Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Και για εμένα ο καλύτερος είναι ο dolphin mini. Και έχω δίκιο απλά.

:)

 

Δεν έχει add-ons αλλά από μόνος του έχει τα πάντα. Το μόνο που λείπει είναι το reopen closed tab/undo close tab :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μεzte blade ο dolphin hd πηγαινε αργά. Τελικς κατέληξα στον opera mobile που παει σφαίρα.

Ερώτηση:

Αν έχοντας κάνει ζούμ στον όπερα (έστω και λίγο ζούμ) κάνεις γρήγορο σκρόλινγκ, χάνει το backround για λίγο?

Εμένα, σε 2 διαφορετικές συσκευές που το έχω δοκιμάσει, το κάνει. Μόνο αν έχω κάνει λίγο ζούμ πρώτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Αν έχοντας κάνει ζούμ στον όπερα (έστω και λίγο ζούμ) κάνεις γρήγορο σκρόλινγκ, χάνει το backround για λίγο?

Εμένα, σε 2 διαφορετικές συσκευές που το έχω δοκιμάσει, το κάνει. Μόνο αν έχω κάνει λίγο ζούμ πρώτα.

 

Αν σκρολλάρω στο τέλος της σελίδας γρήγορα το εμφανίζει μετα απο 1-2 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό. Κατα τα άλλα είναι με διαφορά ο πιο γρήγορορος...

Link to comment
Share on other sites

Αν σκρολλάρω στο τέλος της σελίδας γρήγορα το εμφανίζει μετα απο 1-2 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό. Κατα τα άλλα είναι με διαφορά ο πιο γρήγορορος...

 

Ναι, αυτο ακριβως εννοω.

Πραγματι ειναι γρηγορος (το ιδιο γρηγορος ειναι και ο default του μιλεστονε στη 2.1) αλλα αυτο ειναι πολυ σπαστικο που κανει, για εμενα τουλαχιστον. Ο μινι οπερα δεν το κανει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις τι browser φοράει το Desire???

Είναι πάρα πολύ καλός και γρήγορος...ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι δεν με αφήνει να μπω σε στοιχηματικά site και γενικά σε ότι έχει να κάνει με τζόγο.... Ξέρετε κανά άλλο Brower εκτός βέβαια από τον Opera στον οποίο το zoom in-zoom out είναι άθλιο ...:(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις τι browser φοράει το Desire???

Είναι πάρα πολύ καλός και γρήγορος...ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι δεν με αφήνει να μπω σε στοιχηματικά site και γενικά σε ότι έχει να κάνει με τζόγο.... Ξέρετε κανά άλλο Brower εκτός βέβαια από τον Opera στον οποίο το zoom in-zoom out είναι άθλιο ...:(

 

Ο Opera mini είναι φαινομενικά απίστευτος. Πολύ γρήγορος και με επιλογές τύπου να φορτώνει φωτογραφίες σε ότι ποιόητα θέλεις εσύ. Ωραίο tab switching και ξαναλέω πολύ γρήγορος.. αλλά αυτό με το zoom είναι απαράδεκτο όπως επίσης και το rendering των σελιδών ΑΚΟΜΑ πιό απαράδεκτο!

 

Δοκίμασε τον Dolphin Mini. Είναι ο καλύτερος ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις τι browser φοράει το Desire???

Είναι πάρα πολύ καλός και γρήγορος...ωστόσο έχω παρατηρήσει ότι δεν με αφήνει να μπω σε στοιχηματικά site και γενικά σε ότι έχει να κάνει με τζόγο.... Ξέρετε κανά άλλο Brower εκτός βέβαια από τον Opera στον οποίο το zoom in-zoom out είναι άθλιο ...:(

θα σου προτεινω να δοκιμασεις και τον miren browser...

παρα πολυ καλος:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε πολλαπλο quoting μεσω tapatalk pro? :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε πολλαπλο quoting μεσω tapatalk pro? :)

 

Tapatalk doesn't support multi quote so far. However we're considering whether we should put this on our to-do list.

 

Αυτό 5-Ιανουαρίου. Είναι τρελοί; Το "σκέφτονται" ΑΝ θα το βάλουν στην To-Do list;;

 

Το tapatalk γενικά θέλει σοβαρό φτιάξιμο πιστεύω.. είναι πολύ μέτριο και δεν μπορείς να κάνεις σοβαρή δουλειά, αλλά μάλλον είναι το μόνο που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω ένα πρόγραμμα που να μετράει πόση ώρα είμαι συνδεμένος με HSDPA; Οσα προγράμματα έχω βρεί μετράνε τον όγκο που κατεβάζω,εγώ έχω πακέτο με 100 ώρες τον μήνα και δεν με βολεύει με όγκο παρα με χρόνο. Υπάρχει κάτι;
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αυτό 5-Ιανουαρίου. Είναι τρελοί; Το "σκέφτονται" ΑΝ θα το βάλουν στην To-Do list;;

 

Το tapatalk γενικά θέλει σοβαρό φτιάξιμο πιστεύω.. είναι πολύ μέτριο και δεν μπορείς να κάνεις σοβαρή δουλειά, αλλά μάλλον είναι το μόνο που υπάρχει.

 

Νομιζα οτι εγω ειμαι βλημα και δεν το εβρισκα! Οντως σοβαρη ελλειψη αυτη.. :(

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω ένα πρόγραμμα που να μετράει πόση ώρα είμαι συνδεμένος με HSDPA; Οσα προγράμματα έχω βρεί μετράνε τον όγκο που κατεβάζω,εγώ έχω πακέτο με 100 ώρες τον μήνα και δεν με βολεύει με όγκο παρα με χρόνο. Υπάρχει κάτι;

 

Είσαι σίγουρος ότι έχει χρόνο δεδομένων; :confused:

 

Η πλοήγηση στο internet δεν έχει να κάνει με το πόσο είσαι συνδεδεμένος αλλά τι κατεβάζεις. Σιγούρεψε το αυτό γιατί έχω μεγάλες αμφιβολίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει χρόνο δεδομένων; :confused:

 

Η πλοήγηση στο internet δεν έχει να κάνει με το πόσο είσαι συνδεδεμένος αλλά τι κατεβάζεις. Σιγούρεψε το αυτό γιατί έχω μεγάλες αμφιβολίες.

Ή ειναι στο εξωτερικο ή εχει βαλει τη sim της gpdat συνδεσης στο κινητο :grin:

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει χρόνο δεδομένων; :confused:

 

Η πλοήγηση στο internet δεν έχει να κάνει με το πόσο είσαι συνδεδεμένος αλλά τι κατεβάζεις. Σιγούρεψε το αυτό γιατί έχω μεγάλες αμφιβολίες.

 

Είναι σίγουρο Δες εδώ

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει παλιότερα skyfire και δεν μου άρεσε (Έχει 3-4 μήνες).

Τώρα επανλήλθα και θεωρώ ότι είναι καλύτερος από πριν (στη νέα του έκδοση).

Εντούτοις, τουλάχιστον στο δικό μου κινητό, όταν βλέπω νιντεάκι, δεν μπορώ να το προχωρήσω παρακάτω.

Φταίει το κινητό μου ή ο browser. Υπάρχει browser που να παίζει flash - video αλλά να μπορείς και να πας στο χρονικό σημείο που θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας.

Σκέφτηκα να σας ρωτήσω ποιον θεωρείτε τον καλύτερο internet browser.εχω δοκιμάσει αρκετούς και ηαλήθεια ειναι οτι απο κανέναν δεν εχω μείνει πλήρως ευχαριστημένος.εκεί που αντιμετωπίζω πρόβλημα σχεδόν απο ολους ειναι όταν θελω να κατεβάσω αρχεία απο filesonic, rapid share k παρόμοιου είδους servers ,τα αρχεία μου κατεβαίνουν corrupted εκτός όταν τα κατεβάζω με τον opera mobile.ειναι το μονο πρόγραμμα που μπορεί να μου τα κατεβάσει κανονικά άλλα δεν τον πολυ προτιμώ γενικά γιατί ειναι αργος. Ποια η εμπειρία σας επί του θέματος;

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Miren εδώ και πολύ καιρό,δεν ξανααλλαξα.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Miren εδώ και πολύ καιρό,δεν ξανααλλαξα.

 

Sent from my Milestone

 

Απο μιρεν μπορείτε να κατεβάζετε απο rapidshare, filesonic κλπ??? γιατί με τον dolphin που εγω δοκίμασα μια χαρά κατά τα αλλα ,αλλα μου κατέβαιναν μισά..

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dolphin HD & Mini, Miren, Opera etc τα δοκιμάζω όλα μαζί εδώ και κάνα 6 μηνο μαζί με ότι updates είχαν.

https://market.android.com/details?id=com.dolphin.browser

https://market.android.com/details?id=cn.miren.browser

 

τις τελευταίες 2 εβδομάδες δοκιμάζω τον xScope Browser Pro, οποίος έχει αρκετά χαρακτηριστικά που μ άρεσαν (π.χ. full screen mode πατώντας το μενού button, πιο εύκολο κλείσιμο ενός tab, swipe right and left to change tabs etc )

 

xScope Browser Pro - Web File

https://market.android.com/details?id=sui.mRelease

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Dolphin HD & Mini, Miren, Opera etc τα δοκιμάζω όλα μαζί εδώ και κάνα 6 μηνο μαζί με ότι updates είχαν.

https://market.android.com/details?id=com.dolphin.browser

https://market.android.com/details?id=cn.miren.browser

 

τις τελευταίες 2 εβδομάδες δοκιμάζω τον xScope Browser Pro, οποίος έχει αρκετά χαρακτηριστικά που μ άρεσαν (π.χ. full screen mode πατώντας το μενού button, πιο εύκολο κλείσιμο ενός tab, swipe right and left to change tabs etc )

 

xScope Browser Pro - Web File

https://market.android.com/details?id=sui.mRelease

Μολις δοκίμασα τον x scope αλλα κ αυτός δεν κατεβάζει απο servers as rapidshare, filesonic κλπ.6 μήνες τωρα κ δεν έχει τύχει να κατεβάσεις κατι απο αυτούς τους servers; γιατί κ με τους άλλες εφαρμογές που προανέφερες εκτός απο τον opera δεν μπορώ να κατεβάσω. Μήπως κανεις κατι διαφορετικό που δεν εχω υπόψη;

 

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει μήπως καποιος αν ο dolphin mini "περνάει" τα δεδομένα από servers (όπως και ο opera mini) για να μειωθεί εν τέλει το μέγεθος που θα πρέπει να κατέβει στο κινητό μας;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Γνωρίζει μήπως καποιος αν ο dolphin mini "περνάει" τα δεδομένα από servers (όπως και ο opera mini) για να μειωθεί εν τέλει το μέγεθος που θα πρέπει να κατέβει στο κινητό μας;

 

Λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάτι. Αν το έκανε θα το διαφήμιζε όπως ο opera. Ο Miren το κάνει.. και έχει μια ωραία επιλογή: Όταν είσαι σε wifi να κατεβάζει κανονικά, όταν είσαι σε 3g/2g να κάνει compress

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...