Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα βάλει το NDrive να το δοκιμάσω και μόλις πήγαινε να ανοίξει, έκλεινε. Οπότε μάλλον δεν είναι συμβατό. Το Navigon θα το δοκιμάσω σήμερα..

 

Eιναι 100% συμβατο το ndrive.

Αν θες στειλε pm να σου πω πως να το κανεις εγκατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ndrive και απο μενα, δοκιμασα το Motonav αλλα το Ndrive ειναι καλυτερο.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε rooted, δοκιμάστε το πολύ καλό brut maps-navigation...καταπληκτικό και με ελάχιστη χρήση data...σχεδόν 6ΜΒ την ώρα, σε μέρος που δεν έχετε ξαναπεράσει, ώστε να αποθηκευτεί στην sd card..;)
Link to comment
Share on other sites

Για Android μπορείτε να δοκιμάσετε τα NDrive 10, Sygic Mobile Maps, Navigon, iGO MyWay, Copilot 8. Ψάξτε λίγο και θα τα βρείτε..

Αρκετά καλό το NDrive κατά την άποψή μου.

 

μια επιβεβαίωση. το igo έχει μέγεθος μετά την εγκατάσταση (στην μνήμη τηλεφώνου, όχι sd) 27MB!! τα Ndrive και Sygic περίπου 7ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε rooted, δοκιμάστε το πολύ καλό brut maps-navigation...καταπληκτικό και με ελάχιστη χρήση data...σχεδόν 6ΜΒ την ώρα, σε μέρος που δεν έχετε ξαναπεράσει, ώστε να αποθηκευτεί στην sd card..;)

 

Το δοκιμασα, οντως ειναι πολυ καλο αλλα μονο αν εχεις απεριοριστο data plan.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν έχω απεριόριστο data plan, αλλά 120ΜΒ το μήνα...αν κυκλοφορείς πάνω κάτω στις ίδιες περιοχές τα data που κατεβάζει είναι ελάχιστα...για να καταλάβεις έκανα διαδρομή Φάληρο-Ηλιούπολη και κατέβασε περίπου 1.5 ΜΒ...:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το ndrive μου κλειδωνει παρα πολυ δυσκολα σημα εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το ndrive μου κλειδωνει παρα πολυ δυσκολα σημα εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

 

οταν βρισκομαι σε στενους δρομους με πολυκατοικιες χωρις τη χρηση A-GPS μου κλειδωνει με τεραστια δυσκολια...

που βρισκεσαι και δεν κλειδωνει με τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

εχω το navigon στον γαλαξια αλλα επειδη θα παω Τουρκια θελω εναν χαρτη για τουρκια. Δεν μπορω να βρω πουθενα. Μονο για ευρωπη βρηκα.

 

Εαν μπορει να με βοηθησει κανεις; :) ευχαριστω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

οταν βρισκομαι σε στενους δρομους με πολυκατοικιες χωρις τη χρηση A-GPS μου κλειδωνει με τεραστια δυσκολια...

που βρισκεσαι και δεν κλειδωνει με τιποτα?

 

Στο σπιτι μου συνηθως αλλα οπου και να το εχω χρησιμοποιησει κλειδωνει αργα εως και καθολου.Επειδη ειμαι ψιλοασχετος το A-GPS τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Assited GPS. Κλείδωμα δορυφόρων με τη βοήθεια των κεραιών του δικτύου σου κάνοντας χρήση του internet.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα, οντως ειναι πολυ καλο αλλα μονο αν εχεις απεριοριστο data plan.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Μπορείς όμως να κάνεις μια γρήγορη "περιήγηση" της διαδρομής σπίτι σου over wifi, αποθηκεύοντας το χάρτη στην SD [αυτόματα] ;) Αν φυσικά ξέρεις εκ των προτέρων που θες να πας :D

 

Δεν αποφεύγεις τελείως το internet, αλλά σίγουρα γλιτώνεις πολλά mb :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα προγραμμα gps για Τουρκια;

 

Αυριο φευγω και θα ηταν μεγαλη ευκολια να εχω ενα τετοιο. Εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο καθένας προτείνει και κάτι διαφορετικό και δεν υπάρχει κάποιο που να είναι κατά κοινή ομολογία "καλύτερο" απ' τα υπόλοιπα. Οι περισσότεροι προτείνουν Navigon / Sygic / NDrive. Εγώ θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι πιο αξιόπιστο, με πλήρεις maps για Ελλάδα, με γρήγορη εύρεση τοποθεσίας και για χρήση κυρίως στην Βόρεια Ελλάδα (Ξάνθη, Κομοτηνή, Καβάλα, Αλεξ/πολη).

 

Υ.Γ. Το Sygic απ ό,τι βλέπω έχει αφαιρεθεί από το Market.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

brut maps-google navigation..:up:

Δε θέλω να απαιτεί τη χρήση Internet. Τώρα πρόσφατα που πήγα Καβάλα-Κομοτηνή έχοντας για πολλή ώρα ανοιχτό το Brut Maps ξόδεψα 100ΜΒ + 8 ευρώ κάρτα. :(

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

100MB?? :shock:

χαλαρά πάνω από 8 ώρες ανοιχτό, έτσι?

 

Εγώ προτείνω Sygic με χάρτες της CIT για Ελλάδα. Μετά του Destinator είναι οι πιο αξιόπιστοι... κατά τη γνώμη μου πάντα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο καθένας προτείνει και κάτι διαφορετικό και δεν υπάρχει κάποιο που να είναι κατά κοινή ομολογία "καλύτερο" απ' τα υπόλοιπα. Οι περισσότεροι προτείνουν Navigon / Sygic / NDrive. Εγώ θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι πιο αξιόπιστο, με πλήρεις maps για Ελλάδα, με γρήγορη εύρεση τοποθεσίας και για χρήση κυρίως στην Βόρεια Ελλάδα (Ξάνθη, Κομοτηνή, Καβάλα, Αλεξ/πολη).

 

Υ.Γ. Το Sygic απ ό,τι βλέπω έχει αφαιρεθεί από το Market.

 

Το πιο αξιόπιστο είναι το mls destinator 9. Το πρόγραμμα βέβαια υστερεί σε μερικά σημεία, ο χάρτησ της ngi όμως εξακολουθεί να είναι ο πιο αξιόπιστοσ.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω βαλει το Sygic αλλά όταν διαλέγω τον χάρτη μου λέει ότι δεν έχει φορτωθεί χάρτης. Μπορεί κάποιος να μου πει που να βρω χάρτες για Sygic? Με πμ αν γίνεται?

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Επίσης καμιά πληροφορία για κάποιο ''μαγαζάκι''..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :D

 

έχω το sygic και έχω ενεργοποιήσει το χάρτη αλλά μου πετάει το μηνυμα ''δεν φορτώθηκε χαρτης, πατήστε εδώ για πρόσβαση στο μενού'' . Γνωρίζει κάποιος γιατί μου το κάνει αυτό? ίσως να μην έχω σωστά το αρχείο mlm? :cry:

Ευχαριστώ πρωκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

100MB?? :shock:

χαλαρά πάνω από 8 ώρες ανοιχτό, έτσι?

Σε 3 ώρες περίπου. Κι εμένα παράξενο μου φαίνεται αλλά έτσι έγινε. Τελίκα έβαλα το Navigon. Μια χαρά φαίνεται.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Με το Google maps αν πριν ξεκινήσεις κάνεις μια περιήγηση στην διαδρομή που θες να πας και κατεβάσεις τους χάρτες μέσω wifi, θα στους ξαναζητήσει από το mobile network όταν βγεις από το wifi και ξεκινήσεις την διαδρομή?
Link to comment
Share on other sites

Το πιο αξιόπιστο είναι το mls destinator 9. Το πρόγραμμα βέβαια υστερεί σε μερικά σημεία, ο χάρτησ της ngi όμως εξακολουθεί να είναι ο πιο αξιόπιστοσ.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

 

το Destinator δηλαδη τρεχει σε android;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...