Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε όλους,

σκεφτομαι να πάρω ενα iphone 4 μεσω ebay απο Αμερική. Γνωρίζει κάποιος να μου πει με σιγουρια εαν εχει καποια διαφορά με τα ευρωπαικα Iphone 4? θα έχω μήπως πρόβλημα με το 3g ?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σε όλους,

σκεφτομαι να πάρω ενα iphone 4 μεσω ebay απο Αμερική. Γνωρίζει κάποιος να μου πει με σιγουρια εαν εχει καποια διαφορά με τα ευρωπαικα Iphone 4? θα έχω μήπως πρόβλημα με το 3g ?

Ευχαριστώ :)

 

Θα πρέπει κατ'αρχας να προσεξεις το κινητο να είναι στην έκδοση λογισμικού 4.0.1 ή 4.0 Διαφορετικά δεν μπορείς να το ξεκλειδωσεις για να παίζει και με τα ελληνικά δίκτυα. Εκτός και αν το αγοράσεις να είναι factory unlocked κάτι το οποίο όμως δεν σε συμφέρει καθόλου απο άποψη χρημάτων. Αλλα υπάρχει ακόμα περίπτωση το κινητο να είναι ήδη ξεκλειδωμενο οπότε είσαι μια χαρα. Κατα τα αλλα δεν νομίζω να έχει καμία άλλη διάφορα. Ααα και εγγυηση στο Ελλαντα δεν θα έχει. Και οπωσδήποτε πρόσεξε ο πωλητής να έχει καλο feedback

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα κάτοχος του Ιphone 4! Πριν είχα το 3GS 16 gb και είχα μέσα περίπου 7.500 φωτογραφίες αλλά η μνήμη του ήταν περίπου μέχρι την μέση. Τώρα στο 4 έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες αλλά η μνήμη έφτασε το full.. Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό???
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω. ξέρει κανείς κανένα καλό docking station για να ακούω μουσική? να είναι τουλάχιστον 50 watt.....να υποστηρίζει το iphone4
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα κάτοχος του Ιphone 4! Πριν είχα το 3GS 16 gb και είχα μέσα περίπου 7.500 φωτογραφίες αλλά η μνήμη του ήταν περίπου μέχρι την μέση. Τώρα στο 4 έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες αλλά η μνήμη έφτασε το full.. Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό???

 

πέρα από αυτό εσύ μπορείς να περάσεις άλλα αρχεία μέσα π.χ. RingTones, iBooks, κ.ά.??

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα κάτοχος του Ιphone 4! Πριν είχα το 3GS 16 gb και είχα μέσα περίπου 7.500 φωτογραφίες αλλά η μνήμη του ήταν περίπου μέχρι την μέση. Τώρα στο 4 έβαλα τις ίδιες φωτογραφίες αλλά η μνήμη έφτασε το full.. Ξέρετε γιατί γίνεται αυτό???

 

Το optimize που κάνει το itunes για το 4 είναι σε μαγαλύτερη ανάλυση από αυτό του 3G(S) λόγω της μεγαλύτερης ανάλυσης του 4! Λογικό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Το optimize που κάνει το itunes για το 4 είναι σε μαγαλύτερη ανάλυση από αυτό του 3G(S) λόγω της μεγαλύτερης ανάλυσης του 4! Λογικό είναι...

 

KostasSTi μα σε αυτή την περίπτωση ο φίλος μας δεν μπορεί να κάνει κάτι στις φωτογραφίες η έχει να κάνει καθαρά με το itunes.!!??

Edited by varnakiotisg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κατεβάσει την ανάλυση στις φωτογραφίες της και να χωρέσουν άνετα. Σε PC Η σε Mac δουλεύεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου εσβησαν το post μου,βρηκα τροπο να αναβαθμισω απο την 4.1 στην 4.2.1 Κατεβασα το αρχειο της 4.2.1 ξεχωριστα και με shift+restore το περασα.;)
Link to comment
Share on other sites

Μου τυχαίνει πολλές φορές να παταω δυο φορές το home button και αντί να μου βγάζει τη μπάρα του multitasking να με πηγαίνει στην αναζήτηση. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Μου τυχαίνει πολλές φορές να παταω δυο φορές το home button και αντί να μου βγάζει τη μπάρα του multitasking να με πηγαίνει στην αναζήτηση. Γιατί;

προσπαθησε να πατας πολυ καλα το κουμπακι γιατι δεν ειναι και απο τις πιο καλες κατασκευες αυτο το κουμπακι.αυτο συμβαινει επειδη βιαζεσαι,το πατας τοσο γρηγορα και πιανει την μια.προσπαθησε να το πατας καλα και μεχρι τερμα αλλιως σε βλεπω για service οπως και πολλοι αλλοι αγοραστες του μηλοφονου.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να πατας πολυ καλα το κουμπακι γιατι δεν ειναι και απο τις πιο καλες κατασκευες αυτο το κουμπακι.αυτο συμβαινει επειδη βιαζεσαι,το πατας τοσο γρηγορα και πιανει την μια.προσπαθησε να το πατας καλα και μεχρι τερμα αλλιως σε βλεπω για service οπως και πολλοι αλλοι αγοραστες του μηλοφονου.

 

Σιγουρα οπως του λες να το παταει καλα και μεχρι τερμα τον βλεπω να πηγαινει σιγουρα στο σερβις και θα ειναι και ο πρωτος με 4αρι που θα το παει γιατι δεν εχω διαβασει τοσο καιρο εδω να εχει κανενας προβλημα με το κουμπι. Στο μεταξυ οσο και γρηγορα να το πατησει, αν το πατησει 2 φορες 2 θα πιασει και ειναι ακομα καλυτερα να το παταει γρηγορα. Αν δεν γνωριζεις καποια πραγματα μην παραπληροφορεις γιατι το μονο που καταφερνεις ειναι να μπερδευεις τον αλλο

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν ποτέ να είχε πρόβλημα.. εξάλλου η καλή ποιότητα κατασκευής ειδικά του iphone 4 νομίζω ότι φαίνεται...

 

κάτι άλλο... ψάχνω να βρω ευρωπαϊκό usb adapter.. δλδ την ελληνική μπρίζα που είχε στο ελληνικό κουτί γιατί εγώ το πήρα από αγγλία και θέλω όταν έρθω ελλάδα να το φορτίζω με αυτό.. έχει κανείς υπόψιν που θα βρώ? και δεν αναφέρομαι φυσικά στα 30E του Apple Store..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πρέπει να σου κάνει:

 

http://www.netimes.com/shop/ultracompact-usb-power-adapter-eu-p-2664.html?cPath=439_763

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πρέπει να σου κάνει:

 

http://www.netimes.com/shop/ultracompact-usb-power-adapter-eu-p-2664.html?cPath=439_763

 

ευχαριστώ, καλό είναι αν και έψαχνα το ακριβές αξεσουάρ της apple..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω. ξέρει κανείς κανένα καλό docking station για να ακούω μουσική? να είναι τουλάχιστον 50 watt.....να υποστηρίζει το iphone4

 

Αναλόγως με το ποσό που μπορεις να διαθέσεις,υπάρχουν απο καλά έως πολύ καλά.

Για μένα πάντως,αν δε χρειάζεσαι extra features και λειτουργίες είναι προτιμότερο να πάρεις ένα απλο LOD και καλό σετ ενεργών ηχείων.

 

Καλύτερα όμως να συνεχίσουμε εδώ :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,υπαρχει τροπος το spotlight στο iphone 4 ,4.2.1 οταν κανει αναζήτηση να συμπριλαμβανει και τις ονομασιες των φωτογραφιών που του εχω βαλει?

ας πουμε οτι συγχρονισα καποιες φωτογραφιες με ονομα παρισι 1, παρισι 2 κτλ απο μια εκδρομη μου,θελω να μπορω σερνοντας τη κεντρικη οθονη δεξια(απο την αναζητηση δηλ)να γραφω παρισι1 και να την εμφανιζει.

υπαρχει τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Όταν Μπαίνω απο την native εφαρμογη μειλ του iPhone 4 και στέλνω μειλ Μετά απο μερικές μέρες μου στέλνει μειλ να μπω στην διεύθυνση του μειλ μου και να βάλω κωδικό για με νομίζει για σπαμερ επειδή Μπενω και απο το Κινητο. Πως το διορθώνο Αυτο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,υπαρχει τροπος το spotlight στο iphone 4 ,4.2.1 οταν κανει αναζήτηση να συμπριλαμβανει και τις ονομασιες των φωτογραφιών που του εχω βαλει?

ας πουμε οτι συγχρονισα καποιες φωτογραφιες με ονομα παρισι 1, παρισι 2 κτλ απο μια εκδρομη μου,θελω να μπορω σερνοντας τη κεντρικη οθονη δεξια(απο την αναζητηση δηλ)να γραφω παρισι1 και να την εμφανιζει.

υπαρχει τροπος?

 

ουτε μεκαποιο προγραμμα?cydia?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...