Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wififofum. Βρισκει πολλα περισσοτερα απο οτι η συμβατικη επιλογη του iPhone.

 

Αν ειναι jb! Απλως το παιδι δεν νομιζω πως ειναι! :O

Παντα φιλικα! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά το iblacklist η το mcleaner δουλέβει σε εσάς? γιατί σε εμένα όταν μπλοκέρνω τον άλλο, ο άλλος ακούει μία να λέει στην αρχή: το τηλέφωνο(του συνδρομητή πάει μετά αλλά δεν το λέει) και μετά χτυπάει κανονικά....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι jb! Απλως το παιδι δεν νομιζω πως ειναι! :O

Παντα φιλικα! :)

To WifiFofum ήταν κανονικά στο AppStore όπως και άλλα wifi scanners προγράμματα, αλλά αφαιρέθηκαν από την Apple γιατί λέει «για να πάρει scanning πληροφορίες, μπαίνει στο ιδιωτικό δίκτυο, κάτι που παραβιάζει κανόνες»... :wacko: Οπότε όλα τα παρόμοια προγράμματα υπάρχουν πλέον στο installous ή/και στο Cydia.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δευτερη μερα με το πρωτο μου iphone...απλα εξαιρετικη συσκευη,

θα ηθελα μια βοηθεια με τα πρωτα βηματα,π.χ.συνχρονισμο με το ιtune,πως σβηνουμε αρχεια στο κινητο κλπ,υπαρχει καποιος συνοπτικος οδηγος για αρχαριους?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με γειές και καλως ήρθες!

 

Κατατοπιστικό και συνοπτικό βρίσκω το support της Apple,εκτός κι αν θες κάτι πιο αναλυτικό.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..πως περνάμε ταινίες που είναι σε μορφή torrent ή avi στο κινητό; Xρειάζονται κάποια μετατροπή;
Link to comment
Share on other sites

Format factory για τη μετατροπη και μεσω itunes η εισαγωγη στο κινητο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..πως περνάμε ταινίες που είναι σε μορφή torrent ή avi στο κινητό; Xρειάζονται κάποια μετατροπή;

 

Καλημέρα,γράφοντας torrent μάλλον εννοείς αρχεία σε matroska container(?)

 

Out of box,υποστηρίζονται επίσημα : H.264 video up to 720p, 30 frames per second, Main Profile level 3.1 with AAC-LC audio up to 160Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4 and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5Mbps, 640x480 pixels, 30 frames per second, Simple Profile with AAC-LC audio up to 160Kbps, 48kHz, stereo audio in .m4v, .mp4 and .mov file formats; Motion JPEG (M-JPEG) up to 35Mbps, 1280x720 pixels, 30 frames per second, audio in ulaw, PCM stereo audio in .avi file format

 

περισότερα formats,profiles,αναλύσεις με συγκεκριμένες εφαρμογές(π.χ VLC),κι ακόμα περισσότερα μετα απο jailbreak.

 

Εναλλακτικά μετατροπή αρχείων κατα βούληση,σχετικά προγράμματα υπάρχουν αρκετά.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..πως περνάμε ταινίες που είναι σε μορφή torrent ή avi στο κινητό; Xρειάζονται κάποια μετατροπή;

Το torrent ειναι μέθοδος για να κανεις download , Οχι για να δεις ταινία .

Απο εκει και περα χρειάζεσαι έναν converter να μετατρεψεις την ταινία η το βίντεο που θες σε .mp4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Με γειές και καλως ήρθες!

 

Κατατοπιστικό και συνοπτικό βρίσκω το support της Apple,εκτός κι αν θες κάτι πιο αναλυτικό.

 

 

Σ'ευχαριστω, θα τα κοιταξω , και μηπως γνωριζεται αν δικαιουμαι θηκη απο Αpple?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει πρόγραμμα για μηνύματα για ορθογραφικό έλεγχο κάτι σαν τ9 ? Και έστειλα μήνυμα για να κατεβάσω το sms report και μου λέει report sent , you can quit now θα μου στείλουν κάτι θα μου εμφανιστή κάτι στο μενού ?το έχει κάνει κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Το torrent ειναι μέθοδος για να κανεις download , Οχι για να δεις ταινία .

Απο εκει και περα χρειάζεσαι έναν converter να μετατρεψεις την ταινία η το βίντεο που θες σε .mp4

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

πλεον μπορεις να δεις ταινια σε .avi μορφη χωρις μετατροπη σε .mp4 μεσω των player που κυκλοφορουν.Ενας απο αυτους ειναι κ ο buzz player οπου δεχεται κ αρχεια .srt για τους υποτιτλους!

Link to comment
Share on other sites

πλεον μπορεις να δεις ταινια σε .avi μορφη χωρις μετατροπη σε .mp4 μεσω των player που κυκλοφορουν.Ενας απο αυτους ειναι κ ο buzz player οπου δεχεται κ αρχεια .srt για τους υποτιτλους!

Ναι το ξέρω απλά του είπα με ποιο τρόπο θα παίζει η ταινία από τον ίδιο τον player του κινητού.

Buzz/vlc είναι must have apps για το iphone :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω, θα τα κοιταξω , και μηπως γνωριζεται αν δικαιουμαι θηκη απο Αpple?

 

Πλέον όχι.Η περίοδος ισχύος του σχετικού προγράμματος,δυστυχώς,έχει λήξει.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πλεον μπορεις να δεις ταινια σε .avi μορφη χωρις μετατροπη σε .mp4 μεσω των player που κυκλοφορουν.Ενας απο αυτους ειναι κ ο buzz player οπου δεχεται κ αρχεια .srt για τους υποτιτλους!

Για να παιξουν οι υποτιτλοι φανταζομαι πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο με την ταινια. Αλλα ηθελα να μαθω, πως βαζουμε τα αρχεια υποτιτλων στο κινητο. Απο το πισι με καποιο προγραμμα οπως το iphonebrowser;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιο προβλημα το itune store?

Προσπαθω να κατεβασω αρχεια free, μου ζηταει συνθηματικο και ενω εχτες ολα καλα σημερα μου βγαζει ιncorec password!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιο προβλημα το itune store?

Προσπαθω να κατεβασω αρχεια free, μου ζηταει συνθηματικο και ενω εχτες ολα καλα σημερα μου βγαζει ιncorec password!!:confused:

 

Ετσι κανει παντα δεν αποθηκευει τον κωδικο σου και πρεπει να τον ξαναγραψεις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Που να το ξαναγραψω ρε φιλε,εχω τρελλαθει τι μ........ς ειναι αυτες, μεχρι χτες εκανα ενα σωρο κινησεις αγορες.. και ολα καλα,τωρα τι κανουμε?

Εκανα και αλλαγη password αλλα στα application δεν με αναγνωριζει ακομα......:lost:

Link to comment
Share on other sites

Για να παιξουν οι υποτιτλοι φανταζομαι πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο με την ταινια. Αλλα ηθελα να μαθω, πως βαζουμε τα αρχεια υποτιτλων στο κινητο. Απο το πισι με καποιο προγραμμα οπως το iphonebrowser;

 

Mε την εκδοση 1,5 του CineXPlayer απλα πας στο tab, APPS του ipad-iphone, και στο κατω μερος που εχει το παραθυρο για το File Sharing απλα τους ριχνεις μεσα, οπως και την ταινια βεβαια.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το συγκεκριμενο προγραμμα χωρις βεβαια να εχω δοκιμασει το buzz που αναφερουν τα παιδια πιο πανω

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Που να το ξαναγραψω ρε φιλε,εχω τρελλαθει τι μ........ς ειναι αυτες, μεχρι χτες εκανα ενα σωρο κινησεις αγορες.. και ολα καλα,τωρα τι κανουμε?

Εκανα και αλλαγη password αλλα στα application δεν με αναγνωριζει ακομα......:lost:

 

Καλα δεν θυμάσαι τι κωδικό είχες βαλει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας.... πριν 4 μερες πηρα το i phone 4 απο την κοσμοτε...

προσπαθησα εχθες να το κανω jailbreak μεσω limera1n.

μολις κατεβασα το προγραμμα και πηγα να το τρεξω ειχα ανοιχτο και το i tunes και εκει που μου αναγνωριζε το κινητο με τα στοιχεια του ξαφνηκα χαθηκαν ολα (στο itunes)... το κινητο μπηκε σε recovery mode και δεν ξανα ανοιγει...

πηγα λοιπον να το κανω restore και μου βγαζει σαν μηνυμα οτι πρωτα πρεπει να γινει update σε 4,2 και μετα restore...

και οποτε ξεκιναει να κανει download το software update παντα κοντα στα 400mb απο τα 624 μου βγαζει μηνυμα με προβλημα και σταματαει το download... το εχω κανει πανω απο 10 φορες και παντα κανει το ιδιο....

σας παρακαλω βοηθεια γιατι ειμαι και αρχαριος με τα iphone μιας που ειναι η πρωτη μου συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας.... πριν 4 μερες πηρα το i phone 4 απο την κοσμοτε...

προσπαθησα εχθες να το κανω jailbreak μεσω limera1n.

μολις κατεβασα το προγραμμα και πηγα να το τρεξω ειχα ανοιχτο και το i tunes και εκει που μου αναγνωριζε το κινητο με τα στοιχεια του ξαφνηκα χαθηκαν ολα (στο itunes)... το κινητο μπηκε σε recovery mode και δεν ξανα ανοιγει...

πηγα λοιπον να το κανω restore και μου βγαζει σαν μηνυμα οτι πρωτα πρεπει να γινει update σε 4,2 και μετα restore...

και οποτε ξεκιναει να κανει download το software update παντα κοντα στα 400mb απο τα 624 μου βγαζει μηνυμα με προβλημα και σταματαει το download... το εχω κανει πανω απο 10 φορες και παντα κανει το ιδιο....

σας παρακαλω βοηθεια γιατι ειμαι και αρχαριος με τα iphone μιας που ειναι η πρωτη μου συσκευη...

 

Αρχικα δοκιμασε μια επανεκινηση του υπολογιστη!

Μηπως σου βγαζει connection timed out στο μηνυμα σφαλματος?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα δοκιμασε μια επανεκινηση του υπολογιστη!

Μηπως σου βγαζει connection timed out στο μηνυμα σφαλματος?

 

ακριβως... :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...