Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα.Την δευτερα θα ειμαι Αθηνα.Ειναι καλυτερα να το παρω απο Golden i η i Stortm μιας και ειναι επισημοι πωλητες?Υπαρχει περιπτωση δηλαδη να κανουν καλυτερες εισαγωγες σε παρτιδες(π.χ. λιγοτερες πιθανοτητες ελλατωματικου προιοντος)αυτα τα καταστηματα η δεν εχει καμια σχεση κ το ιδιο iphone που θα ειναι στο Oteshop μπορουσε καλιστα να ειναι στο ραφι σε ενα απο τα αλλα επισημα καταστηματα?

Λες η apple να στελνει αλλα προϊοντα στους επισημους πωλητες και αλλα στα αλλα καταστηματα; Εσυ αν ησουν εταιρια θα το εκανες; Και εκτος αυτου, στα τοσα εκατομμυρια συσκευες που εφτιαξε, πως να ξερει ποια ειναι καλυτερη και ποια οχι; Να τις δοκιμασει μια μια;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το AirPlay για να λειτουργήσει, πρέπει να έχεις κάποια συσκευή όπως AirPort Express ή Apple TV. Δεν έχει να κάνει με τη χώρα από ότι μπορώ να καταλάβω.

 

----------------

Now playing on iTunes: Domine - The Sun Of The New Season(An Homecoming Song)

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εχω περασει.. εννοεις αμα κανω accept τα carrier settings οταν συνδεομαι με το itunes? ναι τα εχω περασει.. τι ρολο εχει αυτο?

Από ότι κατάλαβα θες να μπαίνεις στο internet από το δίκτυο του κινητού σου... μέσω 3G, Εdge και GPRS .. σωστά?Τα carrier settings αυτά είναι..

Πήγαινε settings >Genera; > network > Cellural Data Network και πες μου τι γράφει?

 

Το AirPlay για να λειτουργήσει, πρέπει να έχεις κάποια συσκευή όπως AirPort Express ή Apple TV. Δεν έχει να κάνει με τη χώρα από ότι μπορώ να καταλάβω.

 

----------------

Now playing on iTunes: Domine - The Sun Of The New Season(An Homecoming Song)

via FoxyTunes

 

Kαι εγώ αυτό ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Λες η apple να στελνει αλλα προϊοντα στους επισημους πωλητες και αλλα στα αλλα καταστηματα; Εσυ αν ησουν εταιρια θα το εκανες; Και εκτος αυτου, στα τοσα εκατομμυρια συσκευες που εφτιαξε, πως να ξερει ποια ειναι καλυτερη και ποια οχι; Να τις δοκιμασει μια μια;

 

Δεν λεω μια μια συσκευη αλλα γραμες παραγωγης..π.χ. να προτιμησει τις ταδε βδομαδας τα iphone να πανε εκει,επειδη ισως τα θεωρει καλυτερη παρτιδα και να μην θελει να δυσφημιστει ο επισημος πωλητης.Εγω αν ημουν εταιρια δεν θα το εκανα.Αλλα επειδη δεν ξερω τι παιζει με τις συμφωνιες και τα συμφεροντα των εταιριων εκανα το ερωτημα μου πιο πολυ για να μου φυγει το αγχος και να το παρω Παρασκευη απο oteshop εδω απο Κρητη,αντι για Δευτερα απο Αθηνα γιατι το λαχταρω πολυ!:love:

 

Μολις τωρα ειδα οτι υπαρχει διαθεσιμο ξανα σημερα στο e-shop ενω χθες ηταν σε ελλειψη!Και με νεα τιμη το 16GB δεκα ευρω κατω,στα 649E!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,δεν είναι chatroom !
Link to comment
Share on other sites

Το AirPlay για να λειτουργήσει, πρέπει να έχεις κάποια συσκευή όπως AirPort Express ή Apple TV. Δεν έχει να κάνει με τη χώρα από ότι μπορώ να καταλάβω.

 

----------------

Now playing on iTunes: Domine - The Sun Of The New Season(An Homecoming Song)

via FoxyTunes

Ναι αλλα στην ελλαδα το apple tv δεν πωλειται απ οσο ξερω. Οποτε πως θα λειτουργησει; Γιατι ο φιλος που το ζητησε ηθελε καποια λυση σε στυλ εφαρμογη απο το itunes.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην ελλαδα το apple tv δεν πωλειται απ οσο ξερω. Οποτε πως θα λειτουργησει; Γιατι ο φιλος που το ζητησε ηθελε καποια λυση σε στυλ εφαρμογη απο το itunes.

 

Πράγματι ακόμα δεν πωλείται στην Ελλάδα.. Υπάρχει φυσικά και η λύση του eBay :)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ακόμα δεν πωλείται στην Ελλάδα.. Υπάρχει φυσικά και η λύση του eBay :)

Σιγουρα. Εγω ελεγα με τα υπαρχοντα δεδομενα. Εκτος και αν παλικαρι που το ηθελε ειχε apple tv και εψαχνε τον τροπο συνδεσης.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε προηγούμενως αλλά νομίζω πως στην 4.2 προστέθηκε η φωνητική εντολή "παίξε άλμπουμ..." που νομίζω πως δεν υπήρχε πριν. Επίσης ακόμα δεν υπάρχει το "παίξε τραγούδι..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε προηγούμενως αλλά νομίζω πως στην 4.2 προστέθηκε η φωνητική εντολή "παίξε άλμπουμ..." που νομίζω πως δεν υπήρχε πριν. Επίσης ακόμα δεν υπάρχει το "παίξε τραγούδι..."

 

Αυτο υπάρχει απο εποχής 3.χ

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θελω μια μικρη βοηθεια πηρα το καλωδιο component για iphone το δοκιμασα κ με 3gs κ τωρα πλεον με 4αρη αλλα εκτοσ οτι δεν δειχνει φωτογραφιες μεσω του καλωδιου εχω συνδεμενο το χ360 με component κ πρεπει καθε φορα να τα βγαζω κ να τα βαζω το οποιο ειναι δυσκολο για μενα γιατι η τηλεοραση ειναι στον τοιχο. το καλωδιο ειναι αυτο http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-11500.action κ η τηλεοραση αυτη http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=42PFL9703D/10&slg=el&scy=GR υπαρχει καποιος αλλοσ τροπος? χαθηκε ο κοσμο να βγαλουν ενα hdmi για iphone

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην ελλαδα το apple tv δεν πωλειται απ οσο ξερω. Οποτε πως θα λειτουργησει; Γιατι ο φιλος που το ζητησε ηθελε καποια λυση σε στυλ εφαρμογη απο το itunes.

 

Παιδιά εγώ έχω το Airport express και μπορώ να ακούω μουσική που χειρίζομαι με το iPhone και το iPad. Δουλεύει τέλεια.

Επίσης παράγγειλα το Apple tv (το καινούριο) από Γερμανία, όπου στο AppsStore κοστίζει 119 Ευρώ.

Σίγουρα θα δουλέψει και αυτό.

Πάντως το Airport express δουλεύει εδώ και καιρό με το MacBook (για ήχο πάντα).

Edited by idovas
Λάθος τιμή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Airport express και μπορώ να ακούω μουσική που χειρίζομαι με το iPhone και το iPad. Δουλεύει τέλεια.

Επίσης παράγγειλα το Apple tv (το καινούριο) από Γερμανία, όπου στο AppsStore κοστίζει 119 Ευρώ.

Σίγουρα θα δουλέψει και αυτό.

Πάντως το Airport express δουλεύει εδώ και καιρό με το MacBook (για ήχο πάντα).

 

Αυτό ακριβώς εννοώ ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η microsim από την Vodafone έχει 5ευρώ? Επίσης άκουσα ότι γίνεται να κοπεί και με ψαλίδι.. Ισχύει?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί (είμαι σίγουρος βασικά :p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Airport express και μπορώ να ακούω μουσική που χειρίζομαι με το iPhone και το iPad. Δουλεύει τέλεια.

Επίσης παράγγειλα το Apple tv (το καινούριο) από Γερμανία, όπου στο AppsStore κοστίζει 119 Ευρώ.

Σίγουρα θα δουλέψει και αυτό.

Πάντως το Airport express δουλεύει εδώ και καιρό με το MacBook (για ήχο πάντα).

 

Πως το Έχεις συνδέσει το airport? σκέτο με ηχεία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Airport express και μπορώ να ακούω μουσική που χειρίζομαι με το iPhone και το iPad. Δουλεύει τέλεια.

Επίσης παράγγειλα το Apple tv (το καινούριο) από Γερμανία, όπου στο AppsStore κοστίζει 119 Ευρώ.

Σίγουρα θα δουλέψει και αυτό.

Πάντως το Airport express δουλεύει εδώ και καιρό με το MacBook (για ήχο πάντα).

 

Και με το AppleTV το AirPlay μια χαρά παίζει ... Έχω τη νέα AppleTV, την έκανα UpDate σε 4.1 (αυτό είναι το τελευταίο FirmWare για την AppleTV) και στέλνω κανονικά όχι μόνο ήχο αλλά και video !!!

 

Βέβαια θα ήθελα γενικότερα streaming από τον Mac στο iPhone και στο iPad, αλλά δε γίνεται ... Το κάνω βέβαια με StreamToMe κλπ αλλά θα προτιμούσα native support !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Πως το Έχεις συνδέσει το airport? σκέτο με ηχεία;

Το έχω συνδέσει με ηχεία

 

Καλησπέρα! Η microsim από την Vodafone έχει 5ευρώ? Επίσης άκουσα ότι γίνεται να κοπεί και με ψαλίδι.. Ισχύει?

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί (είμαι σίγουρος βασικά :p)

Μπορεί να κοπεί με ψαλίδι αλλά θα είναι λίγο άκομψη.

Άν είσαι Θεσσαλονίκη μπορώ να σε βοηθήσω με ένα ειδικό κόφτη που πήρα το καλοκαίρι από Γερμανία και φτιάχνει την κάρτα όπως πρέπει.

Ήδη έκοψα 2 δικές μου.

 

Γιάννης

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κοπεί με ψαλίδι αλλά θα είναι λίγο άκομψη.

Άν είσαι Θεσσαλονίκη μπορώ να σε βοηθήσω με ένα ειδικό κόφτη που πήρα το καλοκαίρι από Γερμανία και φτιάχνει την κάρτα όπως πρέπει.

Ήδη έκοψα 2 δικές μου.

 

Γιάννης

 

Έχω βρει και εγώ κοπίδι απλώς για να έρθει θα θέλει καμιά 20ρια μέρες ενώ το κινητό υπολογίζω ότι θα το έχω νωρίτερα ;)

Link to comment
Share on other sites

άμα το iphone το έχεις παραγγείλει από vodafone, την ημέρα που θα έρθει θα τους ζητήσεις κ μία microsim (για να την έχουν έτοιμη)... λογικά δεν θα σε χρεώσουν κάτι.. εμένα πάντως -σε δυο διαφορετικές αγορές μάλιστα- έτσι έγινε.. καλή τύχη όπως κ αν έχει, και μπράβο που δεν τους τα χαρίζεις... δικό τους πρόβλημα η μη συμβατή κάρτα τους με συσκευές που (και) οι ίδιοι εμπορεύονται...;)

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι ακομα.Την δευτερα θα ειμαι Αθηνα.Ειναι καλυτερα να το παρω απο Golden i η i Stortm μιας και ειναι επισημοι πωλητες?Υπαρχει περιπτωση δηλαδη να κανουν καλυτερες εισαγωγες σε παρτιδες(π.χ. λιγοτερες πιθανοτητες ελλατωματικου προιοντος)αυτα τα καταστηματα η δεν εχει καμια σχεση κ το ιδιο iphone που θα ειναι στο Oteshop μπορουσε καλιστα να ειναι στο ραφι σε ενα απο τα αλλα επισημα καταστηματα?

 

Κανεις και για μενα μια απαντησουλα?:O

Link to comment
Share on other sites

Κανεις και για μενα μια απαντησουλα?:O

 

Έτσι που πουλάει όπου το βρεις να το πάρεις..

 

Δεν ισχύει αυτό που λες, από όπου και να το πάρεις το ίδιο είναι...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω ότι με την αναβάθμιση στην 4.2.1 εμείς οι φτωχοί συνδρομητές της cosmote έχουμε πλέον 160 ελληνικούς χαρακτήρες!! :) άντε και σε αναφορές κάποτε!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω να παρατηρήσω ότι με την αναβάθμιση στην 4.2.1 εμείς οι φτωχοί συνδρομητές της cosmote έχουμε πλέον 160 ελληνικούς χαρακτήρες!! :) άντε και σε αναφορές κάποτε!!

 

Το *# πριν το μηνυμα που ειναι στην Vf δεν ισχυει στην κοσμοτε?Η εννοεις αναφορα παραδοσης σαν ρυθμιση στο iPhone? γιατι το δευτερο δεν νομιζω να το προσθεσουν ποτε...γιατι δεν εχουν τετοιο σκοπο.

Link to comment
Share on other sites

Το *# πριν το μηνυμα που ειναι στην Vf δεν ισχυει στην κοσμοτε?Η εννοεις αναφορα παραδοσης σαν ρυθμιση στο iPhone? γιατι το δευτερο δεν νομιζω να το προσθεσουν ποτε...γιατι δεν εχουν τετοιο σκοπο.

 

το δεύτερο εννοούσα φίλε zerokill.... στην cosmote ισχύει γενικά το *0# και ύστερα το μήνυμά σου αλλά σε greeklish! πάνω που τα είχα αποβάλει και έγραφα μόνο ελληνικά και στο msn και παντού ξανακύλησα με το μηλαράκι μου στα greeklish... άτιμη ζωή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαι off-topic. Έχω account στο Greek Apple Store, αλλά θέλω να φτιάξω account στο US Store λόγο του ότι δεν υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές. Παίζει να χάσω κατεβασμένες εφαρμογές (σπασμένες και κατεβασμένες επίσημα)?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...