Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λέει ο Κώστας παραπάνω σχετικά με τη μπαταρία είναι η απόλυτη αλήθεια.

 

Προερχόμενος κι εγώ από άλλα smartphones (Diamond, N95-2, HD2, Desire), έχω μείνει άναυδος με τη μπαταρία του iPhone 4.

 

Σήμερα ειδικά του έχω πιεί το αίμα στις κλήσεις (πάνω από 2 ώρες εισερχόμενες/εξερχόμενες, όλες με ΒΤ) και η μπαταρία είναι ακόμα στο 65%, απίστευτο!!!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Κ εγώ ο πιο δύσπιστος έχω αρχίσει να το συμπαθώ! Έχει όμως τα κολλήματά της η Apple. Δηλαδή αν θέλω να βγάλω μια φώτο και να τη στείλω στον φίλο μου δίπλα πρέπει να του στείλω mail? Παρανοϊκό! Κ αν δεν έχει ίντερνετ στο κινητό του κάποιος από εμάς?

Επί της ουσίας έχω jailbroken την 4.1. Αξίζει να βάλω την 4.2? Θα λειτουργούν μετά όλα τα ipa? Μάλλον όχι! Κ του έχω βάλει πράμα! Πρέπει να προσέξω κάτι?

 

Παίζει κανείς το Rage HD? Δεν το έχω κατεβάσει αλλά φαίνεται να τα σπάει! Ελπίζω να μάθουν κ οι άλλοι προγραμματιστές από αυτό κ να δούμε κ άλλα σοβαρά παιχνίδια!

και εγω αυτο ελεγα μεχρι που καταλαβα απο 2 φορες που βρεθηκα αμερικη-αγγλια οτι η επικοινωνια κατα 90% σε αυτες τις χωρες γινεται μεσω μαιλ και το ιντερνετ ειναι αυτονοητο οπως και τα ελευθερα wifi:O...πως λεμε Ελλαδα..καμμια σχεση,βεβαια γιατι να μην εχει ελευθερο και το bt;οκ κολλημα του στηβ Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο ελεγα μεχρι που καταλαβα απο 2 φορες που βρεθηκα αμερικη-αγγλια οτι η επικοινωνια κατα 90% σε αυτες τις χωρες γινεται μεσω μαιλ και το ιντερνετ ειναι αυτονοητο οπως και τα ελευθερα wifi:O...πως λεμε Ελλαδα..καμμια σχεση,βεβαια γιατι να μην εχει ελευθερο και το bt;οκ κολλημα του στηβ

 

Δεν το εχουν κλειστό λόγο παραξενιας. Εκτός αυτο που είπες είναι ότι με το ΒΤ ανοίγουν πόρτες στο σύστημα. Θα μπορούσαν Ίσως μόνο για φωτο αλλα και παλι Άντε να μεταφερεις φωτο όταν κάθε μια είναι 2 γιγα. Δεν νοείται σήμερα κινητό χωρίς wifi. Αυτα που δεν εχουν δεν μπορούν να αντέξουν τόσο μεγάλα αρχεία όπως οι φωτο απο μια κάμερα 5 mp.

Εγω πάντως δεν χρησιμοποιουσα το ΒΤ ουτε σε συσκευές που είχαν την δυνατότητα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για το iphone to 4 γιατί θέλω να το αγοράσω και θέλω να μάθω τι προβλήματα έχει βγάλει π.χ. αυτό με την κεραία ότι δεν έχει καλό σήμα αν ισχύει ? και γενικά . και είμαι ανάμεσα και στο iphone 3 που δεν έχει βγάλει πρόβλημα .πείτε μου γνώμες να δω

 

οπως τα λενε τα παιδια παραπανω ειναι!αν συμβιβαστεις με το θεμα κεραια ειναι οτι ποιο κορυφαιο κυκλοφορει!και το θεμα κεραια ισχυει σε ολα ..αφου ολα εχουν την κεραια με το ιδιο υλικο στο ιδιο σημειο!τωρα αλλος κανει δοκιμες κατω απο συγκεκριμενες συνθηκες ο αλλος σε αλλες ..και τραβα κορδελλα!!εχω εγω την ιδια καλυψη στο σημειο που ειμαι με σενα την ιδια εταιρεια κλπ κλπ..δεν βγαζεις ακρη.οτι εχει θεμα για συσκευη 650 και βαλε εχει!αν το ξεπερασεις αυτο ειναι σε ολα τελειο!:)

Link to comment
Share on other sites

Για το στοιχημα προτιμω το BETSCORES ειναι επισης δωρεαν και πολυ ευδιακριτο σαν εφαρμογη...δοκιμασετο μπορει να σου αρεσει

 

Που βρισκουμε τις παραπανω εφαρμογες για να βλεπουμε live αποτελεσματα αγωνων για το στοιχημα??

 

Μηπως ξερει καποιος ποιος ο τροπος να προσθεσουμε στον καιρο κι αλλες τοποθεσιες εκτος απο τις τρεις που εχει το κινητο?

Επισης ηθελα να ρωτησω φωνητικη κληση υποστηριει το κινητο για τις επαφες?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος ποιος ο τροπος να προσθεσουμε στον καιρο κι αλλες τοποθεσιες εκτος απο τις τρεις που εχει το κινητο?

Επισης ηθελα να ρωτησω φωνητικη κληση υποστηριει το κινητο για τις επαφες?

 

Και τα 2 γινοντε δες μια ματιά το manual

Link to comment
Share on other sites

Που βρισκουμε τις παραπανω εφαρμογες για να βλεπουμε live αποτελεσματα αγωνων για το στοιχημα??

Που αλλού... μα φυσικά στο App Store.

Επειδή βλέπω πως είσαι αρχάριος διάβασε αυτό.

Επίσης ρίξε μια ματιά στην ενότητα των οδηγών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Που αλλού... μα φυσικά στο App Store.

Επειδή βλέπω πως είσαι αρχάριος διάβασε αυτό.

Επίσης ρίξε μια ματιά στην ενότητα των οδηγών.

οντως αρχαριος.....ερχομενος απο HTC HD2....ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Για το στοιχημα που αναφερατε ασυζητητι και χωρις δευτερη σκεψη το futbol24 ειναι η καλυτερη εφαρμογη. Mε δωρεαν push (εφαπαξ πληρωνεισ 1,59€) για καθε γκολ στους αγωνες που ορισεις εσυ. Το push ερχεται max 5-6sec μετα το γκολ σε σχεδον πραγματικο χρονο...

 

Σορρυ για το οφτοπικ.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το στοιχημα που αναφερατε ασυζητητι και χωρις δευτερη σκεψη το futbol24 ειναι η καλυτερη εφαρμογη. Mε δωρεαν push (εφαπαξ πληρωνεισ 1,59€) για καθε γκολ στους αγωνες που ορισεις εσυ. Το push ερχεται max 5-6sec μετα το γκολ σε σχεδον πραγματικο χρονο...

 

Σορρυ για το οφτοπικ.

 

 

Sending via Tapatalk

καλα ολα τα παραπανω για live....μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη να δειχνει και αγωνες που εχουν ληξει τα αποτελεσματα δηλαδη αγωνων της ημερας?

 

Και τα 2 γινοντε δες μια ματιά το manual

 

κοιταξα στο μανιουαλ αλλα οσον αφορα την φωνητικη κληση αναφερει μονο πατωντας το κεντρικο κουμπι κανεις φωνητικη κληση(τοκανα αλλα αλλα ακουει και αλλα καλει)μηπως θεέι καπως διαφορετικα.

Οσον αφορα την προσθαφαιρεση τοποθεσιας για καιρο δεν αναφερει κατι...μηπως ειναι ευκολο να μου πεις τον τροπο?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ
Link to comment
Share on other sites

καλα ολα τα παραπανω για live....μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη να δειχνει και αγωνες που εχουν ληξει τα αποτελεσματα δηλαδη αγωνων της ημερας?

To Futbol24 εχει και ημερολογιο, επιλεγεις οποιαδηποτε ημερα και σου εμφανιζει αποτελεσματα.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα στο μανιουαλ αλλα οσον αφορα την φωνητικη κληση αναφερει μονο πατωντας το κεντρικο κουμπι κανεις φωνητικη κληση(τοκανα αλλα αλλα ακουει και αλλα καλει)μηπως θεέι καπως διαφορετικα.

Οντως μονο το home button πατας παρατεταμενα μεχρι ν αρχισει να λειτουργει η φωνητικη κληση. Με μια αναζητηση στο google, μπορεις να δεις και ποιες εντολες "ακουει". Εγω παντως με τα ονοματα, απλα λεω κληση "ταδε" και το βρισκει μια χαρα.

Οσον αφορα την προσθαφαιρεση τοποθεσιας για καιρο δεν αναφερει κατι...μηπως ειναι ευκολο να μου πεις τον τροπο?

 

Για τον καιρο, κατω αριστερα εκει που εχει τις προεπιλεγμενες πολεις, πατας το i. Επειτα σε παει σε μια σελιδα που εχει να κανεις edit τις πολεις, αναλογα με το ποια θες να εχεις πρωτη. Αν πατησεις το + και γραψεις ποια πολη θες, αν την εχει, θα στη δειξει. Πατας done και ειναι ετοιμο!

Edited by Areian0s
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικαρια...πρόσφατα το πήρα και εγώ .έχω μια ερώτηση..έχω το skype και δεν μπορώ να κάνω "βιντεοκλιση"...υπάρχει τρόπος η από το κινητό δεν γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικαρια...πρόσφατα το πήρα και εγώ .έχω μια ερώτηση..έχω το skype και δεν μπορώ να κάνω "βιντεοκλιση"...υπάρχει τρόπος η από το κινητό δεν γίνετε?

Βιντεοκληση δεν υποστηριζει προς το παρον το skype. Μονο yahoo messenger αν θελεις.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση δεν υποστηριζει προς το παρον το skype. Μονο yahoo messenger αν θελεις.

 

 

Sending via Tapatalk

 

Ακριβώς και το κάνει πολυ καλα μάλιστα. Όχι βέβεαια σαν το face time.

Αν δεν κάνω λάθος δουλεύει και με 3G σύνδεση. Δεν είμαι βέβαιος γιατί στο δικο μου iphone που είναι jailbrocken χρησιμοποιω το My3g, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε όσους δεν έχουν αυτη την εφαρμογη.

 

Tον yahoo messenger θα τον βρείτε στο app store δωρεάν. Δέχεται επαφές και με τον msn account. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να πείτε σ αυτούς που σας ενδιαφέρει να έχετε βίντεο κλήση μαζι τους, να εγκαταστήσουν στο pc η στο Mac τους την τελευταία έκδοση του yahoo messenger.

 

Νομίζω ότι η εφαρμογη είναι πλέον διαθέσιμη και στα android. Πολυ σύντομα δε, θα υπάρχει έκδοση και για windows mobile 7 και για ΝΟΚΙΑ μέσω OVI.

 

Όπως καταλαβαίνετε θα μπορουμε κάνουμε βιντεοκλησεις μ´ ένα πολυ μεγάλο ποσοστό συσκευών που διαθέτουν μπροστινη κάμερα.

Και σίγουρα θα συμπαρασύρει και το msn, skype για παρόμοιες δυνατότητες.

 

Προσοχή μόνο αν μιλάτε χρησιμοποιοντας 3g, καταναλώνει περίπου 5-7ΜΒ το λεπτό συν την μπαταρία που πέφτει με ρυθμούς 1%+ το λεπτό.

Θα πρέπει λοιπόν να έχετε μεγάλο πακέτο DATA και μόνο όταν είναι ανάγκη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και το κάνει πολυ καλα μάλιστα. Όχι βέβεαια σαν το face time.

Αν δεν κάνω λάθος δουλεύει και με 3G σύνδεση. Δεν είμαι βέβαιος γιατί στο δικο μου iphone που είναι jailbrocken χρησιμοποιω το My3g, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται σε όσους δεν έχουν αυτη την εφαρμογη.

 

Tον yahoo messenger θα τον βρείτε στο app store δωρεάν. Δέχεται επαφές και με τον msn account. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να πείτε σ αυτούς που σας ενδιαφέρει να έχετε βίντεο κλήση μαζι τους, να εγκαταστήσουν στο pc η στο Mac τους την τελευταία έκδοση του yahoo messenger.

 

Νομίζω ότι η εφαρμογη είναι πλέον διαθέσιμη και στα android. Πολυ σύντομα δε, θα υπάρχει έκδοση και για windows mobile 7 και για ΝΟΚΙΑ μέσω OVI.

 

Όπως καταλαβαίνετε θα μπορουμε κάνουμε βιντεοκλησεις μ´ ένα πολυ μεγάλο ποσοστό συσκευών που διαθέτουν μπροστινη κάμερα.

Και σίγουρα θα συμπαρασύρει και το msn, skype για παρόμοιες δυνατότητες.

 

Προσοχή μόνο αν μιλάτε χρησιμοποιοντας 3g, καταναλώνει περίπου 5-7ΜΒ το λεπτό συν την μπαταρία που πέφτει με ρυθμούς 1%+ το λεπτό.

Θα πρέπει λοιπόν να έχετε μεγάλο πακέτο DATA και μόνο όταν είναι ανάγκη.

 

με το my3g κανεις κλησης σε ολα τα κινητα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, εχω το iphone4 με 4.1 jailbreak φυσικα.. Ηθελα να ρωτησω το Bluetooth του iphone τωρα ειναι μονο για συνδεση για ασυρματο ακουστικο κ οχι να κανω μια αποστολη μιας φωτο πχ σε αλλο Iphone 4αρι η 3αρι ?Μιλαμε φυσικα χωρις εφαρμογη στυλ photoshare+..Δοκιμασα κ με το ifile να κανω αποστολη φωτο δεν βρησκει τιποτα στην αναζητηση συσκευων..

 

 

 

(Καλυτερα τοτε που ειχαμε τα 3αρια(iphone) με την 3.1.2 η 3.1.3 και ειχαμε το blue nova κ στελναμε οτι θελαμε κ οπου θελαμε :( )

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

με το my3g κανεις κλησης σε ολα τα κινητα?

 

Όχι βέβαια, το Face Time λειτουργεί μόνο στο iPhone 4 και στους υπολογιστές Μac..:)

 

Το tango κάνει κλήσεις σε άλλα κινητά, αλλά πρέπει να έχουν την εφαρμογή εγκατεστημένη στο κινητό τους... Nokia-androind-iPhone...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

με το my3g κανεις κλησης σε ολα τα κινητα?

 

Το my3g χρησιμεύει μόνο στο να ξεγελα το λειτουργικο ωστε όταν χρησιμοποιούμε εφαρμογές όπως το face time που απαραιτήτως χρειάζονται wifi, το κάνει να νομιζει ότι είμαστε συνδεδεμένοι σε wifi ενω στην πραγματικότητα είμαστε με 3g.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το my3g χρησιμεύει μόνο στο να ξεγελα το λειτουργικο ωστε όταν χρησιμοποιούμε εφαρμογές όπως το face time που απαραιτήτως χρειάζονται wifi, το κάνει να νομιζει ότι είμαστε συνδεδεμένοι σε wifi ενω στην πραγματικότητα είμαστε με 3g.

 

Κατάλαβα. Το Κατέβασα παντός Φαίνεται καλό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Το Κατέβασα παντός Φαίνεται καλό.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολυ καλο. Απόψε δοκίμασα και το face book με 3G ενω ήμουν έξω. Δουλεύει πολυ άνετα. Καμία διάφορα απ ότι με wifi.

 

Αυτο που διαπίστωσα είναι ότι το face time είναι εκτός απο πολυ πιο ποιοτικό σε σχέση με το yahoo messenger, είναι και πιο οικονομικό σε MB.

Δεν ξέρω που οφείλεται αυτο αλλα είναι παραγματικοτητα. Σε δυο λεπτά καταναλωσε μόνο 6 MB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το facetime κοστίζει εφ άπαξ ένα SMS στο server της apple για να ενεργοποιηθεί μονο τη πρωτη φορα ή κάθε φορά που το τρεχεις στέλνει και ένα SMS?
"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Το facetime κοστίζει εφ άπαξ ένα SMS στο server της apple για να ενεργοποιηθεί μονο τη πρωτη φορα ή κάθε φορά που το τρεχεις στέλνει και ένα SMS?

 

Δεν ξέρω την πρώτη φορα αν χρειάζεται SMS.

Όμως είναι τσεκαρισμενο ότι δουλεύει ακόμα και αν βάλεις sim card που δεν έχει χρήματα. Οπότε δεν απαιτηται SMS.

Άλλωστε υπάρχει και face time στα Mac απο τα οποία μπορείς να καλεσεις οποιοδήποτε iPhone- iPod μέσω του mail που έχει ο κάτοχος τους.

To ίδιο και στα iPod που δεν έχουν sim.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παντως το facetime ειναι καταπληκτικο κανω καθε μερα με τον ξαδερφο μου στη γαλλια εχει imac η αλλιωσ ιμακιον κ γω εχω 4αρι εχει καταπληκτικη ποιοτητα στην εικονα κ στον ηχο καμια σχεση με βιντεοκληση που εκανα με το xperia x1 αναμενουμε ομωε την πολυποθητη εφαρμογη

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...