gr δίπλα δεν σημαίνει Greece αλλα Green, το ελληνικό PR1.2 (έκδοση 14.2) δεν βγήκε ακόμα και από ότι φαίνεται δεν θα βγει, θα πάμε κατευθείαν στο PR2.0 (Symbian Anna).

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις gr δίπλα δεν σημαίνει Greece αλλα Green, το ελληνικό PR1.2 (έκδοση 14.2) δεν βγήκε ακόμα και από ότι φαίνεται δεν θα βγει, θα πάμε κατευθείαν στο PR2.0 (Symbian Anna).

Ισχύει αυτό (GR=green), όμως η balcans περιέχει ούτως ή άλλως ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...