Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάποιο λάθος κάνεις ο κοτσοβολος το έχει ελληνικό 059F047

 

αλλος φιλος μιλησε για παραεισαγωγες στον κωτσοβολο - εγω απλα σχολιασα οτι αν ειναι απο γερμανια ειναι καλη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

(αν το φλασαρες και ΔΕΝ εκανες επαναφορα προγραμματων-εφαρμογων τοτε δεν θα χει προβλημα. Υποψιαζομαι πως εκανες επαναφορα ομως. Το φλασαρισμα για να χει και νοημα και να στο καθαρισει πληρως, μετα απο αυτο μην κανεις επαναφορα. Απλα κανε ενα restore στις επαφες και τπτ αλλο.)

 

το δοκιμασα και αυτο, αναβαθμιση - φλασαρισμα ολα οκ, και δεν παιζει τιποτα - ακόμα..ουτε τα βιντεο που τραβαει...

Link to comment
Share on other sites

φιλέ 2 πήρα και τα 2 είναι παρεισαγωγής , δεν κοίταξα ποιας χώρας είναι , το ένα το πήρα άμεσα με την παραγγελιά και το άλλο μετά από 2 εβδομάδες και τα 2 παρεισαγωγής.

 

059d4x3 product code στο ενα

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Τέλος Πάντων, προς καθε ενδιαφερομενο, με hard reset επανηλθε η λειτουργία των βίντεο, και χαθηκε το οβι κτλ.. θα κανω επαναφορες να δω τι γινεται παραπερα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αγόρασα εγώ απο κοτσόβωλο σίγουρα δεν ήταν Ελληνικό. Πέρα απο ότι γράφει Switzerland στο κουτί, έχει και φωτοτυπημένες οδηγίες. Ας πρόσεχα... παρά όλα αυτά όμως εγώ θα κάνω μια καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ. και στην γενική γραμματεία καταναλωτή έτσι για να γουστάρουμε
Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αγόρασα εγώ απο κοτσόβωλο σίγουρα δεν ήταν Ελληνικό. Πέρα απο ότι γράφει Switzerland στο κουτί, έχει και φωτοτυπημένες οδηγίες. Ας πρόσεχα... παρά όλα αυτά όμως εγώ θα κάνω μια καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ. και στην γενική γραμματεία καταναλωτή έτσι για να γουστάρουμε

 

Σε παρακαλω ενημερωσε μας οταν ξεμπερδεψεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντως μεγαλη βλακεια αυτο με τις παραεισαγωγες και τις εγγυησεις.Λες και ο αλλος φταιει που δεν ηταν τοσο προσεκτικος και την πατησε.Τουλαχιστον οι αλλοι το πουλαν παραεισαγωγης αλλα εχουν 100 ευρω κατω την τιμη τους.Ας μας πουν και αλλοι ομως αν εχουν τυχει σε μεγαλα μαγαζια παραεισαγωγης για να ξερουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τέλος Πάντων, προς καθε ενδιαφερομενο, με hard reset επανηλθε η λειτουργία των βίντεο, και χαθηκε το οβι κτλ.. θα κανω επαναφορες να δω τι γινεται παραπερα...

 

παραξενο προβλημα. Οπως και να χει, καλα εκανες, hard reset και τωρα δοκιμασε αφου του κανες hard reset να το φλασαρεις. Αν παλι σου βγαλει προβλημα τοτε 100% υπαρχει προβλημα με το firmware που κατεβασες στο φοινιξ . :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το λάθος και το αγόρασα απο Κωτσόβολο. Όχι μόνο είναι παραεισαγωγής, αλλά είναι και για Ελβετία (Switzerland) η οποία δεν ανήκει στην Ε. Ε. οπότε η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν μου αναγνωρίζει την εγγύηση. Τους έχω στείλει mail, τους έχω πάρει τηλέφωνο αλλά απάντηση καμία. Τι μπορώ να κάνω; Καταγγελία, τσαμπουκά τι;

 

Τα πάντα. Δε νομίζω να υφίσταται θέμα να έχεις άδικο πουθενά. Αν είναι δυνατόν να αγοράζεις κάτι από ελληνική αγορά και να μην είσαι καλυμένος με εγγύηση έστω από ευρώπη. Αν δε σε είχαν ενημερώσει για αυτό τότε κόφτους τον κ#$% με οποιονδήποτε τρόπο. Προσωπικά θα πήγαινα από εκεί, χωρίς κουβέντα θα απαιτούσα αλλαγή με ελληνική συσκευή ή έστω παραεισαγωγής αλλά από χώρα που έχει εγγύηση στην ελλάδα ή επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα είχα βγάλει το εικονίδιο.να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. δυστυχώς παρατήρησα ότι k στο δικό μου κινητό υπάρχει αυτή η κοκκινίλα.τo θέμα είναι ότι μου το έχουν κάνει δώρο k δεν έχω ούτε απόδειξη ούτε εγγύηση.αν το πάω σε nokia care για αλλαγή οθόνης θα πρέπει να πληρώσω? κ περίπου πόσες μέρες κάνουν τα το φτιάξουν? ευχαριστώ

 

Σε nokia care της Θεσσαλονικης θα μου το φτιαχναν σε 2μιση με 3 ωρες. Προφανως δεν προκειται για δυσκολη και χρονοβορα δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφερει η αποδειξει πλεον.

 

Κοιτανε το IMEI. (αλλα ετσι κι αλλιως το Ν8 ειναι μεσα στην εγγυηση)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήγα να παίξω angly birds και ψηλοκολούσε μετά πήγα και στο world series of poker το ίδιο μετά και στο need for speed το ίδιο. Πρίν δύο μέρες όλα έπαιζαν κανονικά(Σχετικά). Ξέρει κανεις τι παίζει μήπως? ( Υ.Σ δεν έκανα καμία εφαρμογή instal)
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφερει η αποδειξει πλεον.

 

Κοιτανε το IMEI. (αλλα ετσι κι αλλιως το Ν8 ειναι μεσα στην εγγυηση)

 

ναι ρε ποια αποδειξη? στο Ν73 μου το εκαναν με ΙΜΕΙ , ποσο μαλλον τωρα!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ενδιαφερει η αποδειξει πλεον.

 

Κοιτανε το IMEI. (αλλα ετσι κι αλλιως το Ν8 ειναι μεσα στην εγγυηση)

 

2 χρόνια είναι η εγγύηση?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια είναι η εγγύηση?

 

Για την συσκευή 2 χρόνια.Για την μπαταρία στην συγκεκριμένη συσκευή 1 χρόνο και για τα παρελκόμενα 6 μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήγα να παίξω angly birds και ψηλοκολούσε μετά πήγα και στο world series of poker το ίδιο μετά και στο need for speed το ίδιο. Πρίν δύο μέρες όλα έπαιζαν κανονικά(Σχετικά). Ξέρει κανεις τι παίζει μήπως? ( Υ.Σ δεν έκανα καμία εφαρμογή instal)

 

κανε επανεκινηση και δες. ογικα ειναι απλα τυχαιο. δες μηπως ειχες ξεχασει ανοιχτο τιποτα οταν ξεκινησες ν παιζεις

 

rigas2178 φιλε ξεκινα απο ινκα και προχωρα απο συνηγορο του καταναλωτη. απαιτησε αν δεν το εχουν γραψει (πιθανοτατα στα stand που το δειχνουν θα γραφουν την προελευση) να στο αντικαταστησουν. παντως να ξερεις οτι εχω να πω τα χειροτερα για το συγκεκριμενο καταστημα αλλα ειναι πολυ προσεκτικοι και συνηθως ειναι καλλυμενοι ειτε με πολυ ψιλα γραμματα ειτε με καποιο κουπονι που εχουν κολλησει. γενικα κανενας δεν ειναι υποχρεωμενος να πουλαει ελληνικης αντιπροσωπειας περα απο τα nokia care. οσοι κανυν παραεισαγωγες πουλανε οτι προελευσης θελουν αρκςι να το εχουν δηλωσει και να το ξερει ο καταναλωτης, εγγηυση μπορει να σου εχουν γραψει οτι δινουν δικη τους οποτε πρεπει να το πας σε αυτους να στο φτιαξουν(κατι που κανου πολλες αλυσιδες

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκινηση και δες. ογικα ειναι απλα τυχαιο. δες μηπως ειχες ξεχασει ανοιχτο τιποτα οταν ξεκινησες ν παιζεις

 

μπα τίποτα δεν έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφαγα όλη την μέρα μου απο το πρωί, κυριολεκτικα, να βρω τροπο να ξανα εγκαταστησω το ovi, δεν γίνεται με τιποτα μετα απο hard reset, οποιος το κανει, την πατησε, τι φλασαρισματα, τι περασματα απο βιβλιοθηκες, μονο οι χαρτες εγκατασταθηκαν, το ovi αρνειται πεισματικα.. παω κουρελι για υπνο.. θα το βαψω μπλε και στην θαλασσα με την - μπιπ μπιπ - εταιρια του....
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες μετά το φορμάτ να κοιτάξει για software updates? Κάποιοι λένε οτι παίζει να στο βρεί εκεί με τη μία , install και restart. Αλλιώς refurbish με phoenix
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..έχω το πρώτο πρόβλημα με το κινητό, βρισκόμουν σε σύνδεση wi fi για να δω κάποια βίντεο της εφαρμογής CNN Και κόλλησε το σύμπαν.,.η οθόνη δεν ανταποκρίνεται, ενώ ανάβει και το πλήκτρο του μενού..τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..έχω το πρώτο πρόβλημα με το κινητό, βρισκόμουν σε σύνδεση wi fi για να δω κάποια βίντεο της εφαρμογής CNN Και κόλλησε το σύμπαν.,.η οθόνη δεν ανταποκρίνεται, ενώ ανάβει και το πλήκτρο του μενού..τι κάνω;

πατα για 8 δευτερολεπτα το πληκτρο εκκινησης να σβησει και ανοιξε το ξανα

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν και επίσημα (http://events.nokia.com/discover-symbian/). X7, E6 και η PR2.0 που περιμέναμε, που πλέον ονομάζεται... Symbian Anna. :wacko: (Το παίζουν και στη Φινλανδία Το Νησί; )

Μπράβο, ήρθε τελικά νωρίτερα απ' ότι το περιμέναμε. Ας ελπίζουμε να το δούμε σύντομα στο N8 μας...

(Βλέπετε τώρα γιατί δεν πολυασχολήθηκαν με την PR1.2; )

Edited by terrestial
Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες: Το Symbian Anna θα είναι διαθέσιμο για τις υπάρχουσες συσκευές «μέσα στους επόμενους μήνες».

 

Καλοδεχούμενο το update, δεν λέω, αλλά αυτό το "Anna" εντελώς αμερικανιά. Στα πρότυπα του Android και των WP, που οι εκδόσεις τους έχουν ονόματα. Να δείτε που η PR3.0 θα έχει πάλι κάποιο γυναικείο όνομα, από B αυτή τη φορά. Και να δείτε επίσης που οι WP συσκευές της Nokia θα έχουν κι αυτές ονόματα. Αμερικανοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Νεότερες πληροφορίες: Το Symbian Anna θα είναι διαθέσιμο για τις υπάρχουσες συσκευές «μέσα στους επόμενους μήνες».

 

Καλοδεχούμενο το update, δεν λέω, αλλά αυτό το "Anna" εντελώς αμερικανιά. Στα πρότυπα του Android και των WP, που οι εκδόσεις τους έχουν ονόματα. Να δείτε που η PR3.0 θα έχει πάλι κάποιο γυναικείο όνομα, από B αυτή τη φορά. Και να δείτε επίσης που οι WP συσκευές της Nokia θα έχουν κι αυτές ονόματα. Αμερικανοποίηση...

 

ρε φιλε δεν τις ονομαζουν και σουζανες η οπως θελουν τι με νοιαζει εμενα? εγω τη θελω γρηγορα και να δω μεγαλες βελτιωσεις κυριως στην ταχυτητα. δεν με νοιαζει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...