Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο είναι το pipo w2s ,πολυ καλή οθόνη,μέτρια μπαταρία,μετριοτατο ηχειακη..ευαίσθητο σαν μηχάνημα αλλά παίζει πολυ ωραία για dual και με κουπονακι πάει κατω απο τα 80€

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ρίξε φίλε μου καμία προτασούλα για 8" κατα προτίμηση dual os με καλη οθονούλα για βασικά πραγματάκια..browsing κατά κύριο λόγο..

Εδώ είσαι:

http://www.banggood.com/Cube-iwork8-Air-Intel-Atom-X5-Quad-Core-8_0-Inch-Dual-Boot-Tablet-p-1064295.html?rmmds=buy

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε συ! από Ελλάδα ζητάει ο άνθρωπος....

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ! από Ελλάδα ζητάει ο άνθρωπος....

Ε ωραία, ας ψάξει να το βρει στην Ελλάδα.

Το μοντέλο του δείχνω.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

thanks για τη πρόταση... ακόμη το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα tablet Felix. με andoid 4.4.2 και εχω ενα θεμα με μια γραμμη στην οθονη που νομιζω οτι ειναι καμενα pixels. θελω να προσπαθησω να το κανω update αλλα δεν μπορω να βρω πως! μπεω στις ρυθμισεις αλλα πουθενα δεν βλεπω να γραφη ενημερωση /update , μπορω να το κανω μεσω του pc?
Link to comment
Share on other sites

Δε θα καταφερεις τιποτα αν εχει καψει pixels.

Mε μια αναζητηση που εκανα για τα παγκοσμιως αγνωστα felix, βρηκα αυτο , κατι σημαινει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα καταφερεις τιποτα αν εχει καψει pixels.

Mε μια αναζητηση που εκανα για τα παγκοσμιως αγνωστα felix, βρηκα αυτο , κατι σημαινει

 

το ξερω οτι είναι μουφα! η μανα μου το ειχε παρει για να μιλαει στο εξωτερικο στο skype με συγγενεις και ειναι ασχετη απο αυτα.

εγω παντως θα παρω ενα τηλ στο ΣΤΚ να δω τι θαμου πουνε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες χρήσης το MLS Spin του γιου μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Γρήγορο, ικανοποιητική οθόνη, μπαταρία γύρω στις 4 και μισή ώρες, που με τα δικά μου κριτήρια είναι λίγο, αλλά επειδή εκείνος παίζει minecraft και είναι στο ίντερνετ δεν μπορώ να το κρίνω (ενδεχομένως είναι απαιτητικό). Επίσης καλό το πρόγραμμα που έχει για αναγνώριση ελληνικών φωνητικών εντολών.

 

Είχα ένα φόβο από παράπονα που είχα διαβάσει για άλλες ταμπλέτες της εταιρίας, αλλά η συγκεκριμένη με 150€ σε 12 άτοκες και καλή εγγύηση βγαίνει (για την ώρα τουλάχιστον) οκ.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δέκα μέρες χρήσης το MLS Spin του γιου μου δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Γρήγορο, ικανοποιητική οθόνη, μπαταρία γύρω στις 4 και μισή ώρες, που με τα δικά μου κριτήρια είναι λίγο, αλλά επειδή εκείνος παίζει minecraft και είναι στο ίντερνετ δεν μπορώ να το κρίνω (ενδεχομένως είναι απαιτητικό). Επίσης καλό το πρόγραμμα που έχει για αναγνώριση ελληνικών φωνητικών εντολών.

 

Είχα ένα φόβο από παράπονα που είχα διαβάσει για άλλες ταμπλέτες της εταιρίας, αλλά η συγκεκριμένη με 150€ σε 12 άτοκες και καλή εγγύηση βγαίνει (για την ώρα τουλάχιστον) οκ.

Σε 10 μέρες δεν βγάζεις συμπεράσματα.

Δουλέψτε το για μερικούς μήνες και μετά κάνε ένα review.

150€ για τόσο λίγο μπαταρία είναι πολλά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ereader με eink

6ιντσο με 4:3 αναλογια.

http://www.pocketbook-int.com/us/products/pocketbook-basic-2

Σε σχετικά καλη τιμή https://www.skroutz.gr/s/7460638/Pocketbook-Basic-2.html

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για tablet 9-10'' και να έχει Windows 10. Βασικά το θέλω κυρίως για δουλειά (office, επεξεργασία ιστοσελίδων...)

Βασικά έχω βρει κάποια (γύρω στα 200€):

 

1. Cube iWork1x

2. Teclast Tbook11

3.CHUWI HiBook Pro

 

Σύμφωνα με αυτά που έχω καταλάβει καλό θα ήταν να είναι φορτωμένο ένα λογισμικό και όχι Windows + Android μαζί (βασικά το Android δεν με ενδιαφέρει κιόλας).

Επίσης αν τελικά καταλήξω σε κάποιο από τα παραπάνω αξίζει τον κόπο ή να πάω να πάρω κανά laptop από Ελλάδα με κανά 250άρι και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (από πλευρά εγγύησης σε περίπτωση που συμβεί κάτι)?

Τέλος τα παραπάνω πρέπει να τα συνδυάσω με το official dock πληκτρολόγιο ή μπορώ να πάρω και κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω για tablet 9-10'' και να έχει Windows 10. Βασικά το θέλω κυρίως για δουλειά (office, επεξεργασία ιστοσελίδων...)

Βασικά έχω βρει κάποια (γύρω στα 200€):

 

1. Cube iWork1x

2. Teclast Tbook11

3.CHUWI HiBook Pro

 

Σύμφωνα με αυτά που έχω καταλάβει καλό θα ήταν να είναι φορτωμένο ένα λογισμικό και όχι Windows + Android μαζί (βασικά το Android δεν με ενδιαφέρει κιόλας).

Επίσης αν τελικά καταλήξω σε κάποιο από τα παραπάνω αξίζει τον κόπο ή να πάω να πάρω κανά laptop από Ελλάδα με κανά 250άρι και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (από πλευρά εγγύησης σε περίπτωση που συμβεί κάτι)?

Τέλος τα παραπάνω πρέπει να τα συνδυάσω με το official dock πληκτρολόγιο ή μπορώ να πάρω και κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.-

Κανένα από τα τάμπλετ δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα laptop, όταν μιλάμε για επαγγελματική χρήση και όχι απλά για παρουσίαση.

Οπότε καλύτερα να αλλάξεις concept.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή.

 

Μήπως θα μπορούατε να μου προτείνετε κάπιο tablet για χρήση κυρίως από παιδιά (youtube videos, photos, videos, παιδικά παιχνιδάκια, κλπ) ?

 

Στο skroutz ψάχνω για tablets γενικώς με καλές κριτικές και βρίσκω τα παρακάτω με σχετικά καλές κριτικές:

 

Alcatel Pixi 3 (8) WiFi (16GB), 85 ευρώ

http://www.skroutz.gr/s/8057022/Alcatel-Pixi-3-8-WiFi-16GB.html

 

MLS iQTab Master 8" (16GB), 110 ευρώ

http://www.skroutz.gr/s/8995855/MLS-iQTab-Master-8-16GB.html

 

Lenovo Tab 3 A8-50 8" WiFi (16GB), 125 ευρώ

http://www.skroutz.gr/s/10066741/Lenovo-Tab-3-A8-50-8-WiFi-16GB.html

 

Lenovo Yoga Tablet 2 8", 200 ευρώ

http://www.skroutz.gr/s/6725458/Lenovo-Yoga-Tablet-2-8-Z3745-2GB-32GB.html

 

Δε βάζω άλλα να μη σας κουράζω. Μήπως έχετε κάτι να μου προτείνετε?

Δε θα με χάλαγε βέβαια να το χρησιμοποιώ και γω..... χεχε

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Alcatel από μέσα Ιανουαρίου, η χρήση που του κάνω είναι browsing YouTube και Internet radio, για αυτά είναι μια χαρά, δεν έχω και πολλές απαιτήσεις μιας και έχει μόνο 1gb ram

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα τάμπλετ δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα laptop, όταν μιλάμε για επαγγελματική χρήση και όχι απλά για παρουσίαση.

Οπότε καλύτερα να αλλάξεις concept.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Όταν μιλάω για επαγγελματική χρήση μιλάω για επεξεργασία ιστοσελίδας μέσω weebly και wix, αυτή θα είναι αποκλειστικά η χρήση του!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, ψάχνω για tablet 9-10'' και να έχει Windows 10. Βασικά το θέλω κυρίως για δουλειά (office, επεξεργασία ιστοσελίδων...)

Βασικά έχω βρει κάποια (γύρω στα 200€):

 

1. Cube iWork1x

2. Teclast Tbook11

3.CHUWI HiBook Pro

 

Σύμφωνα με αυτά που έχω καταλάβει καλό θα ήταν να είναι φορτωμένο ένα λογισμικό και όχι Windows + Android μαζί (βασικά το Android δεν με ενδιαφέρει κιόλας).

Επίσης αν τελικά καταλήξω σε κάποιο από τα παραπάνω αξίζει τον κόπο ή να πάω να πάρω κανά laptop από Ελλάδα με κανά 250άρι και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (από πλευρά εγγύησης σε περίπτωση που συμβεί κάτι)?

Τέλος τα παραπάνω πρέπει να τα συνδυάσω με το official dock πληκτρολόγιο ή μπορώ να πάρω και κάποιο άλλο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας.-

 

Όταν μιλάω για επαγγελματική χρήση μιλάω για επεξεργασία ιστοσελίδας μέσω weebly και wix, αυτή θα είναι αποκλειστικά η χρήση του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα βοήθεια για να κάνω το ΟΤΕ tv να παίξει σε ταμπλετ yoyo το οποίο ήρθε ρουτ απο Κίνα. Υπάρχει κάποιο app που να κρύβει το ρουτ για να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δε μπορείς να κάνεις τίποτα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ROM ή αν πουλιέται στην Κίνα με άλλο όνομα το MLS Jet 3G (iQ1832) για να πειραματιστώ με ένα που έπεσε στα χέρια μου; Για τα χαρακτηριστικά του σέρνεται με την εργοστασιακή ROM, που δεν είναι και υπερβολικά φορτωμένη. Γενικά είναι απαράδεκτο για τα λεφτά που υποτίθεται έκανε, απορώ αν το αγόρασε κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι εδώ και λίγο καιρό ό,τι παραγγελία έρχεται από Κίνα, κοπανάνε φόρους 50ρικα. Αληθεύει ή fake news;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7119951

Διάβασε καμία 20αριά από τις τελευταίες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Teclast Tbook 11 127 euro + 12 μεταφορικά από eu stock GB. Τι λέτε αξίζει? Από ότι βλέπω κάποιοι από εσάς το έχουν, είναι αξιόπιστο? Να το πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα Pipo W2S 8", μου αφησε εξαιρετικες εντυπωσεις, οθοναρα, σβελτο, μικρα bezels και πολυ ωραιο κρατημα με λαστιχενια αισθηση..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το Teclast Tbook 11 127 euro + 12 μεταφορικά από eu stock GB. Τι λέτε αξίζει? Από ότι βλέπω κάποιοι από εσάς το έχουν, είναι αξιόπιστο? Να το πάρω?

Γιατί δεν Ρωτάς στο θέμα του συγκεκριμένου ταμπλετ;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...