Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Την πρώτη φορά που δοκίμασα μετά το update του Opera Mini, πέταξε σφάλμα, αλλά μετά μπήκα κανονικά. Γενικώς, από όσους browser έχω δοκιμάσει (τους περισσότερους) ο μόνος που έμπαινε απροβλημάτιστα ήταν ο Opera Mini. Δεν ξέρω αν στις τελευταίες εκδόσεις μπαίνει και κάποιος άλλος.

 

Αυτό με το e-banking της Εθνικής είναι τραγικό. Κι ακόμα τραγικότερο που δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν την εφαρμογή για Android. Στείλτε κανένα email διαμαρτυρίας μπας και συγκινηθούν. Εγώ είχα στείλει από πέρσι και υποτίθεται το είχαν στο πρόγραμμα. Θα ξαναστείλω. Γενικώς και το site το θεωρώ απαράδεκτο. Πλέον, μόνο με IE σε λειτουργία συμβατότητας δουλεύει.

 

Εγω τους ειχα στειλει email και σχεδον τους ειρωνευομουνα και τους ελεγα οτι ο μισος πλανητης εχει android και σε λιγο ολος ο πλανητης θα εχει android. Μου απαντησαν οτι ειναι στα αμεσα σχεδια τους να φτιαξουν την εφαρμογη. Απο τοτε περασε ενα 7μηνο αλλα τιποτα. Παντως με opera mobile μπαινω ΑΕΡΑΤΑ στο site της εθνικης και στο ebanking και παντου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ρε παιδιά γιατί με την τελευταία αναβάθμιση του opera mobile μπαίνω κανονικά στο http://www.nbg.gr αλλά μετά πατάω το internet banking login στην δεξιά στήλη και εκεί κρασαρει ο όπερά?

@chrisdental ποια εκδοσή opera mobile έχεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ρε παιδιά γιατί με την τελευταία αναβάθμιση του opera mobile μπαίνω κανονικά στο http://www.nbg.gr αλλά μετά πατάω το internet banking login στην δεξιά στήλη και εκεί κρασαρει ο όπερά?

@chrisdental ποια εκδοσή opera mobile έχεις?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Εχω την εκδοση opera mobile 11.5

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση opera mobile 11.5

Αυτήν έχω και εγώ με την τελευταία εκδοσή του flash player .

Και μπαίνεις κανονικά στο σημείο της σελίδας http://www.nbg.gr εκεί πού λέει internet banking login ?χωρίς να κρασαρει ο όπερα mobile?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

EDIT με την σημερινή αναβάθμιση ξανά μπαίνει σωστά στο ίντερνετ banking της εθνικής χωρίς να κρασαρει !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτήν έχω και εγώ με την τελευταία εκδοσή του flash player .

Και μπαίνεις κανονικά στο σημείο της σελίδας http://www.nbg.gr εκεί πού λέει internet banking login ?χωρίς να κρασαρει ο όπερα mobile?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

EDIT με την σημερινή αναβάθμιση ξανά μπαίνει σωστά στο ίντερνετ banking της εθνικής χωρίς να κρασαρει !

 

Ναι φιλε μου. Μπαινω κανονικα με login, βλεπω κινησεις λογαριασμων κτλ. Να ξερεις οτι μερικες φορες εχει προβλημα το site της Εθνικης και γι'αυτο κολλαει. Ετσι τουλαχιστον μου ειπαν απο την Εθνικη. Τωρα βεβαια την να τη κανεις την Εθνικη;;;;; Απο Τεταρτη θα κρατικοποιηθουν ολες οι τραπεζες και ...ουτε site θα υπαρχει πια!!!! ( να ευθυμησουμε και λιγο):)

Link to comment
Share on other sites

ο οπερα μινι λειτουργεί μια χαρά σε σας?

μετά από κάποια ώρα χρησης, στη μπαρα διευθυνσεων δε γράφει τη διευθυνση, αλλά σύμβολα. και δεν ανοιγει σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες... Ποιο κινητό έχεις, ποια έκδοση λογισμικού, ποιόν browser χρησιμοποιείς...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ideos x5, cyanomogen 7, Opera Mobile web browser 11.5.1, flash 11. Μόλις πατάψ πάνω σε ένα βίντεο, λέει ότι δεν έχω inernet. Σαφώς και έχω....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά. Δεν με πολυτρελένει, γιατί είπαμε, με τον stock παίζουν μια χαρά, αλλά έβαλα και το youtube (σαν πρόγραμμα από το android) και μπορώ να τα βλέπω, απλά είναι κουλό....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω τον opera mobile για να σε βοηθήσω (φαντάζομαι υποστηρίζει κανονικά flash, ε; ) αλλά αν όντως υποστηρίζει flash, κάνε μια εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης ή/και των δεδομένων του (προσοχή θα χάσεις bookmarks και ρυθμίσεις) και ξαναδοκίμασε :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ok, διορθ΄βθηκε. 'Εκανα αυτά που λες, αλλά και στην καρτέλα dvanced, στον flash player είχε τρεις επιλογές. Enabled, disabled k click to play. Από τη μάνα του ήταν click to play. Το έβαλα enabled. Τέλος πάντων, όλα εντάξει τώρα.... :)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει άλλος αντίστοιχος browser σαν τον opera mini?γιατί μου έχει σπάσει τα νευρά τώρα τελευταία.δεν ανοίγει πολλές σελίδες και γενικά θέλω μια εναλλακτική.βλέπω και άλλους mini αλλά κάνουν το ίδιο πού κάνει ο opera mini πού κατεβάζει συμπυκνωμένες τις σελίδες και έτσι γλυτωνουμε data?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα κολλήματα τώρα τελευταία με τον opera mobile??

εκεί που το χρησιμοποιώ κάνει κάποια σπασιματακια 1-2 δευτερόλεπτα και μετά ξεκολλάει

 

Όπως και με το φλας, αμα το έχεις click to play, πατάς το play και δεν δείχνει τίποτα... Μόνο αμα το έχεις enabled δειχνει...

Με τον στοκ μου δουλεύουν κανονικά τα βιντεακια...

 

Κρμμα γιατί ήταν ο καλύτερος browser για μένα με διαφορά, αλλά με αυτά μου τη σπάει πολύ...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα κολλήματα τώρα τελευταία με τον opera mobile??

εκεί που το χρησιμοποιώ κάνει κάποια σπασιματακια 1-2 δευτερόλεπτα και μετά ξεκολλάει

 

Όπως και με το φλας, αμα το έχεις click to play, πατάς το play και δεν δείχνει τίποτα... Μόνο αμα το έχεις enabled δειχνει...

Με τον στοκ μου δουλεύουν κανονικά τα βιντεακια...

 

Κρμμα γιατί ήταν ο καλύτερος browser για μένα με διαφορά, αλλά με αυτά μου τη σπάει πολύ...

Όχι δεν έχω δει κάτι τέτοιο με τον Opera mobile στο DHD.

Μήπως θέλει κανένα καθάρισμα η cache?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως ο firefox δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο ZTE Blade καθώς απαιτεί επεξεργαστή τουλάχιστον ARMv7 ενω το Blade έχει ARMv6.

 

Παρόλα αυτά μήπως έχει αναπτυχθεί κάποιος τρόπος που να κάνει εφικτή την εγκατάσταση και σε κινητά με ARMv6?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε παρατηρήσει τίποτα κολλήματα τώρα τελευταία με τον opera mobile??

εκεί που το χρησιμοποιώ κάνει κάποια σπασιματακια 1-2 δευτερόλεπτα και μετά ξεκολλάει

 

Όπως και με το φλας, αμα το έχεις click to play, πατάς το play και δεν δείχνει τίποτα... Μόνο αμα το έχεις enabled δειχνει...

Με τον στοκ μου δουλεύουν κανονικά τα βιντεακια...

 

Κρμμα γιατί ήταν ο καλύτερος browser για μένα με διαφορά, αλλά με αυτά μου τη σπάει πολύ...

 

νεο update opera και opera mini στο μαρκετ που βελτιωνει πολλα απο τα προβληματα που λες:)

Link to comment
Share on other sites

σημερινο update; δε μου βγάζει κάτι

 

ναι φιλε μου 6 η ωρα το απογευμα τα εκανα:)

λύθηκαν πολλα προβληματακια με τον opera οπως αυτα που ελεγε ο φιλος πιο πανω:)

ολα ειναι πιο γρηγορα και πιο smooth τωρα ενω και τα προβληματακια που υπηρχαν με τον flash player( σε μερικα sites δεν ανοιγανε τα βιντεο κτλ) δειχνουν να εχουν λυθει οριστικα...:)

στον οπερα μινι πρεπει να μπηκε και η επιλογη χρηση δεδομενων!:) σου δειχνει ποσα kb ειναι η σελιδα που κατεβασες κτλ κτλ κτλ..δεν θυμαμαι να υπηρχε αυτο πριν..:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος browser στο μάρκετ που να υποστηρίζει πλήρως και χωρίς προβλήματα το flash?

Ο στοκ browser του Galaxy s2 που το κάνει έχει άλλες ελλείψεις που μου σπάνε τα νεύρα και θα ήθελα να απαλλαγώ από τη χρήση του.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος browser στο μάρκετ που να υποστηρίζει πλήρως και χωρίς προβλήματα το flash?

Ο στοκ browser του Galaxy s2 που το κάνει έχει άλλες ελλείψεις που μου σπάνε τα νεύρα και θα ήθελα να απαλλαγώ από τη χρήση του.

Opera και Dolphin

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...