Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια που μπορουμε να βρουμε αναλυτικες οδηγιες για το συντονισμο με το itunes,

ουτε ηχους,ουτε ringtones,ουτε εικονες μπορω να δουλεψω και κριμα να κολαμε στα απλα αφου το τηλ/νο ειναι ενα κοσμημα δυνατοτητων..Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

μιας και νεος στα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορουμε να βρουμε αναλυτικες οδηγιες για το συντονισμο με το itunes,

ουτε ηχους,ουτε ringtones,ουτε εικονες μπορω να δουλεψω και κριμα να κολαμε στα απλα αφου το τηλ/νο ειναι ενα κοσμημα δυνατοτητων..Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

μιας και νεος στα iphone.

 

Αν ψάξεις λίγο στα topics του φόρουμ που αφορούν το iPhone θα βρεις πολλές απαντήσεις.

Ένα blog που έχει πολλούς οδηγους μαζεμενους είναι αυτο.

 

Χρειάζεται λίγο διάβασμα και ψάξιμο σε όλα τα iPhone sites. Πάντως να ξέρεις ότι όλα γίνονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μαγκες το κινητο ανοιξε... σας ευχαριστω παρα πολυ...

λογικα τωρα που ειναι 4,2 δεν γινεται jailbrake e?

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το antivarious σου ......

 

 

Antivirus - αντιβάιρους ( με βαριά ελληνο-αγγλοσαξωνική προφορά) :lol:

 

 

Παιδια που μπορουμε να βρουμε αναλυτικες οδηγιες για το συντονισμο με το itunes,

ουτε ηχους,ουτε ringtones,ουτε εικονες μπορω να δουλεψω και κριμα να κολαμε στα απλα αφου το τηλ/νο ειναι ενα κοσμημα δυνατοτητων..Ευχαριστω για την οποια βοηθεια

μιας και νεος στα iphone.

 

Δεν υπάρχει καλύτερη πηγή πληροφοριών .. από την ίδια την "πηγή" ..

Αν είσαι και αγγλομαθής .. δοκίμασε τις δυνατότητες σου εδώ iPhone Syncing

 

Αλλιώς για ελληνική υποστήριξη : κοίταξε εδώ στην αντίστοιχη μεταφρασμένη σελίδα.

 

Επίσης, υπάρχει ένας ωραιότατος user guide μέσα στο bookmarks του Safari του iPhone σου ..

και τέλος, ένα ωραιότατο δωρεάν βιβλίο στην εφαρμογή iBooks με τίτλο "Iphone User Guide".

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες βρισκω συνεχως λυσεις και αυτο με ξετρελαινει πολυ ευχαριστα μιας

και το κινητο ειναι αριστο,α και για το σημα ..που πολυς ντορος εχει γινει ειχα το P1i

της Σονυ καλο κινητο δεν λεω 3 χρονια...ε το 4σαρι εχει καλυτερο σημα !!!!!!!!!

οσο για το θεματακι ραδιο χρησιμοποιούσα το bluetooth της itech με ραδιο,

τωρα με το iphone συνεργαζεται αψογα και καλυτερα στις φωνητικες εντολες,και εχω και ραδιο :) η συσκευη τα σπαει,αυτα.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες το κινητο ανοιξε... σας ευχαριστω παρα πολυ...

λογικα τωρα που ειναι 4,2 δεν γινεται jailbrake e?

 

γίνεται κανονικά

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

γίνεται κανονικά

 

δεν βαριεμαι... το εχω ψαξει αλλα ακριβη ενδειξη διαδικασιας δεν εχω βρει για να το κανω... σε συνδιασμο οτι ειμαι και αρχαριος σε εμπειρια με i phone θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει στο πως θα κανω το κινητο jailbreak??

Link to comment
Share on other sites

δεν βαριεμαι... το εχω ψαξει αλλα ακριβη ενδειξη διαδικασιας δεν εχω βρει για να το κανω... σε συνδιασμο οτι ειμαι και αρχαριος σε εμπειρια με i phone θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει στο πως θα κανω το κινητο jailbreak??

 

Πες μας ποια έκδοση του λειτουργικού έχει η συσκευη σου. Κατόπιν θα σου δώσουμε link για οδηγίες.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποια έκδοση του λειτουργικού έχει η συσκευη σου. Κατόπιν θα σου δώσουμε link για οδηγίες.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

σε ευχαριστω πολυ..

4.2,1

αν δεν κανω λαθος αυτο ρωτας..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ..

4.2,1

αν δεν κανω λαθος αυτο ρωτας..

 

Για την έκδοση αυτη που είναι και η νεότερη, υπάρχει jailbreak αλλα για να το πω με απλα λόγια δεν είναι ολοκληρωμένο. Είναι tethered που σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο κλείσεις την συσκευη σου, η τελειώσει η μπαταρία σου, θα πρέπει αναγκαστικά για να λειτουργήσει σαν jailbrocken να το συνδέσεις με τον υπολογιστη σου και να τρεξεις ένα αρχειακι. Ακόμα χειρότερα, αν έχεις περάσει κάποια συγκεκριμένα προγράμματα απο το Cydia, δεν μπορει καν να ανοίξει η συσκευη πριν συνδεθεί με υπολογιστη.

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις γιατί έχει ανακοινωθεί ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει βγει κανονικό untethered.

 

Παρ όλα αυτα αν επιμένεις και με δική σου ευθύνη δες εδω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για την έκδοση αυτη που είναι και η νεότερη, υπάρχει jailbreak αλλα για να το πω με απλα λόγια δεν είναι ολοκληρωμένο. Είναι tethered που σημαίνει ότι αν για κάποιο λόγο κλείσεις την συσκευη σου, η τελειώσει η μπαταρία σου, θα πρέπει αναγκαστικά για να λειτουργήσει σαν jailbrocken να το συνδέσεις με τον υπολογιστη σου και να τρεξεις ένα αρχειακι. Ακόμα χειρότερα, αν έχεις περάσει κάποια συγκεκριμένα προγράμματα απο το Cydia, δεν μπορει καν να ανοίξει η συσκευη πριν συνδεθεί με υπολογιστη.

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις γιατί έχει ανακοινωθεί ότι μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχει βγει κανονικό untethered.

 

Παρ όλα αυτα αν επιμένεις και με δική σου ευθύνη δες εδω

 

σε ευχαριστω...

κοιτα επειδη εχω μαυρα μεσανυχτα δυστυχως ακομα απο τις δυνατοτητες του κινητου καλυτερα περιμενω... δεν υπαρχει λογος να τρεχω...

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...

κοιτα επειδη εχω μαυρα μεσανυχτα δυστυχως ακομα απο τις δυνατοτητες του κινητου καλυτερα περιμενω... δεν υπαρχει λογος να τρεχω...

 

Ακριβώς αυτο πρέπει να κανείς.

Αλλα για να μην περιμένεις απρακτος και να μαθαίνεις διάφορα χρήσιμα, βρες μέσω google όλα τα sites για iPhone και διάβαζε.

Ψάξε στο app store και εντόπισε τις δημοφιλείς εφαρμογές που είναι απαραίτητες για να εκμεταλευτεις την συσκευη σου.

Υπάρχουν πολλές δωρεάν η είναι αρκετα φθηνές και θα πρέπει να τις αγοράσεις. Μιλάμε για εφαρμογές απο 0,79 εώς 3€.

Δες τις παρακάτω που έχουν αναφερθεί πολλές φορές στο φόρουμ:

GoodReader, iFiles, DropBox, documents to go η την Documents 2 free αν δεν μπορείς να αγοράσεις το documents to go, converter, itranslate, ZumoCast, twitter, facebook, Meebo για msn, skype, yahoo messenger, facebook, MobileRSS, το iBooks αν δεν το έχεις ήδη κατεβάσει, AppShoper για να βλέπεις τις εφαρμογές που είναι σε προσφορα, την εφαρμογη της Google και άλλες πολλές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και μια σημαντική είδηση που αναφέρεται σε νέες πατεντες που κατέθεσε η apple με σκοπό την βελτίωση της κάμερας τόσο στις φωτογραφίες όσο και στα βίντεο.

 

Το πλήρες άρθρο θα το βρείτε εδω:

http://www.patentlyapple.com/patently-apple/2010/12/a-snapshot-of-apples-latest-iphone-camera-patents.html

 

Και εδω στα ελληνικά

Thanks Harris Souris

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτο πρέπει να κανείς.

Αλλα για να μην περιμένεις απρακτος και να μαθαίνεις διάφορα χρήσιμα, βρες μέσω google όλα τα sites για iPhone και διάβαζε.

Ψάξε στο app store και εντόπισε τις δημοφιλείς εφαρμογές που είναι απαραίτητες για να εκμεταλευτεις την συσκευη σου.

Υπάρχουν πολλές δωρεάν η είναι αρκετα φθηνές και θα πρέπει να τις αγοράσεις. Μιλάμε για εφαρμογές απο 0,79 εώς 3€.

Δες τις παρακάτω που έχουν αναφερθεί πολλές φορές στο φόρουμ:

GoodReader, iFiles, DropBox, documents to go η την Documents 2 free αν δεν μπορείς να αγοράσεις το documents to go, converter, itranslate, ZumoCast, twitter, facebook, Meebo για msn, skype, yahoo messenger, facebook, MobileRSS, το iBooks αν δεν το έχεις ήδη κατεβάσει, AppShoper για να βλέπεις τις εφαρμογές που είναι σε προσφορα, την εφαρμογη της Google και άλλες πολλές.

να εισαι καλα.. αυτο κανω... το ψαχνω το θεμα οσο μπορω... ετσι και αλλιως για την δουλεια μου ειναι καλο εργαλειο...

οσο για τις apps πραγματικα η συμβουλη σου ειναι χρυσαφι.. ψαχνω στα τυφλα... οποτε σιγουρα οτι μου εγραψες θα το δω... οσο για τα χρηματα πιστευω πως αν μπαινεις στην διαδικασια να αγορασεις ενα τοσο ακριβο κινητο του να δωσεις αλλα 40-50 ευρω για να αγορασεις καποια χρησιμα apps δεν ειναι κακο... τον εαυτο σου βοηθας στην τελικη...

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα.. αυτο κανω... το ψαχνω το θεμα οσο μπορω... ετσι και αλλιως για την δουλεια μου ειναι καλο εργαλειο...

οσο για τις apps πραγματικα η συμβουλη σου ειναι χρυσαφι.. ψαχνω στα τυφλα... οποτε σιγουρα οτι μου εγραψες θα το δω... οσο για τα χρηματα πιστευω πως αν μπαινεις στην διαδικασια να αγορασεις ενα τοσο ακριβο κινητο του να δωσεις αλλα 40-50 ευρω για να αγορασεις καποια χρησιμα apps δεν ειναι κακο... τον εαυτο σου βοηθας στην τελικη...

 

Ακριβώς έτσι.

Μόνο για να μην αγοράσεις κάποιες εφαρμογές που δεν είναι ότι καλύτερο, δες τι ακριβώς κάνει και ψάξε για σχετικά με την εφαρμογη βίντεο στο YouTube.

Φυσικά μπορείς να ρωτήσεις κι εμάς εδω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηνύματα με αναφορές παράδοσης τι γίνετε πώς μπορώ να βάλω χωρίς να το χακαρω το κιν βοηθήστε με .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηνύματα με αναφορές παράδοσης τι γίνετε πώς μπορώ να βάλω χωρίς να το χακαρω το κιν βοηθήστε με .

 

Γυρνα 2-3 σελιδες πισω!Υπαρχει η απαντηση! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μια θήκη αλλά δεν μου αρέσει να την έχω συνέχεια στο κινητό.

Το γυαλί είναι και πίσω gorilla glass;

Αν όχι ζελατίνες για μπρος και πίσω υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μια θήκη αλλά δεν μου αρέσει να την έχω συνέχεια στο κινητό.

Το γυαλί είναι και πίσω gorilla glass;

Αν όχι ζελατίνες για μπρος και πίσω υπάρχουν;

 

Υπαρχουν ζελατινες και για τις 2 επιφανειες. Εμενα παντως επειδη δεν μου αρεσουν ουτε οι θηκες ουτε οι ζελατινες το εχω αφησει σκετο και μου εχει κανει κατι ψιλοχρατζουνιες η πισω μερια αλλα και παλι το προτιμω ετσι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Το πίσω κρυσταλλο είναι πιο λεπτο και σπάει πιο εύκολα.

Εγω εγω μια θήκη απο μαλακό πλαστικό ημιδιαφανη.

Χθες βράδυ έσωσε το κινητο κι εμένα απο περιπέτειες.

Το είχα και φορτιζε στο Mac. Κάποια στιγμή θέλησα να δω κάτι και όπως το τράβηξα ήταν πίασμενο καπου το καλώδιο και μου έφυγε απο τα χέρια. Αναπηδησε στην καρέκλα και έσκασε με την οθόνη.

Αν δεν είχε την θήκη δεν πιστεύω ότι θα την έβγαζε καθαρή.

Το πλαστικό περιμετρικά της δεν την άφησε να έλθει σε επαφή με το δάπεδο

Γι αυτο καλύτερα μια θήκη παρα να τρέχουμε για οθόνες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα το αφήσω έτσι αλλά θα προσέχω ποιο πολύ μέσα στο σπίτι. Έξω πάντα θα τη βάζω αφού γρατζουνάτε. Κρίμα πάντως γιατί κρύβεται η ομορφιά του :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το 4ακι είναι το κάτι άλλο...κάνει τα πάντα και δεν κολώνει πουθενά!!Σκυλί!! :happy:

Το έχω εδώ και μια εβδομάδα και δεν σταματάω να το πασπατεύω!!! :rotfl:

Κάποια στιγμή ανακάλυψα λοιπόν αυτό...

 

http://www.iphonehellas.gr/3336/flowdock-coverflow-on-your-iphone-dock/

 

Το έβαλα...αλλά...

Τα εικονίδια "Τηλέφωνο" και "Μηνύματα" δεν τ' αλλάζει επειδή είναι στα ελληνικά...

Όταν γυρνάω το τηλ σε Αγγλικά...δείχνει την πεντάδα κανονικά...αλλά φυσικά μου χαλάει όλο τον τηλεφωνικό κατάλογο...οπότε δεν παίζει να το αφήσω αγγλικά...

Η ερώτησή μου είναι η εξής...

Μπορώ να αλλάξω ΜΟΝΟ τα ονόματα κάτω από αυτές τις εφαρμογές από ελληνικά σε αγγλικά ώστε να αλλάζουν και τα εικονίδια?Από ifile πχ ή winscp ή με οποιονδήποτε τρόπο? :worry: :worry:

 

edit:

1) Γίνεται να απενργοποιήσω αυτό το μήνυμα...?

Τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα

Για πρόσβαση σε δεδομένα,ενεργοποιήστε τα δεδομένα κινητού δικτύου

ή χρησιμοποιήστε wi-fi.

Μου το πετάει συνέχεια...

 

2) Φίλε Te_salat το βιντεάκι στην υπογραφή σου,είναι δική σου δουλειά?Πολύ καλό!Ανακάλυψα κι άλλα προγραμματάκια χρήσιμα!!Τhank u!!! :up:

Edited by non_serviam_
double post
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το home button τώρα τελευταία.Πολλές φορές όταν το πατάω δεν υπάρχει ανταπόκριση.Αλλες φορές το πατάω 2 φορές για να ανοίξει η μπάρα του multitask αλλά το αντιλαμβάνεται σαν 1 και με πάει στην αναζήτηση.Γενικά θέλει να το πιέζω δυνατά κάθε φορά.Yπάρχει λύση γιατί είναι εκνευριστικό :p!

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...