Jump to content

Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές


anipsios1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια...Για εσας που νομιζετε οτι αμα κοψετε τα παντα, θα χασετε σε μια εβδομαδα-15 μερες 15-20 κιλα το λιγοτερο που εχω να σας πω, ειναι οτι αν πιστεψετε οτι μπορειτε να το καταφερετε και δεν παθει κατι η υγεια σας θα ειστε πολυ τυχεροι!!!Στην καλυτερη περιπτωση μετα απο λιγο καρο θα σας ξαναανοιξει η ορεξη και θα τρωτε οπως πρωτα,ισως και περισσοτερο!!! ο ογρανισμος για να λειτουργει σωστα πρεπει να εχει απωλεια λιπους το πολυ μεχρι 4 αντε 5 κιλα το μηνα!! οτιδηποτε αλλο ειναι απωλεια νερου και μυικου ιστου!!

 

Και κατι ακομα: Ο οργανισμος μας χρειαζεται τα παντα! αυτο που παιζει ρολο ειναι η ποσοτητα και η ποιοτητα! Απλα περιοριστε στο ελαχιστο δυνατο το βραδυνο σας, ελαχιστοποιηστε (σε ποσοτητα και συχνοτητα) τις πιτσες , τα γλυκα, τα σνακ του τυπου "τυρογαριδακια, δρακουλινια, πατατακια", αποφευγετε την συχνη καταναλωση αναψυκτικων και ποτων,ειδικα της μπυρας (προσεξτε! δεν λεω κοψτε! ανθρωποι ειμαστε και καποια στιγμη θα βγουμε)και περιοριστε οσο αυτο ειναι δυνατον τους γυρους, τα σουβλακια με πιττα (ψωμακι ειναι καλυτερα) τις πολλες σαλτσες και αν δεν γινεται αγοραστε ενα σαντουιτς,μια τυροππιτα και οχι δυο η τρια!....αν θελετε να χορτασετε μετα απο οτιδηποτε φατε, καταναλωστε αφθονο νερο φουσκωνει το στομαχι και δινει το αισθημα του κορεσμου!...με λιγα λογια δεν θα πεινατε! αφηστε που το νερο καθαριζει τον οργανισμο!

 

Ολα αυτα η εστω μερικα απο αυτα, ειναι απο μονα του ικανα να σας κρατησουν σε φορμα και να αισθανεστε δυνατοι και με καλη διαθεση!

Και κατι ακομα: ασκηθητε!!!!!!!!!! εγω πηγαινω νωρις το βραδυ το λιγοτερο τρεις φορες την εβδομαδα για χαλαρο (πολυ σιγανο) τρεξιμο. αν ο χρονος και οι συνθηκες δουλειας δεν το επιτρεπουν βρητε 2-3 φορες την εβδομαδα χρονο και περπατηστε οσο ποιο πολυ μπορειτε!! ειναι η καλυτερη ασκηση!

 

Εγω δυστηχως πολλες φορες λογο χρονου μεχρι να φαω το μεσημεριανο μου παει 7!! οποτε 2-3 φορες την εβδομαδα κοβω 1-2 ντοματες 1 μικρο αγγουρακι, και μια κονσερβα τονο και καποιες φορες βαζω και λιγο καλαμποκι και ειμαι μια χαρα!! ουτε πειναω ουτε αισθανομαι ατονια!

 

το βραδυ ενα γιαουρτακι με πολυ λιγα κορνφλαιικς και ισως κανενα φουτ και θα ειστε οκ!! :p

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οκ

ειναι λιγο μεγαλη η διαιτα ομως

8α την ποσταρω σε λιγο οκ?

υποψην οτι για καλυτερα αποτελεσματα πρεπει να την κανεις απο την αρχη και οχι να πας στο 2ο σταδιο πχ

 

Τα ειδα ολα:food: Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να πινασει καποιος με αυτη τη διαιτα! το ζορι ειναι οτι δεν κανει για πολυασχολους! θελει μεγαλο εστιασμο! σ'ευχαριστω πολυ για τον χρονο που αφιερωσες! μαλλον θα την εφαρμοσω μολις γυρισω απο το επομενο επαγγελματικο ταξιδι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι λιγο δυσκολο να τρως ανα 2 ωρες,ποσο μαλλον να βγαζεις τα γιαυρτια στη δουλεια σου!!

αν πω επισης πως η συγκεκριμενη διατροφη δεν πρεπει να επαναλαμβανεται συχνα!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ωραια διαιτα βρε!και ποσα χανεις?

θα θεσω αιτημα στο 15μελες αυριο καθε αιθουσα να εχει κ ενα ψυγειο!

αστειευομαι,καλη φαινεται παντως...

καλη αρχη σε οσους αρχισουν!

Link to comment
Share on other sites

:yahoo: Με μία απλή προσεγμένη διατροφή με κομμένα αναψυκτικά, γλυκά τσιμπηματάκια, τυριποτοβλακείες, ψωμιά, με αρκετό νερό όπως κάνω πάντα και με πιο πολλά φρουτάκια και σαλάτες μέσα σε μια εβδομάδα έχασα 3,4 κιλά! :yahoo: αυτό για μένα είναι ρεκόρ....χιχιχι και συνεχίζω εννοείται.

Ειλικρινά δεν πιστεύω πως κατάφερα να βάλω φερμουάρ στο στόμα μου και να τηρήσω την δίατά μου. ΦΤΟΥ σκόρδα φτύστε με να καταφέρω μέχρι το τέλος του 2006 να φύγουν άλλα 7-10 κιλά απο πάνω μου. :O

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...Παχαίνουν οι χυμοί φρούτων? Για παράδειγμα αν πιείς 1-2 λίτρα υπάρχει πρόβλημα? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει please!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

:yahoo: Με μία απλή προσεγμένη διατροφή με κομμένα αναψυκτικά, γλυκά τσιμπηματάκια, τυριποτοβλακείες, ψωμιά, με αρκετό νερό όπως κάνω πάντα και με πιο πολλά φρουτάκια και σαλάτες μέσα σε μια εβδομάδα έχασα 3,4 κιλά! :yahoo: αυτό για μένα είναι ρεκόρ....χιχιχι και συνεχίζω εννοείται.

Ειλικρινά δεν πιστεύω πως κατάφερα να βάλω φερμουάρ στο στόμα μου και να τηρήσω την δίατά μου. ΦΤΟΥ σκόρδα φτύστε με να καταφέρω μέχρι το τέλος του 2006 να φύγουν άλλα 7-10 κιλά απο πάνω μου. :O

φτου φτου φτου σκορδα! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Όταν 100ml χυμού αποδίδουν περί τις 45-50 θερμίδες σκέψου ότι αν πιεις 1 λίτρο θα πας στις 500 και αν πιεις 2 λίτρα θα πας στις 1000...Πορτοκάλια μπανάνες παχαίνουν..Άλλος μύθος..Πρέπει να απομυθοποιήσετε κάποια πράγματα ρε παιδιά..Μια μπανάνα τι θα σου κάνει δλδ? Έχει και κάλιο..αφήστε που κάνει και για γλυκό...Δεν είπαμε να φάμε 1 κιλό! Μια μπανανίτσα αποδίδει περί τις 100 θερμίδες..Από κει και πέρα προτιμάτε χυμούς φρεσκοστιμένους...Πάντως ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε κάθε τροφή..Έτσι για κάποιον τα δημητριακά το πρωί ειναι ωφέλιμα και τον κρατάνε μέχρι το επόμενο γεύμα..Εμένα μου τινάζουν την ινσουλίνη στο φουλ πάντως..Καλά Freak πού την βρήκες αυτή τη δίαιτα? Κάντε τέτοια χαζά και μετά βάζετε τα διπλάσια έλαιος..Ο άλλος μπορεί να γουστάρει κι ένα γλυκάκι και να μπορεί να το φάει γιατί πρέπει πρωινιάτικα να φάει λαχανικά και δεν ξέρω γω τι? Αυτό είναι βάναυσο..Ναι μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα και δεν ξέρω γω τι αλλά όταν γίνετε λαπάδες από το απότομο χάσιμο βάρους ξανασκεφτείτε το..Αυτά..Περιμένετε να μπω στο επόμενο εξάμηνο να βοηθήσω περισσότερο...:D

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οι χυμοι των φρουτων...

 

Μια μπανάνα τι θα σου κάνει δλδ? Έχει και κάλιο..αφήστε που κάνει και για γλυκό...Δεν είπαμε να φάμε 1 κιλό! Μια μπανανίτσα αποδίδει περί τις 100 θερμίδες..
μονο που για ενα ποτηρι χυμο δεν χρειαζεται μια μονο μπανανα...

και σιγουρα δε τρως ολη την ημερα μονο τον χυμο...

 

υγ.ποιος μιλησε για θεαματικα αποτελεσματα??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...Παχαίνουν οι χυμοί φρούτων? Για παράδειγμα αν πιείς 1-2 λίτρα υπάρχει πρόβλημα? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει please!!!!!!

Τίποτα δεν παχαίνει. Ούτε καν η σοκολάτα.

Καμία απολύτως τροφή δεν παχαίνει από μόνη της, αλλά συνδιαστικά με την ποσότητα και φυσικά με την δραστηριότητα του ατόμου, δηλαδή τις καύσεις.

 

Όσο «παχαίνουν» οι μπανάνες και τα πορτοκάλια, άλλο τόσο παχαίνουν και τα ακτινίδια και τα μήλα και τα αχλάδια και τα ροδάκινα και το πεπόνι και το καρπούζι και... και... και...

 

Και φυσικά, το μεγαλύτερο λάθος είναι να κοιτάμε μόνο τις θερμίδες και όχι την θρεπτική αξία που έχει η τροφή.

Το να φας 5 μπανάνες είναι σαφώς καλύτερο από το να φας μία πίτα γύρο και ας ισοδυναμούν θερμιδικά. :)

 

Όταν 100ml χυμού αποδίδουν περί τις 45-50 θερμίδες σκέψου ότι αν πιεις 1 λίτρο θα πας στις 500 και αν πιεις 2 λίτρα θα πας στις 1000...Πορτοκάλια μπανάνες παχαίνουν..Άλλος μύθος..Πρέπει να απομυθοποιήσετε κάποια πράγματα ρε παιδιά..Μια μπανάνα τι θα σου κάνει δλδ? Έχει και κάλιο..αφήστε που κάνει και για γλυκό...Δεν είπαμε να φάμε 1 κιλό! Μια μπανανίτσα αποδίδει περί τις 100 θερμίδες..Από κει και πέρα προτιμάτε χυμούς φρεσκοστιμένους...Πάντως ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε κάθε τροφή..Έτσι για κάποιον τα δημητριακά το πρωί ειναι ωφέλιμα και τον κρατάνε μέχρι το επόμενο γεύμα..Εμένα μου τινάζουν την ινσουλίνη στο φουλ πάντως..Καλά Freak πού την βρήκες αυτή τη δίαιτα? Κάντε τέτοια χαζά και μετά βάζετε τα διπλάσια έλαιος..Ο άλλος μπορεί να γουστάρει κι ένα γλυκάκι και να μπορεί να το φάει γιατί πρέπει πρωινιάτικα να φάει λαχανικά και δεν ξέρω γω τι? Αυτό είναι βάναυσο..Ναι μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα και δεν ξέρω γω τι αλλά όταν γίνετε λαπάδες από το απότομο χάσιμο βάρους ξανασκεφτείτε το..Αυτά..Περιμένετε να μπω στο επόμενο εξάμηνο να βοηθήσω περισσότερο...:D

 

Φυσικά και θα συμφωνήσω α π ο λ ύ τ ω ς με την lediaquaan και θεωρώ υπερβολικά κουτό να μην μπορεί κάποιος να αποδεχτεί αυτές τις βασικές αρχές της διατροφής. :worry:

 

το θεμα ειναι οι χυμοι των φρουτων...

 

μονο που για ενα ποτηρι χυμο δεν χρειαζεται μια μονο μπανανα...

και σιγουρα δε τρως ολη την ημερα μονο τον χυμο...

 

υγ.ποιος μιλησε για θεαματικα αποτελεσματα??

Ναι, δεν φτάνει μία μπανάνα. Θα βάλεις δύο. Δηλαδή 200 θερμίδες και πλούσια θρεπτικά συστατικά που τα έχει απόλυτη ανάγκη ο οργανισμός και το μυαλό.

Υπάρχει και το τρικ της αραίωσης με την προσθήκη νερού ή ακόμα και γάλα κι έτσι έχεις μια πηγή βιταμινών και ασβεστίου καλύπτοντας ανάγκες του οργανισμού σου με ένα χορταστικό ρόφημα που δεν υστερεί γευστικά.

Αντιθέτως θα έλεγα. :)

 

Καλή μου, λυπάμαι που στο λέω, αλλά οι δίαιτες που προτείνεις είναι επικίνδυνες και είναι κρίμα να βάλεις τον εαυτό σου σε τόση ταλαιπωρία για ένα αποτέλεσμα αμφίβολης διάρκειας και με άσχημες συνέπειες στο σώμα σου (και κατ' επέκτασιν και στην ψυχή σου) μακροπρόθεσμα.

 

Ο στόχος όλων όσων θέλουν να χάσουν βάρος, δεν θα πρέπει να είναι η απώλεια κιλών, αλλά η απώλεια κιλών ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ και αυτός είναι ΕΝΑΣ.

Όλοι τον ξέρουμε, αλλά δυστυχώς χάριν της βασύνης και της ανυπομονησίας θυσιάζουμε την υγεία μας στον βωμό της ομορφιάς.

Η υγεία μας προέχει αυτής, αλλά όσο είμαστε νέοι την θεωρούμε δεδομένοι, δυστυχώς...

 

Είναι πολύ πιο επικίνδυνο να χάνει κάποιος 5-10 κιλά και να τα ξαναβάζει μετά από λίγο και αυτό να το κάνει 2-3 φορές τον χρόνο, από το να έχει 10 κιλά επιπλέον για όσα χρόνια χρειαστεί μέχρι να τα αποβάλλει δια παντώς.

 

Μη βιάζεστε. Υπομονή απεριόριστη χρειάζεται, αλλά μιλάμε για την υγεία μας.

Όσο πιο πολλά κιλά έχει κάποιος τόσο μεγαλύτερη, αλλά το αποτέλεσμα έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι μόνιμο και φυσικά θα είναι ασφαλές.

 

Δεν λέω κάτι καινούριο, για πολλούς από εσάς, αλλά δυσκολεύομαι να μην τα ξαναπώ όταν διαβάζω τόσο επικίνδυνες δίαιτες και συμβουλές που δεν έχουν πραγματική υπόσταση.

Και είναι μέγα κρίμα κι έγκλημα να παρασύρουμε κι άλλους ανθρώπους σε λανθασμένες (αποδεδειγμένα, χρόνια τώρα) μεθόδους. :(


Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είμαι αρκετά ενημερωμένη σε θέματα διατροφής δεν γνώριζα ότι πρέπει να έχουμε μέτρο ακόμα και στουσ χυμούς που πίνουμε! Δλδ οι υδατάνθρακες που περιέχουν οι χυμοί μπορεί να αποθηκευτουν σαν λίπος?? Ρωτάω παρόλο που ξέρω την απάντηση:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Όταν 100ml χυμού αποδίδουν περί τις 45-50 θερμίδες σκέψου ότι αν πιεις 1 λίτρο θα πας στις 500 και αν πιεις 2 λίτρα θα πας στις 1000...Πορτοκάλια μπανάνες παχαίνουν..Άλλος μύθος..Πρέπει να απομυθοποιήσετε κάποια πράγματα ρε παιδιά..Μια μπανάνα τι θα σου κάνει δλδ? Έχει και κάλιο..αφήστε που κάνει και για γλυκό...Δεν είπαμε να φάμε 1 κιλό! Μια μπανανίτσα αποδίδει περί τις 100 θερμίδες..Από κει και πέρα προτιμάτε χυμούς φρεσκοστιμένους...Πάντως ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε κάθε τροφή..Έτσι για κάποιον τα δημητριακά το πρωί ειναι ωφέλιμα και τον κρατάνε μέχρι το επόμενο γεύμα..Εμένα μου τινάζουν την ινσουλίνη στο φουλ πάντως..Καλά Freak πού την βρήκες αυτή τη δίαιτα? Κάντε τέτοια χαζά και μετά βάζετε τα διπλάσια έλαιος..Ο άλλος μπορεί να γουστάρει κι ένα γλυκάκι και να μπορεί να το φάει γιατί πρέπει πρωινιάτικα να φάει λαχανικά και δεν ξέρω γω τι? Αυτό είναι βάναυσο..Ναι μπορεί να έχει θεαματικά αποτελέσματα και δεν ξέρω γω τι αλλά όταν γίνετε λαπάδες από το απότομο χάσιμο βάρους ξανασκεφτείτε το..Αυτά..Περιμένετε να μπω στο επόμενο εξάμηνο να βοηθήσω περισσότερο...:D

 

 

:love: Im in love...

To πρώτο αξιόλογο μήνυμα μετά απο πολλές σελίδες άρες μάρες κουκουνάρες...

 

Έχω μια απορία...Παχαίνουν οι χυμοί φρούτων?

 

Παρόλο που είμαι αρκετά ενημερωμένη σε θέματα διατροφής δεν γνώριζα ότι...

 

Ρωτάω παρόλο που ξέρω την απάντηση

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά τα λεγόμενά σου μου προκαλούν ένα μειδίαμα...:rolleyes:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είμαι αρκετά ενημερωμένη σε θέματα διατροφής δεν γνώριζα ότι πρέπει να έχουμε μέτρο ακόμα και στουσ χυμούς που πίνουμε! Δλδ οι υδατάνθρακες που περιέχουν οι χυμοί μπορεί να αποθηκευτουν σαν λίπος?? Ρωτάω παρόλο που ξέρω την απάντηση:rolleyes:

 

Όλα αποθηκεύονται σαν λίπος αν δεν τα κάψεις.

Ακόμα και αν τρέφεσαι απολύτως σωστά, αλλά η θερμιδική πρόσληψη είναι μεγαλύτερη από την θερμιδική κατανάλωση.

 

Δηλαδή:

 

Με 2000 θερμίδες για μια κοπέλα στα 20 χρόνια με 1.70m ύψος και 60kg βάρος με μηδενική δραστηριότητα, η αύξηση του βάρους είναι θέμα χρόνου και ας τρώει φρούτα, λαχανικά, βραστά και ψητά χωρίς υπερβολές στα λιπαρά και στη ζάχαρη.

 

Εν ολίγοις: Το αποτέλεσμα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και όχι μόνο από το πόσες θερμίδες φάγαμε σήμερα.


Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: τα posts της FREAK_OF_NATURE με την εν λόγω δίαιτα αφαιρέθηκαν μιας και έγιναν edit και πλέον δεν είχαν νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά τα λεγόμενά σου μου προκαλούν ένα μειδίαμα...:rolleyes:

 

Χαίρομαι που σε κάνω να χαμογελάς....Τόσο κακό είναι που έχω απορίες? Δν νομίζω ότι κάνω κουτές ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Πες τα βρε Cris :* Μην χαλάτε τους μεταβολισμούς σας για κουταμάρες..Και φυσικά μακριά από χημικές δίαιτες όπως είναι η Atkins..Την έκανε ένας καθηγητής μου έχασε μέσα σε 2μηνο 22 κιλά και φυσικά τώρα όχι μόνο ξανάβαλε τα χαμένα αλλά πήρε κι άλλα..Έλληνες είμαστε..Οι Αμερικάνοι μπορεί να αρέσκονται σε λουκάνικα και ομελέτες και κρέας και αλλαντικά, [ναι ξέρω και σε εμάς αρέσουν] αλλά βάλε τον Έλληνα να την ακολουθήσει..Θα μπορέσει? Ο κάθε λαός έχει τις ιδιαιτερότητές του στο θέμα της Διατροφής και ευτυχώς για εμάς έχουμε τεράστια ποικιλία στο θέμα 'Κουζίνα', γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε? Πρόσφατα έκανα μια εργασία με θέμα τη Μεσογειακή Διατροφή και τα ωφέλη που μπορεί να έχει στην υγεία μας..Ψάξε εδώ ψάξε εκεί, ξέρετε πόσο προληπτικό φάρμακο μπορεί να γίνει για τον οργανισμό μας? Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε μάθει να τρώμε σωστά..Και ναι είναι δύσκολο για κάποιον που έχει μάθει σε ένα 'μοντέλο' διατροφής να μπει στη διαδικασία του 'τρέφομαι υγιεινά'..Εδώ βέβαια υπάρχει και το θέμα της νευρικής ορθορεξίας ήτοι 'έχω εμμονή με την υγιεινή διατροφή, πιάσε μια ρυζογκοφρέτα'..Μην καταντήσουμε κι έτσι..Το φαγητό είναι απόλαυση και μια δίαιτα πρέπει να είναι δελεαστική και απολαυστική για κάποιον..Ας μην ξεχνάμε ότι δίαιτα=διατροφή όχι ΠΕΙΝΑ...Να θέτετε ρεαλιστικούς στόχους..και πάνω απ'όλα να ξεκινάτε με καλή ψυχολογία..Να το κάνετε για τον εαυτό σας..Μόνο τότε να ξέρετε ότι θα λειτουργήσει αποτελεσματικά..και θα ακτινοβολείτε από υγεία..:happy:

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα πρεπει να παω σε κανενα διαιτολογο για να μου γραψει καποια διαιτα γιατι εχω αρχισει να παχαινω παλι.το κακο με μενα ειναι οτι δεν τρωω καθλου φρουτα και ειναι πολυ σοβαρο αυτο,αλλα και παλι δεν μπορω να φαω τα σιχαινομαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδια, επειδη τον τελευταιο καιρο εχω κανει κοιλιτσα, ειπα να βελτιωσω οσο το δυνατον τη διατροφη μου, μιας κ τα διαβασματα δεν μου επιτρεπουν να παω γυμναστηριο κλπ...

 

Κ θελω να ρωτησω. Ενας καφες/μερα με 3 κουταλιες ζαχαρη, ειναι αποδεκτος; Η μηπως η ζαχαρη που τρωω ειναι πανω απο το νορμαλ;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Στανταρ δεν φταιει η ζαχαρη που εκανες κοιλιτσα.....βεβαια τις 3 κουταλιες καλο θα ηταν να τις κανεις 2......τωρα η κοιλιτσα πως θα πεσει ε?Θελει λιιιιιιιιιιιιιιιγο γυμναστικη και ασε τα τηγανιτα και τα πολλα αλατια.

 

 

Οσο αφορα τους χυμους ΝΑΙ παχαινουν......

Παιδες επειδη ασχολουμαι πολυ καιρο με το γυμναστηριο,διατροφες και συμπληρωματα οτι θελετε πειτε μου....

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ δεν φταιει η ζαχαρη που εκανες κοιλιτσα.....βεβαια τις 3 κουταλιες καλο θα ηταν να τις κανεις 2......τωρα η κοιλιτσα πως θα πεσει ε?Θελει λιιιιιιιιιιιιιιιγο γυμναστικη και ασε τα τηγανιτα και τα πολλα αλατια.

 

 

Οσο αφορα τους χυμους ΝΑΙ παχαινουν......

Παιδες επειδη ασχολουμαι πολυ καιρο με το γυμναστηριο,διατροφες και συμπληρωματα οτι θελετε πειτε μου....

Τα συπληρωματα πρωτεεινης ειναι καλα ? ειπα να δοκημασω το 100% whey optimum nutrition. Φοβαμε ομως μην βαλω στη κοιλια διοτι ιδη εχω λιγη. Υπαρχει τετοια περιπτωση? Φυσικα παω γυμναστηριο

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Τα συπληρωματα πρωτεεινης ειναι καλα ? ειπα να δοκημασω το 100% whey optimum nutrition. Φοβαμε ομως μην βαλω στη κοιλια διοτι ιδη εχω λιγη. Υπαρχει τετοια περιπτωση? Φυσικα παω γυμναστηριο

 

Αφου πας γυμναστηριο μη φοβασαι! Τα καλα συμπληρωματα πρωτε'ι'νης ειναι ακινδυνα και οσο υψηλοτερο ποσοστο πρωτε'ι'νης περιεχει τοσο καλυτερο για τη γραμμωση του σωματος! Κ'εγω μονο πρωτε'ι'νη περνω! Μακρια απο ολα τα αλλα!:) Δε ξερω αν συμφωνει και ο φιλος pit bull!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...