Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

τελικα δοκιμαζοντας καμποσα πληκτρολογια κατεληξα στο συμπερασμα οτι μονο του android

με βολευει λογω της αποστασης που εχει μεταξυ των κουμπιων αλλα στην φιλανδικη 2.2 δεν εχει ελληνικα κ τωρα τι κανουμε?

Μπας κ εχετε υποψιν σας κανενα keyboard που να εχει τα κουμπια ετσι λιγο μακρια το ενα απο το αλλο κ ας μην εχει swype κ αλλες τετοιες πολυτελειες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Greek ime απο το market

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Greek ime απο το market

 

Sent from my Milestone

 

δεν μου το βλεπει αναμεσα στις επιλογες για πληκτρολογια

τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Η Φιλανδική 2.2 έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, έχει κανονικά ελληνικά.

 

τελικα το βρηκα!

η φιλανδικη froyo εχει ελληνικα μονο στο κανονικο πληκτρολογιο οταν επιλεγεις

το android δεν εχει τωρα με το συγκεκριμενο greek ime πλεον εχει κ εκει

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει αυτη εδω την εφαρμογη Full Screen Caller ID, αλλα δεν μου παιζει 100%. Οποτε θελει εμφανιζει την φωτο. Εχετε να προτεινετε καμια αλλη;
Link to comment
Share on other sites

μα πως γίνεται να είναι πιστοποιημένο για βύθιση μέχρι 1 μέτρο κάτω από το νερό και να μην είναι αδιάβροχο;; πάντως δε το γράφει το manual για τη πιστοποιηση ip67 όπως είδα

 

Όπως το είχαμε συζητήσει και παλιότερα, το DEFY πληρεί τις προϋποθέσεις για IP67, αλλά η Motorola δεν μπήκε στη διαδικασία για να πάρει την πιστοποίηση γιατί το κόστος της πιστοποίησης και της εγγύησης θα έπρεπε να μεταπηδήσει στην τιμή πώλησης (+100€ τουλάχιστον).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Δοκίμασε να τις βγάλεις όλες για 3-4 μέρες να δεις πόσο σου κρατάει και μετά βάζε μία μία για δοκιμή. Αν έχεις το Advanced Task Killer Δοκίμασε πρώτα να βγάλεις αυτό γιατί εμένα όσο το είχα μου κατανάλωνε τρελά την μπαταρία και δεν ήξερα το λόγο .

Τελικά δεν χρησιμοποίησα τον Advanced Task Killer και το τηλέφωνo μου κράτησε 43 περίπου ώρες με 30 min WiFi , 10 min 3G , 30 min κλήσεις και 4 sms .

Θα τον απεγκαταστήσω τελείως και θα σας πω τα αποτελέσματα .

Link to comment
Share on other sites

Στις προδιαγραφές του Defy αναφέρεται A-GPS μόνο. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ο δέκτης GPS δεν μπορεί να λειτουργήσει αν δεν υπάρχει σύνδεση σε δίκτυο κινητής; Δηλαδή αν εγώ βγάλω την κάρτα SIM από το DEFY τότε δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω σαν σύστημα πλοήγησης;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To Α-GPS είναι βοηθητικό. Η συσκευή έχει αυτόνομο GPS δέκτη και δεν είναι υποχρεωτική η σύνδεση στο internet κατά την πλοήγηση με κάποιο από τα προγράμματα της αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα του firmware 2.34

Εγω μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.51.1 και διορθωθηκε! Αν θελησεις να κανεις πανε στο site της μοτορολα, βρες το τηλεφωνο και σου λεει οδηγιες για το πως θα κανεις αναβαθμιση

 

Καλημέρα , για το θέμα της αναβάθμισης, είχα ρωτήσει και 2-3 σελίδες πίσω..

 

Για να γίνει η αναβάθμιση, τι χάνω από το κινητό και πως μπορώ εξ΄ αρχής να τα "σώσω"? Μιλάω για εφαρμογές και ρυθμίσεις... ή μήπως η 2.51.1 μπαίνει από πάνω χωρίς να πειραχτούν αυτά.... ???

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μόλις χθές το Defy και παρατηρώ ότι οτάν μιλάω στο τηλέφωνο ορισμένες φορές ακούω την φωνή μου. Δεν ξερω αν συντονίζεται το γυαλί με την ομιλία μου η αν είναι πρόβλημα του κινητού γιατι πολλές φορες σταματάει αν αλλάξω την θέση του κινητού στο αυτί μου. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτην την ενοχλητικη δονηση οταν γραφω μυνημα απο που την βγαζω?? κ το αλλο??? οταν θελω να περασω καρτα ενω ειμαι ηδη σε κληση κ κανω ενα νουμερο λαθος δεν σβηνει......πως γινεται? επισης στα ξαφνικα ημουν συνδεμενος στο wifi ενως φιλου μου... παω για καφε οταν ξαναγυρισα μου ελεγε συνεχεια ληψη διευθυνσης ΙP.......τι εγινε?????? το εκανα παλι εγκατασταση αλλα τιποτα Edited by jelecepa
Link to comment
Share on other sites

Για τον μικροφωνισμο που μου συμβαινει οπως εγραψα παραπανω παρατηρησα οτι συμβαινει οταν εχω το τηλεφωνο στο αριστερο αυτι και επειδη το μικροφωνο δεν ειναι κεντρικα αλλα προς την δεξια πλευρα του κινητου πλησιαζει πιο κοντα στο στομα. Ειναι αρκετα ενοχλητικο. Ισως φταει το Moto's CrystalTalk. Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Για τον μικροφωνισμο που μου συμβαινει οπως εγραψα παραπανω παρατηρησα οτι συμβαινει οταν εχω το τηλεφωνο στο αριστερο αυτι και επειδη το μικροφωνο δεν ειναι κεντρικα αλλα προς την δεξια πλευρα του κινητου πλησιαζει πιο κοντα στο στομα. Ειναι αρκετα ενοχλητικο. Ισως φταει το Moto's CrystalTalk. Εχει κανεις καμια ιδεα?

αν δε κάνω λάθος έχει αναφερθεί παλιότερα για πρόβλημα του ακουστικού λόγω μιας παρτίδας ελλατωματικών ακουστικών που το service αντικαθιστά δωρεάν φυσικά. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος για σίγουρο. Από ποιο κατάστημα το προμηθεύτηκες φίλε μου το τηλέφωνο; ελληνικής εισαγωγής;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα της Wind στην αγια παρασκευη. Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι προβλημα η οχι. Απλα αν πλησιασω το ακουστικο πιο κοντα στο στομα ακουω την φωνη μου αλλα ο αλλος με ακουει μια χαρα. Αυτο γινετε με το που πατησω το dial ακομα και αν ο αλλος δεν εχει σηκωσει το τηλεφωνο. Δεν θελω να μπλεξω με τα service αν δεν ειναι οντως ελλατωματικο γιατι ξερω οτι ειναι ταλαιπωρια.
Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος έχει αναφερθεί παλιότερα για πρόβλημα του ακουστικού λόγω μιας παρτίδας ελλατωματικών ακουστικών που το service αντικαθιστά δωρεάν φυσικά. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος για σίγουρο. Από ποιο κατάστημα το προμηθεύτηκες φίλε μου το τηλέφωνο; ελληνικής εισαγωγής;

 

Καμία σχέση.

Και δεν ήταν τα ηχεία ελλατωματικά, αλλά τα βύσματα των 3.5mm.

 

@evademe

Μήπως μιλάς πολύ δυνατά και πιάνει τη φωνή σου το 2ο μικρόφωνο που βρίσκεται στο πάνω μέρος της πλάτης του DEFY?

Μπορεί να μπερδεύεται το CrystalTalk.

Πάντως για το DEFY, 1η φορά ακούγεται πρόβλημα σαν το δικό σου.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Απο καταστημα της Wind στην αγια παρασκευη. Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι προβλημα η οχι. Απλα αν πλησιασω το ακουστικο πιο κοντα στο στομα ακουω την φωνη μου αλλα ο αλλος με ακουει μια χαρα. Αυτο γινετε με το που πατησω το dial ακομα και αν ο αλλος δεν εχει σηκωσει το τηλεφωνο. Δεν θελω να μπλεξω με τα service αν δεν ειναι οντως ελλατωματικο γιατι ξερω οτι ειναι ταλαιπωρια.

πόσο το πήρες αλήθεια από τη wind; περίεργο γιατί λογικά είναι καινούργια φουρνιά συσκευών και να έχει το πρόβλημα που είχαν τα πρώτα μοντέλα που βγηκαν το τελευταιο τρίμηνο του 10. Αν ψάξεις και το συγκεκριμένο forum θα δεις ότι είχαν κάποιοι το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε με αντικατάσταση ακουστικού.

Να κι από mobile review: "In European samples of DEFY we have defects in the speaker. It is a manufacturing defect, which probably affects almost all handsets. Under warranty you can replace the speaker, which has to be done independently if you live in countries without authorized Motorola service centers."

 

Καμία σχέση.

Και δεν ήταν τα ηχεία ελλατωματικά, αλλά τα βύσματα των 3.5mm.

 

@evademe

Μήπως μιλάς πολύ δυνατά και πιάνει τη φωνή σου το 2ο μικρόφωνο που βρίσκεται στο πάνω μέρος της πλάτης του DEFY?

Μπορεί να μπερδεύεται το CrystalTalk.

Πάντως για το DEFY, 1η φορά ακούγεται πρόβλημα σαν το δικό σου.

 

Έχει αναφερθει αρκετές φορές στο παρελθόν και στο συγκεκριμένο topic για το μικροφωνισμό

Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3473338&highlight=%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C#post3473338

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3473461&highlight=%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C#post3473461

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Erebos, αν εχεις το κινητο δοκιμασε σε παρακαλω να μιλησεις απο το αριστερο αυτι για να ειναι το μικροφωνο πιο κοντα και λιγο δυνατα. Μαλλον ειναι ελλατωμα της συσκευης. Λετε να δοκιμασω κανω hard reset?
Link to comment
Share on other sites

Erebos, αν εχεις το κινητο δοκιμασε σε παρακαλω να μιλησεις απο το αριστερο αυτι για να ειναι το μικροφωνο πιο κοντα και λιγο δυνατα. Μαλλον ειναι ελλατωμα της συσκευης. Λετε να δοκιμασω κανω hard reset?

 

Εγω το έχω πάθει με SonyEricsson σε cosmote (πριν απαντήσει ο άλλος) ενώ το ίδιο τηλέφωνο με vodafone δεν μου το είχε κάνει...

 

 

 

για την ερώτηση μου περι αναβάθμισης σε 2.51.1 ξέρει κάποιος να μου πει που το έχει κάνει ήδη?

Link to comment
Share on other sites

Erebos, αν εχεις το κινητο δοκιμασε σε παρακαλω να μιλησεις απο το αριστερο αυτι για να ειναι το μικροφωνο πιο κοντα και λιγο δυνατα. Μαλλον ειναι ελλατωμα της συσκευης. Λετε να δοκιμασω κανω hard reset?

 

Πιο συχνά μιλάω με το κινητό στο αριστερό χέρι, αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

...για την ερώτηση μου περι αναβάθμισης σε 2.51.1 ξέρει κάποιος να μου πει που το έχει κάνει ήδη?

 

Με την αναβάθμιση σε 2.51.1 δεν χανεις απολυτως τιποτα απο το κινητο σου. Ουτως ή αλλως σε ενημερωνει πριν την εγκατασταση και απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να δοκιμασω κανω hard reset?

 

δηλαδη επαναφορά εργ. ρυθμίσεων...

και μετά τί χάνεις απο τα δεδομένα σου?

Επαφές?

προγράματα?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επαναφορά εργ. ρυθμίσεων...

και μετά τί χάνεις απο τα δεδομένα σου?

Επαφές?

προγράματα?

 

Ειναι σαν καινουριο, διαγραφονται τα παντα εκτος απο την καρτα sd.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν καινουριο, διαγραφονται τα παντα εκτος απο την καρτα sd.

Δηλαδή χάνονται οι επαφές στον κατάλογο Motorola ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...