Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Συγνωμη παιδια για τις συνεχεις ερωτησεις μου αλλα ειμαι νεος χρηστης android κινητου κ εχω ενα θεμα.. Εχουμε και λεμε:

 

1)Γινεται τα εικονιδια του μενου να τα αλλαξω θεσεις οπως θελω εγω;

 

2)Υπαρχει γρηγορος τροπος να κλεινουν οριστικα οι εφαρμογες που κλεινω ή αναγκαστικα πρεπει να παιζουν στο background;

 

3)Οταν βαζω το κινητο στο αθορυβο απο την οθονη κλειδωματοςς, δεν λειτουργει η δονηση. Την ανοιγω απο τις ρυθμισεις, ολα οκ μεχρι να το βαλω στο δυνατο και μετα παλι αθορυβο οπου παλι δενν εχει δονηση. Συμβαινει και σε σας;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το πρωτο δες το go launcher

 

για το δευτερο πρεπει να παρεις εναν task manager...αλλα μου φαινεται εχει ηδη το κινητο..

 

για το αλλο δεν ξερω!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια για τις συνεχεις ερωτησεις μου αλλα ειμαι νεος χρηστης android κινητου κ εχω ενα θεμα.. Εχουμε και λεμε:

 

1)Γινεται τα εικονιδια του μενου να τα αλλαξω θεσεις οπως θελω εγω;

 

2)Υπαρχει γρηγορος τροπος να κλεινουν οριστικα οι εφαρμογες που κλεινω ή αναγκαστικα πρεπει να παιζουν στο background;

 

3)Οταν βαζω το κινητο στο αθορυβο απο την οθονη κλειδωματοςς, δεν λειτουργει η δονηση. Την ανοιγω απο τις ρυθμισεις, ολα οκ μεχρι να το βαλω στο δυνατο και μετα παλι αθορυβο οπου παλι δενν εχει δονηση. Συμβαινει και σε σας;

 

για το δευτερο ερωτημα υπαρχει το taskiler apo to market αυτο με το κοκκινο ανθρωπακι χρησιμοποιω εγω δεν ξερω αν εχει διαφορα απο εκεινο με το πρασινο

αλλα μολις το εγκαταστησης απλα κανε μια επανεκινηση στο κινητο κ οσα προγραμματα δεις να τρεχουν μετα την επανεκινηση κανε τα ignore κ τικαρε απο τις ρυθμισεις του προγραματος το autokill when screen off οτι δεν εχεις κανει ignore θα το τερματιζει sto screen off συνηθως τα περισοτερα απο αυτα χρειαζονται για να δουλευει σωστα το κινητο (οσα τρεξουν μετα την επανεκινηση)

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την εφαρμογη για να ακουω ραδιο απο το ηχειο του τηλεφωνο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=903103

αλλα μολις το ανοιξα μου ζηταει να συνδεσω τα ακουστικα .

Τι προβλημα υπαρχει ??

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα την εφαρμογη για να ακουω ραδιο απο το ηχειο του τηλεφωνο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=903103

αλλα μολις το ανοιξα μου ζηταει να συνδεσω τα ακουστικα .

Τι προβλημα υπαρχει ??

 

Δεν είναι πρόβλημα.

 

Τα ακουστικά είναι η κεραία.

Link to comment
Share on other sites

φιλε kost_pap μου λεει να συνδεσω τα ακουστικα και μετα δεν το ανοιγει το προγραμμα . Το απεγκατεστησα και μετα τα ιδια παλι
Link to comment
Share on other sites

Tunein...το κορυφαιο!

 

ναι ακριβως αυτο που ηθελα !!!!!! επος

να σ πω μπορεις να προσθεσεις κ αλλους σταθμους με καποιον τροπο γιατι κανα δυο δεν μου τους βγαζει πχ metal zone κ rock machine που τους ακουγα απο το

e-radio το site

αστο τα βρηκα επος!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε kost_pap μου λεει να συνδεσω τα ακουστικα και μετα δεν το ανοιγει το προγραμμα . Το απεγκατεστησα και μετα τα ιδια παλι

 

Όπως σου είπε ο kost_pap, τα ακουστικά τα χρειάζεται για κεραία, αλλιώς δεν ανοίγει η εφαρμογή. Το DEFY, όπως και τα άλλα κινητά υποθέτω, δεν έχουν εσωτερική κεραία FM.

Αυτό που προσφέρει η εφαρμογή είναι να στέλνει τον ήχο είτε στα ακουστικά είτε στο μεγάφωνο (speakerphone).

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

για το δευτερο ερωτημα υπαρχει το taskiler apo to market αυτο με το κοκκινο ανθρωπακι χρησιμοποιω εγω δεν ξερω αν εχει διαφορα απο εκεινο με το πρασινο

αλλα μολις το εγκαταστησης απλα κανε μια επανεκινηση στο κινητο κ οσα προγραμματα δεις να τρεχουν μετα την επανεκινηση κανε τα ignore κ τικαρε απο τις ρυθμισεις του προγραματος το autokill when screen off οτι δεν εχεις κανει ignore θα το τερματιζει sto screen off συνηθως τα περισοτερα απο αυτα χρειαζονται για να δουλευει σωστα το κινητο (οσα τρεξουν μετα την επανεκινηση)

 

τελικα πρεπει να χρησιμοποιουμε task manager,γιατι εχω ακουσει οτι τρωει μπαταρια,οι εφαρμογες δεν κλεινουν μετα απο καποια ωρα που μενει σε screen off τo κινητο ετσι κι αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

τελικα πρεπει να χρησιμοποιουμε task manager,γιατι εχω ακουσει οτι τρωει μπαταρια,οι εφαρμογες δεν κλεινουν μετα απο καποια ωρα που μενει σε screen off τo κινητο ετσι κι αλλιως?

 

για μενα ναι ετσι κ αλλιως δεν το κοιτας ποτε ουτε το ανοιγεις ποτε μια φορα το σεταρεις κ μετα μολις μπει σε screen off ειτε το βαλεις εσυ ολα κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι για λεπτομέρειες για εφαρμογές Android υπάρχει αντίστοιχο φόρουμ στο MyPhone.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Μολις πριν απο μερικες ωρες το αποκτησα κι γω! Ψαχνομαι ακομα να δω τι παιζει με το μαρκετ. Προσπαθω να κανω συνδεση για να δουμε τι θα γινει. Μεχρι στιγμης ολα καλα αν και επειδη ειναι το πρωτο μου Android κινητο ψαχνομαι υπερβολικα. Για το wifi μονο που συνδεθηκα για 2-3 λεπτα εχω να πω πολυ καλα λογια. Συνδεθηκα με την μια με του σπιτιου μου και παει σφαιρα.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια...

Πως περναω τις επαφες μου ολες μαζι , κι οχι μια μια ,ειτε απο nokia 5800 ειτε απο το outlook...

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια...

Πως περναω τις επαφες μου ολες μαζι , κι οχι μια μια ,ειτε απο nokia 5800 ειτε απο το outlook...

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να τις ανεβάσεις στο gmail και μετά θα περάσουν αυτόματα στη συσκευή.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

1η Ερωτηση

Σε μια επαφη θελω να βαλω 2-3 τηλεφωνα (πχ 2 κινητα και 1 σπιτιου) το θεμα ειναι οτι θελω η πρωτη οταν πηγαινω στην επαφη να ειναι το κινητο και αυτο μου βγαζει πχ 1ο το σπιτι, 2ο το αλλο κινητο και 3ο το κινητο που θελω. Πως γινεται να ορισω εγω την σειρα;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να τις ανεβάσεις στο gmail και μετά θα περάσουν αυτόματα στη συσκευή.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

Ωραια κ πως συγχρονιζω gmail outlook??

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρχει κ αλλη λυση, αλλα θα σου πω τι ειχα κανει εγω.

Πρωτα απ ολα αν θυμαμαι καλα οτι το nokia σωζει στη καρτα sd τις επαφες σε μορφη vcf.

Πηρα αυτες τις επαφες και και μεσω pc τις μετερεψα με cmd σε ενα αρχειο με την εντολη

 

COPY *.vcf olase1.vcf

 

Ανεβασα το olase1.vcf στο gmail και μετα εκανα συγχρονισμο στο κινητο μου και ολα καλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ok!! τα καταφερα!!

 

 

το motoblur δουλευει εδω στο Ελλαδισταν??

'Η μαλλον καλυτερα θα δουλεψει??

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

ok!! τα καταφερα!!

 

 

το motoblur δουλευει εδω στο Ελλαδισταν??

'Η μαλλον καλυτερα θα δουλεψει??

 

Μια χαρά δουλεύει, αρκεί να έχεις ROM που το περιλαμβάνει, η ελληνική ROM δεν το έχει.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν το κινητο δεχεται σιμ με δυο νουμερα πανω της και αν ναι που παω για να επιλεξω πια γραμμη θα επιλεγω; Με το κινητο κλειστο το ξυπνητηρι λειτουργει;
Link to comment
Share on other sites

smarnel το ρουτερ μου εχει την 7.4.2.7

 

 

alkapone1959 ειδες που σου ειπα οτι με μια επαναφορα σε εργοστασιακες θα λυθει?:happy:

 

ευχαριστώ μαν..!

εγώ έχω το τελευταίο αλλά και πάλι δεν...

έβαλα διάφορα firmware μπας και δω καμιά διαφορά αλλά τίποτα...τελικά έβαλα το δικό του το πήγα στη forthnet,το έλεγξαν και δεν βρήκαν κανένα πρόβλημα...

το σύνδεσα πάλι σπίτι και μια απ'τα ίδια...

με τα πολλά βρήκα το εξής,όταν ανοίγω το laptop με wifi και ανοίγω παράλληλα και το Defy παίζουν και τα δύο μια χαρά..!αν αποσυνδέσω το laptop ή το βάλω με καλώδιο τότε δεν έχω data στο κινητό ενώ φαίνεται συνδεδεμένο στο ρούτερ..!

πρωτόγνωρο πρόβλημα για μένα...αύριο θα μιλήσω πάλι με forthnet μπας και έχουν ακούσει τίποτα ανάλογο...

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια. πως γινεται ορισμενες εφαρμογες που δεν μετακινουνται

στην sd ( δοκιμασα με το app2sd ) λογω δυνατοτητας τους, οταν δοκιμασα με το titanium backup μεταφερθηκαν κανονικα? η συσκευη ειναι root.

Edited by plants
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια για τις συνεχεις ερωτησεις μου αλλα ειμαι νεος χρηστης android κινητου κ εχω ενα θεμα.. Εχουμε και λεμε:

 

1)Γινεται τα εικονιδια του μενου να τα αλλαξω θεσεις οπως θελω εγω;

 

2)Υπαρχει γρηγορος τροπος να κλεινουν οριστικα οι εφαρμογες που κλεινω ή αναγκαστικα πρεπει να παιζουν στο background;

 

3)Οταν βαζω το κινητο στο αθορυβο απο την οθονη κλειδωματοςς, δεν λειτουργει η δονηση. Την ανοιγω απο τις ρυθμισεις, ολα οκ μεχρι να το βαλω στο δυνατο και μετα παλι αθορυβο οπου παλι δενν εχει δονηση. Συμβαινει και σε σας;

 

Καμια ιδεα καποιος pro για το 3ο??:happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο!

Βαζω μια επαφη μου που αρχιζει απο Φ και μου την εμφανιζει μετα απο τις επαφες με το γραμμα Ε . Ολες οι επαφες μου ειναι γραμμενες στα ελληνικα με εμφανιση πρωτα το ονομα και μετα το εποθετο. Κανεις που να γνωριζει κατι;

 

 

Σημειωση

Ολες τις υπολοιπες τις εμφανιζει κανονικα!

 

 

Και κατι ακομα! Εχω κατεβασει καμια 20αρια εφαρμογες για φακο, αλλα αντι να αναβει το LED της καμερας φωτιζεται η οθονη και δεν εχει πολυ ενταση σαν φακος. Μηπως γνωριζετε καμια εφαρμογη;

 

Ευχαριστω!!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...