Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Δουλευω τον dolphin hd σαν βασικο browser και δεν εχω κανενα παραπανω εκτος απο κατι τρελα που μου κανει με κατι gestures μερικες φορες.Επειδη θελω να δοκιμασω και τον opera για λιγο καιρο ξερει κανεις αν εχει αυτην την επιλογη που εχει ο dolphin να διαγραφει το ιστορικο αυτοματα καθε φορα που τον κλεινεις γιατι βολευει πολυ....;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δουλευω τον dolphin hd σαν βασικο browser και δεν εχω κανενα παραπανω εκτος απο κατι τρελα που μου κανει με κατι gestures μερικες φορες.Επειδη θελω να δοκιμασω και τον opera για λιγο καιρο ξερει κανεις αν εχει αυτην την επιλογη που εχει ο dolphin να διαγραφει το ιστορικο αυτοματα καθε φορα που τον κλεινεις γιατι βολευει πολυ....;

 

Οχι δεν εχει τετοια λειτουργια ( προσωπικα τουλαχιστον δεν την εχω βρει ακομη)) με 2 κλικ ομως διαγραφεται πολυ ευκολα.

Βαλε τον και δυσκολα μετα θα χρησιμοποιησεις καποον αλλον...

 

Sent from my GT-I9000

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει τετοια λειτουργια ( προσωπικα τουλαχιστον δεν την εχω βρει ακομη)) με 2 κλικ ομως διαγραφεται πολυ ευκολα.

Βαλε τον και δυσκολα μετα θα χρησιμοποιησεις καποον αλλον...

 

Sent from my GT-I9000

 

Φιλε μου δικιο ειχες...Ειναι τρομερος ο opera,πολυ πιο smooth και ισως ενα τικ ποιο γρηγορος απο τον dolphin hd.Παιδια οσοι εχεται dolphin δοκιμαστε τον αμεσα και πατε να γραψετε ποστ στο φορουμ κιολας με τον εναν και με τον αλλο να δειτε ποσο παραπανω βολευει ο opera,προσωπικα μετανοιωσα που αγορασα το tapatalk,δε χρειαζεται πια.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ που έφυγε από dolphin και πήγε σε opera... :p
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω τους σελιδοδεικτες μαζι με αποθηκευμενους κωδικους, απο τον Opera mini στον Opera mobile??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να περασω τους σελιδοδεικτες μαζι με αποθηκευμενους κωδικους, απο τον Opera mini στον Opera mobile??

 

Για τους κωδικούς δε νομίζω να γίνεται (αυτό γίνεται με τον Firefox) για τους σελιδοδείκτες μπορείς να δημιουργήσεις ένα opera account και εκεί να έχεις τους σελιδοδείκτες συγχρονισμένους σε όποια συσκευή χρησιμοποιείς τον OPERA pc ή κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας εδώ που έφυγε από dolphin και πήγε σε opera... :p

 

Εχει ομως και ενα μειονεκτημα σε σχεση με το dolphin hd.Ο dolphin ειχε σαν add-on δικο του pdf viewer οποτε δε χρειαζοταν να κατεβασεις ενα pdf για να μπορεσεις να το διαβασεις,στο ανοιγε τσακ μπαμ..αλλα χαλαλι του opera γενικα ειναι πιο ολοκληρωμενος και αυτο το λεω επειτα απο 4 μηνες συμβιωσης με με dolphin mini και dolphin hd.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: ενα εμαιλ account pop3 συνεδεμενο με το outlook στο pc και με το deafault προγραμμα στο κινητό που δίνει η samsung. Όποτε κάνω sync outlook στο pc σβήνει τα μαιλ απο το σερβερ και συνεπώς δεν τα βλεπω και στο κινητο πια. Υπάρχει καποια επιλογη να κατεβαζει τοπικα και στο κινητο τα εμαιλ? η κάποιο αλλο πρόγραμμα εμαιλ να μου προτείνεται? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να δω στο κινητο, (galaxy s2 η και σε άλλο Android τηλέφωνο) όπως βλέπουμε από τον υπολογιστή Windows, την σελίδα με τις επαφές στο gmail. Ακριβώς ομως όπως και στον υπολογιστή.Γιατί εχω δοκιμάσει opera, miren, firefox, dolphin, stock browser, αλλά δείχνει πολύ ελειπες τις επιλογές για τις επαφές. μόνο σε βασικό html τα δείχνει, από ότι κατάλαβα (εκτός της mobile έκδοσης). Αυτό δεν μου αρκεί όμως.
Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μόνο σε βασικό html τα δείχνει, από ότι κατάλαβα (εκτός της mobile έκδοσης). Αυτό δεν μου αρκεί όμως.

 

Δεν έχεις άλλη επιλογή από τη στιγμή που θες να φαίνεται όπως στον υπολογιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες

 

Εχω εδω ένα Samsung Galaxy Ace S5830 και πολεμαω να ρύθμισω το hotmail email/contacts τουλάχιστον μια ώρα τωρα χωρίς επιτυχία.

 

Έβαλα τον λογαριασμο με επιτυχία ως exchange και συγχρονισα τις επαφές μου. Επίσης μια χαρά βλέπω και τα απεσταλμενα και τα διαγεγραμμενα emails. Επίσης μπορω να στείλω emails.

 

Όταν λάβω ΕΝΑ email βλέπω την ειδοποίηση αλλα όταν πάω στο inbox ειναι πάντα άδειο!!!!!

 

 

Ξέρει κανεις τίποτα;

 

Να σημειώσω ότι εχω ρυθμίσει και εναν google account (google sync) δεν ξέρω αν μπερδεύονται...

 

 

---

- Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα τον μοζίλα! δε πιάνει μια μπροστά στον όπερα! απορώ πως τον βγάλαν στην παραγωγή....

 

Εχω αντίθετη άποψη, ο ff στις διακοπές για μένα ηταν ανεπανάληπτος.

Link to comment
Share on other sites

Για κανονική πλοήγηση είναι καλύτερος ο mobile. Ο mini είναι καλός λόγω της συμπίεσης που κάνει στα δεδομένα των ιστοσελίδων και συνεπώς βολεύει πολύ για μικρά data plans ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

άρα με wifi που συνδέομαι περισσότερο καλύτερα να χρησιμοποιώ τον mobile. ενεργοποίησα και το opera turbo και πετάει! εντυπωσιάστηκα!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα συνεχούς χρήσης των Stock Android Browser, Dolphin Mini, Opera Mobile και Miren Browser προσωπικά κατέληξα πώς συνολικά/γενικότερα καλύτερος είναι o Miren, τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες.

Πάρα πολλές επιλογές, είδα και τα Flash μου μια χαρά (live στο gazzetta.gr πχ), caching γρήγορο, ελάχιστες φορές έκλεισε η εφαρμογή (2 αν θυμάμαι καλά) και σ' αυτό μάλλον φταίει η λίγη RAM του Milestone.

 

Δεν δοκίμασα καθόλου τον Firefox Mobile, μιας και τον έχω εγκαταλείψει εδώ και κανα χρόνο και στον υπολογιστή..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

για να κανω πιο οικονομικο σερφαρισμα στον opera mini εκτος απο το να διαλεξω χαμηλη ποιοτητα στις φωτογραφιες χρειαζεται κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζονται οι εικόνες ;) ειδικά οταν πλησιάζεις στο τέλος του όγκου δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το opera turbo στον opera mobile ξερουμε τι ακριβως κανει και αν εχει καποιο πρακτικο αντκτυπο στο σερφαρισμα;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι η λειτουργία turbo στον opera είναι για να συμπιεζει τις εικόνες από τις σελίδες . Χρήσιμο όταν συνέδεσε μέσω 3g αφού εκεί το κάθε kb μετράει γιατί έχεις συγκεκριμένο όγκο να καταναλώσεις.Άρα σε βοηθάει να κανείς οικονομία κατά κάποιο τρόπο
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι η λειτουργία turbo στον opera είναι για να συμπιεζει τις εικόνες από τις σελίδες . Χρήσιμο όταν συνέδεσε μέσω 3g αφού εκεί το κάθε kb μετράει γιατί έχεις συγκεκριμένο όγκο να καταναλώσεις.Άρα σε βοηθάει να κανείς οικονομία κατά κάποιο τρόπο

 

Σαν να λεμε opera mobile δηλαδη... ;

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...