Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Παιδιά για τον dolphin τι γνώμη έχετε? Τον έβαλα πρόσφατα και μου φαίνεται καλός και χρηστικός. Όμως δεν έχω δοκιμάσει κάποιον άλλον εκτός από τον stock.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά ΔΕ με βόλεψε κανένας άλλος εκτός από τον όπερα μινι/mobile

 

Και εγω τα ιδια πολυ πιο ικανοποιημενος με opera mobile σε σχεση με dolphin.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τον dolphin τι γνώμη έχετε? Τον έβαλα πρόσφατα και μου φαίνεται καλός και χρηστικός. Όμως δεν έχω δοκιμάσει κάποιον άλλον εκτός από τον stock.

 

Ο opera mobile ειναι για μενα ο κορυφαιος, αλλα και το δελφινακι στην τελευταια 6.2.0 εκδοση εχει βελτιωθει πολυ...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Opera mini και Opera Mobile στο Nexus S. Αλλά δε μπορεί αν δω βιντεάκια ενσωματωμένα σε σελίδες. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή πρέπει να κατεβάσω Adobe flash Player? Από Market ή από το site?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Opera mini και Opera Mobile στο Nexus S. Αλλά δε μπορεί αν δω βιντεάκια ενσωματωμένα σε σελίδες. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή πρέπει να κατεβάσω Adobe flash Player? Από Market ή από το site?

Ευχαριστώ!

 

Πρέπει να κατεβάσεις το flash player από το μάρκετ,Ο opera mini δεν υποστηρίζει flash player,μόνο ο opera mobile.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα το οποίο να κρατάει τα δεδομένα από μια ιστοσελίδα (αφου έχεις μπεί στο internet) και να τα διαβάζεις μετά (όταν δεν είσαι συνδεδεμένος);Απ' όσο ξέρω κάτι αντίστοιχο υπάρχει για το bbc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Μήπως υπάρχει κανένα πρόγραμμα το οποίο να κρατάει τα δεδομένα από μια ιστοσελίδα (αφου έχεις μπεί στο internet) και να τα διαβάζεις μετά (όταν δεν είσαι συνδεδεμένος);Απ' όσο ξέρω κάτι αντίστοιχο υπάρχει για το bbc.

 

Eιχα πεσει σε αυτην την εφαρμογη (την pro) και γενικα ελεγαν πως δουλευει καλα. Εγω δεν ειχα την ευκαιρια να την δοκιμασω ομως.

https://market.android.com/details?id=com.ideashower.readitlater.free&feature=search_result

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα στο συγκεκριμένο θέμα και θέλω μία πρόταση για browser. Το έχω γράψει και στο θέμα του nexus s, αλλά εδώ ως πιο ειδικό topic, πιστεύω να βρεθεί κάποια λύση.

Δεν μπορώ να βρω κάποιον browser, που όταν πας σε κάποιο άλλο πρόγραμμα και γυρνάς σε αυτόν, να μην ξαναφορτώνει τη σελίδα. Όλοι το κάνουν και περιμένω πότε να ξαναφορτώσει. Ειδικά, στον Opera Mobile με ενοχλεί ακόμα περισσότερο, επειδή όταν την ξαναφορτώνει και πατήσεις το κουμπί να πας πίσω, σου βγάζει κενή σελίδα, δηλαδή δεν κρατάει το ιστορικό. Από όλους, σε αυτά τα ζητήματα καλύτερος είναι ο dolphin, οπότε...

Ή υπάρχει κάποια άλλη λύση όπως για παράδειγμα να υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην ξαναφορτώνει τη σελίδα.

Πάντως, αν γινόταν αυτό σε οποιοδήποτε browser θα προτιμούσα τον Opera για είναι πιο smooth από όλους.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θέμα ελεύθερης μνήμης ram στη συσκευή σου είναι.όταν έχω ελεύθερη μνήμη ο όπερα μένει στο παρασκήνιο εκεί που τον αφήνω και δε κάνει ανανέωση όταν πάω πάλι σε αυτόν.

 

Sent from my Liquid MT

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Ebanking της Εθνικής.

Δοκίμασα με Opera mobile και με τον Dolphin και ενώ μπαίνω μια χαρά στο account μου δεν ανοίγει κάποια υπομενού πχ τους 2 διαφορετικούς λογαριασμούς που έχω συνδέσει.

Ξέρει κανείς αν κάποιος άλλος browser δουλεύει καλύτερα ή τι να ρυθμίσω?

Πάντως ως desktop τα δουλεύω αυτά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Ebanking της Εθνικής.

Δοκίμασα με Opera mobile και με τον Dolphin και ενώ μπαίνω μια χαρά στο account μου δεν ανοίγει κάποια υπομενού πχ τους 2 διαφορετικούς λογαριασμούς που έχω συνδέσει.

Ξέρει κανείς αν κάποιος άλλος browser δουλεύει καλύτερα ή τι να ρυθμίσω?

Πάντως ως desktop τα δουλεύω αυτά.

 

Κι εγω ειχα κατι τετοια προβληματα με το συγκεκριμενο. Δοκιμασε με Opera Mini και Dolphin Mini.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Ebanking της Εθνικής.

Δοκίμασα με Opera mobile και με τον Dolphin και ενώ μπαίνω μια χαρά στο account μου δεν ανοίγει κάποια υπομενού πχ τους 2 διαφορετικούς λογαριασμούς που έχω συνδέσει.

Ξέρει κανείς αν κάποιος άλλος browser δουλεύει καλύτερα ή τι να ρυθμίσω?

Πάντως ως desktop τα δουλεύω αυτά.

 

Κι εγω ειχα κατι τετοια προβληματα με το συγκεκριμενο. Δοκιμασε με Opera Mini και Dolphin Mini.

 

Η εθνικη παιζει μονο με IE και μαλιστα μεχρι την εκδοση 8, προσωπικά εχω κανει downgrade στην 7 για αυτην την δουλεια.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Η εθνικη παιζει μονο με IE και μαλιστα μεχρι την εκδοση 8, προσωπικά εχω κανει downgrade στην 7 για αυτην την δουλεια.

 

Με Chrome δεν εχω σοβαρο προβλημα. Οκ, θελει ενα refresh παντα, αλλα μεχρι εκει :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με opera mobile παιζει κανονικα η Εθνικη τραπεζα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

opera mini και Opera update απο σημερα στο market!:):)

για να δουμε τι θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

από ότι λέει στο changelog διόρθωσε και το πρόβλημα με τον flash player11 που κράσαρε μόλις πήγαινες να δεις κάποιο video
Link to comment
Share on other sites

 

εμενα παντως κανενας broswer δεν μου το ανοιξε σωστα το συγκεκριμενο site!

ουτε ο οπερα ουτε ο στοκ ουτε και ο dolphin....

Link to comment
Share on other sites

Με όπερά μίνι έκανα μια χαρα login στο ίντερνετ banking της εθνικής!

Και πριν την αναβάθμιση του mobile μια χαρά έμπαινα αλλά με την σημερινή κρασαρει !

Δεν μιλάω μονο για το nbg.gr αλλά και μετά στην δεξιά στήλη στο internet banking login

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως κανενας broswer δεν μου το ανοιξε σωστα το συγκεκριμενο site!

ουτε ο οπερα ουτε ο στοκ ουτε και ο dolphin....

Και μένα είχε κάτι θέματα ο Dolphin με το φόρτωμα των μενού στο internet banking της Εθνικής, αλλά χωρίς να πειράξω τίποτα δουλεύει μια χαρά τώρα τελευταία.

Έχω την έκδοση 6.2.0

 

Εσύ ποια έχεις?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και μένα είχε κάτι θέματα ο Dolphin με το φόρτωμα των μενού στο internet banking της Εθνικής, αλλά χωρίς να πειράξω τίποτα δουλεύει μια χαρά τώρα τελευταία.

Έχω την έκδοση 6.2.0

 

Εσύ ποια έχεις?

 

Την ιδια εκδοση έχουμε φίλε αλλά σε μένα δεν ανοίγει σωστά..οπως είπες υπάρχουν θέματα με το μενού κτλ ..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που δοκίμασα μετά το update του Opera Mini, πέταξε σφάλμα, αλλά μετά μπήκα κανονικά. Γενικώς, από όσους browser έχω δοκιμάσει (τους περισσότερους) ο μόνος που έμπαινε απροβλημάτιστα ήταν ο Opera Mini. Δεν ξέρω αν στις τελευταίες εκδόσεις μπαίνει και κάποιος άλλος.

 

Αυτό με το e-banking της Εθνικής είναι τραγικό. Κι ακόμα τραγικότερο που δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν την εφαρμογή για Android. Στείλτε κανένα email διαμαρτυρίας μπας και συγκινηθούν. Εγώ είχα στείλει από πέρσι και υποτίθεται το είχαν στο πρόγραμμα. Θα ξαναστείλω. Γενικώς και το site το θεωρώ απαράδεκτο. Πλέον, μόνο με IE σε λειτουργία συμβατότητας δουλεύει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που δοκίμασα μετά το update του Opera Mini, πέταξε σφάλμα, αλλά μετά μπήκα κανονικά. Γενικώς, από όσους browser έχω δοκιμάσει (τους περισσότερους) ο μόνος που έμπαινε απροβλημάτιστα ήταν ο Opera Mini. Δεν ξέρω αν στις τελευταίες εκδόσεις μπαίνει και κάποιος άλλος.

 

Αυτό με το e-banking της Εθνικής είναι τραγικό. Κι ακόμα τραγικότερο που δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν την εφαρμογή για Android. Στείλτε κανένα email διαμαρτυρίας μπας και συγκινηθούν. Εγώ είχα στείλει από πέρσι και υποτίθεται το είχαν στο πρόγραμμα. Θα ξαναστείλω. Γενικώς και το site το θεωρώ απαράδεκτο. Πλέον, μόνο με IE σε λειτουργία συμβατότητας δουλεύει.

 

Τους έχω πάρει και εγώ αλλά με γειωσαν κανονικά!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που δοκίμασα μετά το update του Opera Mini, πέταξε σφάλμα, αλλά μετά μπήκα κανονικά. Γενικώς, από όσους browser έχω δοκιμάσει (τους περισσότερους) ο μόνος που έμπαινε απροβλημάτιστα ήταν ο Opera Mini. Δεν ξέρω αν στις τελευταίες εκδόσεις μπαίνει και κάποιος άλλος.

 

Αυτό με το e-banking της Εθνικής είναι τραγικό. Κι ακόμα τραγικότερο που δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν την εφαρμογή για Android. Στείλτε κανένα email διαμαρτυρίας μπας και συγκινηθούν. Εγώ είχα στείλει από πέρσι και υποτίθεται το είχαν στο πρόγραμμα. Θα ξαναστείλω. Γενικώς και το site το θεωρώ απαράδεκτο. Πλέον, μόνο με IE σε λειτουργία συμβατότητας δουλεύει.

μα αυτο δεν ειναι site ..ειναι ofside!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...