Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα. Χθές διαπίστωσα ότι αν "χτυπήσεις" ελαφρά την πλάτη του κινητού στην κάτω δεξιά γωνία του νιώθεις στο χέρι σου ότι είναι σαν να έχει κάποιο ελατήριο εσωτερικά το τηλέφωνο. Το έχετε κι εσείς το φαινόμενο ή μόνο στο δικό μου είναι;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα. Χθές διαπίστωσα ότι αν "χτυπήσεις" ελαφρά την πλάτη του κινητού στην κάτω δεξιά γωνία του νιώθεις στο χέρι σου ότι είναι σαν να έχει κάποιο ελατήριο εσωτερικά το τηλέφωνο. Το έχετε κι εσείς το φαινόμενο ή μόνο στο δικό μου είναι;

δεν συμβαινει κατι τετοιο στο δικο μου...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν συμβαινει κατι τετοιο στο δικο μου...

 

Δεν είναι και πολύ έντονο.. είναι σαν να νιώθεις μια πολύ μικρή δόνηση.

@hraklhs57: Έτσι όπως το 'πα παίζει να σε μπέρδεψα.. όπως κοιτάς την πλάτη του κινητού, αριστερά κάτω..

Edited by Wishmaster87

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Χθές διαπίστωσα ότι αν "χτυπήσεις" ελαφρά την πλάτη του κινητού στην κάτω δεξιά γωνία του νιώθεις στο χέρι σου ότι είναι σαν να έχει κάποιο ελατήριο εσωτερικά το τηλέφωνο. Το έχετε κι εσείς το φαινόμενο ή μόνο στο δικό μου είναι;

 

Ναι φίλε μου φυσιολογικό είναι....

-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και πολύ έντονο.. είναι σαν να νιώθεις μια πολύ μικρή δόνηση.

@hraklhs57: Έτσι όπως το 'πα παίζει να σε μπέρδεψα.. όπως κοιτάς την πλάτη του κινητού, αριστερά κάτω..

 

χτυπαω και στις δυο κατω πλευρες αλλα δεν ακουγετε το παραμικρο ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και στο προηγούμενο μου ποστ δεν απαντήθηκε. Εχω froyo επισημο ελληνικό, μετα την αναβαθμιση μου εβγαλε αυτό το προβλημα 3 φορες. Τα εικονίδια από τις επιφάνειες εργασίας εξαφανίζονται και η οθονη με τα προγραματα δεν ανοίγει. Στην επιφανεια εργασιας δεν μπορεις να κανεις τιποτα(προσθεσεις νεα εικονιδια ,αλλα μπορεις να σβησεις σελιδες από την επεξεργασια)

Οι επαφες ανοιγουν,οι ρυθμισεις ανοίγουν και μπορείς να κανεις και να δεχθεις κλησεις.

Την πρωτη φορα που το εβγαλε ,έβγαλα την μπαταρία και όλα επανηλθαν,την δευτερη απλα με μια επανακινηση.Την τριτη το κινητο ειχε μια μαυρη οθονη,δεν ανοιγε με το power,όταν εβαλα τον φορτιστη δεν εβγαζε φορτιση,εβγαλα την μπαταρια και ανοιξε με το ανωτερο προβλημα,μετα από πολλες φορες βγάλσιμο μπαταριας και επανεκκινήσεις διορθώθηκε το πρόβλημα.

Ειχα κανει επαναφορά εργοσιακων ρυθμίσεων όταν ειχα κανει αναβάθμιση και το εχει βγαλει μονο 3 φορες σε ~ 3 βδομαδες.

Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Υπέθεσα ότι η μεταφορα εφαρμογων στην καρτα μνημης μπορει να εχει σχεση,αλλα δεν εχω κανει καμια μεταφορα εφαρμογων,καποιες μεγαλες τις εβαλε αυτοματα στην καρτα αλλα οι πιο πολλες και αυτές που τρεχουν είναι στην εσωτερικη μνημη. Και δεν εχω και πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου ετσι ειναι .οσο και εαν εψαξα δεν βρηκα γιατι.μαλλον χαλαρωσε το πλαστικο καπακι της μπαταριας.

 

Οχι δεν ειναι το καπακι.. Αν το βγαλεις κ αυτο κ την μπαταρια παλι το κανει. Ειναι εσωτερικα στο κινητο κατι το οποιο δεν ακουγεται απλα το νιωθεις σαν μικρη δονηση στο χερι. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι προκειται για καποιον απο τους σενσορες του..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειμαι ειδικος,ρωτα τον tyxerakia για καλυτερη βοηθεια,να σε ρωτησω εαν εκανες hard reset με ολα διαγραφη και πριν απο αυτο format και την εσωτερικη μνημη και την καρτα μνημης?

 

ειχα κανει μετα την αναβαθμιση σε froyo,και μονο την εσωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας περασα και εγω απο το πρωτο post την xwJS3 και διαπιστωσα οτι πολλεςς εφαρμογες που τις ειχα στην εξωτερικη μου καρτα δεν μου την ανοιγη καν μου βγαζει ( Σφαλμα αναλυσης παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την αναλυση του πακετου) τη γινεται? τι να φταιει???? και μου φενεται οτι ειναι λιγο πιο γρηγορη απο την jpy .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Χθές διαπίστωσα ότι αν "χτυπήσεις" ελαφρά την πλάτη του κινητού στην κάτω δεξιά γωνία του νιώθεις στο χέρι σου ότι είναι σαν να έχει κάποιο ελατήριο εσωτερικά το τηλέφωνο. Το έχετε κι εσείς το φαινόμενο ή μόνο στο δικό μου είναι;

 

Εμένα το κάνει όπου και να το χτυπήσω.....:lol: μόνο στην πάνω μεριά που είναι η κάμερα δεν δονεί....!

Link to comment
Share on other sites

Aδυναμία σύνδεσης του τηλεφώνου με το pc (via kies)- win7 ultimate.

Συνέχεια κάνει αναζήτηση το kies αλλά τίποτα.Στο τηλέφωνο φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο.

'Φοράει' την 2.1 update1.

Γιατί αυτό?

Το kies το επανεγκατέστησα και όλα δείχνουν ομαλά στον Η/Υ. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι το καπακι.. Αν το βγαλεις κ αυτο κ την μπαταρια παλι το κανει. Ειναι εσωτερικα στο κινητο κατι το οποιο δεν ακουγεται απλα το νιωθεις σαν μικρη δονηση στο χερι. Αυτο που καταλαβαινω εγω ειναι οτι προκειται για καποιον απο τους σενσορες του..

 

παιδιά μην ανησυχείτε, είναι τα καλλικαντζαράκια που ζούνε μέσα στο κινητό και αναβοσβήνουν τα πιξελς της οθόνης. Νομίζω ειναι φυσιολογικό, το κάνει πιο έντονα ακόμα και το pixon12 του αδερφού μου

Link to comment
Share on other sites

Aδυναμία σύνδεσης του τηλεφώνου με το pc (via kies)- win7 ultimate.

Συνέχεια κάνει αναζήτηση το kies αλλά τίποτα.Στο τηλέφωνο φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο.

'Φοράει' την 2.1 update1.

Γιατί αυτό?

Το kies το επανεγκατέστησα και όλα δείχνουν ομαλά στον Η/Υ. :confused:

 

Να κατεβάσω την παλαιότερη έκδοση του Kies?θα βοηθήσει λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσω την παλαιότερη έκδοση του Kies?θα βοηθήσει λέτε?

 

Κοιτα στο πρωτο ποστ εχει ακριβως την ερωτηση αυτη και καποιες πιθανες λυσεις στο θεμα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο πρωτο ποστ εχει ακριβως την ερωτηση αυτη και καποιες πιθανες λυσεις στο θεμα.

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Έκανα όλα τα βήματα και δέν διορθώθηκε τίποτα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Έκανα όλα τα βήματα και δέν διορθώθηκε τίποτα.:confused:

 

Δυτυχως ειναι γενικα παρα πολυ προβληματικο το προγραμμα. Θυμαμαι καποιοι φιλοι ανεφεραν οτι προκαλουσε προβλημα στο kies αν ειχες εγκατεστημενο το winamp στο κινητο...Δοκιμαε καποια αλλη θυρα usb αν θελεις μηπως φταιει και αυτο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δυτυχως ειναι γενικα παρα πολυ προβληματικο το προγραμμα. Θυμαμαι καποιοι φιλοι ανεφεραν οτι προκαλουσε προβλημα στο kies αν ειχες εγκατεστημενο το winamp στο κινητο...Δοκιμαε καποια αλλη θυρα usb αν θελεις μηπως φταιει και αυτο.

 

Το έκανα κι αυτό που να πάρει.4 θύρες δοκίμασα.Τίποτα.

Είναι δυνατόν να μήν υπάρχει άλλο πρόγραμα να κάνουμε την δουλειά μας?

Άν συνεχίσει δευτέρα τους παίρνω τηλέφωνο για 'στόλισμα':mad:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι αυτό που να πάρει.4 θύρες δοκίμασα.Τίποτα.

Είναι δυνατόν να μήν υπάρχει άλλο πρόγραμα να κάνουμε την δουλειά μας?

Άν συνεχίσει δευτέρα τους παίρνω τηλέφωνο για 'στόλισμα':mad:

 

Τι θελεις να κανεις? Αν το θες παντως για μεταφορα αρχειων κλπ ειναι οτι χειροτερο. Καλυτερα να το κανεις με mount της sd card και χρηση της ως εξωτερικο σκληρο δισκο

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τι θελεις να κανεις? Αν το θες παντως για μεταφορα αρχειων κλπ ιναι οτι χειροτερο. Καλυτερα να το κανεις με mount της sd card και χρηση της ως εξωτερικο σκληρο δισκο

 

Αναβάθμιση στην 2.2.1 και να το rootάρω.Υπάρχει άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην 2.2.1 και να το rootάρω.Υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Αν θελεις στην πιο καινουργια ολλανδικη δεν γινεται πλεον μεσω kies patcher αρα αδικως παλευεις. Μονο μεσω odin οπως γραφει στην πρωτη σελιδα του hacks/root.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.

Έκανα όλα τα βήματα και δέν διορθώθηκε τίποτα.:confused:

 

Υποθέτω ότι κάποιος driver δεν έχει κάτσει καλά... άνοιξε το device manager στα windows και δες πού έχει θαυμαστικά. Επίσης, σύνδεσε το τηλέφωνο στα άλλα modes (mass storage, media player), και περίμενε να φορτώσουν οι drivers, και μετά ξαναδοκίμασε από Kies. Βάλε και τους drivers από το post των οδηγών. Είναι απλά τραγικό το πρόγραμμα, δε φταις εσύ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias σ ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση σου.

Το ψιλοκατάλαβα.Θα εφαρμόσω την άλλη τεχνική να περάσω την ολλανδική ρομ όπως συνέστησε ο φίλος πιο πάνω.

 

Η ενστασή μου είναι η εξής:για να το ρουτάρω στην συνέχεια δεν απαιτείται το kies?

Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias σ ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση σου.

Το ψιλοκατάλαβα.Θα εφαρμόσω την άλλη τεχνική να περάσω την ολλανδική ρομ όπως συνέστησε ο φίλος πιο πάνω.

 

Η ενστασή μου είναι η εξής:για να το ρουτάρω στην συνέχεια δεν απαιτείται το kies?

 

οχι δεν εχει σχεση το root με το kies ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη έχει επάνω την 2.1 update 1 άν βοηθάει αυτό.

Χρειάζομαι αναβάθμιση σωστά?

Και απορώ αφου εχθές το αγόρασα,το ενεργοποίησα γιατί η εταιρία δέν μου δίνει την αναβάθμιση ΟΤΑ?

 

Πώ πω μ έφτιαξες τώρα/Ξηλώνω το @$@#@#πρόγραμμα που λέγεται kies και ούτε θέλω να το ξανακούσω.

Πάω να διαβάσω πάλι απ την αρχή όλο το φόρουμ:(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...