Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι εχει αλλη κοστολογηση κατα την εισοδο του στη χωρα κυριως. Και γιατι εχουμε αλλο συντελεστη Φ.Π.Α. απο τις αλλες χωρες.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι θα με συμβούλευες να το ψάξω σε amazon, ebay ή να περιμένω μέχρι την άνοιξη που θα βγάλουν το άσπρο και ίσως πέσει η τιμή. Απο εγωισμό και μονό δε θέλω να δώσω πάνω από 500 euro για κινητό. Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι κατι που θα το επιλεξεις εσυ προσωπικα. Δε νομιζω καποιος να μπορει να σου πει τι να κανεις. Εγω παντως αν σκεφτομουν ετσι, σε θεμα οικονομικων δλδ, αν δεν ηθελα να δωσω πανω απο 500, θα διαλεγα μια αλλη συσκευη,. Και αυτο γιατι πιστευω οτι καλυτερα ειναι να παιρνεις κατι απο τη χωρα που μενεις. Ειδικα τοσο μεγαλες αγορες. Αν δεν ηθελα να δωσω πανω απο αυτο το ποσο, θα κοιτουσα αλλου. Παντως να ξερεις, οτι η τιμη δε θα πεσει. Και αν πεσει, θα ειναι ανεπαισθητη. Δεν θα γινει το μαυρο προηγουμενο μοντελο, απλα θα βγει ενα αλλο χρωμα. Προηγουμενο μοντελο ειναι το 3gs το οποιο κανει πανω απο 500 αν θυμαμαι καλα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος εαν υπάρχει πρόγραμμα για απόρριψη κλήσεων με απόκρυψη; έχω το iphone 4 με πάροχο την vodafone και δέχομαι πολλές κλήσεις από νούμερα με απόκρυψη, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; :O

iBlacklist. Σε jailbroken ομως iphone.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα με συμβούλευες να το ψάξω σε amazon, ebay ή να περιμένω μέχρι την άνοιξη που θα βγάλουν το άσπρο και ίσως πέσει η τιμή. Απο εγωισμό και μονό δε θέλω να δώσω πάνω από 500 euro για κινητό.

 

Λάβε υπόψη σου και τα ζητήματα after sales υποστήριξης που μπορεί να προκύψουν απο μια τέτοια αγορά.;)

 

Η "εργοστασιακή" τιμή δεν ενδέχεται να πέσει μέχρι την έλευση του iPhone 5 και του αντίστοιχου iPhone 4.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω καποια αρχεια ecxell απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο.Ειναι αυτο εφικτο και πως?Μεσω Itune αλλα πως...απ"οτι βλεπω μονο τις φωτογραφιες βλεπει το itune.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μεταφερω καποια αρχεια ecxell απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο.Ειναι αυτο εφικτο και πως?Μεσω Itune αλλα πως...απ"οτι βλεπω μονο τις φωτογραφιες βλεπει το itune.

 

Αν έχεις κάποια εφαρμογη επεξεργασίας αρχείων office Πήγαινε στο iTunes στο tab apps και κατεβα χαμηλά στο τελος της οθόνης που Είσαι.

Θα δεις εκει όλες τις εφαρμογές που δέχονται μεταφορά αρχείων. Επέλεξε αυτήν που έχεις για αρχεία office και κανε τικ στο and. Κανε εισαγωγή τα αρχεία που θες και Μόλις κανεις συχρονισμο θα μεταφερθούν στο iPhone.

Για οποιοδήποτε είδος αρχείο θέλεις να αποθηκευσεις υπάρχουν πολλοί τρόποι και εφαρμογές.

Ένας πολυ καλός file explorer για μη JB συσκευές είναι το iFiles.

Καλο Επίσης το Good Reader. Εξαιρετικό και για PDF.

Για αρχεία office το documents to go.

 

Όλα αυτα ανταλλασουν αρχεία με τον υπολογιστεί είτε μέσω iTunes είτε μέσω wifi αλλα και μέσω dropbox, iDisk κλπ.

Είναι απαραίτητα εργαλεία για την σωστή χρήση της συσκευής.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το iphone4, αλλά διάβασα ότι κάποιοι που το αγόρασαν(δεν θυμάμαι από που το προμηθεύτηκαν) είχε μέσα μη γνήσιο φορτιστή!

Από που με συμβουλεύετε να το παραγγείλω?

Σκέψεις για getitnow.gr, you.gr?

thx

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα λοιπών 650 απο Saturn.Προσωπικά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι:

Δυνατό,απλό, σταθερό ,100% κατανοισημο μενού και αξίζει τα λευτα του.Κάτι που θα στο πει οποιοσδήποτε το πάρει στα χέρια του.

Καμία απώλεια σήματος.

Μεγάλο συν στο ότι και να πάθει το πάω στα Saturn και περνώ άλλο:D

Πλυν στη micro sim που κωστιζει 20 ευρώ στην Ελλάδα.:confused:

Πλυν στο ότι φοβάμαι συνεχώς μη μου πέσει καθώς με το iPod touch μου ειμουν ποιο χαλαρος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα λοιπών 650 απο Saturn.Προσωπικά οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι:

Δυνατό,απλό, σταθερό ,100% κατανοισημο μενού και αξίζει τα λευτα του.Κάτι που θα στο πει οποιοσδήποτε το πάρει στα χέρια του.

Καμία απώλεια σήματος.

Μεγάλο συν στο ότι και να πάθει το πάω στα Saturn και περνώ άλλο:D

Πλυν στη micro sim που κωστιζει 20 ευρώ στην Ελλάδα.:confused:

Πλυν στο ότι φοβάμαι συνεχώς μη μου πέσει καθώς με το iPod touch μου ειμουν ποιο χαλαρος :lol:

 

Σε ποια εταιρία σου χρέωσαν 20 ευρώ την microsim???????

Link to comment
Share on other sites

η vodafone μου την ειχε χρεωσει 5 ευρω ηταν προσφορα,μαλλον δεν ισχυει πλεον,η wind 18 ευρω μου την χρεωσε.και 2 ευρω πηρα τον ανταπτορα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γνωρίζω άτομα που την απέκτησαν δωρεάν(απο Γερμανό,Voda,Cosmote) μόνο μετα απο σύναψη/ανανέωση σύνδεσης.

 

Προφανώς ισχύουν 2 μέτρα και 2 σταθμά.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έδωσαν δωρεάν απο την Mobinil Egypt και μάλιστα επειδή ήταν συνεχόμενες αργίες, για να μην μείνω 3 μέρες χωρίς τηλέφωνο, με έστειλαν στα κεντρικά γραφεία τους όπου υπήρχε προσωπικο ασφαλείας. Μέχρι να φθασω εκει την είχαν έτοιμη για χρήση.

Αυτα για να δείτε το service εταιρειών σε μη ανεπτυγμένες χώρες. Το iPhone μου είναι αγορασμενο απο Ελλάδα, δεν τους ενδιέφερε καν παρ' ότι πωλούν κλειδωμενα οι ίδιοι.

 

 

@@manfree

Στην πορεία θα διαπιστώσεις περισσότερα θετικά ακόμα.

Δεν υπάρχει αυτη την στιγμη πιο ολοκληρομενη συσκευη. Περιορισμοί δεν υπάρχουν για οσουν ξέρουν να το χρησιμοποιούν και να εκμεταλευτουν την πληθώρα εφαρμογών.

 

Σίγουρα χρειάζεται μια καλη θήκη. Δεν υπάρχει τηλέφωνο άλλωστε που να πέφτει και να μην παθαίνει τίποτα.

Αν ήταν πλαστικό θα είχες μετα απο πτώση κάποια βαθιά γδαρσιματα. Τώρα θα έχεις ραγισμα στο κρυσταλλο.

Οπότε για να διατηρησεις οποιοδήποτε κινητο σε καλη κατάσταση θα χρειαστείς μια θήκη.

Παραδόξως αυτη που βόλεψε περισσότερο είναι μια πολυ φθηνή και να φανταστείς ότι έχω και την Belkin transpared και περιμένω ένα original pamper.

 

Η θήκη είναι αυτη εδω σε γκρι ημιδιαφανο χρώμα.

http://www.netimes.com/shop/resin-soft-jelly-case-for-apple-iphone-4-matte-with-tag-p-2721.html?cPath=439_763

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η Ο2 Γερμανιας δεν απαιτει καν την αγορα κινητου. Απλα πας, λες οτι εχω ενα iphone αλλα δεν εχω microsim, στη δινει δωρεαν μαζι με τον ανταπτορα και φευγεις. Εδω πρεπει να ορκιστεις ενωπιο του ευαγγελιου οτι θα χρησιμοποιεις την καρτα αυτη του παροχου και μονο αυτου, χωρις παθος αλλα με φοβο για τις χρεωσεις!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ακομη με τη κοψε-ραψε καρτα SIM και ετσι θα μεινει. :shifty: Τα ιδια και στο iPad.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

η vodafone πλεον στην χρεωνει 18Ε

και καποια αλλα καταστηματα Vodafone στα 20Ε.

 

Λογικο αφου για την Ελλαδα μιλαμε.Αυριο αν το κανουν 25 νομιζεις θα ιδρωσει το αυτι κανενος η δεν θα τα δωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Πληρώσατε την micro sim σε vodafone ???εγω την ειχα παρει τσάμπα !

Α Επισης ο Φιλος που λεει για μαιμου φορτιστή μπορει να ανεβασει μια φωτό να τον δουμε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που θελουμε να αλλαξουμε μπαταρια στο κινητο η παθει καποια βλαβη που δινουμε το κινητο για επιδιορθωση?ποιο το τηλεφωνο της αντιπροσωπειας στην Αθηνα?
Link to comment
Share on other sites

Απο wind την πήρα ενώ είμαι σε συμβόλαιο. Τέλος πάντων όταν λέει κανείς πάω για iphone δε κολάει εκεί και γιαυτό το εκμεταλλεύονται. Κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω το tab δεδομένα όταν το έχω κλειστό δεν κατεβάζει δεδομένα από το internet ε;Μη μου έρθουν τίποτα περίεργες χρεώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ ευτυχής κάτοχος iphone!! :D

Καλώς σας βρήκα καταρχήν!!!

 

Έκοψα τη sim,έκανα το jb...και κόλλησα στα εύκολα (?)

 

Είχα windows mobile...συγκεκριμένα το htc hd blackstone...έχω back up τις επαφές και τα μηνύματα με το pimbackup...μπορώ να τα περάσω στο μηλαράκι ή πρέπει να κάνω κάποιον άλλον συγχρονισμό? :worry: :worry:

Μόνο μη μου πείτε να τις περάσω μια μια με το χέρι... :wacko: :p

 

Κι άλλη μια ερώτηση...αναφορά παράδοσης πως βάζω?ή μπαίνει αυτόματα μετά το jb? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...