Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εγω εχω την js3 την ολλανδικη και εχει τα παντα κανονικα...και ελληνικο swype και ελληνικο keyboard..τι εγινε??γιατι την βγαλανε??

 

Δεν ξερω τι εγινε;;!!!Το θεμα ειναι οτι δεν εχει πλεον ελληνικο swype η js3 αν την φλασαρεις μεσω kies.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε;;!!!Το θεμα ειναι οτι δεν εχει πλεον ελληνικο swype η js3 αν την φλασαρεις μεσω kies.

 

τι εβαλες σαν spoof product code και την φλασαρες??αμα πληκτρολογησεις *#1234# τι σου βγαζει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εγινε;;!!!Το θεμα ειναι οτι δεν εχει πλεον ελληνικο swype η js3 αν την φλασαρεις μεσω kies.

 

Nαι δυστυχώς δεν έχει γιατί το Νορβηγικό CSC (JS1 αντί για το Ολλανδικό JS3) δεν το περιέχει. Το NEE είναι της Νορβηγίας. Θα ανανεώσω τον οδηγό για φλασάρισμα μέσω Odin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι δυστυχώς δεν έχει γιατί το Νορβηγικό CSC (JS1 αντί για το Ολλανδικό JS3) δεν το περιέχει. Το NEE είναι της Νορβηγίας. Θα ανανεώσω τον οδηγό για φλασάρισμα μέσω Odin.

 

Λυπαμαι παιδια. Αναγκαστικα μεσω odin τωρα την ολλανδικη οποιος θελει και τα πληκτρολογια. Με λιγη προσοχη και παντα συμφωνα με τον οδηγο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι γιατι την αφαιρεσαν??:p δεν ειναι πια official??:p
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι παιδια. Αναγκαστικα μεσω odin τωρα την ολλανδικη οποιος θελει και τα πληκτρολογια. Με λιγη προσοχη και παντα συμφωνα με τον οδηγο.

 

Ευκαιρία να ξηλώσετε τις μαμαKIES από το pc σας :cool:

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την js3 και στο samsung keyboard ενω έχω επιλέξει γλώσσες αγγλικά και ελληνικα μου εμφανίζονται μονο αγγλικά και ενώ στο spacebar γράφη greek.Τι δεν έχω κάνει σωστά;

 

Ωραία...κάνε δεξιά ή αριστερά πάνω στό spacebar για αλλαγή απ τη μία γλώσσα

στην άλλη.(έχει κ βελάκια)....

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

H σε Froyo γινεται default με back + home button. Αλλα ναι, το Shoot Me ειναι απειρως πιο καλο. Βεβαια θελει root access :)

Δεν χρειάζεται root access και ας το λέει στην περιγραφή του. Δουλεύει κανονικότατα και χωρίς να είσαι root.

 

Προσωπικά θα χρησιμοποιούσα τον default τρόπο, αλλά σε κάποιες εφαρμογές με το που αγγίξω το back βγαίνει έξω. Σε άλλες αν το κρατάς πατημένο μπορείς να πατήσεις και το home και να πάρεις screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς στη Samsung συνειδητοποίησαν ότι έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με την Ολλανδική ROM ή ανακάλυψαν κάποιο σημαντικό bug και την πήραν πίσω άρον άρον...π.χ. το bug με τον συγχρονισμό του activesync Microsoft exchange που ήταν μία πατάτα ολκής από τη Samsung σε αυτή τη ROM (όσο και αν προσπάθησα δεν μπορούσα με τίποτα να συνδεθώ με το εταιρικό μου e-mail που απρόσκοπτα μπορούσα με την 2.1 και την επίσημη Ελληνική 2.2).

Εν αναμονή της επόμενης…

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Stinger, χτες ακολουθησα τον οδηγο σου με το setcpu . Κυριως με ενδιεφερε η ρυθμιση για όταν η οθονη είναι σβηστη.

Το θεμα είναι ότι αφησα το κινητο μου το βραδυ ανοιχτο κανονικα (όχι σε airplane mode) και εβαλα ξυπνητηρι. Το αποτελεσμα ? Το πρωι το ξυπνητηρι δεν χτυπησε και το κινητο ειχε κολλησει πανω που πηγε να κανει αφυπνιση (ειχε αναψει η οθονη και δεν λειτουργουσε τιποτα). Αναγκάστηκα να βγαλω τη μπαταρια.

Το κινητο μου είναι 2.1 ακομη, εχω την JG1.

 

Εχει συμβει σε κανεναν άλλο αυτό με την αφυπνιση? Φοβαμαι πως επειδη το κινητο, με σβηστη την οθονη εχει 100mhz τον επεξεργαστη του, μολις παρει εντολη από το Ξυπνητηρι να την αναψει, καπου κολλαει με τα τοσα λιγα mhz !

Τι κανουμε γι’αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Stinger, χτες ακολουθησα τον οδηγο σου με το setcpu . Κυριως με ενδιεφερε η ρυθμιση για όταν η οθονη είναι σβηστη.

Το θεμα είναι ότι αφησα το κινητο μου το βραδυ ανοιχτο κανονικα (όχι σε airplane mode) και εβαλα ξυπνητηρι. Το αποτελεσμα ? Το πρωι το ξυπνητηρι δεν χτυπησε και το κινητο ειχε κολλησει πανω που πηγε να κανει αφυπνιση (ειχε αναψει η οθονη και δεν λειτουργουσε τιποτα). Αναγκάστηκα να βγαλω τη μπαταρια.

Το κινητο μου είναι 2.1 ακομη, εχω την JG1.

 

Εχει συμβει σε κανεναν άλλο αυτό με την αφυπνιση? Φοβαμαι πως επειδη το κινητο, με σβηστη την οθονη εχει 100mhz τον επεξεργαστη του, μολις παρει εντολη από το Ξυπνητηρι να την αναψει, καπου κολλαει με τα τοσα λιγα mhz !

Τι κανουμε γι’αυτό??

 

Έχει αναφέρει ακόμα ένας πρόβλημα παρόμοιο με το δικό σου, το μόνο κοινό σημείο που έχετε είναι η eclair. Γενικά το SetCPU έχει κάποια θεματάκια στην eclair.

 

Αναβάθμιση ASAP?!!! Μα καλά τι κάνεις ακόμα με eclair και εσύ..:confused:

 

Και όχι δεν έχει θέμα με τα 100mhz και το ξυπνητήρι σε όλους τους υπόλοιπους δουλεύει μια χαρά συμπεριλαμβανομένου και μένα!

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδια ελεος πραγματικα...τοσο καιρο περιμενα μια ευρωπαικη επισημη 2.2.1 και τωρα που βγηκε την αφαιρεσαν...η νορβηγικη που βγηκε δεν ειναι xw??
Link to comment
Share on other sites

εγω το παθαινα αυτο,ακριβως το ιδιο ομως!

μολις εβαλα την 2.2 σταματησε να το κανει και δουλευει "ρολοι" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Stinger, χτες ακολουθησα τον οδηγο σου με το setcpu . Κυριως με ενδιεφερε η ρυθμιση για όταν η οθονη είναι σβηστη.

Το θεμα είναι ότι αφησα το κινητο μου το βραδυ ανοιχτο κανονικα (όχι σε airplane mode) και εβαλα ξυπνητηρι. Το αποτελεσμα ? Το πρωι το ξυπνητηρι δεν χτυπησε και το κινητο ειχε κολλησει πανω που πηγε να κανει αφυπνιση (ειχε αναψει η οθονη και δεν λειτουργουσε τιποτα). Αναγκάστηκα να βγαλω τη μπαταρια.

Το κινητο μου είναι 2.1 ακομη, εχω την JG1.

 

Εχει συμβει σε κανεναν άλλο αυτό με την αφυπνιση? Φοβαμαι πως επειδη το κινητο, με σβηστη την οθονη εχει 100mhz τον επεξεργαστη του, μολις παρει εντολη από το Ξυπνητηρι να την αναψει, καπου κολλαει με τα τοσα λιγα mhz !

Τι κανουμε γι’αυτό??

 

Έχει αναφέρει ακόμα ένας πρόβλημα παρόμοιο με το δικό σου, το μόνο κοινό σημείο που έχετε είναι η eclair. Γενικά το SetCPU έχει κάποια θεματάκια στην eclair.

 

Αναβάθμιση ASAP?!!! Μα καλά τι κάνεις ακόμα με eclair και εσύ..:confused:

 

Και όχι δεν έχει θέμα με τα 100mhz και το ξυπνητήρι σε όλους τους υπόλοιπους δουλεύει μια χαρά συμπεριλαμβανομένου και μένα!

 

χα για μενα χτυπαει η καμπανα! λοιπον οντως μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι η 2,1 εχει θεμα με τα 100mhz κ ουσιαστικα αν κλεισει η οθονη ειναι πολυ χαμηλη ρυθμιση για 100 κ δεν μπορει να ξανανοιξει

2 λυσεις παιζουν η βαζεις 200 για μινιμουμ χρηση , η περνας σε 2.2.1 που ειναι μερα με τη νυχτα , προτεινω το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

τι να πω βρε παιδια ελεος πραγματικα...τοσο καιρο περιμενα μια ευρωπαικη επισημη 2.2.1 και τωρα που βγηκε την αφαιρεσαν...η νορβηγικη που βγηκε δεν ειναι xw??

 

Η νορβηγική είναι ολόιδια, απλά δεν έχει το ίδιο csc, και επομένως δε δουλεύουν τα ελληνικά.. Εξετάζω τα αρχεία του xda και θα τα ανεβάσω στο πρώτο θέμα, φυσικά με ελληνικά.

 

Το κινητο μου είναι 2.1 ακομη, εχω την JG1.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3475331#post3475331

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η νορβηγική είναι ολόιδια, απλά δεν έχει το ίδιο csc, και επομένως δε δουλεύουν τα ελληνικά.. Εξετάζω τα αρχεία του xda και θα τα ανεβάσω στο πρώτο θέμα, φυσικά με ελληνικά.

 

νομιζα οτι το csc δεν εχει σχεση με τις γλωσσες...νομιζα οτι εφοσον ειναι xw εχει ολες τις γλωσσες...

Link to comment
Share on other sites

Τυχερακια δεν εχω φλασαρει ακομα επειδη , και το εχω ξαναγραψει, χρειαζομαι το MLS Destinator που ειχα παρει μαζι με το κινητο. Εννοειται πως το σκεφτομαι ηδη σοβαρα να φλασαρω, ειδικα αν βγαλεις οδηγο με τη 2.2.1 που βγηκε και εχει και ελληνικο swype και πληκτρολογιο μεσα!
Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι το csc δεν εχει σχεση με τις γλωσσες...νομιζα οτι εφοσον ειναι xw εχει ολες τις γλωσσες...

 

Το csc περιέχει και τις γλώσσες του πληκτρολογίου (σε κάποιες εκδόσεις), και τα XW απλά συνήθως έχουν το σωστό csc. Μερικές φορές όχι. Η εφαρμογή μέσα στη rom υποστηρίζει όλες τις γλώσσες αλλά αν δεν περάσει ο φάκελος T9DB που είναι μέσα στο cache.rfs του CSC, δε γίνεται τίποτα... και μάλλον η JS1 δεν τα έχει όλα... θα κοιτάξω σε λίγο και θα σας πω.

 

Τυχερακια δεν εχω φλασαρει ακομα επειδη , και το εχω ξαναγραψει, χρειαζομαι το MLS Destinator που ειχα παρει μαζι με το κινητο. Εννοειται πως το σκεφτομαι ηδη σοβαρα να φλασαρω, ειδικα αν βγαλεις οδηγο με τη 2.2.1 που βγηκε και εχει και ελληνικο swype και πληκτρολογιο μεσα!

 

Σωστά το είχα ξεχάσει. Απλά με χαλάει να "καταστρέφεται" η εμπειρία ενός τέτοιου τηλεφώνου για το λογισμικό μιας άχρηστης εταιρείας όπως η MLS... υπάρχουν πολύ καλύτερα λογισμικά από το destinator... το οποίο απλά υπάρχει ακόμα επειδή έχει καλούς χάρτες. Αλλά και των άλλων οι χάρτες είναι πολύ καλοί και συνεχώς βελτιώνονται.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οκ να σου πω : αν μπορεις να προτεινεις καποιο αλλο προγραμματακι πλοηγησης, που το βρισκουμε, ποσο κανει κλπ , μπας και απαλλαγω απο το mls. Παντως, οφειλω να τους αναγνωρισω πως ειναι πολυ εξυπηρετικοι σαν εταιρεια, εμενα μου χαλασε η καρτα, αμεσως μου απαντησαν και στα γραφεια, στο λεπτο μου την αντικατεστησαν χωρις μα μου !
Link to comment
Share on other sites

Οκ να σου πω : αν μπορεις να προτεινεις καποιο αλλο προγραμματακι πλοηγησης, που το βρισκουμε, ποσο κανει κλπ , μπας και απαλλαγω απο το mls. Παντως, οφειλω να τους αναγνωρισω πως ειναι πολυ εξυπηρετικοι σαν εταιρεια, εμενα μου χαλασε η καρτα, αμεσως μου απαντησαν και στα γραφεια, στο λεπτο μου την αντικατεστησαν χωρις μα μου !

 

Πρώτη φορά ακούω καλά λόγια... :) Eπειδή είμαστε off-topic θα σου στείλω pm

- Alex
Link to comment
Share on other sites

χα για μενα χτυπαει η καμπανα! λοιπον οντως μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι η 2,1 εχει θεμα με τα 100mhz κ ουσιαστικα αν κλεισει η οθονη ειναι πολυ χαμηλη ρυθμιση για 100 κ δεν μπορει να ξανανοιξει

2 λυσεις παιζουν η βαζεις 200 για μινιμουμ χρηση , η περνας σε 2.2.1 που ειναι μερα με τη νυχτα , προτεινω το δευτερο

 

Δεν θυμόμουν ότι ήσουν εσύ! (BTW 2% έχασε overnight είμαστε σε καλό δρόμο ;))

 

Είμαστε "Tyxeroi" που έχουμε τον Άλεξ!! :-))

Ευχαριστούμε!!

 

Indeed!!

 

Οκ να σου πω : αν μπορεις να προτεινεις καποιο αλλο προγραμματακι πλοηγησης, που το βρισκουμε, ποσο κανει κλπ , μπας και απαλλαγω απο το mls. Παντως, οφειλω να τους αναγνωρισω πως ειναι πολυ εξυπηρετικοι σαν εταιρεια, εμενα μου χαλασε η καρτα, αμεσως μου απαντησαν και στα γραφεια, στο λεπτο μου την αντικατεστησαν χωρις μα μου !

 

Εάν χρειάζεσαι navigator για επαγγελματική χρήση θα σου πρότεινα Igo ή Navigon έχουν τις καλύτερες δρομολογήσεις. ++ Το Igo παίρνει χάρτες από όλες τις εταιρίες (Navteq, EPSILON, TELEATLAS κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας.

 

Πέρασα την καινούρια js3 και έκανα επαναφορά όλων των εφαρμογών με Titanium μετά από hard reset. Εν συνεχεία μπήκα κανονικά στο market και έκανα ενημέρωση όλων των εφαρμογών που είχαν ένδειξη. Σήμερα ξαναμπήκα στο market και στη λίστα με τις εφαρμογές μου έχει μόνο τις δύο εφαρμογές που ενημερώθηκαν και όλες τις άλλες δεν τις βλέπει καθόλου. Μάλιστα, αν ψάξω τις εφαρμογές αυτές στο market με βάζει να τις κατεβάσω σαν να μην είναι εγκατεστημένες. Ξέρει κανείς πως το διορθώνω αυτό;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Οκ να σου πω : αν μπορεις να προτεινεις καποιο αλλο προγραμματακι πλοηγησης, που το βρισκουμε, ποσο κανει κλπ , μπας και απαλλαγω απο το mls. Παντως, οφειλω να τους αναγνωρισω πως ειναι πολυ εξυπηρετικοι σαν εταιρεια, εμενα μου χαλασε η καρτα, αμεσως μου απαντησαν και στα γραφεια, στο λεπτο μου την αντικατεστησαν χωρις μα μου !

 

Ακριβώς το ίδιο ετοιμαζόμουν να ρωτήσω κι εγώ, τώρα που περάσαμε στην 2.2 και δεν υπάρχει το Destinator, έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης που να έχει καλό χάρτη για την Ελλάδα και να είναι δοκιμασμένο ότι παίζει καλά με το Galaxy? (δεν ρωτάω στο θέμα με τις εφαρμογές πλοήγησης γιατί θέλω να είναι δοκιμασμένο ότι παίζει καλά στο GPS του Galaxy...)

 

Ευχαριστώ !

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...