Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως είμαι off-topic. Έχω account στο Greek Apple Store, αλλά θέλω να φτιάξω account στο US Store λόγο του ότι δεν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές. Παίζει να χάσω κατεβασμένες εφαρμογές (σπασμένες και κατεβασμένες επίσημα)?

 

οχι βεβαια...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες Έχω μερικές απορίες πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε φουλ φόρτιση εμένα 2 μέρες σε νορμαλ χρήση κάτι ακόμα υπάρχει κανένα προγράμματα για φωτογραφία και επιπλέον ρυθμίσεις για το φλας γιατί σε όλες σχεδόν τις φωτογραφίες μου βγάζει κόκκινα ματιά πάντως η συσκευή είναι όλα τα λεφτά είναι λιγάκι χαζό που δεν έχει αναφορές στα μήνυματα αλλά ένταξη και κάτι ακόμα Έχω wind ftg με τα 300 μεγκαμπιτια και όταν θέλω να κατεβασω κάτι πάνω απο 20 μεγκαμπιτια δεν με αφήνει! Καλό απόγευμα σε όλους. :)
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες Έχω μερικές απορίες πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε φουλ φόρτιση εμένα 2 μέρες σε νορμαλ χρήση κάτι ακόμα υπάρχει κανένα προγράμματα για φωτογραφία και επιπλέον ρυθμίσεις για το φλας γιατί σε όλες σχεδόν τις φωτογραφίες μου βγάζει κόκκινα ματιά πάντως η συσκευή είναι όλα τα λεφτά είναι λιγάκι χαζό που δεν έχει αναφορές στα μήνυματα αλλά ένταξη και κάτι ακόμα Έχω wind ftg με τα 300 μεγκαμπιτια και όταν θέλω να κατεβασω κάτι πάνω απο 20 μεγκαμπιτια δεν με αφήνει! Καλό απόγευμα σε όλους. :)

 

Και σε εμένα με νοτμαλ χρήση τόσο κρατάει η μπαταρία. Όσο για την εφαρμογή μια βόλτα μέχρι το AppStore και στην ενότητα φωτογραφία θα σου λύσει την απορία. Και ο περιορισμός των 20mb είναι περιορισμός του AppStore όταν συνδέεσαι μέσω 3G, GPRS

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια...:)

 

Ναι αλλά οι εφαρμογές είναι αγορασμένες στο παλίο ελληνικό account. Πώς θα τις χρησιμοποιήσω στο καινούριο US account?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα με νοτμαλ χρήση τόσο κρατάει η μπαταρία. Όσο για την εφαρμογή μια βόλτα μέχρι το AppStore και στην ενότητα φωτογραφία θα σου λύσει την απορία. Και ο περιορισμός των 20mb είναι περιορισμός του AppStore όταν συνδέεσαι μέσω 3G, GPRS

 

Ποια Εφαρμογη θα μου Συνεστηνες να πάρω για φωτογραφίες α και κάτι ακόμα απο θερμοκρασία πως πάτε εμένα είναι λιγάκι θερμό όταν ειδικά μπαίνω ΝΕΤ η όταν το φόρτιζω να ανησηχω για κάτι;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποια Εφαρμογη θα μου Συνεστηνες να πάρω για φωτογραφίες α και κάτι ακόμα απο θερμοκρασία πως πάτε εμένα είναι λιγάκι θερμό όταν ειδικά μπαίνω ΝΕΤ η όταν το φόρτιζω να ανησηχω για κάτι;

 

Ειναι απολυτα φυσιολογικο...!Και οταν το φορτιζεις και οταν μπαινεις net ειτε με 3G ειτε με wifi και γενικα οταν κανεις κατι απαιτητικο με το κινητο...!

Link to comment
Share on other sites

Με 3G Unrestrictor κατεβαζεις unlimited και μεσω appstore (χωρις περιορισμο ΜΒ). Αλλα θελει jailbreak.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Από σήμερα έγινα και εγώ κατοχος ενός iphone 4 των 16 GB.

Ερωτήσεις αμέτρητες.Θα διαβάσω όλα τα μυνήματα για να μάθω.Όμως ή8ελα να ρωτήσω δύο βασικά θέματα :

1. Για να κατεβάσω εφαρμογές απο το appstore 8α πρεπει να κάνω λογαριασμό στο itunes?

2. Πια είναι η πιο ασφαλής μέθοδος για να κάνει κάποιος jailbreak ? Και πώς γίνεται ?

πια ειναι τα πλεονεκτήματα του? Χρειάζεται να κάνω και unlock ?

Να πώ πως το κινητό το πήρα απο Ελλάδα και είναι η έκδοση 4.1

 

Παρακαλώ για την βοή8εια σας γιατί φοβάμαι να μην κάνω τίποτα στραβό.

Σας ευχαριστώ πόλι για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Από σήμερα έγινα και εγώ κατοχος ενός iphone 4 των 16 GB.

Ερωτήσεις αμέτρητες.Θα διαβάσω όλα τα μυνήματα για να μάθω.Όμως ή8ελα να ρωτήσω δύο βασικά θέματα :

1. Για να κατεβάσω εφαρμογές απο το appstore 8α πρεπει να κάνω λογαριασμό στο itunes?

2. Πια είναι η πιο ασφαλής μέθοδος για να κάνει κάποιος jailbreak ? Και πώς γίνεται ?

πια ειναι τα πλεονεκτήματα του? Χρειάζεται να κάνω και unlock ?

Να πώ πως το κινητό το πήρα απο Ελλάδα και είναι η έκδοση 4.1

 

Παρακαλώ για την βοή8εια σας γιατί φοβάμαι να μην κάνω τίποτα στραβό.

Σας ευχαριστώ πόλι για τον χρόνο σας.

1. Ναι

2. Limera1n, δε χρειαζεσαι unlock. Πλεονεκτηματα πολλα (σπασμενες εφαρμογες, μεγαλυτερη πληθωρα προγραμματων κλπ), μειονεκτηματα κανενα. Η διαδικασια ειναι ανα πασα στιγμη αντιστρεπτη.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση ! το limera ειναι site? εκεί εξηγέι πως πρέπει να το κανω?

Kαλα ρε παιδιά για να κάνω ενεργοποιήση λογαριασμού στο ιtunes θέλει πιστωτική κάρτα?

Edited by kaldas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έγινα και εγώ κατοχος ενός iphone 4 των 32 GB, το κινητό το πήρα απο COSMOTE και είναι η έκδοση 4.1. Οι πρώτες εντυπώσεις για το κινητό δεν είναι και πολύ θετικές... έχω αρκετές απορίες και δυσκολίες, γι’ αυτό θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας, σε μερικά βασικά πράγματα.

1. Πως μπορώ να δω του χρόνους εισερχόμενων/ εξερχομένων κλήσεων;

2. Που είναι τα εισερχόμενα/ εξερχόμενα/ πρόχειρα κτλ μηνύματα;

3. Πως μπορώ να ενεργοποιήσω την αναφορά παραλαβής μηνύματος;

4. Πως μεταφέρονται οι εικόνες από το άλμπουμ του iphone στο pc;

5. Πως μπορω να μεταφέρω τις επαφές μου απο την micro sim στην συσκευή ή απο τη παλια μου συσκευη nokia στο iphone;

 

Σας ευχαριστώ πόλυ.

Link to comment
Share on other sites

αληθευει οτι βγηκε η εκδοση 4.2? για εμας που εχουμε unlocked iphone ποτε θα εχουμε κανενα νεο να αναβαθμισουμε και να κανουμε unlock με τις καινουργιες εκδοσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις έγινα και εγώ κατοχος ενός iphone 4 των 32 GB, το κινητό το πήρα απο COSMOTE και είναι η έκδοση 4.1. Οι πρώτες εντυπώσεις για το κινητό δεν είναι και πολύ θετικές... έχω αρκετές απορίες και δυσκολίες, γι’ αυτό θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας, σε μερικά βασικά πράγματα.

1. Πως μπορώ να δω του χρόνους εισερχόμενων/ εξερχομένων κλήσεων;

2. Που είναι τα εισερχόμενα/ εξερχόμενα/ πρόχειρα κτλ μηνύματα;

3. Πως μπορώ να ενεργοποιήσω την αναφορά παραλαβής μηνύματος;

4. Πως μεταφέρονται οι εικόνες από το άλμπουμ του iphone στο pc;

5. Πως μπορω να μεταφέρω τις επαφές μου απο την micro sim στην συσκευή ή απο τη παλια μου συσκευη nokia στο iphone;

 

Σας ευχαριστώ πόλυ.

 

1. Δεν μπορείς να τους δεις ξεχωριστά παρά μόνο αθροιστικά πηγαίνοντας ->ρυθμίσεις -> γενικά-> χρήση-> χρόνοι κλήσεων

2. Εισερχόμενα και εξερχόμενα εμφανίζονται σε μορφή συζήτησης στα μηνύματα.. πρόχειρα ουσιαστικά δεν υπάρχουν όπως το εννοείς.. παρόλα αυτά αν γράψεις ένα μνμ και δεν πατήσεις απόστολή στο κρατάει αλλά αυτό.. δεν μπορείς να φτιάχνεις πρόχειρα όπως στο nokia!

3. Δεν υπάρχει αναφορά.. ή στέλνεις μνμ και γράφεις στην αρχή του έναν κωδικό σύμφωνα με το δίκτυό σου και ύστερα το μνμ σου με greeklish ώστε να σου έρθει αναφορά μέσω του παρόχου, είτε κάνεις jailbreak για να έχεις αναφορές

4. Συνδέοντας το κινητό στο PC ανοίγει το itunes και στο mycomputer σου εμφανίζει το iphone.. μπαίνεις μέσα και βρίσκεις όσα έχεις τραβήξει με την κάμερα και τα μεταφέρεις.

5. παλιά συσκευή nokia -> αντιγραφή στη microsim-> τη βάζεις στο iphone-> ρυθμίσεις-> Mail, επαφές, ημερολόγια-> Εισαγωγή επαφών από SIM

Link to comment
Share on other sites

Moλις έκανα jailbreak με το limera1n! Πως μπορώ να καταλάβω ότι έγινε σωστά αφού δεν έχω καμία εφαρμογη ? Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν μπορείς να τους δεις ξεχωριστά παρά μόνο αθροιστικά πηγαίνοντας ->ρυθμίσεις -> γενικά-> χρήση-> χρόνοι κλήσεων

2. Εισερχόμενα και εξερχόμενα εμφανίζονται σε μορφή συζήτησης στα μηνύματα.. πρόχειρα ουσιαστικά δεν υπάρχουν όπως το εννοείς.. παρόλα αυτά αν γράψεις ένα μνμ και δεν πατήσεις απόστολή στο κρατάει αλλά αυτό.. δεν μπορείς να φτιάχνεις πρόχειρα όπως στο nokia!

3. Δεν υπάρχει αναφορά.. ή στέλνεις μνμ και γράφεις στην αρχή του έναν κωδικό σύμφωνα με το δίκτυό σου και ύστερα το μνμ σου με greeklish ώστε να σου έρθει αναφορά μέσω του παρόχου, είτε κάνεις jailbreak για να έχεις αναφορές

4. Συνδέοντας το κινητό στο PC ανοίγει το itunes και στο mycomputer σου εμφανίζει το iphone.. μπαίνεις μέσα και βρίσκεις όσα έχεις τραβήξει με την κάμερα και τα μεταφέρεις.

5. παλιά συσκευή nokia -> αντιγραφή στη microsim-> τη βάζεις στο iphone-> ρυθμίσεις-> Mail, επαφές, ημερολόγια-> Εισαγωγή επαφών από SIM

 

Ευχαριστώ πολύ giannakiss για την άμεση απάντηση σου. Αν σπάσω το κινητό υπάρχουν εφαρμογές για να μπορώ να δω χρόνους εισερχόμενων/ εξερχομένων κλήσεων; Καθώς και pdf, word and excel αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

1. Πως μπορώ να δω του χρόνους εισερχόμενων/ εξερχομένων κλήσεων;
MobileLog 4.0 από Cydia - repo Sinful (απαιτεί j/b).

Moλις έκανα jailbreak με το limera1n! Πως μπορώ να καταλάβω ότι έγινε σωστά αφού δεν έχω καμία εφαρμογη ? Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος? ευχαριστώ.

Εφόσον σου έβγαλε το μήνυμα ΟΚ τότε είσαι μια χαρά. Στα apps στο iPhone θα σου έχει ένα εικονίδιο limera1n, επέλεξέ το και εγκατέστησε το Cydia, αφού πρώτα βεβαιωθείς ότι έχεις ενεργή σύνδεση ίντερνετ (wifi ή 3G).

Link to comment
Share on other sites

πσιδια με τιην 4.2 ειδατε καμια διαφορα σε σχεσι με 4.1 σε ταχυτητα σταθεροτητα η σε δουλεια να βρισκομαστε?

Την πέρασα το βράδυ της Δευτέρας και δεν έχω δει καμία διαφορά σε θέμα ταχύτητας, οι διαφορές είναι ελάχιστες, δεν είχε και ιδιαίτερο πρόβλημα η συσκευή, κάνεις τόσα πολλά άλλωστε και τόσο γρήγορα κι εύκολα..το νέο λογισμικό αφορά περισσότερο το iPad αλλά βγήκε για όλες τις i συσκευές της Apple.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα το βράδυ της Δευτέρας και δεν έχω δει καμία διαφορά σε θέμα ταχύτητας, οι διαφορές είναι ελάχιστες, δεν είχε και ιδιαίτερο πρόβλημα η συσκευή, κάνεις τόσα πολλά άλλωστε και τόσο γρήγορα κι εύκολα..το νέο λογισμικό αφορά περισσότερο το iPad αλλά βγήκε για όλες τις i συσκευές της Apple.

 

 

εχεις δικιο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Δεν λεω μια μια συσκευη αλλα γραμες παραγωγης..π.χ. να προτιμησει τις ταδε βδομαδας τα iphone να πανε εκει,επειδη ισως τα θεωρει καλυτερη παρτιδα και να μην θελει να δυσφημιστει ο επισημος πωλητης.Εγω αν ημουν εταιρια δεν θα το εκανα.Αλλα επειδη δεν ξερω τι παιζει με τις συμφωνιες και τα συμφεροντα των εταιριων εκανα το ερωτημα μου πιο πολυ για να μου φυγει το αγχος και να το παρω Παρασκευη απο oteshop εδω απο Κρητη,αντι για Δευτερα απο Αθηνα γιατι το λαχταρω πολυ!:love:

 

Μολις τωρα ειδα οτι υπαρχει διαθεσιμο ξανα σημερα στο e-shop ενω χθες ηταν σε ελλειψη!Και με νεα τιμη το 16GB δεκα ευρω κατω,στα 649E!

 

Φίλε κανε το Σταυρό σου και προχώρα. Είναι κάποιοι ασταθμητοι παράγοντες που παίζουν.

 

Εγώ πήρα δυο από κόσμοτε, και το ένα μαπα το άλλο τρώγεται. Γενικά είμαι πολύ απογοητευμένος από το ηχείο ,αυτιού κ ανοικτής ακρόαση, και απο το σήμα. Χάλια.

 

Θέλω πίσω το 3GS , ΤΏΡΑ !!!!!!!!!

 

Υ.γ. Οι εβδομάδες παραγωγής των είναι: 39η σε αυτό που είναι χάλια, και 38 στο έτσι κ έτσι.

 

Σωστά, ρωτάς, αν υπάρχουν κάποια κριτήρια που μπορείς να εφαρμοσεις. Καλά κανεις.

Αλλά δεν ξέρω αν γίνεται.

 

Εγώ μάλλον θα το δώσω στο σέρβις, αφού είναι 30 ημερών. Και βλέπω.

 

Καλή τύχη. Εύχομαι να βρεις ένα καλό.

 

Πάντως, το FaceTime είναι όλα τα λεφτά. Το κάνει τόσο τέλεια. Όντως, εκεί είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.1 έχει κάποιος πρόβλημε με το wifi;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.1 έχει κάποιος πρόβλημε με το wifi;

 

Eντώ νο.....:p

 

Ίσα ίσα είναι μία χαρά!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μια μικρή ερώτηση .

Υπάρχει τρόπος ή εφαρμογή για να κλειδώσω τα μηνύματα.

δηλαδή να είναι ξεκλείδωτο το κιν και αν κάποιος πατήσει το κουμπί για τα sms να θέλει κωδικό ;;

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.1 έχει κάποιος πρόβλημε με το wifi;

 

Οχι ολα καλα... γιατι αντιμετωπισες προβλημα με την 4.2 ??:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον σου έβγαλε το μήνυμα ΟΚ τότε είσαι μια χαρά. Στα apps στο iPhone θα σου έχει ένα εικονίδιο limera1n, επέλεξέ το και εγκατέστησε το Cydia, αφού πρώτα βεβαιωθείς ότι έχεις ενεργή σύνδεση ίντερνετ (wifi ή 3G).

 

Ναι τα έχω κανει αυτά και φαίνεται να δουλεύει κανονικά.πως μπορώ να βάλω δωρεάν εφαρμογές απο το app store? Πιες είναι οι καλύτερες εφαρμογές που πρέπει να έχουν όλοι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...