Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπεύθυνα σου λέω ότι ο οδηγός στην πρώτη σελίδα του θέματος Hacks/Root/Βελτιώσεις έχει αναλυτικό οδηγό για την 2.2.1 με ελληνικά πληκτρολόγια και μενού.

 

Το έκανα ακολουθώντας πιστά όλες τις οδηγίες κατά γράμμα αλλά ενώ μπήκε η 2.2.1 δείχνει να κολλάει πάρα πολύ. Σχεδόν δε μπορώ να το λειτουργήσω το τηλέφωνο. Έκανα και hard reset αλλά τίποτα. Γιατί κολλάει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK φαινονται ετσι πρεπει να ειναι. Το προβλημα ποιο ειναι? Δεν λειτουργει το data? Γιατι πριν εγραψες οτι δεν μπορεις να ενεργοποιησεις παλι το 3g. Το χρηση δεδομενων πακετου ειναι ενεργοποιημενο? Στη λειτουργια δικτυου εχεις WCDMA?

 

στην λειτουργια δικτυου ειναι στο GSM/WCDMA (αυτοματη λειτουργια)

 

εβαλα απο την αρχη αυτα που χρειαζονται στα 2 σημεια προσβασης και δουλεψε το σημειο προσβασης για το ιντερνετ και εβγαλε πανω στην μπαρα το "Η με τα βελακια"..αρα νομιζω οτι ειμαι οκ!

οταν βαζω ομως (βασει του οδηγου για τα ΑΡΝ) στο VODAFONE GR-MMS στο "Τυπος ΑΡΝ" το mms μου εξαφανιζει την πρασινη κουκιδα..οταν βαζω ιντερνετ+mms ξαναενφανιζεται η πρασινη κουκιδα..τι να βαλω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

στην λειτουργια δικτυου ειναι στο GSM/WCDMA (αυτοματη λειτουργια)

 

εβαλα απο την αρχη αυτα που χρειαζονται στα 2 σημεια προσβασης και δουλεψε το σημειο προσβασης για το ιντερνετ και εβγαλε πανω στην μπαρα το "Η με τα βελακια"..αρα νομιζω οτι ειμαι οκ!

οταν βαζω ομως (βασει του οδηγου για τα ΑΡΝ) στο VODAFONE GR-MMS στο "Τυπος ΑΡΝ" το mms μου εξαφανιζει την πρασινη κουκιδα..οταν βαζω ιντερνετ+mms ξαναενφανιζεται η πρασινη κουκιδα..τι να βαλω τελικα?

 

To apn για mms δεν εμφανιζει κουκιδα :)

Αν καταλαβα καλα τι ρωτησες.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

To apn για mms δεν εμφανιζει κουκιδα :)

Αν καταλαβα καλα τι ρωτησες.

 

αρα να βαλω mms στο "VODAFONE GR-MMS" και ειμαι ενταξει στο να δεχομαι και mms?

Link to comment
Share on other sites

αρα να βαλω mms στο "VODAFONE GR-MMS" και ειμαι ενταξει στο να δεχομαι και mms?

 

Ακριβως αυτο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

:thanks: red_herring & Prattein_Aloga

 

με το froyo τα εχασα λιγο..σαν πρωτη μερα στο σχολειο!

 

Δεν θελει αγχος και πανικο. Οσο smart και να ειναι, στην τελικη ειναι ενα μηχανακι το οποιο ευτυχως για μας μπορει να μας βγαλει ολα τα γουστα και να δουλεψει οπως εμεις θελουμε (αν φερθουμε βεβαια σωστα). Για οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το επανεκκίνησα μερικές φορές και έφτιαξε. Είναι πολύ πιο γρήγορο! Είπατε ότι δε χρειάζεται autokiller η 2.2.1???
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το επανεκκίνησα μερικές φορές και έφτιαξε. Είναι πολύ πιο γρήγορο! Είπατε ότι δε χρειάζεται autokiller η 2.2.1???

 

Οχι δεν χρειαζεται. Αστην οπως ειναι και μολις στρωσει θα σε αποζημιωσει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες?γίνεται μόνο στην επιλογή αλφάβητο gsm αλλά όταν πατάω αποστολή μου βγάζει το εξής μήνυμα "το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη.Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη." Ευχαριστώ..!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες?γίνεται μόνο στην επιλογή αλφάβητο gsm αλλά όταν πατάω αποστολή μου βγάζει το εξής μήνυμα "το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη.Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη." Ευχαριστώ..!!

 

Ερωτηση-μυθος πλεον...Οδηγοι για νεους χρηστες. Γιατι αρνειστε πεισματικα να διαβασετε εκει?:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση-μυθος πλεον...Οδηγοι για νεους χρηστες. Γιατι αρνειστε πεισματικα να διαβασετε εκει?:)

 

Το έχω διαβάσει απλά στον οδηγό λέει να βάλω το handset sms!!Εγώ ρώτησα αν γίνεται στην εφαρμογή του τηλεφώνου..!Δεν αναφέρεται σ αυτό ο οδηγός..!από όσο είδα τουλάχιστον...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει απλά στον οδηγό λέει να βάλω το handset sms!!Εγώ ρώτησα αν γίνεται στην εφαρμογή του τηλεφώνου..!Δεν αναφέρεται σ αυτό ο οδηγός..!από όσο είδα τουλάχιστον...:rolleyes:

 

Καποιοι ειχαν αναφερει οτι στην JPH γινοταν κανονικα. Τωρα τι να σου πω, δεν ειχα δοκιμασει οταν την ειχα. Απο την αλλη γιατι να μην περασεις το handcent που ειναι πολυ καλυτερο, πολυ πιο παραμετροποιησιμο και κανει και τη δουλεια που θελεις?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που το έψαξα λίγο παραπάνω γίνεται...!Αλφάβητο gsm απλά το μήνυμα να γραφεί με κεφαλαία γράμματα...και το στέλνει κανονικά....!Δοκιμάστε το..!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που το έψαξα λίγο παραπάνω γίνεται...!Αλφάβητο gsm απλά το μήνυμα να γραφεί με κεφαλαία γράμματα...και το στέλνει κανονικά....!Δοκιμάστε το..!

 

Την επισημη ελληνικη JPH εχεις τελικα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Την επισημη ελληνικη JPH εχεις τελικα?

 

Βασικά με αυτά μπερδεύομαι λίγο...!:(Λογικά ναι...!

jph jpp jp9

2.2 μέσω kies patcher..!απλά γίνεται μόνο αν το μήνυμα γραφεί με κεφαλαία...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με αυτά μπερδεύομαι λίγο...!:(Λογικά ναι...!

jph jpp jp9

2.2 μέσω kies patcher..!απλά γίνεται μόνο αν το μήνυμα γραφεί με κεφαλαία...

 

Την επισημη ελληνικη εχεις. Αυτο με τα μικρα και τα κεφαλαια δεν νομιζω να ειναι και τοσο προβλημα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες?γίνεται μόνο στην επιλογή αλφάβητο gsm αλλά όταν πατάω αποστολή μου βγάζει το εξής μήνυμα "το μήνυμα μπορεί να είναι κατεστραμμένο στη συσκευή του παραλήπτη.Αλλάξτε τη λειτουργία εισαγωγής σε αυτόματη." Ευχαριστώ..!!

 

Συνονόματε θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τον Οδηγό για νέους χρήστες, είναι στην υπογραφή μου. Έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς (για 3η φορά) εκεί μέσα. Περαιτέρω επαναλήψεις απλά θα αφαιρούνται.

Handcent για 160 χαρακτήρες. Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων για να μη φεύγουν κατεστραμένα και να μην παίρνεις την ειδοποίηση που παίρνεις. Τόσο απλό.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση εχω βαλει το handsend γιατι στα ελληνικα η εφαρμογη που εχει για τα μηνυματα μοθ επετρεπε γυρω στους 46 χαρακτηρες .ηθελα να ρωτησω οταν μου ρχετε ενα msg με ρωταει μεσω ποιου απο τα 2 προγραμματα θελω να το ανοιξω το handsend η το μαμισιο.μπορεις αυτο να το προκαθορισεις απο καπου ετσι ωστε να ανοιγει αυτοματα απο ενα απο τα 2? επισης οταν χρησιμοποιω το swype και βαζω μια καινουργια λεξη δεν μπορω με τιποτα να την τονισω.παταω πανω στο γραμμα αλλα δεν μου ανοιγει το μενου τονισμου. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση εχω βαλει το handsend γιατι στα ελληνικα η εφαρμογη που εχει για τα μηνυματα μοθ επετρεπε γυρω στους 46 χαρακτηρες .ηθελα να ρωτησω οταν μου ρχετε ενα msg με ρωταει μεσω ποιου απο τα 2 προγραμματα θελω να το ανοιξω το handsend η το μαμισιο.μπορεις αυτο να το προκαθορισεις απο καπου ετσι ωστε να ανοιγει αυτοματα απο ενα απο τα 2? επισης οταν χρησιμοποιω το swype και βαζω μια καινουργια λεξη δεν μπορω με τιποτα να την τονισω.παταω πανω στο γραμμα αλλα δεν μου ανοιγει το μενου τονισμου. ευχαριστω

 

Για το πρωτο που ρωτας, οταν ερχεται το μηνυμα και σε ρωταει με ποιο θελεις να ανοιξει, απο κατω πρεπει να σου εμφανιζει μια επιλογη που σε ρωταει αν θελεις να εχεις την εφαρμογη σαν προεπιλογη η κατι τετοιο. Αφου τικαρεις την επιλογη μετα επιλεγεις το handcent και πλεον θα ανοιγουν αυτοματα με αυτο τα μηνυματα.

 

Το δευτερο δεν το εχω ψαξει ποτε μου για να σου απαντησω.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις τον Οδηγό για νέους χρήστες, είναι στην υπογραφή μου. Έχουν απαντηθεί όλα αυτά που ρωτάς (για 3η φορά) εκεί μέσα. Περαιτέρω επαναλήψεις απλά θα αφαιρούνται.

Handcent για 160 χαρακτήρες. Αυτόματο στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων για να μη φεύγουν κατεστραμένα και να μην παίρνεις την ειδοποίηση που παίρνεις. Τόσο απλό.

 

Εγώ ουδέποτε χρησιμοποίησα το handcent και στέλνω κανονικά μηνύματα με κεφαλαία με 160 χαρακτήρες και στο αλφάβητο gsm σε όλες τις εκδόσεις, και στις 2.1, 2.2 και τώρα στη 2.2.1. Κάποιες φορές με προειδοποιεί ότι μπορεί να αποσταλεί στον παραλήπτη κατεστραμμένο το μήνυμα και με προτρέπει να το βάλω στο αυτόματο αλλά παρακάμπτω την προειδοποίηση και στέλνω το μήνυμα και δεν το στέλνει κατεστραμμένο.

 

Μου ήρθε όμως μια απορία. Εγώ χρησιμοποιώ την εργοστασιακή εφαρμογή για τη σύνταξη μηνυμάτων. Μπορώ να γράφω μήνυμα 160 χαρακτήρων μόνο αν το γράφω με κεφαλαία γράμματα και χρησιμοποιώ το αλφάβητο gsm. Εσείς που χρησιμοποιείτε handcent μπορείτε να γράφετε μηνύματα 160 χαρακτήρων με μικρά γράμματα και οξείες, διαλυτικά κτλ και να στέλνονται σε όλους τους παραλήπτες χωρίς κανένα πρόβλημα; Το μήνυμα που στέλνετε με μικρά γράμματα και οξείες οι παραλήπτες το λαμβάνουν κι εκείνοι με μικρά γράμματα όπως ακριβώς το γράψατε, ή τους το δείχνει με κεφαλαία; Και όλα αυτά χρησιμοποιώντας 160 χαρακτήρες;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε όμως μια απορία. Εγώ χρησιμοποιώ την εργοστασιακή εφαρμογή για τη σύνταξη μηνυμάτων.

 

Βασικά στο handcent όπως και να γράψεις το μήνυμά σου, αν αυτό περιέχει ελληνικούς χαρακτήρες, τότε αυτοί μετατρέπονται αυτόματα σε κεφαλαία. Αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο με το handcent μπορείς να γράφεις 160 χαρακτήρες, λόγω της αυτόματης μετατροπής που κάνει.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Kies απ το site τους και βλέπω ότι έχει την 2.1 update1.

Αναβάθμιση στην 2.2 δέν έκανε.

Θα τρελλαθώ γιατρέ μου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ξαφνικα διαπιστωσα οτι εχθες που εγκατεστησα wipe kitchen rom σημερα δεν μου δινει την δυνατοτητα να βρω 2 εφαρμογες απο το market...??/ η μια ειναι το paypal...και μια αλλη το livesoccer.....υπαρχει καποια λυση...???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...