Jump to content

Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές


anipsios1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που είπα ειναι το μόνο που έχει σημασία. Δίαιτα και κουραφέξαλα. Αν κάνεις δίαιτα υποθερμική οπως την λες, δεν θα παίρνει άμυλο δηλαδή ο οργανισμός θα πεθαίνει για θερμίδες και θα καίει μαζί με το λίπος και τους μυς. Και οταν θα ξανα αρχίσεις να τρως σαν ανθρωπος θα τα βάζεις διπλάσια τα κιλά επδή δεν θα εχεις τους παλιούς μυς που ειχες παλιά. Οτι δεν παει για αναδομηση και συντήρηση θα το κάνεις λίπος.

 

Και προσωπικά τρώω οτι θέλω επιδη εχω μάθει τον οργανισμό μου να καίει τις θερμιδες σαν τρένο με κάρβουνο τον 19ο αιώνα. :cool:

Ολα αυτά μεσω του αθλητισμού και τις υπερκινητικότητας.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω σε τι να πρωτοαπαντησω. Καταρχην, σε σωστη υποθερμιδικη διαιτα με επαρκεια πρωτεινης δεν καις μυες. Κατα δευτερον, τι εννοεις λεγοντας σαν ανθρωπος; Να επιστρεψει στις παλιες συνηθειες; Τοτε ναι, θα τα ξαναβαλει, γιατι για να φτανει κανεις ψηλα σε κιλα σημαινει οτι εχει προβλημα στις διατροφικες του συνηθειες. Ο στοχος της σωστης διαιτας δεν ειναι μονο η απωλεια κιλων, αλλα κυριως η αλλαγη νοοτροπιας.

 

Με τη λογικη σου ολοι οι υπερβαροι παχυσαρκοι ειναι καταδικασμενοι να μεινουν ετσι.

 

Σημειοτεον, στα τελευταια σταδια της διαιτας επαιζα στις 1400 θερμιδες. Εδω και 3 μηνες παιζω με σταδιακη αυξηση στις 3000 και δεν εχω βαλει γραμμαριο.

 

Υ.Γ. Προφανως και γυμναζομαι/γυμναζομουν και το ιδιο θα προτεινα σε οσους θελουν να χασουν κιλα.

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι περιπου 1,77 και 93 κιλα.

 

Εχω φτασει και 78 κιλα με διαιτα του στυλ δεν τρωω το βραδυ,τρωω μεχρι 1200 θερμιδες ημερησιως,τρωω μια φορα γλυκο την εβδομαδα και μια εβδομαδα βραδυ απεξω.

 

Ωστοσο,τα κιλα τα πηρα ευκολα επειδη το εριξα παλι στο φαγητο λογω αγχους,διαβασματων,υποχρεωσεων κτλ.

 

Γενικα τελευταια δεν αθλουμαι,εχω ομως διαδρομο σπιτι και πηγαινα τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα για 5χ5 και εκανα και διαδρομο λιγες φορες την εβδομαδα.

 

Εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

εγω επερνα ωμεγα 3 μουρουλελαιο μιση κουταλια την ημερα ετσι ως συμπληρωμα αλλα το σταματησα επειδη βαριεμαι τη διαδικασια και βρομαγε ψαριλα. Υπαρχουν βεβαια και τα αντικαταστατα χαπια που τα καταπινεις αλλα φοβαμαι ακομα μη κατσει κανενα στο λαιμο..:X Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

Λιγο πιο συγκεκριμενα?:p

 

ξαναρχισε το ποδοσφαιρο και την αεροβια γυμναστικη και μη τρως οταν δεν πεινας:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογικη σου ολοι οι υπερβαροι παχυσαρκοι ειναι καταδικασμενοι να μεινουν ετσι.

 

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

 

Απο που συμπέρανες απο αυτά που είπα, πως λέω οτι ολοι οι υπέρβαροι θαναι πάντα υπέρβαροι. Απλά δεν έχω καμία εκτίμηση σε διαιτες. Είπα οτι αν γυμνάζεσαι ή τουλάχιστον κινήσε λίγο το σώμα βρίσκει μονο του την ισσοροπία.

Η μόνη χρησιμοτητα μιας διαιτας ειναι οτι τρως συγκεκριμένα πράγματα. Με αυτο εννοώ οτι αν κάνεις μια "διαιτα" μονος σου και δεν τρως περιεργα και συνέχεια ευκολα χάνεις κιλά οταν εχεις μια ενεργητική καθημερινοτητα.

Οπως και ναχει δεν εχει και τιποτα αλλο να συζητησουμε, απλά δεν ισχύει αυτο,

Με τη λογικη σου ολοι οι υπερβαροι παχυσαρκοι ειναι καταδικασμενοι να μεινουν ετσι.

ουτε αυτο βγαίνει απο τα λεγομενα μου!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως να αντιληφθεί και το άτομο τι τον έκανε να πάρει τα κιλά.

 

Και ουσιαστικά λέμε το ίδιο πράγμα, άθληση και ποιότητα στη διατροφή, μόνο που εγώ προτιμώ και η άθληση και η διατροφή να είναι "ελεγχόμενα" και προγραμματισμένα, ενώ εσύ το αφήνεις πιο ελεύθερο.

 

Διαφορά αντιλήψεων, peace :p

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτσε τώρα και διάβασε τους 2 μήνες που μένουν, και το καλοκαίρι κάνεις μια ωραία σωστή υποθερμιδική διατροφή, σε συνδυασμό με γυμναστική, κυρίως αερόβια αλλά και βάρη για να μη χάσεις μυικό ιστό και όλα θα γίνουν. Για πόσα κιλά μιλάμε; (δώσε ύψος-βάρος)

 

 

Μιλάμε για 1.84-1.85 ύψος χωρίς υποδήματα και κιλά ξεκίνησα το καλοκαίρι ήμουν 80-82 και τώρα είμαι 96........

Υποθερμιδική διατροφή εννοείς να μην καταναλώνω πολλές θερμίδες;

ΓΙα γυμναστική προσπαθώ κάθε μέρα να περπατάω λίγο, συνήθως το μεσημέρι επιστρέφοντας απ το σχολείο κανά 10-15 λεπτά και πηγαίνοντας στο φροντιστήριο άλλα 10 περίπου λεπτά, σύνολο 30 περίπου λεπτά την μέρα......εδώ και 2 βδομάδες που το κάνω συστηματικά κάθε μέρα, δεν έχω πάρει άλλο βάρος, σταθεροποιήθηκα, οπότε καιρός ν α τα ξεφορτώνομαι σιγά-σογά.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει δεν είσαι και σε τραγική κατάσταση. Εγώ είχα πάει επίσης 96 αλλά με ύψος 1.75 :p

 

Επιμένω πάντως, ότι στη φάση που είσαι αυτό είναι το τελευταίο που σε νοιάζει. Έτσι κι αλλιως 2 μήνες έμειναν, μην κάθεσαι να ασχολείσαι τώρα με κιλά και ιστορίες.

 

Λέγοντας υποθερμιδική διατροφή εννοώ να λαμβάνεις λιγότερες θερμίδες απ' όσες καις (ο μόνος τρόπος να χάσεις κιλά είναι να το ισοζύγιο λαμβανόμενες θερμίδες - θερμίδες συντήρησης να είναι αρνητικό). Θέλει ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, μην ακούσεις τις βλακοδίαιτες που λένε

 

Πρωι: 1 καφες, 1 ζαχαρίνη και 1 μικρό φρουτο

Δεκατιανό: 2 φρυγανιες

Μεσημεριανό: Σαλάτα μαρούλι κ.ο.κ.

 

Γιατί τέτοιες δίαιτες είναι απλά αυτοκτονικές. Ο πιο σωστός τρόπος για να χάσεις κιλά είναι να τρως πολλά γεύματα την ημέρα (5 για μενα το ιδανικό, μιας και 6 δεν προλαβαίνω να κάνω με τίποτα με τη σχολή κλπ), με σωστή και ποιοτική διατροφή, δηλαδή κάτι σε στυλ

 

Πρωι: Βρώμη με γάλα, αυγά και κανένα φρουτο

Δεκατιανο: Σάντουιτς με μαύρο ψωμί, μαρούλι, κοτόπουλο (προσωπικά δεν παίρνω ποτέ αλλαντικα -φετες γαλοπούλα κλπ- γιατί ξέρω από πρώτο χέρι τι έχουν μέσα) και άπαχο τυρί.

Μεσημεριανό: Το φαγάκι της μαμας αποφεύγοντας τα τηγανιτά και τις πολλές σάλτσες (ιδανικός συνδυασμός πρωτεϊνη+υδατάνθρακας+σαλάτα με καθαρά λιπαρά πχ μακαρόνια με κοτόπουλο και μαρουλοσαλάτα με ελαιόλαδο)

Απογευματινό: Κάτι αντίστοιχο με το δεκατιανό

Βραδυνό: Γιαουρτάκι με κανένα ξυροκάρπι.

 

Με τέτοια διατροφή και αρκετό αερόβιο έχασα 35 κιλά, σχεδόν όλα λίπος. Να ξέρεις πάντως ότι το θέμα διατροφή-άθληση δεν είναι κάτι το απόλυτο, κάθε σώμα συμπεριφέρεται αλλιώς. Πχ εγώ αποφεύγω τους πολλούς υδατάνθρακες από το απόγευμα και μετά γιατί το σώμα μου έχει την τάση να αποθηκεύει λίπος, και μιας και οι αθλητικές μου δραστηριότητες είναι το πρωι έχω στρέψει εκεί τους πολλούς υδατάνθρακες, ο κολλητός μου από την άλλη και 2 πίτσες να φάει για βραδυνό θα μείνει 50 κιλά (βέβαια θα κάνει να φάει 3 μέρες μετά κάτι που είναι κακό αλλά τελος πάντων.)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έπεσα αρκετά χωρίς να το θέλω, όταν έφτασα στα κιλά μου δεν πρόσεχα τόσο τις ποσότητες και δεν ζυγιζόμουν συχνά οπότε έτρωγα λιγότερο χωρίς να το θέλω (+ οτι κάνω αρκετό αερόβιο επειδή το τρέξιμο με ξεκουράζει και μου αρέσει γενικά). Δεν με χάλασε βέβαια πολύ γιατί έριξα το ποσοστό λίπους αρκετά ώστε να έχω περιθώρια για να βάλω καθαρά κιλά με γυμναστική και διατροφή.

 

Πριν τις πανελλήνιες δεν πήγαινα gym και γενικά δεν αθλούμουν ποτέ στη ζωή μου, έκανα χάλια διατροφή, από τα 96 κιλά τα 95.9 ήταν άνετα λίπος :p . Τον τελευταίο 1 χρόνο αθλούμαι (στην αρχή μόνος με τρέξιμο και ασκήσεις με το βάρος του σώματος -Push ups, βυθίσεις, squats, προβολές κλπ-) και πλεον πιο συστηματικά με βάρη (4 φορές την εβδομάδα) και αερόβιο 3 φορές. Στόχος τώρα η μυική υπερτροφία :p

 

Νταξει, σημασία έχει να αθλείσαι και να το γουστάρεις πάνω απ' όλα, όχι απαραίτητα gym αλλά οποιαδήποτε αθλητική δραστηριότητα ευχαριστεί κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απο την προσωπικη μου πειρα, εχω να πω πως μια διαιτα η ενα συγκεκριμενο μοτιβο διατροφης που επενεργησε σε καποιον, απαραιτητα ΔΕ θα δωσει θετικα αποτελεσματα και σε καποιον αλλο. Εχασα 28 κιλα σ ενα χρονο περιπου, που τα ειχα παρει απο πανελληνιες και φοιτητικη ζωη. Δεν ηταν διαιτα. Ετρωγα απ ολα σε μικροτερη ποσοτητα. (Νομιζω η καταμετρηση θερμιδων, τουλαχιστον στην αρχη, βοηθα πολυ!) Εκανα ημερησιως 3 γευματα την ημερα, και το τελευταιο μου οχι μετα τις 8 το βραδυ και πολυ ελαφρυ (πχ γιαουρτι). Απαραιτητως 1 φορα τη βδομαδα, μου εδινα το ελευθερο να φαω και το junk η τον χορο των trans. Ετσι δεν ενιωσα να στερουμαι και πανω μου απεδωσε. Φυσικα συνεχιζω στο ιδιο μοτιβο τωρα μονο που εχω μεγαλωσει τη μεριδα του μεσημεριανου. Διατηρουμαι μια χαρα στα κιλα αυτα (ματι μη με πιασει) εδω κι 1 χρονο. Ειμαι 1,60 υψος, και 51 κιλα! Απλως θελω να επιστησω την προσοχη σε παιδια που προσπαθουν να χασουν, στο να μην αφαιρεσουν διατροφικες ομαδες απο τη διατροφη τους. Χρειαζονται ΟΛΑ! Γιατι αλλιως, ναι μεν χανουμε κιλα, αλλα περναμε στο μοτιβο "σαρκοπενικη παχυσαρκια" που βασει ΔΜΣ πχ, ειμαστε σε ιδανικη αναλογια υψους-βαρους, αλλα παραλληλα εχουμε και..τα παχακια μας! :)

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει δεν είσαι και σε τραγική κατάσταση. Εγώ είχα πάει επίσης 96 αλλά με ύψος 1.75 :p

 

Επιμένω πάντως, ότι στη φάση που είσαι αυτό είναι το τελευταίο που σε νοιάζει. Έτσι κι αλλιως 2 μήνες έμειναν, μην κάθεσαι να ασχολείσαι τώρα με κιλά και ιστορίες.

 

Λέγοντας υποθερμιδική διατροφή εννοώ να λαμβάνεις λιγότερες θερμίδες απ' όσες καις (ο μόνος τρόπος να χάσεις κιλά είναι να το ισοζύγιο λαμβανόμενες θερμίδες - θερμίδες συντήρησης να είναι αρνητικό). Θέλει ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, μην ακούσεις τις βλακοδίαιτες που λένε

 

Πρωι: 1 καφες, 1 ζαχαρίνη και 1 μικρό φρουτο

Δεκατιανό: 2 φρυγανιες

Μεσημεριανό: Σαλάτα μαρούλι κ.ο.κ.

 

Γιατί τέτοιες δίαιτες είναι απλά αυτοκτονικές. Ο πιο σωστός τρόπος για να χάσεις κιλά είναι να τρως πολλά γεύματα την ημέρα (5 για μενα το ιδανικό, μιας και 6 δεν προλαβαίνω να κάνω με τίποτα με τη σχολή κλπ), με σωστή και ποιοτική διατροφή, δηλαδή κάτι σε στυλ

 

Πρωι: Βρώμη με γάλα, αυγά και κανένα φρουτο

Δεκατιανο: Σάντουιτς με μαύρο ψωμί, μαρούλι, κοτόπουλο (προσωπικά δεν παίρνω ποτέ αλλαντικα -φετες γαλοπούλα κλπ- γιατί ξέρω από πρώτο χέρι τι έχουν μέσα) και άπαχο τυρί.

Μεσημεριανό: Το φαγάκι της μαμας αποφεύγοντας τα τηγανιτά και τις πολλές σάλτσες (ιδανικός συνδυασμός πρωτεϊνη+υδατάνθρακας+σαλάτα με καθαρά λιπαρά πχ μακαρόνια με κοτόπουλο και μαρουλοσαλάτα με ελαιόλαδο)

Απογευματινό: Κάτι αντίστοιχο με το δεκατιανό

Βραδυνό: Γιαουρτάκι με κανένα ξυροκάρπι.

 

Με τέτοια διατροφή και αρκετό αερόβιο έχασα 35 κιλά, σχεδόν όλα λίπος. Να ξέρεις πάντως ότι το θέμα διατροφή-άθληση δεν είναι κάτι το απόλυτο, κάθε σώμα συμπεριφέρεται αλλιώς. Πχ εγώ αποφεύγω τους πολλούς υδατάνθρακες από το απόγευμα και μετά γιατί το σώμα μου έχει την τάση να αποθηκεύει λίπος, και μιας και οι αθλητικές μου δραστηριότητες είναι το πρωι έχω στρέψει εκεί τους πολλούς υδατάνθρακες, ο κολλητός μου από την άλλη και 2 πίτσες να φάει για βραδυνό θα μείνει 50 κιλά (βέβαια θα κάνει να φάει 3 μέρες μετά κάτι που είναι κακό αλλά τελος πάντων.)

 

Εντάξει, με νοιάζει να τα χάσω, γιατί έχω να περάσω και από κάτι αθλητικές δοκιμασίες μετά τις πανελλήνιες, και όσο λιγότερα κιλά έχω, τόσο πιο άνετος θα είμαι και τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες....

Αλλά δυστυχώς αυτό δεν μπορώ να το τηρήσω με τα πολλά γεύματα......πρωινό εντάξει παίρνω, αλλά όταν πχ πάω σχολείο και καπάκι μετά φροντιστήριο; Και γυρίζω σπίτι πχ 4 το απόγευμα για να φάω μεσημεριανό....προσπαθώ βράδυ να τρώω μόνο κάνα φρούτο, τέσπα, θα δείξει...

Όσο για αυτό που λες για το σώμα, εγώ λίγο να φάω, έχω την τάση να αποθηκεύω το λίπος, αλλά πολύ δύσκολα να το διώχνω, όλα τα χρόνια, όχι μόνο τώρα....anyway.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αλλάζει, λογικά θα θες κάποια στρατιωτική σχολή/αστυνομία κλπ, απλά συνεχίζω να πιστεύω πως δεν χρειάζονται υπερβολές, 2 μήνες έμειναν άλλωστε (επίσης νομίζω πως για τα αγωνίσματα έχεις περιθώριο ένα μήνα μετά τις πανελλήνιες, όχι πολύ αλλά σεβαστό περιθώριο να δουλέψεις δύναμη και αντοχή ειδικά αν έχεις κάποιες βάσεις).

 

Μπορείς να τρως το πρωινό σου, στο σχολείο κανένα τοστ ολικής (στις 11 ξέρω γω), ανάμεσα στο σχολείο και το φροντιστήριο κάτι αντίστοιχο (φάε τοστ ολικής με αυγά αντι για γαλοπουλα, πειραματίσου :p ), το μεσημεριανό σου κανονικά (το οποίο γίνεται απογευματινό με τα κωλοωράρια των πανελληνίων, been there και ξέρω :( ), και το βράδυ κάτι πιο ελαφρύ.

 

Και εγώ πλεον κάνω 1-2 γεύματα την ημέρα εκτός σπιτιού, κάτι η σχολή, κάτι που θα προκύψει έκτακτα, δεν γίνεται και τα 5 να είναι στημένα στο αναπαυτικό τραπέζι :p

 

Που να δεις πλάκα στη σχολή όταν με έβλεπαν στην αρχή με τα τοστάκια και τα πιτάκια βρώμης :p Τώρα το συνήθισαν και παραγγέλνουν κιολας και για μενα όταν καθόμαστε για καφέ-ποτό :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ως προς την πρώτη γραμμή της απαντήσεώς σου έχω να πω πως είσαι γατόνι!

Αλλά ο χρόνος περνάει γρήγορα, και τα κιλά δύσκολα φεύγουν ρε γ.....το!

 

Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω τώρα..... Σταματάω το σχολείο, καιρός να κάνω τώρα τις απουσίες μου, αφού τις έχω φυλάξει σχεδόν όλες, οπότε εάν είμαι όλη την ημέρα στο σπίτι, θα μπορώ να κάνω πιο λογικά ωράρια και να κάνω πολλά και μικρά γεύματα και ίσως αυξήσω λίγο και τον χρόνο του περπατήματος.......

Τι σχολή είσαι αλήθεια και έχει τόσες πολλές ώρες παρακολούθησης;;;;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Στο Επικοινωνίας Μέσων και Πολιτισμού είμαι, δεν έχω πολλές ώρες την εβδομάδα, καμια 20ρια (δε χρωστάω τίποτα από προηγούμενα έτη), αλλά και πάλι κάτι να βγεις για δουλειες (να πληρώσεις λογαριασμούς του σπιτιού, να πας για ψώνια, να τρέχεις για βιβλία, να είσαι στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου, να πας κανένα καφε) από τα 5 γεύματα όλο και κάποιο θα είναι εκτός σπιτιού. :p

 

Δοκίμασε τώρα σε πρώτη φάση να κάνεις πιο συχνά γεύματα, και μόλις δώσεις και ξεμπερδέψεις κάνεις και μια mini προετοιμασία για τα αγωνίσματα με τρεξιματάκι και πολυαρθρικές ασκήσεις :dance:

 

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με τη διατροφή μου.Καταρχάς ποτέ δεν με πίεζαν.Έχω χάσει τους γονείς μου από μικρή ηλικία και έμενα με τους θείους μου.Έτρωγα πάντα καλό πρωινό,κανονική μερίδα φαγητού,το βράδυ κάτι ελαφρύ κλπ.Δεν με πίεζαν οι θείοι μου ποτέ.Από τα 14 ως τώρα είμαι στα 56-60 κιλά με ύψος 1,76 και δεν μπορώ να ανέβω με τίποτα.Πέρισυ που ήμουν 56 κιλά με πήγαν σε διατροφολόγο και μου είπε ότι καταναλώνω πάρα πολλές θερμίδες ακόμα και αν δεν κάνω τίποτα.Μου έδωσε και ειδική διατροφή,η οποία λίγο πολύ περιλάμβανε αυτά που τρώω,αλλά με επιπλέον ένα τοστ στο πρωινό,1 σαλάτα στο μεσημεριανό κλπ.Τώρα που ήρθα στην Αθήνα για να τελειώσω το Λύκειο και για να συνηθίζω σιγά σιγά με το περιβάλλον,πιέζομαι πολύ από την αδερφή μου,η οποία είναι 70 κιλά.Αυτή τρώει αρκετές φορές junk food,για παράδειγμα 1 πίτσα ολόκληρη για βράδυ,και γενικώς μου λέει ότι η διατροφή μου δεν είναι καλή.Επιπλέον η αδερφή του φίλου της,με έχει αγχώσει,μου βάζει διπλάσια μερίδα φαγητού,κάθε φορά που πάω σπίτι τους,και δεν μπορώ να τη φάω.Μου λέει επίσης πως αν φουσκώνω,ίσως έχω πρόβλημα υγείας,πως είναι μικρό το στομάχι μου και ότι θα γίνω ανορεκτικός.Κάνω εξετάσεις κάθε χρόνο και είναι τέλειες,δεν έχω πρόβλημα υγείας.Τέλος είναι και το πρόβλημα της τουαλέτας.Αν φάω σε λογικά πλαίσια,θα πάω τουαλέτα 2 φορές τη μέρα,ενώ αν φάω περισσότερο,δεν γίνεται κάτι,και γενικά αν φουσκώσω αισθάνομαι αδύναμος και δεν μπορώ να διαβάσω κλπ.Μου προτείνετε να τρώω όσο αντέχει το στομάχι μου ή να πιέζομαι?
Link to comment
Share on other sites

Στο Επικοινωνίας Μέσων και Πολιτισμού είμαι, δεν έχω πολλές ώρες την εβδομάδα, καμια 20ρια (δε χρωστάω τίποτα από προηγούμενα έτη), αλλά και πάλι κάτι να βγεις για δουλειες (να πληρώσεις λογαριασμούς του σπιτιού, να πας για ψώνια, να τρέχεις για βιβλία, να είσαι στη βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου, να πας κανένα καφε) από τα 5 γεύματα όλο και κάποιο θα είναι εκτός σπιτιού. :p

 

Δοκίμασε τώρα σε πρώτη φάση να κάνεις πιο συχνά γεύματα, και μόλις δώσεις και ξεμπερδέψεις κάνεις και μια mini προετοιμασία για τα αγωνίσματα με τρεξιματάκι και πολυαρθρικές ασκήσεις :dance:

 

Καλή επιτυχία!

 

Α μάλιστα.....

Για να δούμε τι θα καταφέρω......ήδη από σήμερα έχω κάπως ξεκινήσει αυτό με τ απιο μικρά γεύματα και πιο πολλά τον αριθμό.

Όσο για το τρέξιμο, άμα τελειώσω με βλέπω να ανεβοκατεβαίνω κάθε μέρα στα Τουρκοβούνια για προπόνηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Ξέρετε που μπορώ να βρω Musli στα SuperMarket στην Θεσσαλονίκη; είχα συνηθίσει 4 μήνες στην Τσεχία και εδώ τα μόνο σχετικό που βρήκα στο γνωστότερο SuperMarket είναι τα Quakers.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω Musli στα SuperMarket στην Θεσσαλονίκη; είχα συνηθίσει 4 μήνες στην Τσεχία και εδώ τα μόνο σχετικό που βρήκα στο γνωστότερο SuperMarket είναι τα Quakers.

 

Από τα Lidl έπαιρνα σε ένα σακουλάκι διαφανές με πορτοκαλί , με διάφορα φρούτα μέσα , αλλά πλέον παίρνω μόνο quakers και βάζω ότι άλλο θέλω.

Δες και στον Αρβανιτίδη , στα διατροφικά είδη (γλυκά χωρίς ζάχαρη, ζαχαρίνη κτλ), σήμερα έπεσε το μάτι μου σε συσκευασία μούσλι , ήταν μαζί με ρυζογκοφρέτες , νομίζω ότι έχει και στα Carefour

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...