Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαζη ερωτηση σιγουρα αλλα...ενα εικονιδιο G με δυο βελακια απο πανω που ειναι διπλα απο το σημα τι ειναι?

Οταν ανοιγω wifi παντως φευγει!

 

το data packs...3G

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το data packs...3G

 

Αφου το εχω βαλει μονο gsm.

 

EDIT: Καταλαβα ποια ρυθμιση ειναι..να το εχω ενεργοποιημενο η οχι? τι κανει ακριβως?

Edited by tsilakostheone
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια βασει αυτων των πληροφοριων, το galaxy s θα παρει και την 2.3. Μακαρι να επαληθευτουν οι πληροφοριες αυτες :)
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχω βαλει μονο gsm.

 

EDIT: Καταλαβα ποια ρυθμιση ειναι..να το εχω ενεργοποιημενο η οχι? τι κανει ακριβως?

 

Οταν εχεις απενεργοποιημενο το WiFi, θα χρησημοποιει τα data packs του provider(vodafone,cosmote etc) σου για να συνδεετε στο ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις απενεργοποιημενο το WiFi, θα χρησημοποιει τα data packs του provider(vodafone,cosmote etc) σου για να συνδεετε στο ιντερνετ.

 

Και θα χρεωνομαι γι' αυτο? Γι' αυτο τελειωσε η καρτα??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το μαρτιο εχω αναβαθμισει αντε να βγαινουν καινουρια κινητα.. ειναι η πρωτη φορα που ακουμε επισημα για Galaxy S2 ως τωρρα μονο υποθεσεις

εγω βρηκα ΑΥΤΟ το αθρο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το απαντησα θα την παρουμε μεσω kies patcher κανονικα εφοσον δεν εχουμε ελληνικο firmware μην ανησυχειτε και μην λεμε τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα...:p

 

Μέσω ΟΤΑ αποκλείεται?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....εχω ενα προβλημα με το market μου στο μου λεει οτι το android market δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου...απο χθες το βραδυ εχω αυτο το προβλημα.... εκανα και επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων αλλα τπτ..... ξερετε τι μπορει να εχει γινει....??
Link to comment
Share on other sites

Το επομενο τηλεφωνο μου , μεχρι να ξεφορτωθει αυτες τις τριςαθλιες s-lcd ( κατα τη γνωμη μου ) η htc και σε περιπτωση που δεν ενθουσιαστω πραγμα που δεν νομιζω σταυρωνω τα δακτυλα μου για την υπαρξη του Οριονα στο διαδοχο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αν το θες τζαμπα το κατεβαζεις απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419 (πρεπει να γινεις μελος στο xda πρωτα). Αν θες να κανεις και ενα μικρο donate, το αγοραζεις απο το Market (ειναι στα paid apps).

 

Χμμμ, οκ, τώρα scrollαρα μέχρι το τέλος του post του, και είδα ότι το είχε για download σε zip...Γιατι το barcode δε δουλεύει. Αν μπορεί να μου πει και κάποιος, αξίζει από μόνο του, σε σχέση με το σύνολο των ενεργειών για εξοικονόμηση μπαταρίας?

Όσο για το AdFree, το ξήλωσα γιατί και δεν έκανε κάτι, και μου παρουσίαζε και κάτι σκαλώματα το κινητό και υποπτεύθηκα ότι φταίει αυτό...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Γιατι που ειδες να γραφει στις ρυθμισεις η και αλλου αναβαθμιση?εννοω οπω εχει το desire και το desire hd?εκτος και εαν στην froyo 2.2.1 εαν εχεις αυτην το εχει ως δυνατοτητα.

 

Ναι η δυνατοτητα ΟΤΑ υπαρχει κανονικα στις 2.2.1. Ελπιζω να αξιοποιηθει κιολας:)

 

Το επομενο τηλεφωνο μου , μεχρι να ξεφορτωθει αυτες τις τριςαθλιες s-lcd ( κατα τη γνωμη μου ) η htc και σε περιπτωση που δεν ενθουσιαστω πραγμα που δεν νομιζω σταυρωνω τα δακτυλα μου για την υπαρξη του Οριονα στο διαδοχο

 

Για να δουμε τι θα δουμε στην ανακοινωση στη Βαρκελωνη...Ο πηχης βρισκεται παντως πολυ ψηλα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, οκ, τώρα scrollαρα μέχρι το τέλος του post του, και είδα ότι το είχε για download σε zip...Γιατι το barcode δε δουλεύει. Αν μπορεί να μου πει και κάποιος, αξίζει από μόνο του, σε σχέση με το σύνολο των ενεργειών για εξοικονόμηση μπαταρίας?

Όσο για το AdFree, το ξήλωσα γιατί και δεν έκανε κάτι, και μου παρουσίαζε και κάτι σκαλώματα το κινητό και υποπτεύθηκα ότι φταίει αυτό...

 

To setcpu ειναι ενα σημαντικο κομματι του οδηγου,δηλαδη θα σου βελτιωσει πολυ τη καταναλωση οταν δεν χρησιμοποιεις το κινητο.Για παραδειγμα, εγω συνηθως οταν παω για υπνο, το επομενο πρωι η μπαταρια ειναι στο ιδιο ακριβως ποσοστο που ηταν πριν κοιμηθω.

 

Οσο για το adfree,το ανοιξες το προγραμμα?Δεν το κανεις απλα install και δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

To setcpu ειναι ενα σημαντικο κομματι του οδηγου,δηλαδη θα σου βελτιωσει πολυ τη καταναλωση οταν δεν χρησιμοποιεις το κινητο.Για παραδειγμα, εγω συνηθως οταν παω για υπνο, το επομενο πρωι η μπαταρια ειναι στο ιδιο ακριβως ποσοστο που ηταν πριν κοιμηθω.

 

Οσο για το adfree,το ανοιξες το προγραμμα?Δεν το κανεις απλα install και δουλευει.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Ναι, βέβαια το άνοιξα πρώτα, έκανε και το update στο hosts (έβαλε δηλαδή τις εγγραφές που έπρεπε), του έκανα και ένα restart για να είμαι σίγουρος, αλλά και πάλι τζίφος.

Υποθέτω πως δεν μπορεί να "πιάσει" όλους τους Ad Providers και γι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι αποτελεσματικό...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Ναι, βέβαια το άνοιξα πρώτα, έκανε και το update στο hosts (έβαλε δηλαδή τις εγγραφές που έπρεπε), του έκανα και ένα restart για να είμαι σίγουρος, αλλά και πάλι τζίφος.

Υποθέτω πως δεν μπορεί να "πιάσει" όλους τους Ad Providers και γι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι αποτελεσματικό...

 

Τα πιάνει όλα, μήπως δεν είσαι ροοτ? Μια χαρά κάνει την δουλειά του το Adfree

Link to comment
Share on other sites

hsigma και εγώ το πάθαινα αυτό που λες,αλλά μόνο όταν εγκαθιστούσα μια καινούρια εφαρμογή.

Τότε,με έβγαζε διαφημίσεις στην καινούρια ΜΟΝΟ-έτσι μετά από κάθε νέα εφαρμογή που εγκαθιστούσα,ξαναπατούσα το κουμπάκι για ανανέωση host(ή κάπως έτσι,δε θυμάμαι γιατί το απεγκατέστησα) και έπειτα δεν ξαναέβλεπα διαφημίσεις:)

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω hard reset απλος παταω το *2767*3855# και περιμενω? γιατι κατι παραξενο γινεται δω...

 

ναι ετσι κανεις...τι γινεται δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι κανεις...τι γινεται δηλαδη??

 

Μου βγαινουν για πολυ λιγο κατι γραμματα (οτι κανει factory format και να μην ακουμπησω κανενα κουμπι) και εξαφανιζονται αμεσως και μενει το μαυρο το παραθυρο και δεν κανει τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαινουν για πολυ λιγο κατι γραμματα (οτι κανει factory format και να μην ακουμπησω κανενα κουμπι) και εξαφανιζονται αμεσως και μενει το μαυρο το παραθυρο και δεν κανει τπτ...

 

περιμενεις λιγο και το τηλεφωνο θα κανει επανακκινηση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα...Εχω 2.2.1 Ευροπαικη και το κινητο συχνα μεσα στην ημερα και μερικες φορες κατα την διαρκεια της κλησης κανει επανεκινιση μονο του.
Link to comment
Share on other sites

Τα πιάνει όλα, μήπως δεν είσαι ροοτ? Μια χαρά κάνει την δουλειά του το Adfree

 

hsigma και εγώ το πάθαινα αυτό που λες,αλλά μόνο όταν εγκαθιστούσα μια καινούρια εφαρμογή.

Τότε,με έβγαζε διαφημίσεις στην καινούρια ΜΟΝΟ-έτσι μετά από κάθε νέα εφαρμογή που εγκαθιστούσα,ξαναπατούσα το κουμπάκι για ανανέωση host(ή κάπως έτσι,δε θυμάμαι γιατί το απεγκατέστησα) και έπειτα δεν ξαναέβλεπα διαφημίσεις:)

 

Ειλικρινά δεν ξέρω, δε νομίζω να έκανα κάτι λάθος...Anyway, όπως και να έχει δεν με ενοχλούν και τόσο πολύ οι διαφημίσεις, έτσι το adFree πέρασε (και δεν άγγιξε) στην ιστορία...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα...Εχω 2.2.1 Ευροπαικη και το κινητο συχνα μεσα στην ημερα και μερικες φορες κατα την διαρκεια της κλησης κανει επανεκινιση μονο του.

 

hard reset εκανες μετα??πως την περασες??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα...Εχω 2.2.1 Ευροπαικη και το κινητο συχνα μεσα στην ημερα και μερικες φορες κατα την διαρκεια της κλησης κανει επανεκινιση μονο του.

 

Hard reset εχεις κανει...???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

εχο κανει hard reset και το περασα με kies...

 

αμα θες θα σου ελεγα να ξαναδοκιμασεις να την περασεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...