Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση : τι memory card πρεπει να βαλω για να μην εχω προβλημα;; εβαλα μια 8gb Class 4 απο το προηγουμενο κινητο μου (μετα απο format της καρτας) και κολλησε.

Άδειασε τα δεδομένα της κάρτας από τον υπολογιστή σου χωρίς να τη φορμάρεις. Μετά βάλε την κάρτα ξανά στο κινητό σου και φόρμαρέ την από εκεί. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

georgekl καλορίζικο! Όποια κάρτα και να βάλεις από Class 4 και πάνω, θεωρητικά τουλάχιστον θα πρέπει να δουλεύει μια χαρά. Format έκανες μέσα από το N8 η από την προηγούμενη συσκευή η το pc? Έχει σημασία και αυτό. Προσωπικά, χρησιμοποιώ μια Toshiba 16gb Class 4 και πριν είχα μια ίδια 8gb η οποία δούλευε επίσης απροβλημάτιστα!

 

Ευχαριστω!! απο το pc. Αλλα δεν ξερω αν φταιει το οτι ηταν αναμενο το κινητο οταν την εβαλα..

Link to comment
Share on other sites

"Οι δορυφόροι δεν έχουν δέκτες, έχουν πομπούς" μην το ξαναπεις αυτο αν δεν ξερεις και ληγει η συζητηση:)

Θα το ξαναπώ για τελευταία φορά, οι δορυφόροι του GPS εκπέμπουν δεδομένα και η συσκευή σου τα λαμβάνει, ποτέ το αντίθετο. Δεν είναι κακό να κάνεις λάθος ή να μην ξέρεις κάτι, κακό είναι να επιμένεις σ' αυτό.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τη βοήθεια σας, εδω και μια ωρα το κινητο αρνειται να κουδουνησει σε όποιο προφιλ και να το εχω!!!! βαζω να παιξει μουσικη, βουβό! Δεν εχει πεσει κατω , δεν εμφανιζει καθολου την ενταση ηχου στα κομματια της μουσικης, δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τη βοήθεια σας, εδω και μια ωρα το κινητο αρνειται να κουδουνησει σε όποιο προφιλ και να το εχω!!!! βαζω να παιξει μουσικη, βουβό! Δεν εχει πεσει κατω , δεν εμφανιζει καθολου την ενταση ηχου στα κομματια της μουσικης, δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

 

κανε μια επανεκινηση μπορει να φτιαξει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τη βοήθεια σας, εδω και μια ωρα το κινητο αρνειται να κουδουνησει σε όποιο προφιλ και να το εχω!!!! βαζω να παιξει μουσικη, βουβό! Δεν εχει πεσει κατω , δεν εμφανιζει καθολου την ενταση ηχου στα κομματια της μουσικης, δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει

 

κανε μια επανεκινηση μπορει να φτιαξει...

 

εμ ναι! το πρωτο πραγμα που κανουμε σε ΟΛΑ ειναι το reboot/restart!! αν γινει και αυτο και παλι εχει προβλημα τοτε το βλεπουμε :p .. Εκτος και αν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα αλλάζουν. Η cosmote και η vodafone καταργούν την χρέωση ανά kb και χρεώνουνε 1€/μέρα για 20mb η cosmote, για 10mb η vodafone. Αυτό σημαίνει οτι αν κάποιος δεν χρησιμοποιεί το ιντερνετ του δικτυου και θέλει να έχει agps, θα χρεωθεί 1€ μόνο και μόνο για αυτά τα 5kb!:X

μηπως απο 3 σελιδες μηνυματων πρεπει να κρατησουμε το παραπανω και οσοι δεν εχουμε προγραμμα δεδομενων να δουμε τι πρεπει να κανουμε ???

Link to comment
Share on other sites

μηπως απο 3 σελιδες μηνυματων πρεπει να κρατησουμε το παραπανω και οσοι δεν εχουμε προγραμμα δεδομενων να δουμε τι πρεπει να κανουμε ???

 

δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο γιατι χθες ειδα τον αναλυτικο λογαριασμο μου και για 500kb συνολο δε μου χρεωσαν τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενημερωτικα να πω οτι υπαρχει προγραμμα στη vodafone cu με 3,5 ευρω 60mb που νομιζω οτι ειναι η καλυτερη αναλογια και ικανος αριθμος δεδομενων για χρησης agps και χαλαρο σερφαρισμα!εγω δεν τα εχω ξεπερασει ποτε,αν κ εχω λιωσει κατα καιρους.αυτο απλα για καποιον που θαθελε ναχει ενα πακετο φτηνο στο Ν8 του..

ο λογος που το λεω εδω ειναι γιατι ειναι κριμα καποιος ναχει το Ν8 κ να μην εχει ενα πακετακι δεδομενων επειδη μπορει να μην εχει διαφημιστει!

γιατι αλλιως ειναι 1 ευρω τη μερα=30 το μηνα,κ αλλιως 3,5. ευρω το μηνα!

 

(και σε συνδυασμο με unlimited με 10ευρω-ανανεωση καρτας- προς ολη τη vodafone ειναι καλος συνδυασμος για να καλυψεις ενα μεγαλο μερος κινητων κ ιντερνετακι.κ μια συνδεση wind to all κ καθαρισες με 2 συσκευες :P).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το κινητο ψαχνει μονο του για wifi...

πως σταματαει αυτο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το κινητο ψαχνει μονο του για wifi...

πως σταματαει αυτο??

Πατάς Απενεργοποίηση Σάρωσης Wlan

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ανοιγω το κινητο ψαχνει μονο του για wifi...

πως σταματαει αυτο??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3410424#post3410424

 

Για τσέκαρε εδώ. Κι εγώ απο δώ είδα τις ρυθμίσεις.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος απο σημερα του Ν8. Δυο ερωτησεις: Ποση ωρα να το φορτισω για πρωτη φορα (αδειασα τη μπαταρια πρωτα) και υπαρχει τροπος να συγχρονισω επαφες ημερολογιο απο outlook, gmail?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος απο σημερα του Ν8. Δυο ερωτησεις: Ποση ωρα να το φορτισω για πρωτη φορα (αδειασα τη μπαταρια πρωτα) και υπαρχει τροπος να συγχρονισω επαφες ημερολογιο απο outlook, gmail?

 

λοιπον, σε καμια απο τις 2 αποριες σου δεν θα απαντησω γιατι δεν ξερω :p .. θα πω μονο πως ναι , το δευτερο γινεται απλα δεν ξερω πως ενω για το πρωτο θα πω το εξης : υπαρχουν πολλες αποψεις για τις μπαταριες λιθιου , δεν ξερουμε ποια ειναι η καλυτερη και η ορθοτερη. Καποιοι λενε πως χρειαζονται stretching για 3 φορτισεις (ακριβως πριν το αδειασμα παλι full φορτισμα) και αλλοι λενε πως τις φορτιζεις οποτε και οσο θελεις. Αλλοι παλι λενε πως τις λιθιου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να τις αφησεις να ξεφορτισουν κατω απο το 40% , και οταν αποφορτιζονται πληρως χανουν μερος τις συνολικης τους δυναμης. :!::!: Θα ηταν ακρως ενδιαφερον να παραθεσουν αποψεις ατομα (ουκ ολιγα εδω μεσα) που γνωριζουν πανω στο θεμα μπας και βγαλουμε ακρη! :!::!: :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα κουμπιά των ακουστικών;Δεν μου λειτουργούν καθόλου..τα ακουστικά τα έχω τοποθετήσει σωστά ακούω κανονικά μουσική και τις συνομιλίες μου..υπάρχει κάποια ρύθμιση στα προφίλ εξαρτημάτων;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα κουμπιά των ακουστικών;Δεν μου λειτουργούν καθόλου..τα ακουστικά τα έχω τοποθετήσει σωστά ακούω κανονικά μουσική και τις συνομιλίες μου..υπάρχει κάποια ρύθμιση στα προφίλ εξαρτημάτων;

 

καμιά φορά μου το κάνει και εμένα και τα βγάζω και να ξαναβάζω και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..!! Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα κουμπιά των ακουστικών;Δεν μου λειτουργούν καθόλου..τα ακουστικά τα έχω τοποθετήσει σωστά ακούω κανονικά μουσική και τις συνομιλίες μου..υπάρχει κάποια ρύθμιση στα προφίλ εξαρτημάτων;

 

Οχι φιλε δν εχουν κανενα προβλημα...το ιδιο νομιζα και γω στην αρχη αλλα μια κοπελα εδω μεσα μου εδωσε τη λυση....οταν τα βαζει να τα πατας παρα πολυ δυνατα για 3 δευτερολεπτα και θα στρωσει η κατασταση με τον καιρο....αμα το κανεις 8α με θυμηθεις :)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μπορτντό οθόνη δημιουργεί κάποιο λειτουργικό πρόβλημα πέρα από το αισθητικό;

Έχετε κάνει κάποιοα συζήτηση γι'αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την μπορτντό οθόνη δημιουργεί κάποιο λειτουργικό πρόβλημα πέρα από το αισθητικό;

Έχετε κάνει κάποιοα συζήτηση γι'αυτό;

 

οχι φυσικα. Μονο αισθητικο ειναι. Αν εχουμε κανει λεει? στο μερος 1 ειναι γεματο! :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

οχι φυσικα. Μονο αισθητικο ειναι. Αν εχουμε κανει λεει? στο μερος 1 ειναι γεματο! :p

 

Επειδή το πρόβλημα είναι μάλλον έντονο μπορείτε να μου πείτε αν το πάω σε ΝΟΚΙΑ CARE αν θα το φτιάξουν και πόσο θα κοστίσει; Το τηλ είναι αγορασμένο από πλαίσιο 18/12/10

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.όταν κανεις απεγκατάσταση μια εφαρμογή σβήνουν τα πάντα της εφαρμογής η μένουν αρχεία,σκουπίδια?αν μένουν πως μπορούμε να τα σβήσουμε κ αυτά
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πρόβλημα είναι μάλλον έντονο μπορείτε να μου πείτε αν το πάω σε ΝΟΚΙΑ CARE αν θα το φτιάξουν και πόσο θα κοστίσει; Το τηλ είναι αγορασμένο από πλαίσιο 18/12/10

 

φυσικά και δεν θα σου κοστίσει τίποτα, είσαι εντός εγγυησης,χρονικά μάλλον 2 μέρες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την έκδοση 4.7.3 του Qt έχουν αλλάξει τα πράγματα σχετικά με το πρόβλημα που δημιουργείται με τις βιβλιοθήκες Qt μετά από hard reset; Έχει δει κάποιος διαφορά; :what: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...