Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Kαλά δε με νοιάζει η κάμερα τόσο, αλλά τόσο χάλι πια απορώ γιατί στο public που δοκίμασα και έβγαλα αρκετες φώτο μέσα στο μαγαζί στην οθόνη του defy δείχναν μια χαρά οπότε σκέφτηκα ότι και σε κανονικό φυσικό εξωτερικό περιβάλλον θα ναι άψογες εκτός κι αν ξεγελάει η οθόνη του τόσο πολύ πια τι να πω. Γι΄αυτό απορώ πιο πολύ

 

Οι φωτογραφίες σε φως ημέρας είναι το ίδιο καλές με το Omnia 2 που είχα ... δεν τις λες χάλι απλά δεν τις λες και επιπέδου ψηφιακής. Εκεί που είναι χάλι είναι το βράδυ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α σορρυ ξεχασα να πω οτι το 90% των φωτογραφιων που εχω βγαλει ειναι ειτε βραδυ ειτε σε εσωτερικο χωρο.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω στο Προσφατες να δω τις κλησεις (ΟΛΕΣ), βλεπω την μικρογραφια απο καποιο ονομα, ενω δεν ειναι αυτο το ονομα που εχει γινει συνομιλια μαζι του;

 

ΥΓ

Καμια καλη, αλλα πραγματικα καλη εφαρμογη για υπενθυμιση γενεθλιων υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω στο Προσφατες να δω τις κλησεις (ΟΛΕΣ), βλεπω την μικρογραφια απο καποιο ονομα, ενω δεν ειναι αυτο το ονομα που εχει γινει συνομιλια μαζι του;

Ειναι προβλημα του firmware 2.34

Εγω μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.51.1 και διορθωθηκε! Αν θελησεις να κανεις πανε στο site της μοτορολα, βρες το τηλεφωνο και σου λεει οδηγιες για το πως θα κανεις αναβαθμιση

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

χθες στον παρνασσο μεσα στην χιονοθυελλα το defy τραβουσε για ωρα βιντεο και εκανε τις βουτιες του στο χιονι. γενικα σε καποια φαση εσταζε παγωμενο νερο απο πανω του, αλλα δουλευε και δουλευει τελεια!
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν παω στο Προσφατες να δω τις κλησεις (ΟΛΕΣ), βλεπω την μικρογραφια απο καποιο ονομα, ενω δεν ειναι αυτο το ονομα που εχει γινει συνομιλια μαζι του;

 

ΥΓ

Καμια καλη, αλλα πραγματικα καλη εφαρμογη για υπενθυμιση γενεθλιων υπαρχει;

 

γιατι προφανως εχεις ακομα την 2,34 που ειχε προβλημα στην 2,51 κ μετα που εβαλα εμενα χαθηκε αυτο

 

η αποδοση της καμερας για μενα ειναι η αχιλλειος πτερνα της συσκευης.

πραγματικα θελει προσπαθεια για να ειναι τοσο μαπα.

κατα τα αλλα η συσκευη ειναι κινηταρα....αρα θα κρινεις αναλογα με τις αναγκες σου.

 

εχετε παρατηρησει οτι οταν βγαζεις μια φωτο με το defy το φλασ δεν συγχρονιζεται με το κλειστρο?

κ νομιζω τωρα που το ξανακοιταω οτι ουτε η σταθεροποιηση συγχοριζεται με το κλειστρο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει οτι οταν βγαζεις μια φωτο με το defy το φλασ δεν συγχρονιζεται με το κλειστρο?

κ νομιζω τωρα που το ξανακοιταω οτι ουτε η σταθεροποιηση συγχοριζεται με το κλειστρο

 

Έχεις βάλει προβληματική rom.

Ο adlx το έχει διορθώσει στη rom που έχω βάλει (υποθέτω και άλλοι). Ψάξε και βρες μία που να αναφέρει camera flash fix.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει προβληματική rom.

Ο adlx το έχει διορθώσει στη rom που έχω βάλει (υποθέτω και άλλοι). Ψάξε και βρες μία που να αναφέρει camera flash fix.

 

1 ον ετσι κ αλλιως η καμερα του δεν μετραει κ πολυ οποτε παει αυτο αστο να βαραει οπου θελει το φλας

2ον ο φιλος adlx καλα τα εχει γραψει αλλα αμα το κανω εγω αυτο κ το πετυχω χωρις να γινει το κινητο τουβλο τοτε πρεπει να παιξω ενα λοτο ενα τζοκερ κατι βρε παιδι μου τελοσπαντων δεν πρεπει να παει χαμενη τοση τυχη

3ον εκτος απο την καμερα που μαλον εχεις δικιο οπως ειχες δικιο οταν ελεγες οτι ο τυπος εχει μεγαλυτερη εμπειρια ολα τα αλλα μεχρι ωρας δουλευουν αψογα

4ον .........με τρωει το χερι μου

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν φορτίζει καλύτερα όταν ειναι κλειστό ή όταν είναι ανοιχτό;

Με ελάχιστη χρήση του internet ( απενεργοποιημένα : 3G και WiFi) , 10 min τηλέφωνο , 1-2 sms η μπαταρία κρατά με το ζόρι μιάμιση μέρα με την φωτεινότητα της οθόνης στο ελάχιστο (3 %) .

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν φορτίζει καλύτερα όταν ειναι κλειστό ή όταν είναι ανοιχτό;

Με ελάχιστη χρήση του internet ( απενεργοποιημένα : 3G και WiFi) , 10 min τηλέφωνο , 1-2 sms η μπαταρία κρατά με το ζόρι μιάμιση μέρα με την φωτεινότητα της οθόνης στο ελάχιστο (3 %) .

 

Έχεις θέμα ... με Αυτόματη την φωτεινότητα ... 10-15 sms ... 37 Λεπτά κλήσεις ...απενεργοποιημένα 3g/wifi ... καμιά 40αρα λεπτά σκάλισμα τηλεφώνου και μου έχει κρατήσει 58 ώρες ...

 

Σκέψου ότι αυτή τη στιγμή με 55 λεπτά κλήσεις - 13 μηνύματα και κλειστά το 3g και το wifi έχω 65% μπαταρία 23 ώρες 16 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα από την στιγμή που το έβγαλα από το φορτιστή.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχεις θέμα ... με Αυτόματη την φωτεινότητα ... 10-15 sms ... 37 Λεπτά κλήσεις ...απενεργοποιημένα 3g/wifi ... καμιά 40αρα λεπτά σκάλισμα τηλεφώνου και μου έχει κρατήσει 58 ώρες ...

 

Σκέψου ότι αυτή τη στιγμή με 55 λεπτά κλήσεις - 13 μηνύματα και κλειστά το 3g και το wifi έχω 65% μπαταρία 23 ώρες 16 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα από την στιγμή που το έβγαλα από το φορτιστή.

 

Λες να είναι θέμα εφαρμογών , αν και δεν νομίζω γιατί κατά την μία φόρτιση μου κρατά 1μιση μέρα και κατα την επόμενη ούτε 1 μέρα !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερει κανεις κανενα κολπο η εστω με αφαιρεση καποιου προγραματος πως σταματαει η δονηση πληρως απο το κινητο σαν να μην υπαρχει αυτο το καταραμενο μοτερ
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι θέμα εφαρμογών , αν και δεν νομίζω γιατί κατά την μία φόρτιση μου κρατά 1μιση μέρα και κατα την επόμενη ούτε 1 μέρα !

 

Δεν ξέρω. Δοκίμασε να τις βγάλεις όλες για 3-4 μέρες να δεις πόσο σου κρατάει και μετά βάζε μία μία για δοκιμή. Αν έχεις το Advanced Task Killer Δοκίμασε πρώτα να βγάλεις αυτό γιατί εμένα όσο το είχα μου κατανάλωνε τρελά την μπαταρία και δεν ήξερα το λόγο .

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Τρεις ερωτησεις:

α) Μπορει να μου πει καποιος απο που ενεργοποιω/απενεργοποιω το A-GPS και το 3G;

β) Μπορει να μου πει καποιος απο μπορω να διορθωσω την λιστα των επαφων μου πχ αν θελω να εμφανιζεται πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα;

γ) Μπορει να μου πει καποιος αν μπορει ο ηχος κλησεις που εχω επιλεξει (πχ ενα τραγουδι) να παιζει ολοκληρο και να μην διακοπτεται μετα απο 10-15 δευτερολεπτα;

 

Ευχαριστω.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

 

Τρεις ερωτησεις:

α) Μπορει να μου πει καποιος απο που ενεργοποιω/απενεργοποιω το A-GPS και το 3G;

β) Μπορει να μου πει καποιος απο μπορω να διορθωσω την λιστα των επαφων μου πχ αν θελω να εμφανιζεται πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα;

γ) Μπορει να μου πει καποιος αν μπορει ο ηχος κλησεις που εχω επιλεξει (πχ ενα τραγουδι) να παιζει ολοκληρο και να μην διακοπτεται μετα απο 10-15 δευτερολεπτα;

 

Ευχαριστω.

 

α) 3G : Wireless & networks ->Mobile networks ->Select Network Και διαλέγεις αν θες να έχεις 2G ή 3G ή Αυτόματο. Τώρα αν εσύ λέγοντας 3G εννοείς απλά την μεταφορά δεδομένων Data manager->Data delivery->All mobile data

A-GPS : Location @ Security settings -> Use wireless networks στο My location

 

B) Αυτό μπορεί να γίνει μόνο αν τις περάσεις όλες στο gmail. Τότε αλλάζεις τον τρόπο εμφάνισης στο gmail και συγχρονίζεις τις επαφές σου στο κινητό .

γ) Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι. εμένα παίζει κανονικά όλο το κομμάτι ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

γ) Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι. εμένα παίζει κανονικά όλο το κομμάτι ...

 

Κατ'αρχην σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου. Εννοω οτι θελω και σε μενα να παιζει συνεχεια το κομματι που εχω επιλεξει γιατι μετα απο 10-15 δευτ. μου βγαζει η κληση σας προωθειται χωρις να εχω ενεργοποιηση καποια προωθηση.

Link to comment
Share on other sites

β) Μπορει να μου πει καποιος απο μπορω να διορθωσω την λιστα των επαφων μου πχ αν θελω να εμφανιζεται πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα;

 

 

B) Αυτό μπορεί να γίνει μόνο αν τις περάσεις όλες στο gmail. Τότε αλλάζεις τον τρόπο εμφάνισης στο gmail και συγχρονίζεις τις επαφές σου στο κινητό .

Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα και δυστυχώς είναι κάτι που δεν διορθώνεται και δεν έχει να κάνει με την ρύθμιση του gmail, μάλλον είναι bug (ή απλά "τρόπος εμφάνισης" ) των android...:(

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την εφαρμογη Handcent sms και μου ερχονται 2 μηνυματα. Παιζει να εκανα κατι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την εφαρμογη Handcent sms και μου ερχονται 2 μηνυματα. Παιζει να εκανα κατι λαθος;

 

Μπες στον επεξεργαστη μηνυματων του κινητου, πανε στις ρυθμισεις και απενεργοποιησε την ειδοποιηση.

 

Εγω παιδια παντως εχω σοβαρο προβλημα με την μπαταρια απο οταν εκανα αναβαθμιση στην 2.51.1. Πλεον ειτε το πιστευετε ειτε οχι το κινητο δεν καταφερνει να παραμεινει ανοιχτο για πανω απο 20 ωρες με απλη λειτουργια. Αν ειναι δυνατον!

Ξερετε αν φταιει οντως η 2.51.1 ή ειναι κατι αλλο; Μηπως ειναι ελλατωματικη η μπαταρια και να το στειλω πισω; Με την 2.34 αν θυμαμαι καλα μου κρατουσε 1μιση μερα με πολυ χρηση.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει η 2.5.1 αλλά σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Εμενα αυτή τη στιγμή, με βασική χρήση από χθες (κανά μισάωρο κλήσεις, 6-7 μηνύματα και λίγο wifi) έχω χάσει μόνο το 20% της μπαταρίας μου σε 24 ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα προβλημα με το μοτορολα defy, η συνδεση με το modem rooter Netgear 1000 συνεχεια διακοπτεται,δοκιμασα να αλλαξω απο το μενου του modem την κωδικοποιηση αλλα παλι τα ιδια.Με αλλα modems συνδεεται χωρις προβλημα.Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το δω λιγο καποιες φορες ακομη, αλλα λεω να το αναφερω κιολας εδω μεσα μπας και το εχει εντοπισει και κανενας αλλος εδω μεσα και εχει βρει καμια λυση. Εχω παρατηρησει καποιες φορες, οτι οταν παω να καλεσω καποιον ειτε παω στις επαφες ειτε πληκτρολογοντας το νουμερο, οτι δεν στελνει κληση και κλεινει το κινητο και πρεπει να το ξαναξεκλειδωσω για να καλεσω. Δεν κλεινει εντελως η συσκευη. Εχω σημα κανονικα! Η συνδεση μου ειναι κοσμοτε. Αμα ξαναπροσπαθησω θα καλεσει κανονικα. Πριν απο λιγο εκανα 2 ακαρπες προσπαθειες για να μιλησω με εναν φιλο. Την 3η φορα μιλησαμε και μετα απο λιγο κοπηκε η συνομιλια. Ειχα μπαταρια στο 5% αλλα δεν εκλεισε απο την μπαταρια. Ειλικρινα με εχει ανησυχησει αυτο και θελω να το παρατηρησω και τις επομενες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια ξέρετε ποια απορία μου έχει γεννηθεί διαβάζοντας ξένα reviews του κινητού, όλα λένε ότι το defy είναι πιστοποιημένο για την ανθεκτικότητα του και την αντοχή του στο νερό, το έχω δει σε δεκάδες παρουσιάσεις πχ mobile review "The unique feature of DEFY is that touch screen phones are not offered in their protected versions. DEFY is the first in its group. It has IP67 protection class similar to Samsung B2710 Xcover and both models can spend up to 30 minutes in water (1 meter in depth)." H απορία μου είναι ότι η motorola αναγράφει ακόμα και στο manual ότι το κινητό δεν είναι αδιάβροχο απλά αντέχει σε πιτσιλιές και σε σταγόνες και αναρωτιέμαι είναι δεν είναι πιστοποιημένο; έχει το πρότυπο ή όχι; κι αν το έχει γιατί η motorola δε το διαφημίζει, η μήπως δε κάποιες χώρες δε το λανσάρει έτσι;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aλήθεια ξέρετε ποια απορία μου έχει γεννηθεί διαβάζοντας ξένα reviews του κινητού, όλα λένε ότι το defy είναι πιστοποιημένο για την ανθεκτικότητα του και την αντοχή του στο νερό, το έχω δει σε δεκάδες παρουσιάσεις πχ mobile review "The unique feature of DEFY is that touch screen phones are not offered in their protected versions. DEFY is the first in its group. It has IP67 protection class similar to Samsung B2710 Xcover and both models can spend up to 30 minutes in water (1 meter in depth)." H απορία μου είναι ότι η motorola αναγράφει ακόμα και στο manual ότι το κινητό δεν είναι αδιάβροχο απλά αντέχει σε πιτσιλιές και σε σταγόνες και αναρωτιέμαι είναι δεν είναι πιστοποιημένο; έχει το πρότυπο ή όχι; κι αν το έχει γιατί η motorola δε το διαφημίζει, η μήπως δε κάποιες χώρες δε το λανσάρει έτσι;

 

 

Μα αφου το γραφεις το προτυπο ειναι το IP67. Κοιταξε ΕΔΩ.

Το Defy ειναι

  • Totally protected against dust
  • Protected against the effect of immersion between 15cm and 1m

 

Και φυσικα δεν ειναι αδιάβροχο! Οτι κανεις το κανεις με δικια σου ευθύνη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου το γραφεις το προτυπο ειναι το IP67. Κοιταξε ΕΔΩ.

Το Defy ειναι

  • Totally protected against dust
  • Protected against the effect of immersion between 15cm and 1m

 

Και φυσικα δεν ειναι αδιάβροχο! Οτι κανεις το κανεις με δικια σου ευθύνη!

μα πως γίνεται να είναι πιστοποιημένο για βύθιση μέχρι 1 μέτρο κάτω από το νερό και να μην είναι αδιάβροχο;; πάντως δε το γράφει το manual για τη πιστοποιηση ip67 όπως είδα

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...