Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ορίστε η ελληνική φωνή:

http://www.mediafire.com/?qnzjgt5ymdy

 

Το κάνεις αποσυμπίεση και το αρχείο που θα βγει το βάζεις στο /data/sound στον φάκελο που έχεις για το πρόγραμμα στην sd

Link to comment
Share on other sites

@flik: Ευχαριστω πολυ αλλα αυτο ηδη υπαρχει. Απλα ψαχνω στην εφαρμογη(Navigon) στις ρυθμισεις αλλα δεν εχει κατι για γλωσσα ή για φωνες..Πως μπορω να επιλεξω τα ελληνικα ως προκαθορισμενη φωνη?(η προκαθορισμενη ειναι τα αγγλικα)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω..

Νομίζω εμένα απο την αρχή έτσι ήταν, και τώρα δε βρίσκω καμία ρύθμιση.

Δοκίμασε να μετακινήσεις όλες τις άλλες γλώσσες σε άσχετο φάκελο (μην τις χάσεις) μπας και ξεκινήσει με ελληνικά.

Ή να το κάνεις απεγκατάσταση-εγκατάσταση.

Σε εμένα ανίχνευσε οτι είμαι Ελλάδα απο την αρχή. Αν το κανεις απο την αρχή, έχε κλειδωμένο gps στη θέση σου μήπως παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

@flik: Ευχαριστω πολυ αλλα αυτο ηδη υπαρχει. Απλα ψαχνω στην εφαρμογη(Navigon) στις ρυθμισεις αλλα δεν εχει κατι για γλωσσα ή για φωνες..Πως μπορω να επιλεξω τα ελληνικα ως προκαθορισμενη φωνη?(η προκαθορισμενη ειναι τα αγγλικα)

 

πρεπει να το αγορασεις

στο trial δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι trial.Δεν το κατεβασα απο το market και δεν εχει καμια επιλογη για να αγορασω το full. :s

 

αυτο ακριβως εννοω

αλλα το ειπα με αλλα λογια

πιστευω να καταλαβες :X

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο christoforos το έχει με τον ίδιο τρόπο που το έχω και εγώ. Απο την ίδια πηγή. Και εγώ έχω ελληνικά κανονικά menu+voice χωρίς να πληρώσω.

Παρεπιπτόντως έχω την έκδοση 2.6. Αν θες σου στέλνω με pm να το αναβαθμίσεις απο πάνω του, μπας και επιλεχθεί η ελληνική γλώσσα

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική φωνή έχει (παει πακετο με τους χαρτες), για το μενου δεν ξερω αν υπαρχει ελληνικη εκδοση.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι με ελληνικό μανού. Απο την αρχή.

Παιδιά και το ndrive σαν πρόγραμμα δεν είναι χάλια. Έχει επιλογές πάρα πολλές και είναι ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

Γραψε λαθος. Εχει κανονικα κι ελληνικο μενου απλα δεν ειχα ασχοληθει με την αλλαγη γλωσσας.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

@renesis_87

εγω με acer liquid ακομη δεν τα καταφερα ακομη να βρω πως να βαλω φωνη στο sygic.Μπαινω στο μενου μετα ρυθμισεις και μετα φωνες αλλα καμια δεν παιζει :(..Η γλωσσα ομως ειναι μια χαρα στα ελληνικα.οι φωνες υπαρχουν στο directory αλλα δεν ξερω τι φταιει..

 

Edit:Βρηκα στο ipmart το sygic mobile maps 10 στο οποιο δουλευουν οι φωνες κανονικα, αλλα σε σχεση με το 9 σέρνεται..

Edited by christoforos13
Link to comment
Share on other sites

έχω το hero και προσπαθώ να συνδεθώ με το igo αλλα τίποτα.τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω .Δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μήπως έχει κανείς υπ' όψιν του κάποιο GPS πρόγραμμα που να έχει ορειβατικό mode και χάρτες (ορειβατικά μονοπάτια, κτλ) και να παίζει στο desire?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρακληση.αν εχει καποιος πληροφοριες η κ links για τα καλα προγραμματα πλοηγησης για 2.1 παρακαλω να μου στειλει ΠΜ.(ndrive,sygic κτλ)

Ευχαριστω

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το ndrive και είναι όλα καλά...δεν βρισκω με τιποτα ομως pois και νεους χαρτες...η ακομα και νεα προγραμματα οπως το navigon...καμια βοηθεια????? Edited by vman
Μετατροπή greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μια παρακληση και χαρη θελω.Ειμαι ναυτικος κ εχω κατεβασει το προγραμμα gps essentials και το navigon αλλα μου λειπουν οι χαρτες...Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει με χαρτες που να δουλευουν μεσω gps του Ηρωα χωρις να κανει χρηση ιντερνετ κ να χρεωνει συνεχως?
Link to comment
Share on other sites

Στο Sygic γράφει κανείς με Ελληνικούς χαρακτήρες τη διεύθυνση που θέλει ή με Greeklish?

 

Απο τη λιγη χρηση που του εχω κανει, παιζει και με τους δυο τροπους. Τωρα με ποια λογικη το εκαναν ετσι, αγνωσται αι βουλαι της Sygic.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίζει. Εγώ δεν εχω κάνει root και τρέχει μια χαρά.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

δεν το βρισκω στο market.. βαζω sygic αλλα δεν βγαζει τιποτα

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

εκπληξουλα ηθελα :p

 

αναβει το led σε πρασινο, πορτοκαλι, μπλε και αλλα με συνδυασμο αυτων :grin:

φοβερά χρήσιμη :blink:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...