Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα ταμπλετ θελω να βαλω win8 ποια να βαλω

δεν γίνονται τετοια πραγματα

Τι θεματα παρουσιασε το 2? Εγω σημερα το παρελαβα!!!

απλά ειναι κατώτερο σ επιδόσεις, συμβατότητα, χαρακτηριστικά κι αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βοηθηστε με σε κατι.

Αποφασισα να παρω το novo hero.Απο ποιο site για πιο γρηγορα κι αξιοπιστα;Δεν με πειραζει αν το πιο γρηγορο ειναι 10 ευρω ακριβοτερο.Επισης αν εχουμε καποιο εκπτωτικο κουπονι ευπροσδεκτο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αν και παρακολουθώ το forum λίγο καιρό, με τη βοήθεια των μελών έχω μάθει αρκετά πράγματα..

 

Ήρθε λοιπόν η ώρα να αποκτήσω το πρώτο tablet.. Βρήκα μεταχειρισμένο το Asus TF700 το οποίο φαίνεται αρκετά καλο.. Διαβάζοντας όμως στο φόρουμ και γενικές εντυπώσεις απο κάποια κινέζικα ταμπλετς πλέον δεν ξέρω τι να κανω..

 

Αξίζει η αγορά ενος ASUS TF700 (έχει καλά specs, Tegra 3, καλή οθόνη, κάμερα αλλα και 1gb ram "μόνο") ή θα ήταν καλύτερη μια αγορά κινέζικου και συκεκριμένα του Cube U30GT2?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με σε κατι.

Αποφασισα να παρω το novo hero.Απο ποιο site για πιο γρηγορα κι αξιοπιστα;Δεν με πειραζει αν το πιο γρηγορο ειναι 10 ευρω ακριβοτερο.Επισης αν εχουμε καποιο εκπτωτικο κουπονι ευπροσδεκτο.

minideal.net

Link to comment
Share on other sites

Δεν με προλαβες...Το παραγγειλα απο pandawill.Οπως και να χει ευχαριστω.

Η πλακα ειναι πως σημερα λες και τρομοκρατηθηκε το hyundai και παιζει ικανοποιητικα. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν με προλαβες...Το παραγγειλα απο pandawill.Οπως και να χει ευχαριστω.

Η πλακα ειναι πως σημερα λες και τρομοκρατηθηκε το hyundai και παιζει ικανοποιητικα. :lol:

Α καλά, έψαχνες γρήγορο, και βρήκες το pandawill που στην καλύτερη να στο στείλει σε 2 βδομάδες, και στη χειρότερη να σου επιστρέψει τα χρήματα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα tablet κυρίως για να το χρησιμοποιώ εκτός σπιτιού (λίγο ίντερνετ,λίγο παιχνίδια).

Θέλω μια αξιόπιστη συσκευή,καλή κατασκευή και με αρκετή καλή κάμερα.Και μπροστινή κάμερα βασικά.

Και επίσης και σε καλή τιμή.Δεν θέλω να πιαστώ κότσος από τους εξυπνάκηδες εγχώριους πωλητές.

Διαβάζω πολύ καλά σχόλια για το συγκεκριμένο μοντέλο το Ainol Novo 7 fire.Αλλά έχει περάσει καιρός από το πρώτο post

και μπορεί να έχει βγει και κάποιο άλλο εξίσου καλό.Αν μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω.

Έχω δει και το Ainol Novo 9 Firewire Quad Core Retina Tablet 9.7 inch 16GB στο ipadalternative

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν απανταγε κανεις,ειδα και μερικα ποστς παλιοτερα και κατεληξα στο ipadalternative σαν το πιο γρηγορο αλλα μετα τσιγγουνευτκα τα λεφτα που ζηταγε και κατεληξα σε αυτο που τον τελευταιο καιρο τα σχολια λενε 2 βδομαδες.

Τους εστειλα και mail οτι αν ειμαι ικανοποιημενος θα φερω και φιλους μου μπας και.Οχι οτι νιωθουν οι Κινεζοι,απλα μην παω αμαχητι... :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα και mail οτι αν ειμαι ικανοποιημενος θα φερω και φιλους μου μπας και.Οχι οτι νιωθουν οι Κινεζοι,απλα μην παω αμαχητι... :p

 

Έχω την εντύπωση ότι οι κινέζοι δεν πολυσυγκινούνται από κάτι τέτοια....

Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν απανταγε κανεις,ειδα και μερικα ποστς παλιοτερα και κατεληξα στο ipadalternative σαν το πιο γρηγορο αλλα μετα τσιγγουνευτκα τα λεφτα που ζηταγε και κατεληξα σε αυτο που τον τελευταιο καιρο τα σχολια λενε 2 βδομαδες.

Τους εστειλα και mail οτι αν ειμαι ικανοποιημενος θα φερω και φιλους μου μπας και.Οχι οτι νιωθουν οι Κινεζοι,απλα μην παω αμαχητι... :p

 

Φίλε μου καλά έκανες,κινεζικό παίρνουμε αν είναι να το χρυσόπληρώσουμε... κι εγώ πάντως που μάλλον είμαι και ο τελευταίος που παρήγγειλά είχα αγχώθέι επίσης επειδή γράφουν διαφορά για pandawill αλλά φυσικά τσιγκούνευτίκα τα τα 30$ παραπάνω που ήθελε το ipadalternative αλλά κατάλαβα ότι δεν ισχύει τίποτα. Αρχικά έστειλα και στο buy coins που δε το είχε οπότε κατέληξα στο pandawill που βρήκα και εκπτωτικο κουπόνι. Τυχερά είναι από όπου και να παραγγείλεις μπορεί να σου τύχει όλοι έχουν παράπονα απ όλα τα σαΐτ. Παρήγγειλά, σε τρεις μέρες μου είχαν στείλει tracking για το hero και σε 15 ημέρες ήταν σπίτι μου. Και με otg καλώδιο και hdmi που αλλά site τα διαφημίζάν ως έξτρα! Ελπίζω να μην έχεις κανένα θέμα και να το χαρείς! Τώρα υπομονή μέχρι να ρθει!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι κινέζοι δεν πολυσυγκινούνται από κάτι τέτοια....

έλα ντε, πουλάνε σ όλο τον πλανήτη, οι φίλοι κι οι συγγενείς μας τους ένοιαξαν :p

οι άλλοι στο fastcardtech είχα πρόβλημα και δεν μπορούσα να πληρώσω τις παραγγελίες, κάτι είχε πάθει το site τους, και ζήταγα βοήθεια, κι έλεγα αν δεν το φτιαξουν και δεν με βοηθήσουν να πληρώσω, θα παραγγείλω απ άλλο καταστημα, και δεν τους καιγόταν καρφί, μου λεγαν θα ενημερώσουν τον manager μια βδομάδα :lol:

Καλημέρα σας, θέλω να με βοηθήσετε λέγοντας μου αν υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιο ταμπλετ του hdmi input
δεν έχεις ρίξει ούτε μια ματιά πριν ρωτήσεις; σχεδόν όλα τα τάμπλετ εκτός απ τα retina έχουν hdmi

Δεν απανταγε κανεις,ειδα και μερικα ποστς παλιοτερα και κατεληξα στο ipadalternative σαν το πιο γρηγορο αλλα μετα τσιγγουνευτκα τα λεφτα που ζηταγε και κατεληξα σε αυτο που τον τελευταιο καιρο τα σχολια λενε 2 βδομαδες.

Τους εστειλα και mail οτι αν ειμαι ικανοποιημενος θα φερω και φιλους μου μπας και.Οχι οτι νιωθουν οι Κινεζοι,απλα μην παω αμαχητι... :p

Αν ψάξεις, όλοι κράζουν το pandawill εδω μεσα, ειδικά και στο νήμα των κινέζικων! Merimobiles, Minideal κλπ δεν πήρε το μάτι σου; :wacko: Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο εγω δεν παρατηρησα κατι τετοιο στα τελευταια σχολια.

Κοιταξε γενικα ειναι ρισκο η αγορα απο Κινα.Ακομα κι η ipadalternative που εχει και νημα εδω κοιτα παραπονα που εχουν τα παιδια.Καπως ετσι το σκεφτηκα μετα κι ειπα να παρω το φτηνοτερο κι οτι γινει.

Ελπιζω μη μου κατσει ελαττωματικο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε, πουλάνε σ όλο τον πλανήτη, οι φίλοι κι οι συγγενείς μας τους ένοιαξαν :p

οι άλλοι στο fastcardtech είχα πρόβλημα και δεν μπορούσα να πληρώσω τις παραγγελίες, κάτι είχε πάθει το site τους, και ζήταγα βοήθεια, κι έλεγα αν δεν το φτιαξουν και δεν με βοηθήσουν να πληρώσω, θα παραγγείλω απ άλλο καταστημα, και δεν τους καιγόταν καρφί, μου λεγαν θα ενημερώσουν τον manager μια βδομάδα :lol:

δεν έχεις ρίξει ούτε μια ματιά πριν ρωτήσεις; σχεδόν όλα τα τάμπλετ εκτός απ τα retina έχουν hdmi

Αν ψάξεις, όλοι κράζουν το pandawill εδω μεσα, ειδικά και στο νήμα των κινέζικων! Merimobiles, Minideal κλπ δεν πήρε το μάτι σου; :wacko:

 

Gerstavros2, ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δίνεις οπότε χρειάζεται, είσαι σίγουρος ότι έχουν τη λειτουργία του hdmi input? Δηλαδή να μπορώ να συνδέσω πάνω του πχ ps3,και να λειτουργεί ως tv?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εννοουσε αυτο.Το συνδεεις και μεταφερεις την εικονα στην τηλεοραση σου.Δεν δεχεται σημα,μονο στελνει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Gerstavros2, ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δίνεις οπότε χρειάζεται, είσαι σίγουρος ότι έχουν τη λειτουργία του hdmi input? Δηλαδή να μπορώ να συνδέσω πάνω του πχ ps3,και να λειτουργεί ως tv?

 

O Σταυρος δεν καταλαβε την ερωτηση. Κανενα δεν εχει την δυνατοτητα hdmi in. Ολα ειναι hdmi output.

Απλα στο λεει γιατι πριν 4 σελιδες ενα παλικαρι ρωταγε για να συνδεσει το PS3 πανω σε tablet και του ειπαμε οτι δεν γινετε.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Χτες στις 16:00 παραγγειλα απο pandawill ενα ainol novo hero και πριν 1 ωρα μου στειλανε mail οτι το στειλανε.Βρε λες να επιασε τοπο το mail που τους εστειλα οτι εχω φιλους που περιμενουν εμενα για να παραγγειλουν κι εκεινοι; :p

Αντε να δουμε τι θα ερθει τωρα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω. απλα το ειχαν και το εστειλαν. Το οτι μπορει ενα τετοιο μαγαζι να κανει σε καποιον λαθος, να αργησει, να ερθει με προβλημα, οταν καθε μερα κανουν 1000 αποστολες δεν σημαινει τιποτα. Ολα καλα ειναι τα μαγαζια μεχρι να τυχει προσωπικα στον καθενα κατι. Οταν ηταν να παραγγειλω εκραζαν δυο παιδια το merimobiles. Σε πληροφορω οτι ηταν απο τις πιο γρηγορες και καλυτερες αγορες που εχω κανει. Αρα ειναι να μην σου τυχει και μπορει να συμβει σε ολα τα μαγαζια τετοιου ειδους.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω. απλα το ειχαν και το εστειλαν. Το οτι μπορει ενα τετοιο μαγαζι να κανει σε καποιον λαθος, να αργησει, να ερθει με προβλημα, οταν καθε μερα κανουν 1000 αποστολες δεν σημαινει τιποτα. Ολα καλα ειναι τα μαγαζια μεχρι να τυχει προσωπικα στον καθενα κατι. Οταν ηταν να παραγγειλω εκραζαν δυο παιδια το merimobiles. Σε πληροφορω οτι ηταν απο τις πιο γρηγορες και καλυτερες αγορες που εχω κανει. Αρα ειναι να μην σου τυχει και μπορει να συμβει σε ολα τα μαγαζια τετοιου ειδους.

Σαφώς, αλλά το pandawill το χε κάνει μόδα να μην έχει τίποτα να στείλει και να σε λεει να περιμένεις 1-2 βδομαδες και στο τελος να κάνει refund, το έκραζαν όλα τα φόρουμ :p

Gerstavros2, ευχαριστώ για την βοήθεια που μου δίνεις οπότε χρειάζεται, είσαι σίγουρος ότι έχουν τη λειτουργία του hdmi input? Δηλαδή να μπορώ να συνδέσω πάνω του πχ ps3,και να λειτουργεί ως tv?

όχι, λάθος μου. κανένα τάμπλετ δεν έχει τέτοια δυνατότητα, δεν υποστηρίζεται καν απ το android, και από κανένα λειτουργικό γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, πριν γράψω κάτι σε ένα θέμα διαβάζω 10 σελίδες τουλάχιστον, με συνχωρειτε, αυτό μάλλον μου ξέφυγε,
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, πριν γράψω κάτι σε ένα θέμα διαβάζω 10 σελίδες τουλάχιστον, με συνχωρειτε, αυτό μάλλον μου ξέφυγε,

Γενικά δεν υπάρχει η δυνατότητα που ζητάς. Κάτι τέτοιο απαιτεί ανεξάρτητη είσοδο της οθόνης, ωστόσο οι οθόνες σε λαπτοπ και τάμπλετ είναι αποκλειστικά συνδεδεμένος με το τσιπ γραφικών της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έβλεπα τώρα κάποια videakia στο youtube και διάβαζα σχόλια για τα tablets με τον RK3188 και από ότι κατάλαβα όσα είναι με RETINA ψιλοσέρνονται. Να το ρισκάρω να αγοράσω; Θα βελτιωθούν τα πράγματα με μελλοντικά firmware updates; Ή θα φάω καμιά πατάτα; Αν είναι να πάω σε κάποιο με πιο χαμηλή ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο την σειρα pipo και με 3g έχετε να προτείνεται κάποιο; είμαι στο ψάξιμο για αγορά και δεν ξέρω ποιο να πάρω. Για πείτε καμιά γνώμη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έβλεπα τώρα κάποια videakia στο youtube και διάβαζα σχόλια για τα tablets με τον RK3188 και από ότι κατάλαβα όσα είναι με RETINA ψιλοσέρνονται. Να το ρισκάρω να αγοράσω; Θα βελτιωθούν τα πράγματα με μελλοντικά firmware updates; Ή θα φάω καμιά πατάτα; Αν είναι να πάω σε κάποιο με πιο χαμηλή ανάλυση.
Ρίξε μια ματιά στο θέμα για CPU GPU και σε αυτό το άρθρο που παρουσιάζει τον 3138 και το Pipo M9.

Δεν θα βελτιωθεί η κατάσταση με νέα firmware.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...