Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει εφαρμογή για πλοήγηση GPS που να είναι free από το μαρκετ και να είναι και αυτόνομη;δηλαδή να μην χρειάζεται σύνδεση στο internet

και αν ναι ποια;

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και αυτονομη και free λιγο δυσκολο. Μονο στα "μαγαζακια" θα βρεις κατι τετοιο...:X
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

και για να μην σας κουράζω..η καλύτερη από το μάρκετ για gps και αυτόνομη με paid ποιά προτείνετε;;; Edited by union
carpe diem
Link to comment
Share on other sites

πληρέστερη, σωστότερη και updated χαρτογράφηση για Ελλάδα ποιο έχει??

H καλύτερη ερώτηση του MAD 13 !!!

 

Είναι όλα trial όμως, είτε για 7 είτε για 30 μέρες. Πώς μπορούμε να αγοράσουμε κάποιο από αυτά ή να "αγοράσουμε" κάποιο από αυτά??? (με σαφή προτίμηση στο "αγοράσουμε" !!!)

Η καλύτερη 2η ερώτηση του scorpio_1976

 

θα εκτιμούσα ένα pm για το που θα βρω κάποια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

το iGo το εχει εγκαταστησει κανεις να μας πει πως τρεχει σε android.το εχω σε windowsμζι με πολλα αλλα και θεωρω οτι ειναι το καλυτερο Edited by mafiagalou

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το iGo το εχει εγκαταστησει κανεις να μας πει πως τρεχει σε android.το εχω σε windowsμζι με πολλα αλλα και θεωρω οτι ειναι το καλυτερο

 

Εγώ έχω εγκαταστήσει το CoPilot και Ndrive και είμαι ευχαριστημένος (Το 1το μου αρέσει πιο πολύ) Τώρα για το iGo αυτό που ξέρω είναι ότι μιλάμε για το αντίστοιχο iGo Αmigo των WM και το οποίο θεωρώ μούφα. Το iGo 8 που ήξερα από τα WM δεν υπάρχει για Android. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το ndrive εδω και ενα χρονο.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και απλα θελω να ανανεωσω τους χαρτες του και να βρω σημεια ενδιαφεροντος... Ψαχνω αλλα δεν βρισκω τιποτα...

Μπορει καποιος να βοηθησει????

 

Htc Magic...

 

Και ακομα εχω βαλει και το igo αλλα μου εχει αγγλικους χαρακτηρες και ειναι και σχετικα αργο...

Edited by wargasm
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου είπε ένα παλικαράκι που έχει iphone οτι φορτώνει τους χάρτες από το google maps και μετά χρησιμοποιεί το gps με αυτούς τους χάρτες χωρίς επιπλέον χρέωση(δλδ δεν συνδέεται στο internet)

 

 

Παίζει κάτι τέτοιο αντίστοιχο εδώ;;

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω οτι ισχύει αυτό για οποιοδήποτε λειτουργικό, το google maps πάντα κατεβάζει updated χάρτη για το σημείο που είσαι.... ακόμα και αν έχεις βάλει favorite δεν σώζει το χάρτη τριγύρω, απλά την συντεταγμένη.
Link to comment
Share on other sites

Με τους "Χαρτες (brut)" μπορεις πλεον να κρατησεις οσους χαρτες κατεβαζεις στην καρτα μνημης ωστε να μην χρειαστει ποτε να τους κατεβασεις ξανα.

Για οσους δεν ξερουν ειναι modαρισμενοι google maps.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

παίδες υπάρχει πλέον και το Motonav (iGo) για το Desire με σωστή ανάλυση (800x480)!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αξ'ιζει να αγοράσουμε το copilot?πως γίνεται αυτό μέσο market?

 

Αν δεν κανω λαθος ακομα δεν μπορουμε απο Eλλαδα να αγορασουμε απο market.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ακομα δεν μπορουμε απο Eλλαδα να αγορασουμε απο market.

 

Σωστά τα λες Γιάννη.απλά αν η συσκευή είναι root,με την εφαρμογη market enabler μπορουμε να αγορασουμε κανονικα οποια εφαρμογη θέλουμε.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22578

Link to comment
Share on other sites

ξέρεται πότε θα επιτρέοπονται αγορές απο το market και στην ελλάδα.?τόσες ωραίες εφαρμογές. το τηλέφωνο αδικέιται έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το ebuddy συνδέομαι την πρώτη φορά στο φεισμπουκ όλα καλά αλλά μετά την δεύτερη φορά μπλοκάρει τον λογαριασμό και δεν ξανά συνδέεται και πρέπει να μπω από την κανονική σελίδα για να το ξεμπλοκάρω....

καμιά ιδέα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα ήθελα μηπως γνωρίζει κάποιος να μου πει, μου είπε κάποιος ότι μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες του google maps και να μην χρειάζετε σύνδεση για να λειτουργεί?

Αν το έχει κάνει κάποιος ας βοηθήσει λίγο. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο Weather channel οσο εχω συνδεση με wifi μου δειχνει τον καιρο, οταν σταματηση η συνδεση δεν μενει ενημερο το προγραμμα για να μπορω να βλεπω τις προβλεψεις του καιρου που κατεβασε και offline, υπαρχει λυση στο συγκεκριμενο προγραμμα ή αν καποιο αλλο κανει αυτο που θελώ?
Link to comment
Share on other sites

Στο Weather channel οσο εχω συνδεση με wifi μου δειχνει τον καιρο, οταν σταματηση η συνδεση δεν μενει ενημερο το προγραμμα για να μπορω να βλεπω τις προβλεψεις του καιρου που κατεβασε και offline, υπαρχει λυση στο συγκεκριμενο προγραμμα ή αν καποιο αλλο κανει αυτο που θελώ?

 

Μήπως είσαι λίγο :offtopic:?

Παιδιά έχει κανείς υπόψη του αν δουλεύει το motonav igo σε Xperia X10 και αν μπορούμε να βρούμε χάρτες για Ελλάδα?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

:p

Μήπως είσαι λίγο :offtopic:?

Παιδιά έχει κανείς υπόψη του αν δουλεύει το motonav igo σε Xperia X10 και αν μπορούμε να βρούμε χάρτες για Ελλάδα?

 

Αν δεν κανω λαθος το topic γραφει και ταξιδια, στα ταξιδια δεν χρειαζεσαι να ξερεις τον καιρο? Παντως αν ειμαι offtopic οι υπευθυνοι ας το βαλουν στο σωστο....:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εγώ έχω το iGo My Way 2009 (8.4.2.124036) στο Magic και ενώ γενικά δεν έχω πρόβλημα (δεν έχω δοκιμάσει και άλλο για να συγκρίνω βέβαια :p ) δε με αφήνει να επιλέξω αριθμό σπιτιού.

Υπάρχει κάποιο bug ή απλά έτσι έιναι στο Magic;

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο αυτόνομο πρόγραμμα οδήγησης που να μήν έχει αυτό το πρόβλημα για το Magic μου;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...