Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!! Το ομορφο μας τερατάκι παρουσίασε πρόβλημα με την μπαταρία.Το πρόβλημα έχει ώς εξής.Πρην μερικές ημέρες είχα κάνει πλήρη φόρτιση στο κινητό απο 25% και παρατήρησα ότι σε 8 ώρες η μπαταρία ήταν στο 30%.Σκέφτηκα πως το χρησιμοποίησα αρκετά αλλά εχθές το φόρτισα και πάλι στο 100% και μέσα σε 5 ώρες που πήγα να δώ την ώρα όχι μόνο δεν την έδειχνε αλλα το κινητό είχ κλήσει απο μπαταρία και ήταν στο 0%.Έχει αντιμετοποίσει κάποιος άλλος κάτι αντίστοιχο;

 

Ναι το έχω πάθει και εγώ.

Η όλη ιστορία ξεκίνησε όταν πήγα να δοκιμάσω το DLNA στο οικιακό δίκτυο όπου έχω ένα Media tank της E-Great. Κάτι πήγε στραβά έκει γιατί από εκείνη την στιγμή και πέρα ο επέξεργαστής ήταν μόνιμα στο 100% και στην μέγιστη συχνότητα. Το Battery manager έδειχνε πως η εφαρμογή-υπηρεσία mediashare (αν θυμάμαι καλά το όνομα) μου "έτρωγε" την μπαταρία.

 

Δοκίμασα να κάνω force stop αλλά τίποτα. Τελικά κατέληξα να flashάρω την αγγλική froyo και όλα μέλι γάλα πλέον, μην σου πω πως την βλέπω να κρατάει και λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η κανεις μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις και καθαρισες.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερει κανεις πως ζουμαρουμε στο video ?

 

Λογικα απο τα πληκτρα εντασης στο πλαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα απο τα πληκτρα εντασης στο πλαι!!!

 

μπα δεν παιζει δεν με αφηνει κανει μονο εναν τονο μολις το παταω ενω στη φωτογραφικη δουλευει μια χαρα εχει κανεις καμια αλλη ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερει κανεις πως ζουμαρουμε στο video ?

 

Νομίζω ότι δεν έχει ζουμ στο βίντεο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το ραδιοφωνο δεν μπορει να παιξει απο το ηχειο?

 

Όχι δεν μπορει

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,το ραδιοφωνο δεν μπορει να παιξει απο το ηχειο?

 

Kατεβασε αυτη την εφαρμογη και θα μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο κ απο το ηχειο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε αυτη την εφαρμογη και θα μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο κ απο το ηχειο.;)

 

fixed :p

123456

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια να ρωτησω κατι; Επειδη ετοιμαζομαι να παρω το κινητο την Δευτερα και διαβαζω για φλασαρισματα, overclocking κτλ κτλ κτλ που κανετε εσεις οι χακεραδες :lol: και τα οποια ειναι πραγματα που δεν εχω ασχοληθει ποτε στην ζωη (και ειδικα για κινητο), θα ηθελα να ρωτησω. Οι ενεργειες αυτες θα πρεπει να γινουν για να δουλευει το κινητο καλυτερα; Τις κανετε γιατι γουσταρετε εσεις; Αμα δεν το πειραξω θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα; Εγω θελω να μιλαω, να στελνω μηνυματα, να σερφαρω, να εχω καλο gps, να βγαζω λιγες φωτογραφιες και ακομα πιο λιγα βιντεο και να μην σκεφτομαι λογω δουλειας το αμα μου πεσει κατω τι θα κανω. Αυτα ζηταω κι για αυτο στραφηκα προς αυτην την συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια να ρωτησω κατι; Επειδη ετοιμαζομαι να παρω το κινητο την Δευτερα και διαβαζω για φλασαρισματα, overclocking κτλ κτλ κτλ που κανετε εσεις οι χακεραδες :lol: και τα οποια ειναι πραγματα που δεν εχω ασχοληθει ποτε στην ζωη (και ειδικα για κινητο), θα ηθελα να ρωτησω. Οι ενεργειες αυτες θα πρεπει να γινουν για να δουλευει το κινητο καλυτερα; Τις κανετε γιατι γουσταρετε εσεις; Αμα δεν το πειραξω θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα; Εγω θελω να μιλαω, να στελνω μηνυματα, να σερφαρω, να εχω καλο gps, να βγαζω λιγες φωτογραφιες και ακομα πιο λιγα βιντεο και να μην σκεφτομαι λογω δουλειας το αμα μου πεσει κατω τι θα κανω. Αυτα ζηταω κι για αυτο στραφηκα προς αυτην την συσκευη!

 

Όχι,το κινητό δουλεύει μια χαρά και σε στοκ κατάσταση.

Η συσκευή θα σε ικανοποιήσει χωρίς να αναγκαστείς να καταφύγεις στη λύση του Modding,για το οποίο έχουμε ξεχωριστό θέμα,υπενθυμίζω.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια να ρωτησω κατι; Επειδη ετοιμαζομαι να παρω το κινητο την Δευτερα και διαβαζω για φλασαρισματα, overclocking κτλ κτλ κτλ που κανετε εσεις οι χακεραδες :lol: και τα οποια ειναι πραγματα που δεν εχω ασχοληθει ποτε στην ζωη (και ειδικα για κινητο), θα ηθελα να ρωτησω. Οι ενεργειες αυτες θα πρεπει να γινουν για να δουλευει το κινητο καλυτερα; Τις κανετε γιατι γουσταρετε εσεις; Αμα δεν το πειραξω θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα; Εγω θελω να μιλαω, να στελνω μηνυματα, να σερφαρω, να εχω καλο gps, να βγαζω λιγες φωτογραφιες και ακομα πιο λιγα βιντεο και να μην σκεφτομαι λογω δουλειας το αμα μου πεσει κατω τι θα κανω. Αυτα ζηταω κι για αυτο στραφηκα προς αυτην την συσκευη!

 

OXI. Κι εγώ δεν είχα ιδέα από android, αλλά τελικά τα android είναι "κανονικά" κινητά :) που δε χρειάζονται όλα αυτά. Μόνο με το market θα ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε αυτη την εφαρμογη και θα μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο κ απο το ηχειο.;)

 

thanks,θα το δοκιμασω:)

Link to comment
Share on other sites

νεότερα από το θέμα wifi...

στο Thomson TG585 V7 802.11 B/G με το τελευταίο firmware 8.2.7.7 συνδέεται μεν αλλά ή κατεβάζει πάρα πολύ αργά (μερικά KB το λεπτό) ή δεν έχει πρόσβαση στο internet ενώ κάνει και αποσυνδέσεις...επίσης πολλές φορές βλέπω το SSID του αλλά φαίνεται σαν να είναι εκτός εμβέλειας...δοκίμασα διάφορα setup με security και χωρίς,διάφορα κανάλια manual και αυτόματα αλλά φως δεν βλέπω...

 

σε Baudtec του ΟΤΕ (γείτονα) συνδέεται και παίζει μια χαρά...

 

μπορεί να βοηθήσει κανείς..?

Link to comment
Share on other sites

εχω το Thomson TG585 V7 802.11 B/G και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα...μπορει να εχεισ κανα θεμα με τιποτα ports στο ρουτερ σου. συνδεομαι με το κινητο σε καθε wifi σπιτιου-φιλου-καφε..ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το Thomson TG585 V7 802.11 B/G και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα...μπορει να εχεισ κανα θεμα με τιποτα ports στο ρουτερ σου. συνδεομαι με το κινητο σε καθε wifi σπιτιου-φιλου-καφε..ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα.

 

τι να σου πω...δεν έχω αλλάξει κάτι στο setup του router...όπως το πήρα σεταρισμένο από την Forthnet είναι...ούτε καν voice δεν έχει επάνω...και το firewall disabled έχω βάλει...

μόνο αν κάνω κάποιο factory reset στο router και μετά να δοκιμάσω πάλι αν και δεν πιστεύω ότι θα κάνει κάποια διαφορά,πιο πολύ για τον φόβο των Ιουδαίων..!

επ'ευκαιρία μπορείς να δεις ποιό firmware έχει το δικό Thomson..?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την μπαταρία λύθηκε με μια επαναφορά εργαστασικών ρυθμίσεων και τίποτα άλλο παιδιά..Μάλλον κάποια εφαρμογή μου έκανε την δουλειά... :O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να το βρω.... Πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο για ειδοποιηση για τα μηνυματα; Ευχαριστω!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να το βρω.... Πως μπορω να βαλω δικο μου ηχο για ειδοποιηση για τα μηνυματα; Ευχαριστω!

 

Άνοιξε την εφαρμογή για τα μηνύματα (Text messaging), πάτα το menu -> Messaging settings -> Select ringtone.

Για να βάλεις δικά σου mp3s, δες εδώ.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε την εφαρμογή για τα μηνύματα (Text messaging), πάτα το menu -> Messaging settings -> Select ringtone.

Για να βάλεις δικά σου mp3s, δες εδώ.

 

Ευχαριστω!!

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

smarnel το ρουτερ μου εχει την 7.4.2.7

 

 

alkapone1959 ειδες που σου ειπα οτι με μια επαναφορα σε εργοστασιακες θα λυθει?:happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω πλεον gorilla glass!!

μολις το πηρα!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω πλεον gorilla glass!!

μολις το πηρα!!

καλοριζικο,αλλα παλι θελει την προσοχη του,το δικο μου δεν την γλιτωσε την εκανε την γραντζουνια του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...