Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

εχω ενα μικρο θεματακι μολις βαζω τα ακουστικα δεν μπαινουν τερμα μενει ενα κοματι εξω δεν το εχω ζορισει πολυ να τερματισει γιατι ουτε βγαινουν κ δουλευουν κ μια χαρα σε εσας πανε τερμα πλαστικο με πλαστικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ενα μικρο θεματακι μολις βαζω τα ακουστικα δεν μπαινουν τερμα μενει ενα κοματι εξω δεν το εχω ζορισει πολυ να τερματισει γιατι ουτε βγαινουν κ δουλευουν κ μια χαρα σε εσας πανε τερμα πλαστικο με πλαστικο?

 

Όχι ούτε σε μένα πάνε τέρμα και νομίζω ότι έτσι είναι το κανονικό τους.

 

Απιστευτο!

Βαζω μια επαφη μου που αρχιζει απο Φ και μου την εμφανιζει μετα απο τις επαφες με το γραμμα Ε . Ολες οι επαφες μου ειναι γραμμενες στα ελληνικα με εμφανιση πρωτα το ονομα και μετα το εποθετο. Κανεις που να γνωριζει κατι;

 

 

Σημειωση

Ολες τις υπολοιπες τις εμφανιζει κανονικα!

 

 

Και κατι ακομα! Εχω κατεβασει καμια 20αρια εφαρμογες για φακο, αλλα αντι να αναβει το LED της καμερας φωτιζεται η οθονη και δεν εχει πολυ ενταση σαν φακος. Μηπως γνωριζετε καμια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω!!

 

Πρόγραμμα για φακό ... TinyFlashlight + LED . Πάρα πολύ καλο ...

Όσο για το θέμα της διευθέτησης αλφαβητικά των επαφών, δυστυχώς το ελληνικό Φ το θεωρεί αντίστοιχο του F οπότε το βάζει μετά το Ε όπως είναι και στο αγγλικό αλφάβητο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μικρο θεματακι μολις βαζω τα ακουστικα δεν μπαινουν τερμα μενει ενα κοματι εξω δεν το εχω ζορισει πολυ να τερματισει γιατι ουτε βγαινουν κ δουλευουν κ μια χαρα σε εσας πανε τερμα πλαστικο με πλαστικο?

 

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει μην ανησυχεις.

Ειχα παραξενευτει κ εγω στην αρχη και νομιζα οτι υπαρχει προβλημα αλλα ετσι κουμπωνουν τα μαμα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το θέμα της διευθέτησης αλφαβητικά των επαφών, δυστυχώς το ελληνικό Φ το θεωρεί αντίστοιχο του F οπότε το βάζει μετά το Ε όπως είναι και στο αγγλικό αλφάβητο

 

Εμένα μου εμφανίζει 3 ονόματα που έχω περασμένα από Φ με τη σωστή αλφαβητική σειρά. Και με την stock UK 2.21 και με την froyo UK 3.4.2.117.

Μήπως το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο στα "ελληνικά" (deblurred) DEFY?

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ναι το προβλημα ειναι στα ελληνικά ντέφι.

 

σιγα το προβλημα εμενα να σας πω με βολεψε κιολας ειχα κ κατι επαφες στα ταρταρα

του καταλογου ηρθαν στον αφρο επος (οπως το δει κανεις)

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια προβλήματα θα υπάρχουν πάντα, σαν αγορά δε μετράμε αρκετά για να ασχοληθούν σοβαρά μαζί μας. Πάλι καλά που έχουμε ελληνικά menu να λέτε, αν και δε τα χρησιμοποιώ ποτέ, οι μετραφράσεις απο τα αγγλικά που κάνουν ή με κάνουν να γελάω η να φρικάρω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα θεμα που μολις το ανακαλυψα.Οταν το κινητο λεει οτι εχει φορτιση λεει βγαλε το απο την μπριζα να γλιτωσεις ενεργεια μπλα μπλα μπλα στην ουσια δεν εχει φορτισει θελει αλλα 5 % ακομα για να φορτισει το τσεκαρα με προγραμμα που δειχνει 1-1 τα % το ποσο εχει η μπαταρια κ δεν ειχε φορτισει πληρως μολις ειπε φορτισα.Πλζ τσεκ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα θεμα που μολις το ανακαλυψα.Οταν το κινητο λεει οτι εχει φορτιση λεει βγαλε το απο την μπριζα να γλιτωσεις ενεργεια μπλα μπλα μπλα στην ουσια δεν εχει φορτισει θελει αλλα 5 % ακομα για να φορτισει το τσεκαρα με προγραμμα που δειχνει 1-1 τα % το ποσο εχει η μπαταρια κ δεν ειχε φορτισει πληρως μολις ειπε φορτισα.Πλζ τσεκ

 

Όλα τα Motorola που δείχνουν το % της μπαταρίας σε δεκάδες, έχουν αυτό το "πρόβλημα".

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα με προγραμμα που δειχνει 1-1 τα % το ποσο εχει η μπαταρια

 

Όντως συμβαίνει αυτό, αλήθεια ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Όντως συμβαίνει αυτό, αλήθεια ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς ;

 

δοκίμασε το Circle Battery Widget...εμένα μου φαίνεται πολύ καλό..!

Link to comment
Share on other sites

magflashlight

 

 

Και κατι ακομα! Εχω κατεβασει καμια 20αρια εφαρμογες για φακο, αλλα αντι να αναβει το LED της καμερας φωτιζεται η οθονη και δεν εχει πολυ ενταση σαν φακος. Μηπως γνωριζετε καμια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω!!

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση κινητού:

έχω το build JRDNEM_U3_2.34.1 me system ver Moto_Version.2.34.1.MB525.Retail.en.SEA

 

1. Για να βάλω το 2.51.1 πρέπει να επιλέξω ειδική έκδοση ή κάτι άλλο?

 

2. Για να γίνει η αναβάθμιση, τι χάνω από το κινητό και πως μπορώ εξ΄ αρχής να τα "σώσω"?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι. Μολις τελειωσει καποια κληση στο κινητο, μου εμφανιζει το pop up που λεει την διαρκεια κλησης, αλλα αυτο παραμενει εκει για αρκετη ωρα (ας πουμε 20") και δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Μπορω με καποιον τροπο να το απενεργοποιησω η να το ρυθμισω να εμφανιζεται για 1-2 sec το πολυ; Ευχαριστω!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα προβλημα με το μοτορολα defy, η συνδεση με το modem rooter Netgear 1000 συνεχεια διακοπτεται,δοκιμασα να αλλαξω απο το μενου του modem την κωδικοποιηση αλλα παλι τα ιδια.Με αλλα modems συνδεεται χωρις προβλημα.Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ilias1908 κλείσε και ξανά άνοιξε το κινητο.φυσιολογικά πρέπει να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ilias1908 κλείσε και ξανά άνοιξε το κινητο.φυσιολογικά πρέπει να στρώσει.

 

Εκανα τα παντα μεχρι reset! Τιποτα:wacko: Τωρα δεν μου διαβαζει οθτε την καρτα SD μετα το reset... Εχω απηυδυσει!

Link to comment
Share on other sites

παιδια???? προσπαθω να περασω καρτα στο κινητο κ δεν ξερω πως την ωρα της κλησης μπορω να σβησω εναν αριθμο εαν τον κανω λαθος........ τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι. Μολις τελειωσει καποια κληση στο κινητο, μου εμφανιζει το pop up που λεει την διαρκεια κλησης, αλλα αυτο παραμενει εκει για αρκετη ωρα (ας πουμε 20") και δεν μπορω να κανω κατι αλλο. Μπορω με καποιον τροπο να το απενεργοποιησω η να το ρυθμισω να εμφανιζεται για 1-2 sec το πολυ; Ευχαριστω!

 

εμενα το ειχε αυτο με την 2,34 οταν περασα 2,51 κ τωρα 2,2 εχει εξαφανιστει οριστικα

επισης θα πρεπει να σου μπερδευει κ τις φωτο στις αναπαντητες αν εχεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα προβλημα με το μοτορολα defy, η συνδεση με το modem rooter Netgear 1000 συνεχεια διακοπτεται,δοκιμασα να αλλαξω απο το μενου του modem την κωδικοποιηση αλλα παλι τα ιδια.Με αλλα modems συνδεεται χωρις προβλημα.Γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση κινητού:

έχω το build JRDNEM_U3_2.34.1 me system ver Moto_Version.2.34.1.MB525.Retail.en.SEA

 

1. Για να βάλω το 2.51.1 πρέπει να επιλέξω ειδική έκδοση ή κάτι άλλο?

 

2. Για να γίνει η αναβάθμιση, τι χάνω από το κινητό και πως μπορώ εξ΄ αρχής να τα "σώσω"?

 

Ευχαριστώ

 

Από έρευνα που έκανα στο internet είδα ότι και οι CEE και οι SEA αναβαθμίζονται σε 2.51.1.CEE (αλήθεια τί είναι CEE και SEA)??

 

 

Για την διαδικασία αναβάθμισης υπάρχει κάποιος οδηγός/μπούσουλας στο θέμα BACKUP apps/settings και τι περιλαμβάνει αυτό και τι όχι?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα το ειχε αυτο με την 2,34 οταν περασα 2,51 κ τωρα 2,2 εχει εξαφανιστει οριστικα

επισης θα πρεπει να σου μπερδευει κ τις φωτο στις αναπαντητες αν εχεις ε?

 

Ναι ακριβως... Να αρχισω να σκεφτομαι το root;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τη motorola να ρωτήσω για το service σε περίπτωση που το πάρω απ΄έξω και μου λέγε κάτι βλακείες αν επισκευάζετε εδώ ναι αν όχι θα το στείλουμε στη χώρα προέλευσης με τα δικά σας μεταφορικά. Πάντως για το ελληνικό software σε αντίθεση με φίλο που ανέφερε ότι του είπαν δωρεάν μου είπαν ότι αλλαγη γλώσσας δε καλύπτεται από εγγύηση και κοστίζει 22€ αλλά θα πρέπει να το αφήσω εκεί κι ολας. Σκέφτομαι να το παραγγείλω από το http://www.open247.gr/eshop/products/MOTOROLA-DEFY.html που βγαίνει 309€ με μεταφορικά.

Aλήθεια η κάμερα είναι τόσο χάλια όσο διαβάζω; και σε συνθήκες κανονικού φωτισμού;; Με τις froyo εκδόσεις υπήρχε καμιά βελτίωση αλήθεια;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

η αποδοση της καμερας για μενα ειναι η αχιλλειος πτερνα της συσκευης.

πραγματικα θελει προσπαθεια για να ειναι τοσο μαπα.

κατα τα αλλα η συσκευη ειναι κινηταρα....αρα θα κρινεις αναλογα με τις αναγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

η αποδοση της καμερας για μενα ειναι η αχιλλειος πτερνα της συσκευης.

πραγματικα θελει προσπαθεια για να ειναι τοσο μαπα.

κατα τα αλλα η συσκευη ειναι κινηταρα....αρα θα κρινεις αναλογα με τις αναγκες σου.

Kαλά δε με νοιάζει η κάμερα τόσο, αλλά τόσο χάλι πια απορώ γιατί στο public που δοκίμασα και έβγαλα αρκετες φώτο μέσα στο μαγαζί στην οθόνη του defy δείχναν μια χαρά οπότε σκέφτηκα ότι και σε κανονικό φυσικό εξωτερικό περιβάλλον θα ναι άψογες εκτός κι αν ξεγελάει η οθόνη του τόσο πολύ πια τι να πω. Γι΄αυτό απορώ πιο πολύ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...