Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

παιδια μου ηρθε update για τον οπερα...στον γαλαξια...

εγινε ακομη πιο γρηγορος ενω (επιτελους) εχει την επιλογη exit πλεον.για να τον κλεινεις απο εκει..:):)

επισης βαλανε στις ρυθμισεις την επιλογη ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ οπως και στο pc....

ακομη και αν στο google search στις βγαζει για mobile version....:):):)

πραγματικα τωρα ο γαλαξιας παει σε αλλο επιπεδο.....

Link to comment
Share on other sites

γενικά το internet browsing στο android έχει πάει σε άλλο επίπεδο τη χρήση των smartphones στο ιντερνετ.Oσο για τον opera το μονο που δε μου αρέσει είναι ότι ενώ έχω επιλέξει στις ρυθμίσεις του flash player το enabled τα video του youtube δε ξεκινάνε να παίζουν αυτόματα μετά τη φόρτωση της σελίδας και δε παίζουν στο background.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε update για τον οπερα...στον γαλαξια...

εγινε ακομη πιο γρηγορος ενω (επιτελους) εχει την επιλογη exit πλεον.για να τον κλεινεις απο εκει..:):)

επισης βαλανε στις ρυθμισεις την επιλογη ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ οπως και στο pc....

ακομη και αν στο google search στις βγαζει για mobile version....:):):)

πραγματικα τωρα ο γαλαξιας παει σε αλλο επιπεδο.....

ποια εκδοση λες?γιατι σημερα εκανα update του opera mobile αλλα κανενα απο τα δυο που λες δεν βλεπω

 

στο about εμενα λεει εκδοση 11.10.ADR-1106291546

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση λες?γιατι σημερα εκανα update του opera mobile αλλα κανενα απο τα δυο που λες δεν βλεπω

 

στο about εμενα λεει εκδοση 11.10.ADR-1106291546

σοβαρα....????:worry:

εμενα σημερα μου ηρθε ενημέρωση απο το μαρκετ...η εκδοση ειναι αυτη που λες....

μπηκε το exit ενω δεν υπηρχε πριν και η επιλογη στο advanced για user agent mobile η desktop....

δεν τα ειχα πριν αυτα ειμαι σιγουρος 100%...

μου ανοιγουν ολες οι σελιδες κανονικα ακομη και οι mobile versions...ενω πριν ειχα προβλημα..εδω...

ποιο κινητο εχεις....?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή την έκδοση έχω και έχει τις επιλογές αυτές στο settings--->advanced

 

ελα ρε συ....ειχες και exit.....???:worry:

τοσο λαθος κανω....?:blink:

Link to comment
Share on other sites

οι παλιότερες εκδόσεις δεν είχαν ούτε exit αλλά ούτε και user agent.Το exit αλλά και το desktop user agent δεν είναι ενεργοποιημένα εξ`αρχής.πρέπει να πας settings--->advanced για να τα ρυθμίσεις Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

οι παλιότερες εκδόσεις δεν είχαν ούτε exit αλλά ούτε και user agent.Το exit αλλά και το desktop user agent δεν είναι ενεργοποιημένα εξ`αρχής.πρέπει να πας settings--->advanced για να τα ρυθμίσεις

ολα οκ τωρα!

Link to comment
Share on other sites

οι παλιότερες εκδόσεις δεν είχαν ούτε exit αλλά ούτε και user agent.Το exit αλλά και το desktop user agent δεν είναι ενεργοποιημένα εξ`αρχής.πρέπει να πας settings--->advanced για να τα ρυθμίσεις

 

μα αυτο λεω....

εγω τοσο καιρο δεν τα ειχα...

σημερα μου ηρθε update απο το market(πρεπει να ηταν γυρω στα 12 mb) και ειδα αυτες τις 2 επιλογες....

βασικα ειναι η πρωτη φορα που τις βλεπω σε γαλαξια...(δεν τις ειχα ουτε με τον πρωτο γαλαξια....)

anyway τωρα πραγματικα απογειώνεται ο οπερα....:):)

 

edit μολις μιλησα και με το αδερφακι μου που εχει το samsung galaxy το ενα....

πριν απο λιγο επισης του ηρθε update(γυρω στα 12 mb ) και για πρωτη φορα ειδε τις επιλογες που σας λεω...

πριν δεν υπηρχαν.....και εκει....

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Opera Mobile for Android Updated to 11.1

http://goo.gl/wN92L

 

αρα ειχα δικιο....:):)

Added user agent setting

- Added exit button option Settings->Advanced->Exit

εχει γινει εξαιρετικος ο οπερα με το τελευταιο update.....:):)

 

δεν υπαρχει διπλα του αλλος broswer ουτε για πλακα.....:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να τον κάνω default; Παίζει το chat του facebook;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Στον γαλαξία γίνεται default ..chat στο facebook χθες που το δοκίμασα κάνει κανονικά αλλά δεν υπάρχει νόημα για αυτό μια και υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για αυτή τη δουλειά ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργη την επιλογη για flash στον νεο opera mobile αλλα στο contra.gr καπου στην μεση στο editor's box λεει οτι χρειαζεται flash!

Επισης στο zougla.gr πανω πανω στο κεντρο στην θεση του αναλογικου ρολογιου λεει plug in content.

Χαλια μαυρα...τι υποβαθμιση ηταν αυτη?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να βλέπω σελίδες με java στον browser?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να βλέπω σελίδες με java στον browser?

 

Μάλλον μιλά για javascript την οποία υποστηρίζουν κανονικά όλοι οι browser.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, έχει κανείς κάποια ιδέα για το αν μπορούμε σε κινητό με android να βάλουμε την εφαρμογή javascript ώστε να λειτουργούν κάποιες σελίδες στις οποίες είναι απαραίτητο; Ευχαριστώ.

 

Τι να πω δεν το κατέχω και τόσο καλά το άθλημα, μου ζητάει η σελίδα να έχω ενεργοποιημένο το javascript προκειμένου να την δω κανονικά.

 

Είναι το zoo.gr

 

Το zoo.gr δεν java για να σου δουλέψει. Αυτό που σου λείπει είναι το Flash. Τι κινητό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για δοκιμη στο zoo.gr με opera mobile και οντως λεει οτι πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η java.αλλα γιατι δεν φαινεται με οπερα?EDIT μπηκα και με τον android browser και φαινεται μια χαρα!σιγα τον οπερα τελικα πολλα σαιτ δεν υποστηριζει

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα για δοκιμη στο zoo.gr με opera mobile και οντως λεει οτι πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η java.αλλα γιατι δεν φαινεται με οπερα?EDIT μπηκα και με τον android browser και φαινεται μια χαρα!σιγα τον οπερα τελικα πολλα σαιτ δεν υποστηριζει

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Δεν υποστηρίζει πολλά site αλλά αυτό γίνεται λόγω της μηχανής και του compression που χρησιμοποιεί.

Όπως έχει ξαναειπωθεί, για data/mobile internet αξίζει πάρα πολύ ο opera. Για wifi τότε dolphin :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στο stock browser να δω σελίδες που έχουν κείμενο σε αρχαία ελληνικά ? Τώρα τα γράμματα που έχουν τόνους μου εμφανίζουν ένα κουτάκι .
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εχω το LG Optimus 2X...Με το χέρι στην καρδία :lol:

Ποιός browser προτίνετε?

 

Dolphin hd η opera mobile.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...