Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο πράγμα η RAM και άλλο το C:

Ram έχεις 107, το οποίο πιστεύω ότι είναι καλό.

 

Για τη C: σου, θα ήθελα να πας στην διαχείριση αρχείων ( το πρόγραμμα της nokia) και να πατήσεις πάνω στο C μέχρι να βγάλει το μενού και να επιλέξεις "Στοιχεία". Για γράψε μετά εδώ τι σου λέει.

 

λεει 182μβ αλλα αρχεια. με τον x-plore που εψαξα, βρηκα μονο στα apps και στα resource απο 8μβ, τιποτα αλλο αξιοσημειωτο, τι στο καλο ειναι τα 160 μβ? Τα 40 μβ εγκατεστημενα ειναι καποια βασικα ovi κτλ. Εαν εχω 107 ram πραγματι δεν ει ναι κακο, αλλα οταν τραβαω με πανοραμα και γεμιζει η C μου βγαζει μηνυμα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λεει 182μβ αλλα αρχεια. με τον x-plore που εψαξα, βρηκα μονο στα apps και στα resource απο 8μβ, τιποτα αλλο αξιοσημειωτο, τι στο καλο ειναι τα 160 μβ? Τα 40 μβ εγκατεστημενα ειναι καποια βασικα ovi κτλ. Εαν εχω 107 ram πραγματι δεν ει ναι κακο, αλλα οταν τραβαω με πανοραμα και γεμιζει η C μου βγαζει μηνυμα ....

 

Το κακό είναι ότι κάποιους υποκαταλόγους δεν μπορούμε να τους δούμε, εκτός και αν χακάρουμε την συσκευή.

Η άλλη λύση μάλλον είναι το format.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι κάποιους υποκαταλόγους δεν μπορούμε να τους δούμε, εκτός και αν χακάρουμε την συσκευή.

Η άλλη λύση μάλλον είναι το format.

 

ναι, αλλα υποτιθεται οτι δεν ειναι ακομα ασφαλες, χανονται καποια βασικα προγραμματα, η εχει αλλαξει κατι σε αυτο ? Θα περιμενω και τη αννα και βλεπουμε....παντως και της συζυγου το οποιο ειναι παρθενο σχετικα, εχει 40 μβ αλλα αρχεια αγνωστα.

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

με τον x-plore πηγαινε c----system----- και σβυσε τον φακελο cache και dmgr ειναι φακελοι που σχετιζονται με το σερφαρισμα στο ιντερνετ και αποθηκευουν συνηθως αχρηστα δεδομενα και το ιστορικο σου(μην ανυσηχεις οι φακελοι δημιουργουνται αυτοματα απο το συστημα μετα απο μια επανεκκινηση)

ισως σου ελευθερωσει καποιο χωρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους μαγκες και στις μαγκισσες.στο ν8 μπορεις να ορισεις μια φωτο ως γουολπειπερ(φοντο) σε πληρη οθονη?εχει δυνατο ηχειο για να ακους μουσικη;ειναι σταθερο σαν κινητο η κολλαει συχνα;απο μπαταρια πως παει;περιμενω γνωμες απο κατοχους του εν λογω τηλεφωνου.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στους μαγκες και στις μαγκισσες.στο ν8 μπορεις να ορισεις μια φωτο ως γουολπειπερ(φοντο) σε πληρη οθονη?εχει δυνατο ηχειο για να ακους μουσικη;ειναι σταθερο σαν κινητο η κολλαει συχνα;απο μπαταρια πως παει;περιμενω γνωμες απο κατοχους του εν λογω τηλεφωνου.ευχαριστω.

 

καλησπερα :)

1. ναι

2. ναι

3. πολυ σταθερο

4. δες ενα τεστ που εχω κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτα που ζητάς τα κάνει και πολλά περισσότερα και μάλιστα από τη μάνα του χωρίς πρόσθετες εφαρμογές που χρειάζονται άλλα ανταγωνιστικά κινητά ( ονόματα δε λέμε!!!). Από μπαταρία πολύ καλύτερη από κάθε άλλο smartphone,αλλά αν έχεις συνηθίσει σε απλά κινητά θα σου κακοφανεί 1.5 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

 

το μεσημέρι άνοιξα το κινητό κανονικά και άρχισε να κάνει επανεκινήσεις από μόνο του. τελικά άνοιγε λίγο κ κόλαγε. δεν μπόρεσα να το ανοίξω καθόλου κανονικά

 

τώρα δεν ανοίγει καν

 

κ όλα αυτά τελείως ξαφνικά χωρίς να έχω ποτέ κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή ενώ την έχω περίπου 10 μήνες...

 

πληζ χελπ......

Link to comment
Share on other sites

@giannos7650 Δοκίμασε χωρίς κάρτα μνήμης,αν έχεις μέσα,και χωρίς κάρτα sim αν συνεχίζει το πρόβλημα και ενημέρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν την <<βλέπει>> την συσκευή υπολογιστής δοκίμασε να περάσεις από πάνω την ίδια αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

όταν λες αναβάθμιση? δεν έκανα κάποια αναβάθμιση. να το συνδέσω με το usb με τον υπολογιστή δηλαδή? και μετά?
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσω ovi suite.Θα εμφανιστεί ένα μήνυμα που θα λέει άμα θες να <<βάλεις>> ξανά την έκδοση που έχει η συσκευή σου.

http://img804.imageshack.us/img804/4996/dhfj.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το ovi suite. έπαθε κάτι η συσκευή προφανώς? έτσι στα καλά καθούμενα από μόνη της?

 

πρέπει να την πάω σε Γερμανό αύριο μάλλον. δεν ανοίγει καθόλου τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι ακριβώς μπορεί να έχει γίνει.Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε και να προτείνουμε κάποιους τρόπους πιθανής αντιμετώπισης του προβλήματος.

Αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τον τρόπο σύνδεσης και διαχείρισης της συσκευής από υπολογιστή τότε ίσως να είναι καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service της nokia και όχι κάπου αλλού.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έχεις ρυθμίσει να χρησιμοποιεί δίκτυο, και δε βρίσκει το σημείο πρόσβασης που έχεις ορίσει.

Πήγαινε: Ρυθμίσεις (το εικονίδιο με τα δύο γρανάζια) -> Πρόσθετα -> Ρυθμίσεις -> Γενικά, και δες τι έχεις στις παραμέτρους «Σύνδεση» και «Προορισμός δικτύου».

 

 

βασικά αυτό το παθ που μου λες δε το βρίσκω...αλλά βρήκα αυτές τις ρυθμίσεις στο Ρυθμίσεις->Διαδικτυο..δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό, αλλά εκεί έχω το Σύνδεση ως Σε σύνδεση και το Προορισμός δικτύου ως Διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. καλο μήνα και καλή βδομαδα να εχουμε.

γράφω μετα απο πολυ καιρό, με την ευκαιρια της αγορας, του Ν8.

οπως γραφω και στο τίτλο, την επεξεργασια τως ετικετών των επαφών, είναι το πρόβλημα μου εμενα.

εχω πολλες επαφες στις οποιες έχω κάνει επεξεργασία στην ετικέτα, διοτι έχουν πολλους αριθμούς, σε διάφορα μέρη.

από ότι διαβασα στο πρώτο μέρος, μάλλον καταργεί η Νοκια, την επεξεργασια αυτή.

πως θα μπορεσω να περάσω τις επαφές μου και να έχω και τους αριθμούς, για να μπορω να τους βρίσκω σε ποιο μέρος αντιστοιχεί η κάθε επαφή μου;

ελπίζω να σας μετέφερα σωστά το προβλημα μου και να σας το έδωσα να το καταλάβετε.

σας ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

επειδη ειχα κ εγω θεμα με αυτο,πολλες επαφες με πολλα τηλ κ στοιχεια, το εψαξα κ αλλαξα τις ετικετες στις επαφες μεσα απο το nimbuzz. (ελπιζω να λεμε το ιδιο)

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

hi guys

οπως καταλαβαινετε ειναι σχεδον αδυνατον να διαβασω τοσες σελιδες

τα χω παιξει λιγο με την οργανωση των τραγουδιων στο Ν8.Φτιαχνει τους φακελους οπως να ναι,τα αλμπουμς επισης,τις ονομασιες επισης

πώς μπορώ να οργανώσω τη μουσική μου ακριβώς όπως θέλω εγώ;

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι σε μενα υπαρχει προβλημα με τον αισθητηρα.Δυστυχως οταν προσπαθω να μιλησω δεν δουλευει και οταν ακουμπαει το μαγουλο την οθονη μπαινει σε αναμονη η κλεινει.Εχει γινει προβληματικο το να μιλησω στο τηλεφωνο.Το εκανε και πριν καιρο αυτο,αλλα κατοπιν συμβουλης του imprezza[ευχαριστω] εκοψα στη περιοχη την προσταυτικη μεμβρανη και διορθωθηκε το προβλημα.Απο χθες ξαναρχισε τα ιδια

Σημερα ξαφνικα δεν μου εμφανιζε τον τηλ καταλογο,αλλα επανηλθε

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις γιατι το Ν8 δεν συνεργαζεται με pioneer στερεοφωνικα αυτοκινητων? με το ipod λειτουργει μια χαρα.

υπαρχει τροπος να φτιαξει?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το fm transmiter το έχω δοκιμάσει και εγώ και ο αδερφός μου και δουλεύει κανονικά.

Σε διαφορετικά μοντέλα pioneer.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις το Fm transmitter εντος Αττικης; Ειναι λιγακι δυσκολο με τοσους ενεργους σταθμους που υπαρχουν!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το fm transmiter το έχω δοκιμάσει και εγώ και ο αδερφός μου και δουλεύει κανονικά.

Σε διαφορετικά μοντέλα pioneer.

 

οχι δεν εννοω το fm transmitter. την usb συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εννοω το fm transmitter. την usb συνδεση.

 

βάλε να το βλέπει σαν usb mass storage. Μάλλον η προεπιλογή είναι να το βλέπει ο υπολογιστής σαν PC suite.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...