Jump to content

[Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο


sardas
 Κοινοποίηση

Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;  

515 members have voted

  1. 1. Ποιος Browser σας καλύπτει περισσότερο;

    • CM Browser
    • UC Browser
    • Firefox Browser
    • Dolphin Browser
    • Opera Browser
    • Chrome Browser
    • Yandex Browser
    • Boat Browser
    • Lightning Browser
    • Άλλος (Puffin Browser, Javelin Browser, Next Browser, Maxthon Cloud Browser κλπ.)


Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά!χθες άλλαξα κάρτα μνήμης στο κινητό και από βλακεία μου έσβησα ότι είχε μέσα!και είχα τον όπερα...και τον ξανάκατέβασα αλλά έχω πρόβλημα με τον φλας πλέιέρ.. έχω επιλεγμένο να είναι πάντα ενεργό και μου βγάζει εκείνο το σπαστικό από το "κλικ to play" ενώ δεν το έχω ενεργοποιημένο!!!μπορώ να το διορθώσω κάπως;; xperia neo v...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!χθες άλλαξα κάρτα μνήμης στο κινητό και από βλακεία μου έσβησα ότι είχε μέσα!και είχα τον όπερα...και τον ξανάκατέβασα αλλά έχω πρόβλημα με τον φλας πλέιέρ.. έχω επιλεγμένο να είναι πάντα ενεργό και μου βγάζει εκείνο το σπαστικό από το "κλικ to play" ενώ δεν το έχω ενεργοποιημένο!!!μπορώ να το διορθώσω κάπως;; xperia neo v...

 

Αυτό το "σπαστικό" όπως λες click to play σε γλιτώνει από άσκοπες καθυστερήσεις στο φόρτωμα της σελίδας... Αλλά εσύ ξέρεις.

Προφανώς δες στις ρυθμίσεις του Opera...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου ανοίγει μια σελίδα στον browser (συγκεκριμένα την http://www.mocospace.com, ίσως και καμιά άλλη) έτσι στο ξεκάρφωτο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει σε κάποια black list και να μη μου ξαναβγεί;;;;;

 

Έχω βάλει το Comodo AV (πριν είχα κάποιο άλλο) αλλά δεν βρίσκω επιλογή με αποκλεισμένες σελίδες.

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (ή ρύθμιση μέσα στο λειτουργικό) που να το κάνει;

 

Ευχαρστώ.

 

ΥΓ: έχω την έκδοση 2.3.4 και το κινητό μου είναι το xperia neo (mt15i)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον τελευταίο Opera Mobile 12 σαν update και έχασε όλα μου τα bookmarks.

Στα προηγούμενα updates δεν ειχα τέτοιο πρόβλημα.

Τώρα τι γίνεται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνατε και ρίξατε το θέμα που άνοιξα εδώ μέσα (όντως εδώ είναι η θέση του), αλλά δεν βλέπω κάποια ανταπόκριση μια βδομάδα τώρα...

 

Δεν ξέρω, μπορεί και να μην υπάρχει απάντηση στην ερώτησή μου, ή και αν υπάρχει ίσως δεν την γνωρίζει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μου ανοίγει μια σελίδα στον browser (συγκεκριμένα την http://www.mocospace.com, ίσως και καμιά άλλη) έτσι στο ξεκάρφωτο.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει σε κάποια black list και να μη μου ξαναβγεί;;;;;

 

Έχω βάλει το Comodo AV (πριν είχα κάποιο άλλο) αλλά δεν βρίσκω επιλογή με αποκλεισμένες σελίδες.

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (ή ρύθμιση μέσα στο λειτουργικό) που να το κάνει;

 

Ευχαρστώ.

 

ΥΓ: έχω την έκδοση 2.3.4 και το κινητό μου είναι το xperia neo (mt15i)

 

Εξήγησε μας λίγο παραπάνω τι εννοείς. εκεί που είναι σε αναμονή ξαφνικά σου ανοίγει o browser με τη συγκεκριμένη σελίδα; Είσαι στον browser και σου ανοίγει αυτή η σελίδα; Ή σου βγαίνει σαν notification;

Προσωπικά μου έχει τύχει μόνο η τελευταία περίπτωση και είναι λόγω κάποιας εφαρμογής που έχω εγκαταστήσει και συνήθως κάποιου live wallpaper. Σκοπός δεν είναι να την βάλεις σε black list αλλά να δεις γιατί συμβαίνει αυτό.

Αν είναι σε notification όταν πατάς πάνω συνήθως βγάζει το όνομα της εφαρμογής πριν ανοίξει τη σελίδα. Οπότε βλέπεις ποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά.

Αν όχι είναι λίγο σοβαρό το θέμα και θα σου πρότεινα για αρχή να αλλάξεις κωδικούς σε gmail κλπ.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το σπαστικό πού πετάει ο όπερά ΜΙΝΙ σχεδόν κάθε μέρα ότι γίνεται έλεγχός της γραμματοσειράς?δεν γίνεται να μην το πετάει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το σπαστικό πού πετάει ο όπερά ΜΙΝΙ σχεδόν κάθε μέρα ότι γίνεται έλεγχός της γραμματοσειράς?δεν γίνεται να μην το πετάει?

 

Για ποιο λογο παιδευεσαι με τον μινι? βαλε τον mobile

 

μεταξυ dolphin και opera.. τι προτεινετε?

Προσωπικα, opera.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο παιδευεσαι με τον μινι? βαλε τον mobile

 

 

Προσωπικα, opera.

 

Γιατί σήμερα χρησιμοποίησα όπερά mobile και έφαγε 125 mb !αν είχα χρησιμοποιήσει τον μινι δεν θα είχε ξεπεράσει τα 25!

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μας λίγο παραπάνω τι εννοείς. εκεί που είναι σε αναμονή ξαφνικά σου ανοίγει o browser με τη συγκεκριμένη σελίδα; Είσαι στον browser και σου ανοίγει αυτή η σελίδα; Ή σου βγαίνει σαν notification;

Προσωπικά μου έχει τύχει μόνο η τελευταία περίπτωση και είναι λόγω κάποιας εφαρμογής που έχω εγκαταστήσει και συνήθως κάποιου live wallpaper. Σκοπός δεν είναι να την βάλεις σε black list αλλά να δεις γιατί συμβαίνει αυτό.

Αν είναι σε notification όταν πατάς πάνω συνήθως βγάζει το όνομα της εφαρμογής πριν ανοίξει τη σελίδα. Οπότε βλέπεις ποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά.

Αν όχι είναι λίγο σοβαρό το θέμα και θα σου πρότεινα για αρχή να αλλάξεις κωδικούς σε gmail κλπ.

 

Έχεις δίκιο, συγνώμη. Σε notification μου το βγάζει. Δεν παρατήρησα όμως όνομα κάποιας εφαρμογής. Θα το προσέξω την επόμενη φορά που θα μου το ξαναβγάλει.

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, συγνώμη. Σε notification μου το βγάζει. Δεν παρατήρησα όμως όνομα κάποιας εφαρμογής. Θα το προσέξω την επόμενη φορά που θα μου το ξαναβγάλει.

 

Σε ευχαριστώ.

 

Ωραία. Την ώρα που θα πατήσεις στο notification έχε το νου σου στο πάνω μέρος της οθόνης. Λογικά για 1 δευτερόλεπτο θα βγει το όνομα της εφαρμογής.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σήμερα χρησιμοποίησα όπερά mobile και έφαγε 125 mb !αν είχα χρησιμοποιήσει τον μινι δεν θα είχε ξεπεράσει τα 25!

Πέραν του opera mini, κανένας άλλος browser δεν κάνει συμπίεση στα δεδομένα. Ο mobile είναι για να υποκαθιστά τον stock browser για κανονικό σερφάρισμα και όχι για σερφάρισμα μέσω 3g ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πέραν του opera mini, κανένας άλλος browser δεν κάνει συμπίεση στα δεδομένα. Ο mobile είναι για να υποκαθιστά τον stock browser για κανονικό σερφάρισμα και όχι για σερφάρισμα μέσω 3g ;)

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειτε οτι το σερφαρισμα μεσω 3g εχει διαφορα στην καταναλωση mb απο οτι με 2g!απλα τα δεδομενα κατεβαινουν ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ κατεβαινουν.απλα σε 2g με οποιονδηποτε browser πλην οπερα μινι σου σπανε τα νευρα μεχρι να φορτωσουν οι σελιδες!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειτε οτι το σερφαρισμα μεσω 3g εχει διαφορα στην καταναλωση mb απο οτι με 2g!απλα τα δεδομενα κατεβαινουν ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ κατεβαινουν.απλα σε 2g με οποιονδηποτε browser πλην οπερα μινι σου σπανε τα νευρα μεχρι να φορτωσουν οι σελιδες!

 

Δεν εννοει αυτο.

Οταν λεει για κανονικο σερφαρισμα, εννοει μεσω wifi.

Οταν ομως σερφαρεις μεσω δικτυου, (και τοτε παιζουν ρολο τα mb) τοτε, μονο ο μινι κανει συμπιεση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοει αυτο.

Οταν λεει για κανονικο σερφαρισμα, εννοει μεσω wifi.

Οταν ομως σερφαρεις μεσω δικτυου, (και τοτε παιζουν ρολο τα mb) τοτε, μονο ο μινι κανει συμπιεση.

ναι αυτο το ξερω βρε!

δεν θυμαμαι γιατι αρχισαμε αυτη την κουβεντα :blink:

εγω απλα ρωτησα αυτο που πεταει τωρα τελευταια για τις γραμματοσειρες ο μινι αν ξερει κανενας!

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το ξερω βρε!

δεν θυμαμαι γιατι αρχισαμε αυτη την κουβεντα :blink:

εγω απλα ρωτησα αυτο που πεταει τωρα τελευταια για τις γραμματοσειρες ο μινι αν ξερει κανενας!

 

Ουτε εγω θυμαμαι γιατι αρχισαμε αυτη την κουβεντα:lol::O

Για τις γραμματοσειρες, δοκιμασε να εγκαταστησεις ξανα την εφαρμογη, μηπως και σταματησει.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω θυμαμαι γιατι αρχισαμε αυτη την κουβεντα:lol::O

Για τις γραμματοσειρες, δοκιμασε να εγκαταστησεις ξανα την εφαρμογη, μηπως και σταματησει.:)

 

υπαρχει τροπος εκτος απο το οπερα link να κανω ενα back up των οπερα μινι bookmarks μην τα χασω στην απεγκατασταση?export στην sd μηπως?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος εκτος απο το οπερα link να κανω ενα back up των οπερα μινι bookmarks μην τα χασω στην απεγκατασταση?export στην sd μηπως?

Δεν εχω βρει κατι τετοιο...

Αν εκανες backup της εφαρμογης με το titanium ας πουμε? (θελει ρουτ) αλλα και παλι, δεν θα γλυτωνες απο το μηνυμα για τις γραμματοσειρες με αυτον τον τροπο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ dolphin και opera.. τι προτεινετε?

Dolphin γιατί ακόμα και σε κάποια site που υποτίθεται ότι ο desktop agent του Opera mobile πρέπει να δουλεύει σωστά, δεν τα καταφέρνει.

Έχω βρει forum ή άλλες σελίδες που με τον Opera ή δεν φαίνονται 100% σωστά ή δεν σώζει τα στοιχεία login κλπ.

Αντίθετα, συγκριτικά στα ίδια site ο Dolphin δεν κολλάει πουθενά.

 

Το μόνο που ίσως είναι λίγο χειρότερο ο Dolphin είναι ότι ενδεχομένως να τρώει λίγο παραπάνω data.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειτε οτι το σερφαρισμα μεσω 3g εχει διαφορα στην καταναλωση mb απο οτι με 2g!απλα τα δεδομενα κατεβαινουν ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ κατεβαινουν.απλα σε 2g με οποιονδηποτε browser πλην οπερα μινι σου σπανε τα νευρα μεχρι να φορτωσουν οι σελιδες!

 

Δεν εννοει αυτο.

Οταν λεει για κανονικο σερφαρισμα, εννοει μεσω wifi.

Οταν ομως σερφαρεις μεσω δικτυου, (και τοτε παιζουν ρολο τα mb) τοτε, μονο ο μινι κανει συμπιεση.

That's my point αν και πραγματικά δε βλέπω κι εγώ από που άρχισε η κουβέντα! Whatever :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση του όπερα mobile όταν είναι ανοιχτή η εφαρμογή και βγαίνω συνήθως κάνει restart το sense !έχω desire s με στοκ rom
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορώ να κάνω όταν είμαι συνδεδεμένος στο Internet (και ακούω Radio ας πούμε) και θέλω να βγω να πάω στης επαφές η να δω κάτι άλλο η να παίξω ένα game, χωρείς να κοπεί η σύνδεση του Radio που ακούω μέσω internet η να μην χαθεί η σελίδα..??? υπάρχει τρόπος???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την εφαρμογή. Άλλες έχουν από μόνες τους κάποια επιλογή minimize, ενώ οι περισσότερες μένουν στη μνήμη αν πατήσεις το home button
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Dolphin γιατί ακόμα και σε κάποια site που υποτίθεται ότι ο desktop agent του Opera mobile πρέπει να δουλεύει σωστά, δεν τα καταφέρνει.

Έχω βρει forum ή άλλες σελίδες που με τον Opera ή δεν φαίνονται 100% σωστά ή δεν σώζει τα στοιχεία login κλπ.

Αντίθετα, συγκριτικά στα ίδια site ο Dolphin δεν κολλάει πουθενά.

 

Το μόνο που ίσως είναι λίγο χειρότερο ο Dolphin είναι ότι ενδεχομένως να τρώει λίγο παραπάνω data.

Θα συμφωνήσω και εγώ. Ο Dolphin για εμένα είναι κορυφή...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πλοήγηση στο διαδίκτυο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...