Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι φιλε μου δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο για το συγκεκριμενο καταστημα..το συγκεκριμενο ταμπλετ που θελω ειναι καινουριο και το εχει εδω http://www.gadgetsfactory.com/ και στο panda

Για ψάξε λίγο καλύτερα ή περίμενε να δεις τι θα σου πουν και άλλοι. Απλά δεν έχουν σχεδόν τίποτε σε stock και σε κρατάνε από βδομάδα σε βδομάδα. Ποιο ταμπλετ λες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ψάξε λίγο καλύτερα ή περίμενε να δεις τι θα σου πουν και άλλοι. Απλά δεν έχουν σχεδόν τίποτε σε stock και σε κρατάνε από βδομάδα σε βδομάδα. Ποιο ταμπλετ λες?

Αυτο λεω φιλε μου

http://www.pandawill.com/mele-m7-quad-tablet-pc-quad-core-2g-16g-android-41-red-with-detachable-smart-cover-p72895.html

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να κινηθεις προς το WINDOW N 70 HD που εχει καλυτερη αναλυση 1280χ800 και ειναι γνωστο και φθηνοτερο. και φυσικα οχι απο pandawill

Link to comment
Share on other sites

Καλα η αναλυση δεν με νοιαζει τοσο.Το βρισκο πιο ομορφο αυτο που σου εστειλα με τετραπυρηνο και 2 γιγκα ραμ .Μαλλον φιλε μου οτι απο εκει θα τοι παρω καλως η κακως δεν το βρισκω αλλου :) δεν το εχουν στοκ ρωτησα..σε 1 εβδομαδα θα τ εχουν
Link to comment
Share on other sites

Είναι τετραπύρηνο, έχει χαμηλή ανάλυση, δεν έχει bluetooth, δεν έχει αναφορές στα μεγάλα φόρουμ. Δεν κοιτάς τίποτε άλλο;

Τελευταία γράφτηκαν στο φόρουμ μας καλά λόγια για το FNF ifive mini 2. Έχει δοκιμασμένη και πετυχημένη σύνθεση. Εγώ εδώ θα πήγαινα.

Υπάρχει και το δοκιμασμένο (αλλά με χαμηλότερη ανάλυση από το FNF) Pipo S2. Με καλη υποστήριξη στο φόρουμ μας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν το θελω για τρελη χρηση επισης η οθονη ειναι κατασκευης galaxy.Επισης ενταξει αντι χ768 ειναι χ600..bluetooth δεν θα τα χρειαζομουν ετσι και αλλιως οποτε δεν με νοιαζει.για Browsing το θελω και για κανα απλο παιχνιδακι η καμοια σειρα να δω.δεν εχει αναφορες γιατι ειναι νεο βασικα..αν δεν επερνα αυτο θα επερνα το venus...ειναι καλυτερο τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλα η αναλυση δεν με νοιαζει τοσο.Το βρισκο πιο ομορφο αυτο που σου εστειλα με τετραπυρηνο και 2 γιγκα ραμ .Μαλλον φιλε μου οτι απο εκει θα τοι παρω καλως η κακως δεν το βρισκω αλλου :) δεν το εχουν στοκ ρωτησα..σε 1 εβδομαδα θα τ εχουν

 

Μα αυτό δεν σου είπα οτι θα σου πουν? Δε βρίσκω το λόγο να ειναι 2 gb Ram θα σου ελεγα να στραφεις σε κατι σαφως καλυτερο και οικονομικότερο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν το θελω για τρελη χρηση επισης η οθονη ειναι κατασκευης galaxy.Επισης ενταξει αντι χ768 ειναι χ600..bluetooth δεν θα τα χρειαζομουν ετσι και αλλιως οποτε δεν με νοιαζει.για Browsing το θελω και για κανα απλο παιχνιδακι η καμοια σειρα να δω.δεν εχει αναφορες γιατι ειναι νεο βασικα..αν δεν επερνα αυτο θα επερνα το venus...ειναι καλυτερο τι λετε?

Ξέχνα αυτό το πράμα που κοιτάς, ΠΟΤΕ μην κοιτάς τα χαρακτηριστικά στα χαρτιά μόνο. άγνωστης εταιρίας, φθηνιάρικο, και δεν υπάρχει πουθενά (το pandawill επίσης ξέχνα το).

Πάρε ένα window n70hd καλύτερα. Εκτός κι αν σ αρεσει να ρισκάρεις τα λεφτά σου..:p

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου φενεται πολυ ακριβο....εσεις που ξερετε απο αυτα δειτε λιγο αυτο το βιντεακι απο το 2.55 και μετα δειχνει τις δυνατοτητες του

Link to comment
Share on other sites

bluetooth δεν θα τα χρειαζομουν ετσι και αλλιως οποτε δεν με νοιαζει.για Browsing το θελω και για κανα απλο παιχνιδακι η καμοια σειρα να δω.δεν εχει αναφορες γιατι ειναι νεο βασικα..αν δεν επερνα αυτο θα επερνα το venus...ειναι καλυτερο τι λετε?

Ούτε το venus έχει bluetooth. Είδα ότι το υποτιμάς το bluetooth αλλά βάζω στοίχημα ότι θα το βρεις μπροστά σου. Μη σκέφτεσαι σαν να ήταν η ταμπλέτα pc που ενώνεις ενσύρματα ότι σου καπνίσει και μη σε παρασύρουν οι θύρες usb της πλακέτας. Στη πράξη δεν μπορείς να ενώσεις σε αυτές σχεδόν τίποτα. Δεν υπάρχουν drivers για Android σχεδόν για καμμία συσκευή. Ο ΜΟΝΟΣ τρόπος σύνδεσης πλήθους συσκευών με την ταμπλέτα σου είναι το bluetooth.

Και θα σου πρότεινα να μη προκαταλαμβάνεις αρνητικά τις μελλοντικές σου επιθυμίες. Ούτε κι εγώ πίστευα ότι θα ήθελα να ενώσω gps με την ταμπλέτα αλλά όταν είδα ότι μπορούσα να αγοράσω ένα bluetooth gps για 12 € και να έχω και πλοήγηση, είπα "γιατί όχι;". Γενικά δεν θα πρότεινα σε κανέναν την αγορά ακόμη και της καλύτερης ταμπλέτας χωρίς bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το venus έχει bluetooth. Είδα ότι το υποτιμάς το bluetooth αλλά βάζω στοίχημα ότι θα το βρεις μπροστά σου. Μη σκέφτεσαι σαν να ήταν η ταμπλέτα pc που ενώνεις ενσύρματα ότι σου καπνίσει και μη σε παρασύρουν οι θύρες usb της πλακέτας. Στη πράξη δεν μπορείς να ενώσεις σε αυτές σχεδόν τίποτα. Δεν υπάρχουν drivers για Android σχεδόν για καμμία συσκευή. Ο ΜΟΝΟΣ τρόπος σύνδεσης πλήθους συσκευών με την ταμπλέτα σου είναι το bluetooth.

Και θα σου πρότεινα να μη προκαταλαμβάνεις αρνητικά τις μελλοντικές σου επιθυμίες. Ούτε κι εγώ πίστευα ότι θα ήθελα να ενώσω gps με την ταμπλέτα αλλά όταν είδα ότι μπορούσα να αγοράσω ένα bluetooth gps για 12 € και να έχω και πλοήγηση, είπα "γιατί όχι;". Γενικά δεν θα πρότεινα σε κανέναν την αγορά ακόμη και της καλύτερης ταμπλέτας χωρίς bluetooth.

 

Είσαι λίγο υπερβολικός. Εγω όπως σου εχω ξαναπεί πχ δεν έχω χρησιμοποιησει bluetooth ποτε. Ένα πληκτρολόγιο με 3€ που πηρα ενσυρματο το ειδε μια χαρα το ταμπλετ, οπως και καθε usb stick. Ειναι αποκλειστικα θέμα τι είδους χρήση επιθυμεί κανείς να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι λίγο υπερβολικός. Εγω όπως σου εχω ξαναπεί πχ δεν έχω χρησιμοποιησει bluetooth ποτε. Ένα πληκτρολόγιο με 3€ που πηρα ενσυρματο το ειδε μια χαρα το ταμπλετ, οπως και καθε usb stick. Ειναι αποκλειστικα θέμα τι είδους χρήση επιθυμεί κανείς να κάνει.

 

Το bluetooth έχει πολλές χρήσεις, αλλά οπότε μην κολλάμε στο keyboard.

Καταρχήν κάνεις ασύρματη μεταφορά δεδομένων, μεταξύ πχ ενός κινητού και του ταμπλετ. Ειδικά όταν δεν παίζει ίντερνετ εκείνη την ώρα..

Επίσης μπορείς να συνδέσεις ακουστικά για μουσική.

Ή ασύρματα εξωτερικά ηχεία.

Και σίγουρα και άλλα πράγματα που δεν έχω τώρα στο μυαλό μου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα και άλλα πράγματα που δεν έχω τώρα στο μυαλό μου.

gps gps

Kαμμιά κινέζικη ταμπλέτα της προκοπής δεν έχει gps. Αγόρασα ένα bluetooth gps για 12 €.

Και στο τέλος τέλος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει κάποιος να προτιμήσει να πάρει κάτι λειψό, όταν μπορεί να πάρει κάτι άλλο all inclusive (σχεδόν). Είτε το χρησιμοποιεί το bluetooth είτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

gps gps

Kαμμιά κινέζικη ταμπλέτα της προκοπής δεν έχει gps. Αγόρασα ένα bluetooth gps για 12 €.

Και στο τέλος τέλος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει κάποιος να προτιμήσει να πάρει κάτι λειψό, όταν μπορεί να πάρει κάτι άλλο all inclusive (σχεδόν). Είτε το χρησιμοποιεί το bluetooth είτε όχι.

ποιο gps πήρες φίλε μου; απο ebay; παιζει κανονικά με τα gps προγραμματα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το fastcardtech ειναι αξιοπιστο?Απο shipping πως τα παει?

Ναι, έχω κάνει 10άδες παραγγελίες από κει. Συνήθως στέλνουν γρήγορα, τα περισσότερα προϊόντα, και πλέον στέλνουν στο registered airmail με Sweden post, και σε 7-10 μέρες σου χει έρθει

Link to comment
Share on other sites

ποιο gps πήρες φίλε μου; απο ebay; παιζει κανονικά με τα gps προγραμματα;

Πήρα αυτό http://viewitem.eim.ebay.gr/COPILOT-BLUETOOTH-GPS-RECEIVER-SIRFSTAR-3/320770135904/item. Γράφει ότι έχει το εξαιρετικό τσιπάκι sirf 3 αλλά υποπτεύομαι ότι έχει sirf 2. Δεν έκανα εκτεταμένες δοκιμές. Το δοκίμασα μόνο με το don't panic και δουλεύει κανονικά. Χρειάζεται βέβαια το bluetooth gps ή καποιο ανάλογο προγραμματάκι. Δεν κατάλαβα αν δουλεύει με το Google maps.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια φια αυτο εδω τι λετε απο Ελλαδα αγορα?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904203&sid=1

 

Τα συν του ειναι οτι φοραει ιδιο τσιπακι με ολα τα αλλα κινεζικα και εχει και δυο χρονια εγγυηση αντι για ενα.

Το μοναδικο πλην ειναι η οθονη του.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φια αυτο εδω τι λετε απο Ελλαδα αγορα?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904203&sid=1

 

Τα συν του ειναι οτι φοραει ιδιο τσιπακι με ολα τα αλλα κινεζικα και εχει και δυο χρονια εγγυηση αντι για ενα.

Το μοναδικο πλην ειναι η οθονη του.

 

Ανάλυση 1024x600 σε 10.1" οθόνη (και μάλιστα όχι IPS);

Ευχαριστώ, αλλά δε θα πάρω.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Hyundai T10 Quad Core 3G/WCDMA Tablet PC 10.1 Inch IPS Screen Exynos 4412 Android 4.0 2GB RAM 16GB Dual Camera Bluetooth GPS HDMI Silver

 

http://www.ipromarket.com/hyundai-t10-quad-core-3gwcdma-tablet-pc-101-inch-ips-screen-exynos-4412-android-40-2gb-ram-16gb-dual-camera-bluetooth-gps-hdmi-silver_p3731.html

 

Wholesale Price:

€234.89

 

απ οτι ειδα εχει δεχεται και καρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Hyundai T10 Quad Core 3G/WCDMA Tablet PC 10.1 Inch IPS Screen Exynos 4412 Android 4.0 2GB RAM 16GB Dual Camera Bluetooth GPS HDMI Silver

 

http://www.ipromarket.com/hyundai-t10-quad-core-3gwcdma-tablet-pc-101-inch-ips-screen-exynos-4412-android-40-2gb-ram-16gb-dual-camera-bluetooth-gps-hdmi-silver_p3731.html

 

Wholesale Price:

€234.89

 

απ οτι ειδα εχει δεχεται και καρτα sim

Εδώ το έχει φθηνότερο και λέει in stock.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...