Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ταμπλετ ρε παιδιά στα 150 €περίπου να μπορώ να δω live streaming, να πεζω παιχνίδια και να μην κολλάει υπάρχει; ξέχασα να δέχεται σιμ. Βοηθήστε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έχω καιρό να ασχοληθώ με tablet.

Φίλος θέλει να πάρει αυτό

 

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V989-Air-Android-4-4-Allwinner-A83T-Octa-Core-2-0GHz-9-7-Inch-Tablet-PC-2GB-16GB-Air-Retina-2048-1536-HDMI-Miracast-WiFi---Black---Golden-351221.html

 

Αξίζει??

Στα φράγκα αυτά υπάρχει κάποιο αξιόπιστο??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω καιρό να ασχοληθώ με tablet.

Φίλος θέλει να πάρει αυτό

 

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V989-Air-Android-4-4-Allwinner-A83T-Octa-Core-2-0GHz-9-7-Inch-Tablet-PC-2GB-16GB-Air-Retina-2048-1536-HDMI-Miracast-WiFi---Black---Golden-351221.html

 

Αξίζει??

Στα φράγκα αυτά υπάρχει κάποιο αξιόπιστο??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Όχι δεν αξίζει.

Έχει παλιό Os, cpu και μικρή χωρητικότητα.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα 2 συσκευές blaze 3g 7 ίντσες.

 

Το συγκεκριμένο προϊόν δε ξέρω γιατί το πουλάνε, σε ποιους απευθύνεται και πόσες συσκευές έχουν πουλήσει. Εμένα με ενδιαφέρει ότι δεν έχει καμιά σχέση με τηλέφωνο. Μπορεί να έχει σχέση με οτιδήποτε άλλο εκτός της ομιλίας. Ακόμα και τα κινητά που είχα αγοράσει από την Κίνα καλύτερα είναι. Σας στέλνω και τους αδιάψευστους μάρτυρες τα video που ανέβασα και σπατάλησα το χρόνο μου καλοκαιριάτικα για την MLS και τις συσκευές που αγόρασα. Ντροπή για ελληνική εταιρία που θέλει να κρατηθεί εν μέσω κρίσης.

 

ΔΙΠΛΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ

 

Οι συντομεύσεις στην "επιφάνεια εργασίας", στην αρχική οθόνη δηλαδή, αν αλλαχτεί η θέση στην οποία θα τις βρείτε όταν το αγοράσετε και αλλάξετε τη θέση αυτών με κάποια άλλη θέση της επιλογής σας, θα δείτε φακέλους τον έναν μέσα στον άλλον και συντομεύσεις διπλές. Δεν μπορείτε δηλαδή να βάλετε εσείς τη συντόμευση που θέλετε στη θέση της επιλογής σας. Είναι προκαθορισμένες οι θέσεις των συντομεύσεων θέλετε δε θέλετε.

 

http://www.mediafire.com/file/9fmfz02e3b0dozz/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE+%CE%95%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%AF%CF%89%CE%BD+.avi

 

ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΩΝ

 

20λεπτή συνομιλία σε εξωτερικό χώρο πάντα, η συνομιλία διακόπηκε 2 φορές, η οθόνη έπαψε να δείχνει το παραμικρό ακόμα και όταν απομακρύνθηκε από το πρόσωπό μου που υποτίθεται ότι σου ανοίγει την "εικόνα" για να κλείσεις τη γραμμή ή ό,τι άλλο, δεν εμφανίστηκε παρά ένα γκρι σε όλη την επιφάνεια της οθόνης για να επανέλθει η εικόνα δευτερόλεπτα αργότερα. Ακόμα και στον εξωτερικό χώρο πάντως δεν είναι πάντα καθαρή η συνομιλία με αποτέλεσμα να μετακινούμαι στις περιπτώσεις αυτές στην καλύτερη περίπτωση.

 

ΔΕΝ ΤΕΡΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ

 

Για να τερματιστεί η κλήση υπάρχουν φορές που χρειάζεται και 8 πατήματα στο κόκκινο κουμπί τερματισμού της κλήσης. Προσπαθείς να κλείσεις δηλαδή τη γραμμή και δεν κλείνει.

 

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ PIN

 

Άλλο ένα video για τα συνεχή κολλήματα της συσκευής. Δείτε πόσες προσπάθειες έγιναν για να εισάγω το pin της κάρτας. Τραγικό…

 

http://www.mediafire.com/file/nnwkdid7y26dz4d/%CE%9A%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+sim.avi

 

ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ!!!

 

Η συσκευή έχει τόσα πολλά προβλήματα που έχω βαρεθεί να τα τραβάω σε βίντεο. Δείτε άλλο ένα και πόσες προσπαθείς γίνονται πριν καταφέρει τελικά να λειτουργήσει αξιοπρεπώς η συσκευή.

 

http://www.mediafire.com/file/1u25ohc2xvzyvwj/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE+%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD.avi

 

ΠΟΙΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ;;;

 

Ακόμα και το να βγάλεις κλήσεις δεν είναι πάντα το πιο αυτονόητο. Υπάρχουν φορές που η κλήση ήταν αδύνατη. Η συσκευή για άλλη μια φορά έχει κολλήσει.

 

http://www.mediafire.com/file/1u25ohc2xvzyvwj/%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE+%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%85%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD.avi

 

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΠΕΝΕΓΟΠΟΙΗΣΗΣ GPS

 

Tο widget που έχει 5 λειτουργίες όπως το wi-fi, Bluetooth, δορυφόρους, δεδομένα και φωτεινότητα, δε λειτουργεί η απενεργοποίηση των δορυφόρων. Το μεσαίο από τα 5 εικονίδια δηλαδή ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.

 

http://www.mediafire.com/file/et1uqg0sbymtqi5/%CE%91%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%B1+%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82+gps.3gp

 

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ GPS

 

Το προηγούμενο video είναι η καλή εκδοχή. Δείτε και το κόλλημα του να μην ανοίγει το GPS. Παρατηρήστε τι συμβαίνει με το Bluetooth και το Wi-Fi που ενώ δεν εμφανίζονται ενεργοποιημένα στο widget, στην πάνω γραμμή της συσκευής εμφανίζονται κανονικά οι ενεργοποιήσεις!

 

http://www.mediafire.com/file/yk49hng66choi8e/%CE%91%CE%94%CE%A5%CE%9D%CE%91%CE%9C%CE%99%CE%91+%CE%91%CE%9D%CE%9F%CE%99%CE%93%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%9F%CE%A3+GPS.3gp

 

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΑΠΟΚΡΥΨΗΣ ΑΡΙΘΜΟΥ

 

Θέλετε να έχετε μια μόνιμη απόκρυψη του τηλεφωνικού σας αριθμού; Ξεχάστε το. Η συσκευή αδυνατεί να διατηρήσει την επιλογή σας για μόνιμη απόκρυψη αριθμού και με κάθε restart του τηλεφώνου σας γυρίζει την επιλογή σας σε εμφάνιση του αριθμού σας. Η συσκευή φαίνεται πως είναι προγραμματισμένη για μόνιμη εμφάνιση αριθμού.

 

http://www.mediafire.com/file/yjch2joxrdcfsyc/%CE%91%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%B1+%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82+%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BA%CF%81%CF%85%CF%88%CE%B7%CF%82+%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B8%CE%BC%CE%BF%CF%8D.3gp

 

Ο φακός led που λειτουργεί και σαν φλας ( υποθέτω) για τη φωτογραφική μηχανή, έχει ένταση όσο και ένα σπίρτο. Είναι εντελώς ανύπαρκτος.

 

Η ένταση του ηχείου είναι κάτι παραπάνω από κακή, όποια μελωδία και να διαλέξετε, δύσκολα θα ακουστεί, σε εξωτερικό δε χώρο, δεν έχετε καμία πιθανότητα να ακούσετε την κλήση. Είναι απίστευτα χαμηλή η ένταση της συσκευής.

 

Ο φωτισμός τώρα, στο τέρμα, έχει ακριβώς την ίδια απόδοση με την ένταση του ηχείου. Και τα 3 αυτά συμβαδίζουν. Θα έλεγε κανείς πως φακός, φωτισμός κινητού και ήχος έχουν φτιαχτεί στην ίδια βαθμίδα. Και τα 3 είναι επιεικώς απαράδεκτα. Τουλάχιστον σε άλλα κινητά αν δεν είχες ικανοποιητικό φλας ή καθόλου φλας, έκανες τη δουλειά σου με τη φωτεινότητα του κινητού, αλλά εδώ είναι αδύνατον, δεν υπάρχει καθόλου φωτεινότητα.

 

Το Bluetooth δε μεταφέρει αρχεία προγραμμάτων apk σε αντίθεση με άλλα κινητά.

 

Τα παραπάνω προβλήματα είναι αδιαμφισβήτητα και δε χωρούν αμφιβολίας. Αν έχετε σκοπό να αγοράσετε τη συγκεκριμένη συσκευή, ζητήστε να τη δοκιμάσετε πρώτα. Η συμβουλή πάντως είναι ΜΑΚΡΙΑ.

 

Έχω ζητήσει επιστροφή χρημάτων αλλά μου το αρνήθηκαν. Όταν θα καταφέρω να τους τη στείλω και δουν τι χάλι πουλάνε, ελπίζω τουλάχιστον να μου επιστραφούν τα εκατοντάδες ευρώ που τους έδωσα τρομάρα τους…

Edited by smile2u
Link to comment
Share on other sites

Thanx! Τα διόρθωσα. Είναι κρίμα τόσο χάλια συσκευή να μη φαινόντουσαν όλα τα «καλά» που έχει. Δε θα πιστεύετε στα μάτια σας με αυτά που θα δείτε.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για τάμπλετ 10 ιντσών περίπου, 4G, με οθόνη υψηλής ευκρίνειας, γρήγορο επεξεργαστή και μνήμη τουλάχιστον 3 GB. Τα μόνα που βρίσκω είναι κάτι teclast X98 κλπ, για τα οποία όλα τα φόρουμ γράφουν ότι υπερθερμαίνονται.

Καμιά άλλη πρόταση, κι ας μην είναι και φθηνό;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για τάμπλετ 10 ιντσών περίπου, 4G, με οθόνη υψηλής ευκρίνειας, γρήγορο επεξεργαστή και μνήμη τουλάχιστον 3 GB. Τα μόνα που βρίσκω είναι κάτι teclast X98 κλπ, για τα οποία όλα τα φόρουμ γράφουν ότι υπερθερμαίνονται.

Καμιά άλλη πρόταση, κι ας μην είναι και φθηνό;

 

Vido W10 Elite Version 128GB Intel Cherry Trail X7 Z8700 10.1 Inch Tablet PC

https://banggood.app.link/O4oq8gFJVx

 

Και το review του εδω

http://techtablets.com/vido-w10-elite/review/

 

Α το 4G το ξεχνάς στα κινεζικα ταμπλετ.

Ακόμα κι αν σπάνια βρεις κάποιο 4G, μην διανοηθεις να το αγοράσεις. Drivers της πλάκας και χειριστή αυτονομία θα σε κάνουν να το μισήσεις. Μπορείς ωραιότατα να κανεις hotspot από το 4G smartphone σου.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να πάρω το xiaomi mi pad 2 αλλά από ότι έχω ακούσει ή μάλλον από ότι έχω διαβάσει δεν αξίζει καθόλου για παιχνίδια αν και δεν παίζω συχνά θέλω όταν μου έρθει να μπορώ να παίξω κανά παιχνίδι ! Γενικά θέλω κάτι για να βλέπω ταινίες σειρές κλπ να χαζευω στο ίντερνετ χωρίς να σκέφτομαι συνέχεια ότι τελειώνει ή μπαταρία !

Διάβασα καλά σχόλια για το iwork10 και το βρήκα 146 από gearbes σε ευρωπαϊκή αποθήκη ! Τι λέτε αξίζει??? Ή υπάρχει κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να πάρω το xiaomi mi pad 2 αλλά από ότι έχω ακούσει ή μάλλον από ότι έχω διαβάσει δεν αξίζει καθόλου για παιχνίδια αν και δεν παίζω συχνά θέλω όταν μου έρθει να μπορώ να παίξω κανά παιχνίδι ! Γενικά θέλω κάτι για να βλέπω ταινίες σειρές κλπ να χαζευω στο ίντερνετ χωρίς να σκέφτομαι συνέχεια ότι τελειώνει ή μπαταρία !

Διάβασα καλά σχόλια για το iwork10 και το βρήκα 146 από gearbes σε ευρωπαϊκή αποθήκη ! Τι λέτε αξίζει??? Ή υπάρχει κάτι καλύτερο?

Το έχω εγώ.

Αξίζει αν θες windows και android μαζί.

Το μόνο μειονέκτημα ξεχνάς μεγάλα παιχνίδια στο Android γιατί έχει πολύ μικρή χωρητικότητα για το Android.

Στα windows όλα οκ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ.

Αξίζει αν θες windows και android μαζί.

Το μόνο μειονέκτημα ξεχνάς μεγάλα παιχνίδια στο Android γιατί έχει πολύ μικρή χωρητικότητα για το Android.

Στα windows όλα οκ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

απο windows μπορω να παιζω?

Link to comment
Share on other sites

απο windows μπορω να παιζω?

Αν μπορείς να παίζεις παιχνίδια;

Αν σε βολεύει το touch και δεν έχουν τίποτα τρελές απαιτήσεις σε hardware , κανονικά.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το tablet έρχεται και πληκτρολόγιο/dock ή πρέπει να αγοραστεί ξεχωριστά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ξεχωριστά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ! Αυτές τις μέρες ψάχνω για ένα tablet αλλά δεν μπορώ να αποφασισω με τίποτα! Έτσι όπως εψαχνα ανακάλυψα αυτό το tablet που είναι στο στάδιο για προαναγγείλια και φαίνεται πολύ δυνατό σαν μηχάνημα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να περιμένω και αν είναι καλή αυτή ή εταιρία! Onda oBook10 Pro στα 220€ από gearbest
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φορουμ

ψαχνω λιγο αυτες τις μερες για να αγορασω ενα gaming tablet (στυλ PS Vita) καθαρα για emulators.

Μεχρι στιγμης βλεπω GPD και JXD αλλα ηθελα να δω αν καποιος εχει εμπειρια με καποιο απο αυτα ή αλλο παρομοιο.

Ενδιαφερομαι για κατι σχετικα μικρο σε μεγεθος κινητου και ας ειναι και με καπακι.

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα ταμπλετ teclast dual OS το οποίο μάλλον εχει πρόβλημα. Ξαφνικά εκεί που το δουλεύω κλείνει. Αυτό γίνεται τόσο στο android όσο και στα Windows. Μπορεί να το κάνει μετά από μισή ώρα χρήσης, μπορεί και μετά από τρεις. Το ερώτημα είναι το εξής: Πώς μπορώ αποδείξω ότι έχει πρόβλημα? Είναι λίγο δύσκολο να τραβάω βίντεο μέχρι να κλείσει και πρέπει κάπως να αποδείξω το πρόβλημα για να το επιστρέψω. Και λογικά το μαγαζί δεν νομίζω να αρκεστεί απλά να του πω ότι έχει πρόβλημα, θα ζητήσει αποδείξεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα ταμπλετ teclast dual OS το οποίο μάλλον εχει πρόβλημα. Ξαφνικά εκεί που το δουλεύω κλείνει. Αυτό γίνεται τόσο στο android όσο και στα Windows. Μπορεί να το κάνει μετά από μισή ώρα χρήσης, μπορεί και μετά από τρεις. Το ερώτημα είναι το εξής: Πώς μπορώ αποδείξω ότι έχει πρόβλημα? Είναι λίγο δύσκολο να τραβάω βίντεο μέχρι να κλείσει και πρέπει κάπως να αποδείξω το πρόβλημα για να το επιστρέψω. Και λογικά το μαγαζί δεν νομίζω να αρκεστεί απλά να του πω ότι έχει πρόβλημα, θα ζητήσει αποδείξεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με smartphone που πήρα σε συγγενή μου.

Η αγορά είχε γίνει από GearBest. Τους εξήγησα αναλυτικά το πρόβλημα και ότι δεν μπορούσα να έχω μια κάμερα συνεχώς πάνω από τη συςκευη για να αποδείξω ότι σβήνει τυχαία μόνη της. Το κατάλαβαν και δεν ζήτησαν επιπλέον αποδείξεις, πέρα από το ότι είχα ακόμα τη συςκευη στα χέρια μου σε άριστη κατάσταση και με όλα τα παρελκόμενα της (με φωτό και βίντεο). Αφού τους έστειλα λοιπόν φωτο και βίντεο, αποδέχθηκαν την επιστροφή της συσκευής και έστειλαν νέα συσκευη. Φυσικά όλα αυτά εντός εβδομάδας με διαδικασία DOA.

Αν είσαι εκτός DOA, ίσως σου χρεώσουν κάποια εργασία σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με smartphone που πήρα σε συγγενή μου.

Η αγορά είχε γίνει από GearBest. Τους εξήγησα αναλυτικά το πρόβλημα και ότι δεν μπορούσα να έχω μια κάμερα συνεχώς πάνω από τη συςκευη για να αποδείξω ότι σβήνει τυχαία μόνη της. Το κατάλαβαν και δεν ζήτησαν επιπλέον αποδείξεις, πέρα από το ότι είχα ακόμα τη συςκευη στα χέρια μου σε άριστη κατάσταση και με όλα τα παρελκόμενα της (με φωτό και βίντεο). Αφού τους έστειλα λοιπόν φωτο και βίντεο, αποδέχθηκαν την επιστροφή της συσκευής και έστειλαν νέα συσκευη. Φυσικά όλα αυτά εντός εβδομάδας με διαδικασία DOA.

Αν είσαι εκτός DOA, ίσως σου χρεώσουν κάποια εργασία σέρβις.

Ευχαριστώ. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι και εγώ να κάνω. Μια ερώτηση, από ποτέ μετράει το DOA? Από την ημέρα που το παραλαμβάνεις? Εγώ το πήρα από, Banggood, οπότε πρέπει να δω τι ισχύει με DO A και ελπίζω να εχω και εγώ την ίδια αντιμετωπιση!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα ταμπλετ teclast dual OS το οποίο μάλλον εχει πρόβλημα. Ξαφνικά εκεί που το δουλεύω κλείνει. Αυτό γίνεται τόσο στο android όσο και στα Windows. Μπορεί να το κάνει μετά από μισή ώρα χρήσης, μπορεί και μετά από τρεις. Το ερώτημα είναι το εξής: Πώς μπορώ αποδείξω ότι έχει πρόβλημα? Είναι λίγο δύσκολο να τραβάω βίντεο μέχρι να κλείσει και πρέπει κάπως να αποδείξω το πρόβλημα για να το επιστρέψω. Και λογικά το μαγαζί δεν νομίζω να αρκεστεί απλά να του πω ότι έχει πρόβλημα, θα ζητήσει αποδείξεις.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ήθελες Teclast, Ε;

Θυμάσαι που τα λέγαμε.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι και εγώ να κάνω. Μια ερώτηση, από ποτέ μετράει το DOA? Από την ημέρα που το παραλαμβάνεις? Εγώ το πήρα από, Banggood, οπότε πρέπει να δω τι ισχύει με DO A και ελπίζω να εχω και εγώ την ίδια αντιμετωπιση!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το banggood είναι από τα πιο δεκτικά μαγαζιά στις αλλαγές-αντικαταστάσεις-χαμένες αποστολές, που ψωνίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελες Teclast, Ε;

Θυμάσαι που τα λέγαμε.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Άστα να πάνε, είπα να δοκιμάσω teclast. Η βλακεία είναι ότι έχω πάρει και παρελκόμενα από άλλο μαγαζί όπως keyboard, πενακι, θήκες κλπ. Αλλιως θα το κυνηγούσα για refund να πάρω κάνα άλλο. Τεσπα, γενικά ειναι καλό το μηχάνημα, ποιοτικό, προσεγμένο, αλλά τι να το κάνεις εφόσον σβήνει στο άσχετο.

 

Το banggood είναι από τα πιο δεκτικά μαγαζιά στις αλλαγές-αντικαταστάσεις-χαμένες αποστολές, που ψωνίζω.

Και εγώ την καλύτερη γνώμη εχω για το μαγαζί. Άντε να δούμε τι θα γίνει.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Ψάχνω για δώρο στο βαφτισιμιό και θέλει τάμπλετ γιατί αυτό που έχει ήδη είναι μικρό και αργό. Κοίταζα για το chuwi hi8 που έχω πάρει στον ανηψιό μου και έχει μείνει ευχαριστημένος. Υπάρχει κάτι άλλο εναλλακτικά? Σε 9,7 ή 10"? Και με μπάτζετ έως 120€?

Το βασικό είναι πάντα η αξιοπιστία γιατί είμαστε και στις 2 άκρες της Ελλάδος σχεδόν οπότε δεν μπορώ να συνδράμω σε τίποτα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...