Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστος ο μαγκας!! και εγω βλακας γιατι προχτες πειραξα αυτη τη ρυθμιση και νομιζα οτι εκανα καλο :p

 

Για την ακρίβεια η συγκεκριμένη ρύθμιση χρησιμεύει όταν θέλεις να στείλεις ένα μήνυμα με μικρά ελληνικά, με τόνους κλπ. Για όλες τις άλλες περιπτώσεις το γυρίζεις στην περιορισμένη υποστήριξη και φεύγουν όλα με κεφάλαια. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καπου πηρε το ματι μου χτες (αρθρο, οχι φορουμ) οτι μεσα στην βδομαδα θα ερθει 1.2 σε οσες χωρες εχουν απομεινει.. μουφα φαινεται αλλα θελω ν ελπιζω.....
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . χωρίς να περάσουμε κάποια εφαρμογή κρατάει πουθενά το κινητό την συνολική διάρκεια κλήσεων και το ποσα mb internet έχεις καταναλώσει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . χωρίς να περάσουμε κάποια εφαρμογή κρατάει πουθενά το κινητό την συνολική διάρκεια κλήσεων και το ποσα mb internet έχεις καταναλώσει?

 

για διαρκεια και ιντερνετ τσεκαρε στο μητρωο...

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο σιγουρα πιστοποιημενο πως εχει ειναι το Get it now,Πλαισιο και ESHOP,Κωτσοβολος,you.gr απο τα μεγαλα μαγαζακια.Και γω προσωπικα δεν τον διακινδυνευω για παραεισαγωγη αλλα ειναι τεραστια η διαφορα στις τιμες και ζουμε και σε δυσκολους καιρους ****το.:(

 

Παντως ετοιμαπαραδοτο το χουν στο Getitnow που σε λιγοτερο απο 2 με 3 μερες το στελνουν,Kωτσοβολος,you.gr και λιγα τεμαχια το Πλαισιο.Αν πεσει η τιμη στην 400αρα σε καποιο απο τα μεγαλα μαγαζακια ισως το παρω απο κει το καλοκαιρι που θα χω και το ρευστο.Αλλιως παραεισαγωγη και δεν γινεται αλλιως.

Νομίζω ότι δεν θα πρέπει να προβληματίζεσαι τόσο. Κι εμείς που πήραμε ελληνικό, τι καταλάβαμε; Και το πρόβλημα με την κοκκινίλα υπάρχει, και τις αναβαθμίσεις παίρνουμε τελευταίοι! Φυσικά, δεν σε προτρέπω να πάρεις παραεισαγωγής, απλά δες το νόμισμα και από τις δύο όψεις. Το μόνο που έχεις να χάσεις είναι τα ελληνικά, αν κάνεις αναβάθμιση μέσω του ovi suite...και αυτό διορθώνεται σχετικά εύκολα! Για μένα, αν είναι να γλυτώσεις τουλάχιστον μια 100στάρα, αξίζει τον κόπο...και βρίσκεις κι άλλα χρώματα που δεν φέρνουν εδώ τα "μεγάλα" μαγαζάκια! Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να πρόκειται για ευρωπαϊκή συσκευή, ώστε να σε καλύπτει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

...με την οποία τι θα χάσω;

 

καλησπέρα . χωρίς να περάσουμε κάποια εφαρμογή κρατάει πουθενά το κινητό την συνολική διάρκεια κλήσεων και το ποσα mb internet έχεις καταναλώσει?

 

δεν το χω κανει, αλλα απο οτι καταλαβαινω και θυμαμαι απο παλια νοκια μου(ν78-79) διαγραφει εφαρμογες και οτιδηποτε εχει μεσα και στο χει οπως οταν το πρωτο-ανοιξες. Αλλα μην βασιστεις, πιστευω ο τερεστριαλ θα ξερει καλυτερα.

 

 

Απλα στο μητρωο προσεξε γιατι θα χει μονο τα mb που τραβαει το 3g σου και οχι το wi-fi.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ο κοτσοβολ εχει παράεισαγωγής από γερμανία.

 

για το συγκεκριμενο καταστημα μονο τα χειροτερα μπορω να πω αλλα η παραεισαγωγη απο γερμανια ειναι η καλυτερη δυνατη γιατι θα παιρνει ολες τις ενημερωσεις 1η

Link to comment
Share on other sites

2 έχω πάρει από κοτσωβολο , μια χαρά βγήκαν , αλλά είναι παρεισαγωγής, δεν το είχαν διαθέσιμα στο κατάστημα των Γιαννιτσών οπότε έγινε παραγγελιά , τα κράτησα και έφαγα το δούλεμα και σπάσιμο νεύρων από τους υπαλλήλους, έχε χάρη που ήταν οι και καλά άτοκες δόσεις
Link to comment
Share on other sites

2 έχω πάρει από κοτσωβολο , μια χαρά βγήκαν , αλλά είναι παρεισαγωγής, δεν το είχαν διαθέσιμα στο κατάστημα των Γιαννιτσών οπότε έγινε παραγγελιά , τα κράτησα και έφαγα το δούλεμα και σπάσιμο νεύρων από τους υπαλλήλους, έχε χάρη που ήταν οι και καλά άτοκες δόσεις

 

Παντως το 5530 που ειχα τσιμπησει απο Κωτσοβολο ηταν ελληνικο.Αν και προσωπικα δεν εχω καποιο προβλημα με καποιο καταστημα, απο τα καλυτερα μικρα μαγαζακια που το χουν ευρωπαικο ειναι το birdphοne.Αν και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το γκετιτναου,ειναι δυσκολη αποφαση.Πιστευετε το καλοκαιρι να πεσει κανα 80αρι;

Link to comment
Share on other sites

....πάντως βγάζοντας το 3g η αυτονομία του τηλ φτάνει σε πάρα πολύ καλά επίπεδα !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

....πάντως βγάζοντας το 3g η αυτονομία του τηλ φτάνει σε πάρα πολύ καλά επίπεδα !

 

αυτο θα ηθελα να το συζητησουμε. αρκετο καιρο το ειχα σε εξοικονομηση ενεργειεας και η μπαταρια κραταγε απο 4 μερες και πανω και καθε μερα του βαζω ενα καρο προγραμματα (κοντευω να γεμισω τη 16αρα καρτα μνημης την εξωτερικη). τις τελευταιες μερες το γυρισα χωρις εξοικονομηση και μπορει ναι μεν να κραταει λιγοτερο η μπαταρια αλλα ρε παιδια τα εφε του θεματος και του τηλεφωνου ειναι σπουδαια για να τα χανουμε μονο και μονο για μια μερα πραπανω μπαταρια. εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα ηθελα να το συζητησουμε. αρκετο καιρο το ειχα σε εξοικονομηση ενεργειεας και η μπαταρια κραταγε απο 4 μερες και πανω και καθε μερα του βαζω ενα καρο προγραμματα (κοντευω να γεμισω τη 16αρα καρτα μνημης την εξωτερικη). τις τελευταιες μερες το γυρισα χωρις εξοικονομηση και μπορει ναι μεν να κραταει λιγοτερο η μπαταρια αλλα ρε παιδια τα εφε του θεματος και του τηλεφωνου ειναι σπουδαια για να τα χανουμε μονο και μονο για μια μερα πραπανω μπαταρια. εσεις τι λετε?

 

εγώ δεν λέω σε εξοικονόμηση, μόνο το 3g να βγει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά, ίσως βιάστηκα, αλλα πέρασα την pr 1.2 (αγγλικο τηλ) και το φλασαρα με balcans gr μετα, (σαν δευτερο φλασάρισμα - δοκιμασα ενα αλλο balcans και δεν ολοκληρωθηκε σωστα και δεν δουλευε καλα πρώτα), και χτες είδα ότι δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ αρχειο video, έχει κανεις ιδεα γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιά, ίσως βιάστηκα, αλλα πέρασα την pr 1.2 (αγγλικο τηλ) και το φλασαρα με balcans gr μετα, (σαν δευτερο φλασάρισμα - δοκιμασα ενα αλλο balcans και δεν ολοκληρωθηκε σωστα και δεν δουλευε καλα πρώτα), και χτες είδα ότι δεν παίζει ΚΑΝΕΝΑ αρχειο video, έχει κανεις ιδεα γιατί?

 

μα μολις τωρα ειπες πως το φλασαρισμα δεν ολοκληρωθηκε σωστα. Το λογικο δεν ειναι τα προβληματα να προερχονται απο αυτο :blink: :yawn: ???? Απλα φλασαρε το ξανα και θα στρωσει.

 

κ το μητρώο που είναι δεν το βρίσκω..........¨)

 

αλλιως -> εφαρμογες/εργαλεια/μητρωο !

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 'οτι το ξαναφλάσαρα.. και όλα πηγαν οκ.. ξαναέκανα την αναβαθμιση 14.002 και τωρα το εχω αγγλικό, και το πρόβλημα παραμένει, δεν ξέρω αν εχει να κανει με το οτι περασα πριν την αναβαθμιση όλες τις ενημερωσεις για τα προγραμματα (καποια ηταν για το βιντεο νομιζω) καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 'οτι το ξαναφλάσαρα.. και όλα πηγαν οκ.. ξαναέκανα την αναβαθμιση 14.002 και τωρα το εχω αγγλικό, και το πρόβλημα παραμένει, δεν ξέρω αν εχει να κανει με το οτι περασα πριν την αναβαθμιση όλες τις ενημερωσεις για τα προγραμματα (καποια ηταν για το βιντεο νομιζω) καμμια ιδεα?

 

αν το φλασαρες και ΔΕΝ εκανες επαναφορα προγραμματων-εφαρμογων τοτε δεν θα χει προβλημα. Υποψιαζομαι πως εκανες επαναφορα ομως. Το φλασαρισμα για να χει και νοημα και να στο καθαρισει πληρως, μετα απο αυτο μην κανεις επαναφορα. Απλα κανε ενα restore στις επαφες και τπτ αλλο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο σιγουρα πιστοποιημενο πως εχει ειναι το Get it now,Πλαισιο και ESHOP,Κωτσοβολος,you.gr απο τα μεγαλα μαγαζακια.Και γω προσωπικα δεν τον διακινδυνευω για παραεισαγωγη αλλα ειναι τεραστια η διαφορα στις τιμες και ζουμε και σε δυσκολους καιρους ****το.:(

 

Παντως ετοιμαπαραδοτο το χουν στο Getitnow που σε λιγοτερο απο 2 με 3 μερες το στελνουν,Kωτσοβολος,you.gr και λιγα τεμαχια το Πλαισιο.Αν πεσει η τιμη στην 400αρα σε καποιο απο τα μεγαλα μαγαζακια ισως το παρω απο κει το καλοκαιρι που θα χω και το ρευστο.Αλλιως παραεισαγωγη και δεν γινεται αλλιως.

 

Εγώ έκανα το λάθος και το αγόρασα απο Κωτσόβολο. Όχι μόνο είναι παραεισαγωγής, αλλά είναι και για Ελβετία (Switzerland) η οποία δεν ανήκει στην Ε. Ε. οπότε η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν μου αναγνωρίζει την εγγύηση. Τους έχω στείλει mail, τους έχω πάρει τηλέφωνο αλλά απάντηση καμία. Τι μπορώ να κάνω; Καταγγελία, τσαμπουκά τι;

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

στην αρχικηη οθονη αριστερα το εικονιδιο με τα βελακια

το βρήκα είχα βγάλει το εικονίδιο.να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. δυστυχώς παρατήρησα ότι k στο δικό μου κινητό υπάρχει αυτή η κοκκινίλα.τo θέμα είναι ότι μου το έχουν κάνει δώρο k δεν έχω ούτε απόδειξη ούτε εγγύηση.αν το πάω σε nokia care για αλλαγή οθόνης θα πρέπει να πληρώσω? κ περίπου πόσες μέρες κάνουν τα το φτιάξουν? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Προσπαθώ να βάλω επαφές στην αρχική οθόνη για να τις καλώ. Διάβασα το manual και λέει ότι υπάρχει widget αγαπημένες επαφές κάτι τέτοιο. Βέβαια εγώ δεν βρήκα πουθενά κάτι τέτοιο. Ξέρετε πως αντιστοιχούμε επαφές στην αρχική οθόνη;

Βάλει το widget "Προτιμώμενες". Εκεί έχει κουμπάκια + και - για να προσθέτεις τις αγαπημένες σου επαφές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το βρήκα είχα βγάλει το εικονίδιο.να ρωτήσω κ κάτι ακόμα. δυστυχώς παρατήρησα ότι k στο δικό μου κινητό υπάρχει αυτή η κοκκινίλα.τo θέμα είναι ότι μου το έχουν κάνει δώρο k δεν έχω ούτε απόδειξη ούτε εγγύηση.αν το πάω σε nokia care για αλλαγή οθόνης θα πρέπει να πληρώσω? κ περίπου πόσες μέρες κάνουν τα το φτιάξουν? ευχαριστώ

 

οπως και να εχει εισαι μεσα στην εγγυηση, οποτε δεν το πληρωνεις. τωρα σε ποσες μερες αυτο θα σου το πουν εκει

Link to comment
Share on other sites

για το συγκεκριμενο καταστημα μονο τα χειροτερα μπορω να πω αλλα η παραεισαγωγη απο γερμανια ειναι η καλυτερη δυνατη γιατι θα παιρνει ολες τις ενημερωσεις 1η

 

κάποιο λάθος κάνεις ο κοτσοβολος το έχει ελληνικό 059F047

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...