Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και στα 2[/QUOTευχαριστω πολυ και συγνωμη εαν καποια φορα γινομαι κουραστικος φιλε μου απλα πολλεσ φορες ειμαι εκτος αθηνας με την δουλεια μου και δεν προλαβαινω τις εξελιξειςςςςςς:thanks::thanks::thanks::thanks:

 

Δεν πειραζει φιλε μου, ριχνε μια ματια στους οδηγους οποτε μπορεις και οτι θελεις εδω ειμαστε.:)

 

edit - Τελικα μπορεις να δεις και τους οδηγους εδω στην πρωτη σελιδα του hacks/root μολις προστεθηκε ο οδηγος

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά το είχα ρωτήσει και πιο παλιά αλλά παρατήρησα και κάτι άλλο. Μερικές φορές όταν κολλάει το Galaxy και χρησιμοποιώ κάποιον ήχο (ως ringtone πχ) μου διαγράγει τον φάκελο μέσα στον οποίο βρίσκεται το τραγούδι από την κάρτα μνήμης. Τι μπορεί να φταίει?

 

 

 

Και μερικές φορές, αντί να τα διαγράψει τελείως πηγαίνουν στον φακελο LOST.dir στην εξωτερική κάρτα sd.Μπορώ να τα επαναφέρω με κάποιον τρόπο από εκεί?

Edited by Roronoa
Παράλειψη
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Κατ αρχας πειτε μου με γεια...

Μολις το πηρα μεταχειρο σε αριστη κατασταση και παταω *#1234#

Μου βγαζει

PDA :I9000BUJM4

PHONE : I9000BUJM3

CSC : I9000GVGRJM3

 

Μπορω να βαλω μεσα την I9000XWJM2 ή την I9000XWJM5 ;

Α...Ξεχασα να σας πω οτι το τηλ. ειναι vodafone... και η καρτα SIM που εχω μεσα της WIND. Αρα δεν ειναι κλειδωμενο...

Edited by bodo
bodo
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Κατ αρχας πειτε μου με γεια...

Μολις το πηρα μεταχειρο σε αριστη κατασταση και παταω *#1234#

Μου βγαζει

PDA :I9000BUJM4

PHONE : I9000BUJM3

CSC : I9000GVGRJM3

 

Μπορω να βαλω μεσα την I9000XWJM2 ή την I9000XWJM5 ;

Α...Ξεχασα να σας πω οτι το τηλ. ειναι vodafone...

 

Βάλε κατευθείαν τη 2.2.1 από το πρώτο ποστ του Hacks/Root etc. θέματος :)

Μεγειά!

Εκτός αν θες να κρατήσεις την εγγύηση, οπότε απλά το κάνεις update σε ΒUJP8, μέσω Kies, πάλι οδηγίες στο ίδιο ποστ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κατευθείαν τη 2.2.1 από το πρώτο ποστ του Hacks/Root etc. θέματος :)

Μεγειά!

Εκτός αν θες να κρατήσεις την εγγύηση, οπότε απλά το κάνεις update σε ΒUJP8, μέσω Kies, πάλι οδηγίες στο ίδιο ποστ.

 

Ω...Εχω πολλα να κανω...Πρεπει να ενεργοποιησω και τα 3 κουμπια...Αλλα οχι ακομα μιας και μου βγαζει σαν ρευμα 3700 και κατι mv...Να θεωρησω οτι πρεπει να φορτισει πριν κανω οτιδηποτε ε; Γι αυτο και ειναι τοσο χαμηλη η τιμη voltage...

Κοιτα να δεις ρε γμτ...Να θες να φλασαρεις και να μη σε αφηνει το ρευμα :p:p:p

Και κατι ακομα...Για να βαλω την 2.2.1 πρεπει να ειμαι root ή γινομαι αυτοματα με την ολη διαδικασια;

Ευχαριστω και παλι :)

Edited by bodo
bodo
Link to comment
Share on other sites

Ω...Εχω πολλα να κανω...Πρεπει να ενεργοποιησω και τα 3 κουμπια...Αλλα οχι ακομα μιας και μου βγαζει σαν ρευμα 3700 και κατι mv...Να θεωρησω οτι πρεπει να φορτισει πριν κανω οτιδηποτε ε; Γι αυτο και ειναι τοσο χαμηλη η τιμη voltage...

Κοιτα να δεις ρε γμτ...Να θες να φλασαρεις και να μη σε αφηνει το ρευμα :p:p:p

 

Σιγουρα δεν τα έχεις ήδη; Άλλοι με vodafone τα είχανε... έχεις δοκιμάσει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ω...Εχω πολλα να κανω...Πρεπει να ενεργοποιησω και τα 3 κουμπια...Αλλα οχι ακομα μιας και μου βγαζει σαν ρευμα 3700 και κατι mv...Να θεωρησω οτι πρεπει να φορτισει πριν κανω οτιδηποτε ε; Γι αυτο και ειναι τοσο χαμηλη η τιμη voltage...

Κοιτα να δεις ρε γμτ...Να θες να φλασαρεις και να μη σε αφηνει το ρευμα :p:p:p

 

Ε κοιτα αμα εισαι και στα 3780 mV δεν νομιζω να υπαρχει και τοσο σοβαρο θεμα. Απλα πρεπει να μην το εχεις στο φορτιστη η στο usb για να δεις την τιμη. Καλυτερα παντως ολοκληρωσε τη φορτιση, ξεσυνδεσε, περιμενε λιγο και μετα ξανατσεκαρε την τιμη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν τα έχεις ήδη; Άλλοι με vodafone τα είχανε... έχεις δοκιμάσει;

 

Ω ναιιιιιιιιι :devil:

Κοιτα και το πιο πανω μου post.Εκανα τροποποιηση...

bodo
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Πήρες πολύ δυνατό τηλέφωνο.

Φυσικά θα συμφωνήσω κι εγώ με τη συμβουλή του μέγιστου τυχεράκια να βάλεις τη 2.2.1. Εγώ όπως και πολλά άλλα παιδιά νωρίτερα από μένα που τη βάλαμε είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Θα σου πω ενδεικτικά τα εξής:

1.Γίνεται πολύ γρηγορότερο το τηλέφωνο. Ελάχιστα έως και καθόλου λαγκαρίσματα ή καθυστερήσεις μέσα στο μενού σε οποιαδήποτε λειτουργία. Ταχύτατο...

2. Κλείδωμα δορυφόρων σε πολύ λιγότερο χρόνο σε σχέση με 2.1 ή και 2.2

3. Αρκετά εύκολο να το κάνεις μέσω kies. Αν διαβάσεις προσεκτικά τους οδηγούς των παιδιών σχετικά με τις αναβαθμίσεις αλλά και για άλλα θέματα δε θα δυσκολευτείς καθόλου να κάνεις την αναβάθμιση. Βέβαια το οτι είναι αρκετά εύκολο και γρήγορο δε σημαίνει οτι θα πρέπει να βιαστείς και να μη διαβάσεις τους οδηγούς. Αυτό στο γράφει κάποιος που έκανε λάθος και αναγκάστηκε μέσα σε μια ώρα να κάνει 2 αναβαθμίσεις λόγω του υπερβολικού του ενθουσιασμού και της βιασύνης του. Γιατί και η παραμικρή λεπτομέρεια μπορεί να κοστίσει...

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου ή μάλλον να ζητήσω συμβουλή από τα παιδιά:Κάποιος που έχει περάσει την ΧWJS3 μπορεί να μου πει αν έχει διαφορά πέραν του swype από την JPY? Με απλά λόγια δηλαδή, αξίζει για "μεταφορά" από την JPY στην ΧWJS3? Ή μόνο το swype είναι το θέμα?

 

Στην Βαρκελώνη θα είναι ωραία με το Galaxy to 2 για παρέααα!!

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ω ναιιιιιιιιι :devil:

Κοιτα και το πιο πανω μου post.Εκανα τροποποιηση...

 

Οχι το root πρεπει να το κανεις εσυ μετα. Δωσε βαση και στις συμβουλες του φιλου απο πανω:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου ή μάλλον να ζητήσω συμβουλή από τα παιδιά:Κάποιος που έχει περάσει την ΧWJS3 μπορεί να μου πει αν έχει διαφορά πέραν του swype από την JPY? Με απλά λόγια δηλαδή, αξίζει για "μεταφορά" από την JPY στην ΧWJS3? Ή μόνο το swype είναι το θέμα?

 

Στην Βαρκελώνη θα είναι ωραία με το Galaxy to 2 για παρέααα!!

 

Το modem/phone κομμάτι είναι ολόιδιο με την JPY, το ίδιο και οι wifi drivers. Αλλά τα υπόλοιπα δεν είναι όλα. Κάτι αλλάξανε, γι'αυτό άλλωστε έχουν και άλλο νούμερο. Κάποιο μικρο bug ίσως, κάτι που δεν ξέρουμε... πάντως απ'ότι διαβάζω, δεν υπάρχει σοβαρός λόγος αναβάθμισης από JPY αν έχεις froyo. Κάποιοι ανέφεραν ότι είναι ελάχιστα καλύτερη η JS3, αν και πάντα όταν αλλάζεις ρομ έτσι σου φαίνεται... Αν θες δοκίμασε και πες μας κι εσύ :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα: Το οτι με έβαλε σε σκέψεις είναι αλήθεια. Με τρώει ο κ.....ς μου φαίνεται να μην μείνω σε ησυχία. Αλλά από την άλλη λέω στον εαυτό μου: Κάτσε στα αυγά σου και απόλαυσε το κινητό σου.. Δεν ξέρω τι θα κάνω.. Θα το σκεφτώ.. Με βλέπω μάλλον να μην κάνω κάτι μέχρι να δούμε καμιά ελληνική 2.2.1 ή και κάτι παραπέρα (το άλλο με τον Τοτό σας το είπα;;;;)

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Ας σας ζαλίσω κι εγώ λίγο με τα δικά μου.

Σήμερα λοιπόν,ένακα επιδότησης,βρέθηκα σε κατάστημα βοντα μπροστά σε 3-4 υπέροχες συσκευές.

Προτίμησα το γαλαξία λόγω όγκου-βάρους και φυσικά λόγω λειτουργικού.

Ερωτήσεις::p

-Πόση ώρα να το αφήσω να φορτίζει?

--Να κάνω αναβάθμιση στην 2.2 froyo Ή να πάω κατευθείαν σε custom?

 

Regards

Link to comment
Share on other sites

Ας σας ζαλίσω κι εγώ λίγο με τα δικά μου.

Σήμερα λοιπόν,ένακα επιδότησης,βρέθηκα σε κατάστημα βοντα μπροστά σε 3-4 υπέροχες συσκευές.

Προτίμησα το γαλαξία λόγω όγκου-βάρους και φυσικά λόγω λειτουργικού.

Ερωτήσεις::p

-Πόση ώρα να το αφήσω να φορτίζει?

--Να κάνω αναβάθμιση στην 2.2 froyo Ή να πάω κατευθείαν σε custom?

 

Regards

 

Καλως ηρθες φιλε μου και μεγεια. Τωρα να σου πω οτι εκανες την καλυτερη επιλογη? Δεν στο λεω, θα το διαπιστωσεις και μονος σου.:p

 

Αντι να πας σε custom, μπορεις να πας και στην αριστη 2.2.1 που δεν ειναι custom αλλα ουτε και επισημη. Ειναι στοκ αλλης χωρας και φυσαει.

 

Διαβασε τους οδηγους για νεους χρηστες στην πρωτη σελιδα και τους οδηγους στην πρωτη σελιδα του hacks/root και θα λυθουν παρα πολλες αποριες σου. Οτι αλλο θελησεις εδω ειμαστε.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει σχεδια τωρα...μιλαω στο τηλ και μετα απο λιγο κλεινει.. (???) και δεν ακουμπω την οθονη να πεις οτι το κλεινω εγω...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου και μεγεια. Τωρα να σου πω οτι εκανες την καλυτερη επιλογη? Δεν στο λεω, θα το διαπιστωσεις και μονος σου.:p

 

Αντι να πας σε custom, μπορεις να πας και στην αριστη 2.2.1 που δεν ειναι custom αλλα ουτε και επισημη. Ειναι στοκ αλλης χωρας και φυσαει.

 

Διαβασε τους οδηγους για νεους χρηστες στην πρωτη σελιδα και τους οδηγους στην πρωτη σελιδα του hacks/root και θα λυθουν παρα πολλες αποριες σου. Οτι αλλο θελησεις εδω ειμαστε.:)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.Ήδη αυτό κάνω κι έχουν βγεί τα μάτια μου:lol:

Πρέπει να ρίξω πολύ διάβασμα τελικα.:vava:

 

Πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίζει?

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.Ήδη αυτό κάνω κι έχουν βγεί τα μάτια μου:lol:

Πρέπει να ρίξω πολύ διάβασμα τελικα.:vava:

 

Πόσες ώρες να το αφήσω να φορτίζει?

 

Ειναι η πρωτη ερωτηση στους οδηγους για νεους χρηστες:):)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν τα έχεις ήδη; Άλλοι με vodafone τα είχανε... έχεις δοκιμάσει;

<-- vodafone, δεν το είχα και ήταν από τα κομάτια με το vodafone boot loader και τα υπόλοιπα γνωστά καλούδια(σκουπίδια) αππς. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω στο τηλέφωνό μου την 2.2.1 με τα ελληνικά πληκτρολόγια κι ελληνικό μενού; Έχω περάσει την 2.2. Το θέμα μου είναι ότι κατέβασα την καινούργια έκδοση του kies η οποία δεν αναγνωρίζεται από το kies registry patcher.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω στο τηλέφωνό μου την 2.2.1 με τα ελληνικά πληκτρολόγια κι ελληνικό μενού; Έχω περάσει την 2.2. Το θέμα μου είναι ότι κατέβασα την καινούργια έκδοση του kies η οποία δεν αναγνωρίζεται από το kies registry patcher.

 

Υπεύθυνα σου λέω ότι ο οδηγός στην πρώτη σελίδα του θέματος Hacks/Root/Βελτιώσεις έχει αναλυτικό οδηγό για την 2.2.1 με ελληνικά πληκτρολόγια και μενού.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου πει υπεύθυνα με ποιον τρόπο μπορώ να περάσω στο τηλέφωνό μου την 2.2.1 με τα ελληνικά πληκτρολόγια κι ελληνικό μενού;

.

Ναι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

Εντιτ, με προλαβε ο υπευθυνος για τον οδηγο. :lol: pun intended :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εβαλα το froyo χτες και ολα πηγαν καλα!

..καποια προβληματακια με το youtube αλλα διορθωθηκε με την καινουργια εκδοση απο market!

αλλα εχω το εξης προβλημα..προβλημα με το 3g!

οταν εγινε η αναβαθμιση (μετα και απο ενα hard reset) ηταν ανοιχτο επανω στην μπαρα το 3g και ετσι κατεβασα ενα "apn on-off" για να το κλεισω και εκλεισε κανονικα!παω να το ανοιξω και τιποτα!μπαινω στις ρυθμισεις (εχει αλλαξει λιγο το menu) δεν βλεπω κατι να πηγαινει στραβα!

δεν ξερω...ισως ειναι κατι που δεν το βλεπω ή ειναι κατι απλο..δεν μπορω να καταλαβω..βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εβαλα το froyo χτες και ολα πηγαν καλα!

..καποια προβληματακια με το youtube αλλα διορθωθηκε με την καινουργια εκδοση απο market!

αλλα εχω το εξης προβλημα..προβλημα με το 3g!

οταν εγινε η αναβαθμιση (μετα και απο ενα hard reset) ηταν ανοιχτο επανω στην μπαρα το 3g και ετσι κατεβασα ενα "apn on-off" για να το κλεισω και εκλεισε κανονικα!παω να το ανοιξω και τιποτα!μπαινω στις ρυθμισεις (εχει αλλαξει λιγο το menu) δεν βλεπω κατι να πηγαινει στραβα!

δεν ξερω...ισως ειναι κατι που δεν το βλεπω ή ειναι κατι απλο..δεν μπορω να καταλαβω..βοηθεια!

 

Οδηγοι για νεους χρηστες, αν θυμαμαι καλα υπαρχει ακριβως αυτη η ερωτηση.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Οδηγοι για νεους χρηστες, αν θυμαμαι καλα υπαρχει ακριβως αυτη η ερωτηση.

 

στα ονοματα σημειων προσβασης (ειμαι vodafone) φαινεται να ειμαι ενταξει...

πρεπει να εχω "τσεκ" στο "περιαγωγη δεδομενων"?

στο "λειτουργια δικτυου" το εχω αυτοματα!

στα "ονοματα σημειων προσβασης" εχω κανονικα 2 σημεια προσβασης,το ενα vodafone internet και το αλλο vodafone mms και οταν τα ανοιγω,δειχνουν ολα καλα! (πηγα στους νεους χρηστες κ τσεκαρα τα ΑΡΝ της vodafone)

το μονο που αλλαζει ειναι οτι στον οδηγο λεει οτι πρεπει να βαλοyμε default στο Τυπος ΑΡΝ ενω εμενα γραφει internet!(μετα εχει αλλες 2 επιλογες αν θες...internet+sms & sms

τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

στα ονοματα σημειων προσβασης (ειμαι vodafone) φαινεται να ειμαι ενταξει...

πρεπει να εχω "τσεκ" στο "περιαγωγη δεδομενων"?

στο "λειτουργια δικτυου" το εχω αυτοματα!

στα "ονοματα σημειων προσβασης" εχω κανονικα 2 σημεια προσβασης,το ενα vodafone internet και το αλλο vodafone mms και οταν τα ανοιγω,δειχνουν ολα καλα! (πηγα στους νεους χρηστες κ τσεκαρα τα ΑΡΝ της vodafone)

το μονο που αλλαζει ειναι οτι στον οδηγο λεει οτι πρεπει να βαλοyμε default στο Τυπος ΑΡΝ ενω εμενα γραφει internet!(μετα εχει αλλες 2 επιλογες αν θες...internet+sms & sms

τι αλλο?

 

OK φαινονται ετσι πρεπει να ειναι. Το προβλημα ποιο ειναι? Δεν λειτουργει το data? Γιατι πριν εγραψες οτι δεν μπορεις να ενεργοποιησεις παλι το 3g. Το χρηση δεδομενων πακετου ειναι ενεργοποιημενο? Στη λειτουργια δικτυου εχεις WCDMA?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...