Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

Στο pc μου χρησιμοποιώ firefox. Ο επεξεργαστής του κινητού μου είναι ARM6 κι έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω τον firefox και χρησιμοποιώ opera. Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίζω τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς μου στον opera από τον firefox του υπολογιστή?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος browser στο μάρκετ που να υποστηρίζει πλήρως και χωρίς προβλήματα το flash?

Ο στοκ browser του Galaxy s2 που το κάνει έχει άλλες ελλείψεις που μου σπάνε τα νεύρα και θα ήθελα να απαλλαγώ από τη χρήση του.

δοκίμασε τον skyfire

Link to comment
Share on other sites

Στο pc μου χρησιμοποιώ firefox. Ο επεξεργαστής του κινητού μου είναι ARM6 κι έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω τον firefox και χρησιμοποιώ opera. Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίζω τους σελιδοδείκτες και τους κωδικούς μου στον opera από τον firefox του υπολογιστή?

 

Το ιδιο θελω να κανω κι εγω, και νομιζω ο μονος τροπος ειναι να εγκαταστησεις τον Opera στο pc, να συγχρονισεις τους σελιδοδεικτες μεταξυ των browser (φανταζομαι θα γινεται με καποιο τροπο απο το μενου), και μετα τα συγχρονισεις τον Opera στο pc και στο κινητο, με το Opera link, με μια εγγραφη στο site.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά.θα με βοηθήσει καποιος εχω συνδεση internet στο κινητο ενεργοποιημένη,αλλα το κινητο αρνητε να μπει στο internet

απο το δικτυο τις wind (wi-fi δουλευει κανονικα ).εχω εαν desire s ,με android 2.3.3, στις ρυθμισεις τα εχω ενεργοποιήσει ολα ,τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά.θα με βοηθήσει καποιος εχω συνδεση internet στο κινητο ενεργοποιημένη,αλλα το κινητο αρνητε να μπει στο internet

απο το δικτυο τις wind (wi-fi δουλευει κανονικα ).εχω εαν desire s ,με android 2.3.3, στις ρυθμισεις τα εχω ενεργοποιήσει ολα ,τι φταιει?

 

δορυφορους βρισκει? εχεις ενεργοποιησει το gps?

Link to comment
Share on other sites

δορυφορους βρισκει? εχεις ενεργοποιησει το gps?

 

επειδη δεν ξερω,θα ρωτήσω τι σχεση εχει το gps me το mobile internet? ειχα την εντυπωση οτι το ενα ειναι εντελςσ ασχετο με το αλλο.κ ναι το gps ειναι ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Με τον Opera mobile, κάθε φορά σε όλα τα sites, όταν θέλω να πάω πίσω στη προηγούμενη σελίδα που ήμουν, την ξαναφορτωνει πάλι έστω και για λίγη ώρα. Με τον Opera mini δεν συμβαίνει αυτό,και η ευκολία είναι μεγάλη.

Μήπως φταίει ότι τον mobile τον έχω μεταφέρει στην sd ενώ τον mini όχι;

Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το μέγεθος της cashe μου είναι 5mb(από 40 που είναι μαμά ) οπότε μήπως χρειάζεται να ξαναφορτωνει αυτή την προσωρινή μνήμη, όπου στον Opera mini δεν χρειάζεται γιατί οι σελίδες του αντιστοιχούν σε kb.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω,θα ρωτήσω τι σχεση εχει το gps me το mobile internet? ειχα την εντυπωση οτι το ενα ειναι εντελςσ ασχετο με το αλλο.κ ναι το gps ειναι ενεργοποιημένο

 

αν εχεις ενεργοποιημενο το internet και το εχεις ρυθμισει ωστε να κατεβαζει 4-5 κβ την ωρα που ανοιγεις το gps βρισκει σημα πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Maxthon Browser

Δεν το αλλάζω με τίποτα. Βέβαια τώρα με το RAZR έχω ένα θεματάκι αλλά θα γιατρευτεί και αυτό είμαι σίγουρος!:)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Άλλος browser με την ιδία λειτουργία με αυτή του opera mini υπάρχει?δηλαδή να συμπιεζει τα δεδομένα της σελίδας στο δικό της σερβερ και να μην καταναλώνουμε πολλά data?δοκίμασα το dolphin mini αλλά δεν έχει καμιά σχέση.καταναλώνει πολύ περισσότερα data από τον opera mini!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για το android, σαν το opera mobile δεν υπαρχει. Τοσο smooth και βελουδινη λειτουργια , που θυμιζει αλλα λειτουργικα....

Το ιδιο ισχυει και για τον opera mini , αλλα δεν εχει υποστηριξη φλας...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για το android, σαν το opera mobile δεν υπαρχει. Τοσο smooth και βελουδινη λειτουργια , που θυμιζει αλλα λειτουργικα....

Το ιδιο ισχυει και για τον opera mini , αλλα δεν εχει υποστηριξη φλας...

 

Ναι αλλά εγώ ρώτησα για άλλον με χαμηλή κατανάλωσή data όπως ο mini!το ξέρω για τον mobile αλλά ρουφάει τα mb πολύ λόγω και του flash αλλά και αργεί πολύ σε συνδέσεις απλές όχι 3 g .

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον Opera mobile, κάθε φορά σε όλα τα sites, όταν θέλω να πάω πίσω στη προηγούμενη σελίδα που ήμουν, την ξαναφορτωνει πάλι έστω και για λίγη ώρα. Με τον Opera mini δεν συμβαίνει αυτό,και η ευκολία είναι μεγάλη.

Μήπως φταίει ότι τον mobile τον έχω μεταφέρει στην sd ενώ τον mini όχι;

Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι το μέγεθος της cashe μου είναι 5mb(από 40 που είναι μαμά ) οπότε μήπως χρειάζεται να ξαναφορτωνει αυτή την προσωρινή μνήμη, όπου στον Opera mini δεν χρειάζεται γιατί οι σελίδες του αντιστοιχούν σε kb.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αυτο που αναφερω συμβαινει σε ολους? Επειδη πολλοι χρησιμοποιειτε αυτους τους browsers.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εγώ ρώτησα για άλλον με χαμηλή κατανάλωσή data όπως ο mini!το ξέρω για τον mobile αλλά ρουφάει τα mb πολύ λόγω και του flash αλλά και αργεί πολύ σε συνδέσεις απλές όχι 3 g .

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Σύμφωνοι, όμως το μήνυμά μου δεν πήγαινε σε εσένα συγκεκριμένα:)

Άλλον Browser που να φημίζεται για χαμηλή κατανάλωση data, δεν γνωρίζω.

 

Αυτο που αναφερω συμβαινει σε ολους? Επειδη πολλοι χρησιμοποιειτε αυτους τους browsers.

Ναι, συμβαίνει. Έτσι είναι ο Browser.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαιρετώ ,

Off topic ????? :confused::confused:

Αν δεν απατώμαι το thread αυτό έχει επικεφαλίδα " Android - προτάσεις¨Πλοήγηση στο διαδίκτυο " και τα 200+ ποστ ασχολούνται με τα εργαλεία (browsers) γιά

πλοήγηση και καθόλου με τον τρόπο που μπορεί κάποιος να κάνει πλοήγηση (Wi-Fi , 3G κλπ) .

Υπάρχει κάποιο άλλο thread και δεν το βρίσκω , που μπορεί κάποιος να λύσει την απορία του γιά σύνδεση (ειδικά γιά 3G)Android στο Internet ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ ,

Off topic ????? :confused::confused:

Αν δεν απατώμαι το thread αυτό έχει επικεφαλίδα " Android - προτάσεις¨Πλοήγηση στο διαδίκτυο " και τα 200+ ποστ ασχολούνται με τα εργαλεία (browsers) γιά

πλοήγηση και καθόλου με τον τρόπο που μπορεί κάποιος να κάνει πλοήγηση (Wi-Fi , 3G κλπ) .

Υπάρχει κάποιο άλλο thread και δεν το βρίσκω , που μπορεί κάποιος να λύσει την απορία του γιά σύνδεση (ειδικά γιά 3G)Android στο Internet ?

 

Ευχαριστώ

 

Εξαρτάται τι ακριβώς ψάχνεις. Αν θες ρυθμίσεις, τότε πας καταρχάς στο αντίστοιχο πάροχο να δεις ποιές είναι οι ρυθμίσεις που χρειάζεσαι και μετά στο thread της συσκευής σου για να δεις που τις τοποθετείς..

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ακριβώς ψάχνεις. Αν θες ρυθμίσεις, τότε πας καταρχάς στο αντίστοιχο πάροχο να δεις ποιές είναι οι ρυθμίσεις που χρειάζεσαι και μετά στο thread της συσκευής σου για να δεις που τις τοποθετείς..

 

Ευχαριστώ . Τηλεφώνησα και περιμένω sms με τις ρυθμίσεις .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ . Τηλεφώνησα και περιμένω sms με τις ρυθμίσεις .

 

Για να μην περιμένεις το sms, πάρε τις ρυθμίσεις από εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να μου δειχνει ποσα B MB GB χρησιμοποιω οταν ειμαι στο internet. Δεν θελω να υπερβαινω το δωρεαν ογκο που μου δινει η εταιρια μου.

εαν εχει και ελληνικη γλωσα ακομα ποιο τελεια.

Link to comment
Share on other sites

3G Watchdog Το καλύτερο:up:

Νομίζω έχει και ελληνική γλώσσα!

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΥΣ : Δεν εχει ελληνικη γλωσα

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως γινεται να περασω τις σελιδοδείκτες μου απο τον οπερα στον dolphin??

εχω κανει συγχρονισμό του οπερα στο πισι με τον οπερα στο κινητό και θελω ολες αυτες τις σελιδες να γινουν "αγαπημένες" και στον dolphin...

ειναι εφικτό κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...