Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.

Ρυθμίζω την ζώνη ώρας αλλά μόλις το κλείσω και το ανοίξω πάλι η ώρα έχει αλλάξει κι έχει πάει 3 ώρες πίσω, που οφείλεται αυτό?

 

Είναι θέμα του firmware... ποιά έκδοση έχεις? `

Στη JG5 το κάνει και σε εμένα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. 1 έχει πάνω. Έχει βγει κάτι πιο νέο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο εμενα

 

εχω το galaxy S και μαζι και την mini SD με τους χαρτες MLS

 

μπορω να αντιγραψω με καποιον τροπο την SD που εχω τωρα στην SD με τους χαρτες, να την βαλω στο κινητο και να ειναι ολα σωστα? Δηλαδη να ειναι ακομα σωστες οι φωτογραφιες στις επαφες, οι ηχοι κλησεις στις επαφες, οι σημειωσεις κλπ κλπ κλπ???

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει hotmail να μου πει τα incoming settings που εχει βαλει στην εφαρμογη mail? Κατι πρεπει να παιζει με τα ports γιατι ξαφνικα εχει σταματησει να με ενημερωνει για νεα mail.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες και απο μένα. Σήμερα ήρθε στο κατάστημα που δουλεύω (Γερμανός) ο επιθεωρητής πωλήσεων της Samsung και μετά απο μια "επίπονη" συζητηση μου είπε ότι το froyo θα έρθει επίσημα και πλήρως λειτουργικό τέλη νοέμβρη γιατι είχαν κάτι επιπλοκές ώστε να το κουμπώσουν άψογα (βλ.desire) πάνω στον γαλαξία.

Πού θα έρθει - στο Γερμανό; Άρα μιλάς για την Cosmote, που είναι άναμενόμενο να καθυστερήσει περισσότερο αφού θα το "εταιρικοποιήσουν" (branded). Τα ίδια για τη Vodafone. Αν είναι να το πάω στην "Εταιρία" για να μου βάλει froyo, να το σπάσω καλύτερα. Να μην τα χώνουμε μόνο στους Κορεάτες, αλλά και στην αισχρή υποστήριξη των παρόχων μας. Γιατί η υποστήριξη δεν είναι μόνο θέμα κατασκευαστή, δε συμφωνείτε; Ένα μικρό παράδειγμα: γιατί δίνουν άλλοι πάροχοι συνέχεια στο εξωτερικό fixes (GPS, 3BR-D) για την ίδια συσκευή;

Τέλος πάντων, ας κυκλοφορήσει το froyo επίσημα κάαααπου στον κόσμο για το SGS και τα βλέπουμε...

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Ξέρετε αν μπορώ να αποθηκεύσω σελίδες που βλέπω στο ιντερνετ (όπως κάνουμε στα αγαπημένα στον υπολογιστή) έτσι ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά να πηγαίνω στην αρχική σελίδα, να πατάω διάφορα για να πάω στη σελίδα που θέλω να δω;

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

Ξέρετε αν μπορώ να αποθηκεύσω σελίδες που βλέπω στο ιντερνετ (όπως κάνουμε στα αγαπημένα στον υπολογιστή) έτσι ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά να πηγαίνω στην αρχική σελίδα, να πατάω διάφορα για να πάω στη σελίδα που θέλω να δω;

 

(Είσαι στον browser) Πατάς αριστερό touch-πλήκτρο>περισσότερα>προσθήκη σελιδοδείκτη>οκ

Για ανάκτηση σελιδοδείκτη πατάς το αστεράκι δίπλα στη διεύθυνση.

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την επαναφορα επαφων απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο.Τις ειχα παρει backup μεσω kies και τωρα προσπαθω να τις επαναφερω και ενω μου λεει οτι τις φορτωσε δεν τις εχει μεταφερει.Μηπως γνωριζει καποιος καποιον τροπο να τις επαναφερω?'Η εστω την διαδρομη που ειναι μεσα στο τηλεφωνο να τις κανω drag & drop μηπως τις παρει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σας διαβάζω καθημερινά κι ας μην χρησιμοποιώ πια το galaxy.

 

Τελικά η καθυστεριση στο froyo δείχνει ότι γίνεται προσπάθεια για κάτι πολύ καλύτερο απ αυτό που ξέρουμε με τις beta εκδόσεις.

Σίγουρα το τμήμα software της εταιρείας είναι απασχολημένοι με τις συσκευές που κυκλοφορούν αυτές τις μέρες. Και μάλλον είναι φυσιολογικό αφού αυτό δεν μπορεί να περιμένει.

 

Τουλάχιστον αν δοθεί μια σωστή version του froyo, ολα θα ξεχασθουν.

Πιστεύω ότι θα δοθει κάτι καλό γιατί πλέον όπως καταλαβαίνετε το galaxy είναι ο προπομπός της samsung στα android στο δυνατό ξεκίνημα που επιχειρεί με το tablet.

 

Αν το κοινό μιλάμε για 5 εκατομυρια παγκοσμίως, δυσαρεστηθει, δεν θα έχουν καλή συνέχεια.

Μην ξεχνάτε όσοι αγοράζουν τέτοιες συσκευές έχουν επαφή με αντίστοιχα φόρουμ.

Θα δημιουργηθεί πολύ αρνητικό κλίμα με σοβαρές επιπτώσεις.

 

Δεν νομίζω να θέλει η samsung να μείνει με το la...baba πως το λένε το λειτουργικό που αναπτυσει μονη της. :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σταμάτησε η "διαρροή" froyo beta, τουτέστιν ολοκληρώθηκε το testing; Μετά την jpk έχει αντιληφθεί κανείς κάτι νεότερο;

 

Off topic ... και λέγαμε ότι οι Super AMOLED θα γίνουν μια ωραία ανάμνηση...

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με την επαναφορα επαφων απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο.Τις ειχα παρει backup μεσω kies και τωρα προσπαθω να τις επαναφερω και ενω μου λεει οτι τις φορτωσε δεν τις εχει μεταφερει.Μηπως γνωριζει καποιος καποιον τροπο να τις επαναφερω?'Η εστω την διαδρομη που ειναι μεσα στο τηλεφωνο να τις κανω drag & drop μηπως τις παρει?Ευχαριστω

 

Kαλημέρα, είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει να φαίνονται οι επαφές τηλεφώνου; Από τις ρυθμίσεις των επαφών;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, είσαι σίγουρος ότι έχεις βάλει να φαίνονται οι επαφές τηλεφώνου; Από τις ρυθμίσεις των επαφών;

 

Απολυτα σιγουρος.Αυτο που με παραξενευει στην ολη ιστορια ειναι οτι οταν παταω να τις αντιγραψει στο τηλεφωνο δεν κανει ουτε 2 δευτερολεπτα!Και μιλαμε για πανω απο 200 επαφες!Και μου λεει οτι μεταφερθηκαν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα σιγουρος.Αυτο που με παραξενευει στην ολη ιστορια ειναι οτι οταν παταω να τις αντιγραψει στο τηλεφωνο δεν κανει ουτε 2 δευτερολεπτα!Και μιλαμε για πανω απο 200 επαφες!Και μου λεει οτι μεταφερθηκαν κανονικα

 

E...να σου πω την αλήθεια δε με παραξενεύει ότι το Kies δε δουλεύει :) Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να φυλάς τις επαφές σου σε Google format

- Alex
Link to comment
Share on other sites

E...να σου πω την αλήθεια δε με παραξενεύει ότι το Kies δε δουλεύει :) Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να φυλάς τις επαφές σου σε Google format

 

Μπορω να κανω κατι τωρα σε αυτες που εχω ηδη κρατησει σε backup?Αν βρω απο καπου την διαδρομη(αν μπορεσω και την βρω) και τις κανω drag & drop?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω κατι τωρα σε αυτες που εχω ηδη κρατησει σε backup?Αν βρω απο καπου την διαδρομη(αν μπορεσω και την βρω) και τις κανω drag & drop?

 

Δε νομίζω ότι είναι τόσο απλό... τώρα επειδή δεν έχω καμία επαφή στο τηλέφωνο δε μπορώ να ελέγξω, αλλά αν το Kies κάνει export τις επαφές σε .vcf format μπορείς μετά να τις περάσεις στο τηλέφωνο.. αν ξέρει κάποιος καλύτερο τρόπο..;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

2. 1 έχει πάνω. Έχει βγει κάτι πιο νέο?

 

καποια απαντηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι τόσο απλό... τώρα επειδή δεν έχω καμία επαφή στο τηλέφωνο δε μπορώ να ελέγξω, αλλά αν το Kies κάνει export τις επαφές σε .vcf format μπορείς μετά να τις περάσεις στο τηλέφωνο.. αν ξέρει κάποιος καλύτερο τρόπο..;

To format που τις εχει κρατησει ειναι .spb & .bak

Link to comment
Share on other sites

καποια απαντηση?

 

Φαντάζομαι δε σου έχει απαντήσει κανείς επειδή έχει χιλιοειπωθεί. Όχι, δεν υπάρχει επίσημα κάτι καινούριο.

 

To format που τις εχει κρατησει ειναι .spb & .bak

 

Aυτό είναι όταν κάνεις export? -Ναι, είναι. Αν τώρα πας στο Kies στο Contacts (νομίζω είναι το 3ο εικονίδιο στη μπάρα του Kies), βρεις το spb file και κάνεις transfer to device, δε γίνεται τίποτα; (εννοείται ότι το τηλέφωνο πρέπει να έχει συνδεθεί σε Kies mode)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σας διαβάζω καθημερινά κι ας μην χρησιμοποιώ πια το galaxy.

 

Τελικά η καθυστεριση στο froyo δείχνει ότι γίνεται προσπάθεια για κάτι πολύ καλύτερο απ αυτό που ξέρουμε με τις beta εκδόσεις.

Σίγουρα το τμήμα software της εταιρείας είναι απασχολημένοι με τις συσκευές που κυκλοφορούν αυτές τις μέρες. Και μάλλον είναι φυσιολογικό αφού αυτό δεν μπορεί να περιμένει.

 

Τουλάχιστον αν δοθεί μια σωστή version του froyo, ολα θα ξεχασθουν.

Πιστεύω ότι θα δοθει κάτι καλό γιατί πλέον όπως καταλαβαίνετε το galaxy είναι ο προπομπός της samsung στα android στο δυνατό ξεκίνημα που επιχειρεί με το tablet.

 

Αν το κοινό μιλάμε για 5 εκατομυρια παγκοσμίως, δυσαρεστηθει, δεν θα έχουν καλή συνέχεια.

Μην ξεχνάτε όσοι αγοράζουν τέτοιες συσκευές έχουν επαφή με αντίστοιχα φόρουμ.

Θα δημιουργηθεί πολύ αρνητικό κλίμα με σοβαρές επιπτώσεις.

 

Δεν νομίζω να θέλει η samsung να μείνει με το la...baba πως το λένε το λειτουργικό που αναπτυσει μονη της. :)

Λοιπον φιλε Te salat να γραφεις πιο συχνα , σε ειχαμε συνηθισει. :)Επειδη το ειχες λιωσει το τηλεφωνο τα posts σου ηταν απο τα πιο αξιοπιστα οσον αφορα τις πληροφοριες κ τα tips για τον γαλαξια μας!

Θα συμφωνησω πως αν η samsung απογοητευσει τα 5 εκατομ χρηστες κ αλλους πολλους που παρακολουθουν τις εξελιξεις τοτε θα ειναι βαρια ηττα στο παιχνιδι των smartfones κ δεν νομιζω πως θα το ηθελε μιας κ μπηκε με μια top απο πλευρας hardware συσκευη αρκετα δυνατα. Ισως ακομα δεν ειναι ετοιμη να διαχειριστει το ολο project.

Παντως εγω θα προτιμουσα να περιμενω αρκει να βγει κατι ''καλο'' οσον αφορα το σεταρισμα της συσκευης με το ''γιαουρτακι'' . Εχω κουραστει απο το βγαλε αυτο , βαλε το αλλο , προσεξε την μνημη εδω την μπαταρια εκει κλπ κλπ...!!!! Αμοκ μας ειχε πιασει μην πεσουμε κατω απο τα 60 η 80 MB:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε Te salat να γραφεις πιο συχνα , σε ειχαμε συνηθισει. :)Επειδη το ειχες λιωσει το τηλεφωνο τα posts σου ηταν απο τα πιο αξιοπιστα οσον αφορα τις πληροφοριες κ τα tips για τον γαλαξια μας!

Θα συμφωνησω πως αν η samsung απογοητευσει τα 5 εκατομ χρηστες κ αλλους πολλους που παρακολουθουν τις εξελιξεις τοτε θα ειναι βαρια ηττα στο παιχνιδι των smartfones κ δεν νομιζω πως θα το ηθελε μιας κ μπηκε με μια top απο πλευρας hardware συσκευη αρκετα δυνατα. Ισως ακομα δεν ειναι ετοιμη να διαχειριστει το ολο project.

Παντως εγω θα προτιμουσα να περιμενω αρκει να βγει κατι ''καλο'' οσον αφορα το σεταρισμα της συσκευης με το ''γιαουρτακι'' . Εχω κουραστει απο το βγαλε αυτο , βαλε το αλλο , προσεξε την μνημη εδω την μπαταρια εκει κλπ κλπ...!!!! Αμοκ μας ειχε πιασει μην πεσουμε κατω απο τα 60 η 80 MB:lol:

 

Έχεις δίκιο φίλε. Συμφωνώ μαζί σου. Σίγουρα δεν αρέσει σε κανέναν η αναμονή, αλλά αν είναι να βγεί κάτι, να βγεί ποιοτικό προσεγμένο και με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα.

 

Ελπίζω και εύχομαι, σαν χρήστης του Γαλαξία, να βγεί ΣΩΣΤΗ η επόμενη έκδοση, και όχι βιαστικά και άρπα - κόλλα απλά και μόνο για να προλάβουν κάποιες εξελίξεις στην αγορά.

 

Θέλω πολύ όταν με το καλό βγει το "γιαουρτάκι" να δουλεύουν όλα άψογα και να μην έχω το νού μου σε ραμ, σε μπαταρία κτλ κτλ... (όπως ανέφερες κι εσύ προηγουμένως). Να είμαι ξέγνοιαστος.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε Te salat να γραφεις πιο συχνα , σε ειχαμε συνηθισει. :)Επειδη το ειχες λιωσει το τηλεφωνο τα posts σου ηταν απο τα πιο αξιοπιστα οσον αφορα τις πληροφοριες κ τα tips για τον γαλαξια μας!

Θα συμφωνησω πως αν η samsung απογοητευσει τα 5 εκατομ χρηστες κ αλλους πολλους που παρακολουθουν τις εξελιξεις τοτε θα ειναι βαρια ηττα στο παιχνιδι των smartfones κ δεν νομιζω πως θα το ηθελε μιας κ μπηκε με μια top απο πλευρας hardware συσκευη αρκετα δυνατα. Ισως ακομα δεν ειναι ετοιμη να διαχειριστει το ολο project.

Παντως εγω θα προτιμουσα να περιμενω αρκει να βγει κατι ''καλο'' οσον αφορα το σεταρισμα της συσκευης με το ''γιαουρτακι'' . Εχω κουραστει απο το βγαλε αυτο , βαλε το αλλο , προσεξε την μνημη εδω την μπαταρια εκει κλπ κλπ...!!!! Αμοκ μας ειχε πιασει μην πεσουμε κατω απο τα 60 η 80 MB:lol:

Να 'σαι καλά φίλε μου.

Δυστυχώς δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα σταματήσει αυτό το κυνήγι της ram με την έλευση του froyo.

Από την στιγμή που η samsung χρησιμοποιεί κάποιο ποσοστό μνήμης για άλλες διεργασίες, πιθανώς για τα υπέροχα γραφικά της, και δεν έχει βρει ακόμα λύση σ αυτό, θα πρέπει να μάθετε να ζείτε μ αυτό :).

 

Δεν είναι και τόσο τραγικό αφού το MinFreeManager από μόνο του είναι αρκετό να κάνει την συσκευή να δουλεύει αξιοπρεπώς.

 

Πάντως να ξέρετε ότι το galaxy είναι η μονή συσκευή που έχει κερδίσει τον σεβασμό σε όλα ανεξαιρέτως τα apple - Mac forums.

 

Δεν υπάρχει ενας που να μην την παραδέχεται. Αυτό λέει πολλά σε όσους γνωρίζουν το πόσο απόλυτοι είναι οι Mac users;)

 

Αν σταθεί η samsung στο ύψος της, το galaxy θα αντέξει τον ανταγωνισμό μέχρι να βγει το νέο μοντέλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε. Συμφωνώ μαζί σου. Σίγουρα δεν αρέσει σε κανέναν η αναμονή, αλλά αν είναι να βγεί κάτι, να βγεί ποιοτικό προσεγμένο και με όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα...

...

...Θέλω πολύ όταν με το καλό βγει το "γιαουρτάκι" να δουλεύουν όλα άψογα και να μην έχω το νού μου σε ραμ, σε μπαταρία κτλ κτλ... (όπως ανέφερες κι εσύ προηγουμένως). Να είμαι ξέγνοιαστος.

Χμμμ... δεν ξέρω πόσο καλή δουλειά θα κάνουν (προσωπικά θα με χαλάσει αν η RAM δεν ανέβει στα 512Mb), πάντως σε κάθε περίπτωση το αμφιβάλλω ότι θα είμαστε ξέγνοιαστοι, γιατί αλλιώς θα είχαμε γίνει apple zombies ε...χμ... εννοώ χρήστες! Κι αυτό γιατί η πλειοψηφία των android users θέλει rooting, lagfixing, tweaking, overclocking και δε συμμαζεύεται αφού πρόκειται για ανοικτό λογισμικό που "τραβάει ο οργανισμός του τσαρκάρεμα" και όχι κλειστές πατέντες τύπου ios ή wp7.

 

Ελπίζω και εύχομαι, σαν χρήστης του Γαλαξία, να βγεί ΣΩΣΤΗ η επόμενη έκδοση, και όχι βιαστικά και άρπα - κόλλα απλά και μόνο για να προλάβουν κάποιες εξελίξεις στην αγορά.

Αν υποννοείς με αυτό ότι η παρούσα έκδοση είναι πρόχειρα βαλμένη επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου, καθώς σε τίποτα (ούτε στο πολυσυζητημένο θέμα με το GPS) η συσκευή δε με έχει ταλαιπωρήσει. Αέρας...

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Αν σταθεί η samsung στο ύψος της, το galaxy θα αντέξει τον ανταγωνισμό μέχρι να βγει το νέο μοντέλο.

 

Πάντως Κώστα για μένα είναι η τελευταία της ευκαιρία.

 

Ξέρεις πόσο κυνηγάω να βρω Galaxy S. Έχω βάλει στην άκρη ακόμη και το Iphone4 για τα μάτια την Samsung. Εάν κάνει και εδώ το λάθος με την υποστήριξη, τελείωσε για μένα. Ανέχτηκα το Omnia I, ανέχτηκα το i8510, ανέχτηκα το i8910. Δεν ανέχομαι άλλο. :mad:

Και δεν θέλω cooced rom! Ούτε πειράματα ούτε Γερμανούς ούτε Γάλλους. Θέλω ΕΠΙΣΗΜΗ υποστήριξη. Τέλος.

 

Οι συσκευές (όλων των εταιριών) έχουν πλέον τρομερό hardware και για οποιοδήποτε παρασπονδία φταίει το λειτουργικό και μόνο! Άρα η υποστήριξη ΕΙΝΑΙ το νέο must have των συσκευών.

 

H HTC παρακαλώ έβγαλε ΝΕΑ αναβάθμιση πριν 1-2 μέρες για το HD2 και τα 6.5 την ώρα που λανσάρει τα 7άρια. Είπατε κάτι; Αυτή είναι υποστήριξη!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η δεσμευμένη ram, χρησιμοποιείται από το android. Γι αυτό και δεν πρόκειται να δείτε περισσότερη διαθέσιμη ram (σε σοβαρό ποσοστό) με την froyo.

 

Το θέμα της samsung είναι να κάνει περισσότερο με την διαχείριση της μνήμης, παρά με την ποσότητα της.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...