Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζομαι drivers για να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο για να μεταφερω αρχεια?

Επισης θελω να περασω ενα .apk αρχειο που να το βαλω στην SD η στην internal για να το εγκαταστησω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρειαζομαι drivers για να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο για να μεταφερω αρχεια?

Επισης θελω να περασω ενα .apk αρχειο που να το βαλω στην SD η στην internal για να το εγκαταστησω?

 

Θα σε παρακαλέσω να διαβάσεις στην αρχή του θέματος εκεί που λέει ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ με μεγάλα γράμματα, γιατί νομίζω δεν το έχεις κάνει.

Παρ'όλα αυτά για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου:

1)Ναι

2)Δεν έχει σημασία.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

θα πας στο music play θα πατησεις παρατεταμενα πανω στο κομματι που θες, ορισμος ως, ηχος ειδοποιησης...

 

αυτο με πεταει στο ξυπνητηρι...............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είδα πως το πλαστικό γύρω από την οθόνη του κινητού μου ψιλοκουνιέται ...έχω εγγύηση αντικατάστασης για 14 μέρες ακόμα απο saturn αν το πάω θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το στείλουν για έλεγχο σε αντιπροσωπεία? Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις είδα πως το πλαστικό γύρω από την οθόνη του κινητού μου ψιλοκουνιέται ...έχω εγγύηση αντικατάστασης για 14 μέρες ακόμα απο saturn αν το πάω θα μου το αντικαταστήσουν ή θα το στείλουν για έλεγχο σε αντιπροσωπεία?

 

Οταν λες ψιλοκουνιεται, εννοεις τριζει οταν το πιεζεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ψιλοκουνιεται, εννοεις τριζει οταν το πιεζεις?

Ακριβώς!!!

Αλλά μόνο απο δεξιά μεριά,επίσης όταν το κινητό δονάει ακούγεται να τρίζει

και όταν το ακουμπάω σταματάει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!!

Αλλά μόνο απο δεξιά μεριά,επίσης όταν το κινητό δονάει ακούγεται να τρίζει

και όταν το ακουμπάω σταματάει.

 

σιγουρα το εχεις κουμπωσει καλα το πισω καπακι??

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το εχεις κουμπωσει καλα το πισω καπακι??

 

Το καπάκι είναι κλειστό κανονικά.

Δεν τρίζει το καπάκι αλλα το μεταλικό φινίρισμα γύρω από την

οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οσον αφορα το θεμα της μπαταριας, παραθετω κι εγω τα αποτελεσματα της συσκευης μου, μετα απο τις δοκιμες και συμφωνα με τον οδηγο του Stinger - κυβοχια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3455861#post3455861

 

Ιδου:

 

http://img688.imageshack.us/img688/285/snap20110118034244.pnghttp://img18.imageshack.us/img18/712/snap20110118132022.png

http://img96.imageshack.us/img96/9632/snap20110118185352.png

 

Οπως βλεπετε και μονοι σας η μπαταρια κρατησε 3 μερες μετα απο πληρη φορτιση, μεχρι να ξεζουμισει τελειως και θα την παλευε και για καμια ωρα ακομη. Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω τετοια καταναλωση στη συσκευη μου. Υπενθυμιζω οτι ακολουθησα μονο τον οδηγο του Stinger και η ρομ μου ειναι η stock JPY χωρις πειραγμενους κερνελ κλπ.

 

Τα παραπανω μετα απο μετρια χρηση που σημαινει πολλα sms, γυρω στη 1μιση ωρα στο τηλεφωνο (αθροιστικα) και σποραδικο browsing μονο με wifi (oχι mobile internet) κοντα στις 3 ωρες (μεσο ορο βαζω μια ωρα τη μερα - δυστυχως δεν το μετρησα ακριβως). Φυσικα δεν λεω οτι αυτη ειναι η στανταρ καταναλωση μετα τον οδηγο - εξαλλου ο καθενας μας κανει διαφορετικη χρηση κι εγω ετυχε αυτες τις μερες να μην κανω σκληρη χρηση της συσκευης. Μπορει αυριο να κολλησει η κοπελα μου με τα "θυμωμενα πτηνα" και να εξαφανισει τη μπαταρια σε ενα απογευμα. Ειναι απλα ενα παραδειγμα οτι το κινητο μπορει να φτασει και μεχρι εκει. Φυσικα οποιος για οποιονδηποτε λογο αναγκαζεται να το λιωνει ισως αναγκαζεται να φορτιζει καθε βραδυ, τα εχουμε πει αυτα, δυστυχως ειναι smartphone:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι είναι κλειστό κανονικά.

Δεν τρίζει το καπάκι αλλα το μεταλικό φινίρισμα γύρω από την

οθόνη.

 

απο την αρχη στο εκανε??

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα χτες οπότε ναι...σήμερα το πρωί το παρατήρησα

 

ηταν σιγουρα σφραγισμενο...;το πηρες καινουργιο;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα χτες οπότε ναι...σήμερα το πρωί το παρατήρησα

 

θα σου προτεινα να πας να στο αντικαταστησουν...εμενα παλι μου φαινεται οτι εχει ενα θεματακι το κουμπι της εντασης στο κινητο μου αλλα νομιζω οτι το εχει γενικα αυτο το galaxy s...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά απο το Saturn το πήρα ...καινούργιο ήταν,

εγώ έσκησα και το αυτοκόλλητο της συσκευασίας. :S

 

Ναι και το δικό μου κουμπί έντασης κουνιέται αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Θα πάω να το κοιτάξω.Ελπίζω να μην μου το αντικαταστήσουν μετά απο 15 μέρες!!!!!!

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να πας να στο αντικαταστησουν...εμενα παλι μου φαινεται οτι εχει ενα θεματακι το κουμπι της εντασης στο κινητο μου αλλα νομιζω οτι το εχει γενικα αυτο το galaxy s...

και σε μενα τα δυο κουμπακια της εντασης στο πλαι παιζουν λιγο αλλα μαλλον πως ειναι φυσιολογικο αυτο λογω της κατασκευης του...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά απο το Saturn το πήρα ...καινούργιο ήταν,

εγώ έσκησα και το αυτοκόλλητο της συσκευασίας. :S

 

Ε πως να μην το εσκιζες δεν γινεται αλλιως να το ανοιξεις:p Παντως δεν ξερω αν θα σου το αντικαταστησουν για τετοιο λογο. Κι εμενα το κανει αυτο που λες αλλα το εχω και 7 μηνες...

 

και σε μενα τα δυο κουμπακια της εντασης στο πλαι παιζουν λιγο αλλα μαλλον πως ειναι φυσιολογικο αυτο λογω της κατασκευης του...

 

Το ιδιο γινεται και σε μενα. Αλλα οπως ειπα και πριν 7 μηνες ειναι αυτοι και τα download/recovery mode πολλα:p:p:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ε πως να μην το εσκιζες δεν γινεται αλλιως να το ανοιξεις:p Παντως δεν ξερω αν θα σου το αντικαταστησουν για τετοιο λογο. Κι εμενα το κανει αυτο που λες αλλα το εχω και 7 μηνες...

δηλαδη το θεωρεις φυσιολογικο για τετοια συσκευη μετα απο 7 μηνες να τριζει το κινητο γυρω-γυρω στο πλαισιο.....;:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το θεωρεις φυσιολογικο για τετοια συσκευη μετα απο 7 μηνες να τριζει το κινητο γυρω-γυρω στο πλαισιο.....;:O

 

Nαι γιατι αυτη η συσκευη εχει αυτη την ποιοτητα υλικων. Εξαλλου το εχουν αναφερει και αλλα παιδια. Και για να σε προλαβω, το κινητο το προσεχω σαν τα ματια μου και δεν το εχω ριξει ποτε κατα λαθος κατω η κατι τετοιο. Επισης για να προσθεσω και κατι ακομα, μετα το service που το ειχα στειλει, το εν λογω πλαισιο εχει στραβωσει ελαφρως στην αριστερη μερια της οθονης. Ειναι ανεπαισθητο βεβαια και θελει πολυ προσοχη για να το παρατηρησεις απο το πλαι. Φανταζομαι εγινε στην προσπαθεια του τεχνικου να το ανοιξει...Ισως ηταν και λιγακι ατσουμπαλος:p

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι το κινητο ειναι 4 μηνων (τους κλεινει σε 5 μερες) και μολις σχεδον 2 μηνες δικο μου(αν θυμαστε το πηρα απο ανταλαγη) αλλα δεν μου παρουσιαζει κατι αλλο εκτος απο αυτο που ανεφερα ;) εννοειται ειναι σε θηκη απο την πρωτη μερα που το πηρα ;) Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

ε τι να πω τοτε....οταν συμβαινουν αυτα ( τριξιματα και διαφορα αλλα) χωρις φταιξιμο του χρηστη με ξενερωνουν αφανταστα!!!!!!:mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ε τι να πω τοτε....οταν συμβαινουν αυτα ( τριξιματα και διαφορα αλλα) χωρις φταιξιμο του χρηστη με ξενερωνουν αφανταστα!!!!!!:mad:

 

Εγώ να δεις πως ξενέρωσα με την samsung ... τέλος πάντων θα σας

ενημερώσω αύριο μετά την βόλτα που θα κάνω μέχρι το μαγαζί.Ελπίζω όλα

να πάνε καλά αλλά κάτι μου λέει πως δεν θα βγω χαρούμενος από κει μέσα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις πως ξενέρωσα με την samsung ... τέλος πάντων θα σας

ενημερώσω αύριο μετά την βόλτα που θα κάνω μέχρι το μαγαζί.Ελπίζω όλα

να πάνε καλά αλλά κάτι μου λέει πως δεν θα βγω χαρούμενος από κει μέσα :cry:

καλη επιτυχια φιλε...εχε θετικη σκεψη!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το app2sd στο market

 

αυτό απλά μεταφέρει τις εφαρμογές. δεν γίνεται κατευθείαν να επιλέγω που θα εγκατασταθούν?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και τοση ωρα και δεν μπορω να βρω πως γινεται να μην μου ερχονται δυο μνμτα σε καθε απαντηση (ενα απο το στοκ και ενα απο το handcent), μπορει να μ πει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...