Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω μια απορια ...Στο galaxy στην πρωτη οθονη εχει το κουμπι που λεει ενεργες εφαρμογες .Οταν το παταω μπαινω μεσα στο menu που εχει τις επιλογες 1.Eνεργες εφαρμογες2.Πακετο 3.Συνοψη 4.Βοήθεια .Ενος φιλου μου το galaxy εχει και μια πεμπτη επιλογη στην οποια λεει εκκαθαριση μνήμης RAM και απο εκει που του λεει ας πουμε 267ΜΒ/326ΜB πατοντας την επιλογη αυτη το χαμηλωνει πχ 100ΜB/326MB. Tον ρωτησα αλλα δεν θυμαται πως το ειχε βαλεi.Γνωριζετε πως μπορω και εγω να το εχω?

 

αμα πατησεις παρατεταμενα το κεντρικο κουμπι μετα διαχειριση εργασιων δεν σου εχει εκει 5 επιλογες αντι για 4??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω μια απορια ...Στο galaxy στην πρωτη οθονη εχει το κουμπι που λεει ενεργες εφαρμογες .Οταν το παταω μπαινω μεσα στο menu που εχει τις επιλογες 1.Eνεργες εφαρμογες2.Πακετο 3.Συνοψη 4.Βοήθεια .Ενος φιλου μου το galaxy εχει και μια πεμπτη επιλογη στην οποια λεει εκκαθαριση μνήμης RAM και απο εκει που του λεει ας πουμε 267ΜΒ/326ΜB πατοντας την επιλογη αυτη το χαμηλωνει πχ 100ΜB/326MB. Tον ρωτησα αλλα δεν θυμαται πως το ειχε βαλεi.Γνωριζετε πως μπορω και εγω να το εχω?

 

ποια ρομ εχεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια ...Στο galaxy στην πρωτη οθονη εχει το κουμπι που λεει ενεργες εφαρμογες .Οταν το παταω μπαινω μεσα στο menu που εχει τις επιλογες 1.Eνεργες εφαρμογες2.Πακετο 3.Συνοψη 4.Βοήθεια .Ενος φιλου μου το galaxy εχει και μια πεμπτη επιλογη στην οποια λεει εκκαθαριση μνήμης RAM και απο εκει που του λεει ας πουμε 267ΜΒ/326ΜB πατοντας την επιλογη αυτη το χαμηλωνει πχ 100ΜB/326MB. Tον ρωτησα αλλα δεν θυμαται πως το ειχε βαλεi.Γνωριζετε πως μπορω και εγω να το εχω?

 

 

θα πρεπει να κατεβασεις μεσα απο το samsung apps( πατα το εικονιδιο στο μενου) τον νεο task manager και να τον εγκαταστησεις;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια ...Στο galaxy στην πρωτη οθονη εχει το κουμπι που λεει ενεργες εφαρμογες .Οταν το παταω μπαινω μεσα στο menu που εχει τις επιλογες 1.Eνεργες εφαρμογες2.Πακετο 3.Συνοψη 4.Βοήθεια .Ενος φιλου μου το galaxy εχει και μια πεμπτη επιλογη στην οποια λεει εκκαθαριση μνήμης RAM και απο εκει που του λεει ας πουμε 267ΜΒ/326ΜB πατοντας την επιλογη αυτη το χαμηλωνει πχ 100ΜB/326MB. Tον ρωτησα αλλα δεν θυμαται πως το ειχε βαλεi.Γνωριζετε πως μπορω και εγω να το εχω?

 

Η εκκαθαριση μνημης RAM γινεται μεσα απο την καρτελα διαχειρηση μνημης, αν εννοεις αυτο. Μαλλον εχεις παλια εκδοση browser γιαυτο και ο υποπτος21 σε ρωταει για την ρομ σου...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι σε καποια eclair που ειχα δοκιμασει δεν ειχε την επιλογη για εκκαθαριση μνημης...

τωρα αν αναβαθμισεις με τον νεο task manager δεν ξερω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι σε καποια eclair που ειχα δοκιμασει δεν ειχε την επιλογη για εκκαθαριση μνημης...

τωρα αν αναβαθμισεις με τον νεο task manager δεν ξερω

 

Eίχε από την JM1 και μετά. Αν δεν είχες JM1 ή νεώτερη δεν έβλεπες αναβάθμιση στο Samsung apps.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλημερα και καλη εβδομαδα,

εχει καταφερει καποιος να κανει βιντεοκληση μεταξυ του galaxy και ενος υπολογιστη με καποια εφαρμογη ? επειδη με ενδιαφερει αμεσα οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει :).

Ευχαριστω πολυυυυυ

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για το oovoo, χωρίς να έχω δοκιμάσει.

Το έχω δοκιμάσει και παίζει πάρα πολύ καλά! Έχω δοκιμάσει μόνο βιντεοκλήση από κινητό σε κινητό και από web browser σε κινητό... η δεύτερη είναι και η καλύτερη για κάποιον που δεν έχει το πρόγραμμα εγκατεστημένο στον υπολογιστή του.

Link to comment
Share on other sites

Aν πατησω παρατεταμενα το κεντρικο κουμπι και μετα διαχειριση εργασιων οχι δεν μου βγαζει 5 επιλογες αλλα παλι 4.

Rom παιδια δεν ξερω να σας πω ποια εχω ,πειτε μου που το βλεπω.

Το task manager δεν μου το βγαζει στα samsung apps ,δεν το εχει .

Εντωμεταξυ εγω το κινητο το πηρα 3 μηνες μετα απο του φιλου μου ,αρα δεν γινεται να εχω παλιοτερο browser ή rom .

Link to comment
Share on other sites

Aν πατησω παρατεταμενα το κεντρικο κουμπι και μετα διαχειριση εργασιων οχι δεν μου βγαζει 5 επιλογες αλλα παλι 4.

Rom παιδια δεν ξερω να σας πω ποια εχω ,πειτε μου που το βλεπω.

Το task manager δεν μου το βγαζει στα samsung apps ,δεν το εχει .

Εντωμεταξυ εγω το κινητο το πηρα 3 μηνες μετα απο του φιλου μου ,αρα δεν γινεται να εχω παλιοτερο browser ή rom .

 

χμμ..δεν το εχει σαν update στο samsung apps...δες ποια ρομ εχεις πληκτρολογωντας *#1234# και πες μας το pda...

Link to comment
Share on other sites

Aν πατησω παρατεταμενα το κεντρικο κουμπι και μετα διαχειριση εργασιων οχι δεν μου βγαζει 5 επιλογες αλλα παλι 4.

Rom παιδια δεν ξερω να σας πω ποια εχω ,πειτε μου που το βλεπω.

Το task manager δεν μου το βγαζει στα samsung apps ,δεν το εχει .

Εντωμεταξυ εγω το κινητο το πηρα 3 μηνες μετα απο του φιλου μου ,αρα δεν γινεται να εχω παλιοτερο browser ή rom .

 

Γινεται αν ο φιλος σου αναβαθμισε τη ρομ του. Παραθετω απο τους οδηγους στο hacks/root/βελτιωσεις (συνιστω να τους διαβασεις) :

Για να δεις ποιό ακριβώς firmware "φοράει" η συσκευή σου, πληκτρολόγησε στο τηλέφωνο *#1234#, και θα εμφανιστεί στην οθόνη. Η πρώτη γραμμή "PDA" είναι αυτό που ζητάς.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το pda μου ειναι Ι9000ΧWJM5.

Αυτος θυμαται λεει οτι ειχε γινει μια αυτοματη αναβαθμιση στο κινητο του κατι τετοιο και το εβγαλε σαν επιλογη .Τωρα παντως εμενα αυτοματη αναβαθμιση δεν κανει ,παρα μονο οταν ειμαι στο wifi οπου λεει οτι καποιες εφαρμογες που εχω εγκαταστησει εχουν updates.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το pda μου ειναι Ι9000ΧWJM5.

Αυτος θυμαται λεει οτι ειχε γινει μια αυτοματη αναβαθμιση στο κινητο του κατι τετοιο και το εβγαλε σαν επιλογη .Τωρα παντως εμενα αυτοματη αναβαθμιση δεν κανει ,παρα μονο οταν ειμαι στο wifi οπου λεει οτι καποιες εφαρμογες που εχω εγκαταστησει εχουν updates.

 

αν θες αναβαθμισε σε 2.2...δες την υπογραφη μου η στην ενοτητα hack and roots πρωτη σελιδα..;):D

Link to comment
Share on other sites

Αν το αναβαθμισω θα βελτιωθει καθολου το lagging?Mε χαλαει λιγο οτι σβηνονται οι επαφες μου αν και ειναι γραμμενες στην Sim .

Τελικα ποιο ειναι το πορισμα ,γιατι δεν εχει εμενα αυτο που εχει στον φιλο μου ,και αυτος παντως με 2.1 ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλά όταν κανείς στην αρχική οθόνη zoom out όπως κανείς τις φωτογραφίες τότε μπαίνει στην επεξεργασία Edited by Antouan_ver
Link to comment
Share on other sites

Αν το αναβαθμισω θα βελτιωθει καθολου το lagging?Mε χαλαει λιγο οτι σβηνονται οι επαφες μου αν και ειναι γραμμενες στην Sim .

Τελικα ποιο ειναι το πορισμα ,γιατι δεν εχει εμενα αυτο που εχει στον φιλο μου ,και αυτος παντως με 2.1 ειναι .

 

δεν ξερω γιατι δεν στο εχει..αμα θες συγχρονισε τις επαφες σου με gmail ειναι ο πιο συντομος τροπος ;) παντως η 2.2 εχει καποια καλυτερα πραγματακια απο 2.1 ;)

Link to comment
Share on other sites

παντως η 2.2 εχει καποια καλυτερα πραγματακια απο 2.1 ;)

 

Θα σημειώσω εδώ βέβαια ότι η μοναδική stock rom χωρίς πρόβλημα lagging είναι η 2.2.1. Όλες οι άλλες χρειάζονται τις επεμβάσεις τους.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Θα σημειώσω εδώ βέβαια ότι η μοναδική stock rom χωρίς πρόβλημα lagging είναι η 2.2.1. Όλες οι άλλες χρειάζονται τις επεμβάσεις τους.

 

σιγουρα η 2.2.1 ειναι η καλυτερη αλλα και η 2.2 ειναι καλυτερη της 2.1...εγω του ειπα την 2.2 γιατι δεν χανει την εγγυηση του ενω με την 2.2.1 την χανει και δεν ξερω τι θελει...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η 2.2.1 ειναι η καλυτερη αλλα και η 2.2 ειναι καλυτερη της 2.1...εγω του ειπα την 2.2 γιατι δεν χανει την εγγυηση του ενω με την 2.2.1 την χανει και δεν ξερω τι θελει...

 

Σωστός. Δεν έχει παρά να επιλέξει. Εγγύηση ή απόδοση. Αρκεί να μην περιμένει την ελληνική 2.2.1 γιατί το πιθανότερο είναι μέχρι τότε όλη η υπόλοιπη ευρώπη να έχει πάρει την 2.3.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Nα το αναβαθμισω με το kies αφου εχω ΕUR και ΧWJM5?

 

ναι..μην ξεχασεις μετα να κανεις hard reset ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι..μην ξεχασεις μετα να κανεις hard reset ;)

 

Και κυριως μην ξεχασεις πιο πριν να βγαλεις το lagfix...αν και δεν το κοβω να εχεις βαλει lagfix. Εγω παντως οφειλω να το πω γιατι εχουν δει πολλα τα ματακια μας:blink:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω πριν αναβαθμισω να κανω συγχρονισμο των επαφων μου μεσω gmail στην επιλογη Λογαριασμοι και Συχρονισμος αλλα ενω γυρναει το κυκλακι λεει οτι προς το παρον ο συγχρονισμος ειναι αδυνατος .Τεσπα...

lagfix οχι δεν εχω βαλει .

Ηαrd reset πως κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω πριν αναβαθμισω να κανω συγχρονισμο των επαφων μου μεσω gmail στην επιλογη Λογαριασμοι και Συχρονισμος αλλα ενω γυρναει το κυκλακι λεει οτι προς το παρον ο συγχρονισμος ειναι αδυνατος .Τεσπα...

lagfix οχι δεν εχω βαλει .

Ηαrd reset πως κανω ?

 

πληκτρολογησε στον dialer τον συνδυασμο: *2767*3855#

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το κανεις ομως μετα την ολοκληρωση της αναβαθμισης...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το συνδεω με το kies και μου γραφει οτι εχω την εκδοση PDA JM5/PHONE JM1/CSC JM1 και οτι η πιο προσφατη εκδοση ειναι η PDA JPH/PHONE JPP/CSC JP9. Αυτη η τελευταια ειναι το froyo 2.2 ?

Eπισης λεει να φορτισω πληρως την μπαταρια πριν την αναβαθμιση .Ειναι απαραιτητο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...