Jump to content

Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές


anipsios1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:eek: :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: χτυπα και συ... ακαρδε... :sorry:

 

Ασ`τους να λενε trela μου! μια χαρα σε κοβω!

Εγω εδω και 3 μηνες με πολυ γημναστικη και καλη διατροφη (4-5 γευματα την ημερα) εχασα 6 κιλα αυξανοντας ταυτοχρονα τον μυικο ιστο! αλλα 4 θελω και ειμαι :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φωτογραφίες με μαγιώ και θα αποφασίσει η κριτική επιτροπή του myphone.

 

ολοσωμο ή μπικινι;;; :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ασ`τους να λενε trela μου! μια χαρα σε κοβω!

Εγω εδω και 3 μηνες με πολυ γημναστικη και καλη διατροφη (4-5 γευματα την ημερα) εχασα 6 κιλα αυξανοντας ταυτοχρονα τον μυικο ιστο! αλλα 4 θελω και ειμαι :up:

 

ευχαριστω συντροφε... να σαι καλα!!! εχω μπει για τα καλα στο πετσι παντως... σημερα ας πουμε θα παρω σουβλακια κανονικα για την οικογενεια αλλα εγω θα τηρησω τη διατροφη που λεει 2 καλαμακια κοτοπουλο με σαλατα... αν και λιγο τζατζικακι θα το ετρωγα to be honest... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: αλλα δεν θα το φαω... εκει ηθελα να καταληξω!!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

..αυξησω μυικη μαζα; 50 γραμμαρια καλα ειναι; Δεν θα παιρνω σκετη πρωτεινη. Θα την παιρνω τρωγοντας τονους σε νερο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνεται τις πρωτεΐνες και όλες τις αηδίες που σας πασάρει ο κάθε φίλος ή μαγαζάτορας ή κάποιο γυμναστήριο που σκοπό έχει μόνο να πουλήσει τα προϊόντα του;;;

 

Δεν χρειάζεσαι πρωτεΐνη για αυτό.Δουλειά και σωστή διατροφή χρειάζεσαι ή τουλάχιστον προσεκτική σχετικά!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος μιλησε για σκονες ή αηδιες που με πλασαρει ο καθε μαγαζατορας; Χαζος δεν ειμαι. Μιλησα για πρωτεινες που παιρνω μεσα απο τις τροφες. Και επειδη θελω καθαρη πρωτεινη ανεφερα τον τονο. Αλλα και το γαλα 0% λιπαρα εχει πολλες πρωτεινες..
Link to comment
Share on other sites

Αν σκέφτεσαι να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα διατροφής (πρωτεϊνη) καλό θα είναι να συμβουλευτείς κάποιον έμπειρο γυμναστή.Εννοείται βέβαια ότι θα κάνεις συστηματικά γυμναστική,αλλιώς η πρωτεϊνη είναι άχρηστη!

Θέλεις τουλάχιστον 1.5 γραμμάριο ανά κιλό βάρος σου...μη σου πω 2!!

:)

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

η πρωτεινη δεν ειναι σκονη.. πχ το κρεας ειναι πρωτεινη.. πρεπει να παρεις καθε μερα 2.5 επι το βαρος σου.. κ θα βγαλεις ποσα γραμμαρια την ημερα...

 

σκεψου ομως οτι πρωτεινη εχει κ το γαλα.. κ τα αυγα. κ το κρεας που θα τρως κ πχ ο τονος που λες. κ αλλα πολλα... ολα πρεπει να τα βαλεις μεσα...

 

μην πας για σκονες κτλ με σωστη διατροφη απο φυσικες τροφες εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τι τροφες προτεινετε; Σκεφτομαι να τρωω τουλαχιστον 2 κονσερβες τονο σε νερο που η καθεμια εχει 27 γραμμαρια πρωτεινης και ενα κουτακι γαλα 0% (500ml), που εχει και αυτο πολλες πρωτεινες.. Τι αλλο; Επισης ποτε να τις παιρνω; Τις μισες πριν την γυμναστικη και τις αλλες μισες μετα;
Link to comment
Share on other sites

Τι τροφες προτεινετε; Σκεφτομαι να τρωω τουλαχιστον 2 κονσερβες τονο σε νερο που η καθεμια εχει 27 γραμμαρια πρωτεινης και ενα κουτακι γαλα 0% (500ml), που εχει και αυτο πολλες πρωτεινες.. Τι αλλο; Επισης ποτε να τις παιρνω; Τις μισες πριν την γυμναστικη και τις αλλες μισες μετα;
file thes proteini diplasia TOU BAROUS SOU diladi toulaxiston 120gr.meta tin proponisi tha perneis Oposdipote proteini toulaxistron 50gr.Tora gia ta simpliromata proteinis opiuosa exei doulechi me auta blepi oti MAKROPROTHESMA mazi me sosti askisi kai diatrofi se boithoun para poli kai se sindiasmo me mia polibitamini parakato den pao(kreatines k.t.l).Tora apo trofes tha tros pola aspradia augou tin imera(idika meta tin proponisi)opou mazi me ton tono ton opio tha xepleneis kai mazi me kotopoulo kai mprizoles einai apo tis basikes sou proteines kathe mera.tora gia galata min perimenis na paris kati ola mlk einai.A kai prepei na tis pernis katholo ti diarkia tis imeras kai prin apo ton ipno opou einai poli basiko.stin diatrofi sou na baleis kai idatantrakes idika sta kiria geumata.auta pano kato.:)
Link to comment
Share on other sites

...nai, kai 8a xoreueis sthn panselhno. O giatros sou de 8a exei tis gnwseis na se boh8hsei les? protimhse endokrinologo. sth xeiroterh, phgaine se ena diaitologo. sto lew giati exw pikran peira...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

giaourti fage 2% 18 gr prwteinis
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω βασικα απο διαιτες ποτε δεν χρειαστηκα αλλα οπως μου λεγε ο πατερας μου απο μικρος δεν εχει σημασια τι τρως

το θεμα ειναι να τρως αυτο που τρως αλλα να χανεις κιολας και το να χασεις θελει μονο γυμναστικη και τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Lux:

Αν δεν μιλάς για σκόνες κ.α. τότε ΟΚ.Πρωτεΐνες μέσω τροφής είναι εντάξει ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ!Ο καθένας μπορεί να σου πει 1002 πράγματα αλλά ΕΓΩ σου προτείνω να πας σε έναν διαιτολόγο/διατροφολόγο.Γυμναστή που να ξέρει πολλά σε τέτοια θέματα και να τον εμπιστευτείς δνε βρίσκεις εύκολα.Και για να προλάβω διάφορα σχόλια.....αυτά στα λέει ένας ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ που έχω ειδικότητα πάνω σε θέματα διατροφής κ.α.!Αλλά το όλο θέμα δεν μπορεί να συζητηθεί από εδώ και γενικώς καλό είναι να βρεις έναν γυμναστή που όντως ξέρει και να σε παρακολουθεί (σε γυμναστήριο φαντάζομαι γυμνάζεσαι).

 

Για τα συμπληρώματα πρωτεΐνης που άκουω κάποιες φορές.....απέφυγε τα!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ να πάρεις διάφορα σκευάσματα όσο ακίνδυνα και να δηλώνουν κάποιοι ότι είναι!!!!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ?

 

 

Μπορεί και για καθόλου.Ανάλογα τι στόχους έχεις και τι προσπάθειες κάνεις.

 

εγω δεν ξερω βασικα απο διαιτες ποτε δεν χρειαστηκα αλλα οπως μου λεγε ο πατερας μου απο μικρος δεν εχει σημασια τι τρως

το θεμα ειναι να τρως αυτο που τρως αλλα να χανεις κιολας και το να χασεις θελει μονο γυμναστικη και τιποτα αλλο...

 

 

Φίλε αν ίσχυε κάτι τέτοιο δε θα υπήρχαν οι θερμίδες, ούτε οι διαιτολόγοι.

 

..αυξησω μυικη μαζα; 50 γραμμαρια καλα ειναι; Δεν θα παιρνω σκετη πρωτεινη. Θα την παιρνω τρωγοντας τονους σε νερο.

 

προσοχή με τις ποσότητες υδραργύρου που θα προσλαμβάνεις μέσω του τόνου.

Link to comment
Share on other sites

προσοχή με τις ποσότητες ψευδαργύρου που θα προσλαμβάνεις μέσω του τόνου.

 

Καμιά πληροφορία παραπάνω γι αυτό?

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και για καθόλου.Ανάλογα τι στόχους έχεις και τι προσπάθειες κάνεις.

 

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΥΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ?? ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΩΨΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ????

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΥΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ?? ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΩΨΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ????
gia mena den iparxei problima ego eperna gia 1,5xrono sinexomena diladi 3scoop tin imera.Meta pou ekana exetaseis imoun mia xara.bebea na min xexaseis na pineis poli nero.
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΥΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ?? ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΓΙΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΗΝΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΩΨΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ????

 

 

Φίλε η χρήση δεν κάνει κακό, κακό κάνει η κατάχρηση...

Link to comment
Share on other sites

Υδράργυρο εννοεί,

 

Πληροφορίες...google.

 

Βρήκα αυτό:

 

http://www.oceansalive.org/eat.cfm?subnav=fishpage&fish=155

 

Αναρωτιέμαι πάντως τι μπορεί να τρώει κάποιος που δεν θέλει να λαμβάνει πρωτεϊνες σε μορφή σκόνης (σκευάσματος).

Link to comment
Share on other sites

για πρωτεινη;;

κρεας,αυγα,ψαρι και ορισμενα φρουτα και λαχανικα που εχουν αρκετη ποσοτητα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

για πρωτεινη;;

κρεας,αυγα,ψαρι και ορισμενα φρουτα και λαχανικα που εχουν αρκετη ποσοτητα

 

Ναι αγαπητή μου, αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να τρως καθημερινά κρέας, για να καλύπτεις τις ανάγκες σου εφόσον γυμνάζεσαι.

 

Ο τόνος είναι πολύ καλή λύση, μιας και δεν χρειάζεται κάποια προετοιμασία (καθάρισμα κλπ), σε σχέση με άλλα ψάρια, αλλά σύμφωνα με τα όσα γράφονται δεν είναι ασφαλές να λαμβάνεις μεγάλες ποσότητες λόγω του υδραργύρου.

 

Θα με ενδιέφερε να μου πεις αν γνωρίζεις ποια συγκεκριμένα φρούτα και λαχανικά έχουν πρωτεΐνες.

Link to comment
Share on other sites

τα φρουτα και τα λαχανικα περιεχουν υψηλης ποιοτητας πρωτεινες..δεν ειπα οτι ειναι φουλ πρωτεινουχα!!!

φυσικα και δε μπορεις καθε μερα να τρως κρεας.κατι τετοιο θα σου δημιουργησει προβληματα...αλλα δε μπορεις και καθε μερα να τρως τονο,και μαλιστα απο κονσερβα...

η ποικιλια ειναι η καλυτερη λυση.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...