Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό το προβληματάκι μάλλον έχει να κάνει με τον 3Δ χάρτη. Δοκίμασε με 2Δ και νομίζω θα μπορείς να κάνεις πιο μεγάλο ζουμ-άουτ.
Πράγματι, σήμερα ανακάλυψα πως σε 2Δ το zoom out είναι πολύ μεγαλύτερο! :) :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο απ'όλα?

 

Βλέπετε το έχω λίγο καιρό κ δεν έχω πειραματιστεί καθόλου.

Αφού αγνοούσα οτι έχει GPS. Λέω κανα A-GPS θα έχει κ το ξέγραψα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιο απ'όλα?

 

Βλέπετε το έχω λίγο καιρό κ δεν έχω πειραματιστεί καθόλου.

Αφού αγνοούσα οτι έχει GPS. Λέω κανα A-GPS θα έχει κ το ξέγραψα.

 

τι ακριβως ξεγραψες και γιατι? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει GPS...............

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Destinator υπάρχει για Android?

 

Υπάρχει, αλλά είναι ακριβό και διαβάζω άσχημα σχόλια από τοςυ χρήστες του.

 

Τελικά ποιο απ'όλα?

 

Βλέπετε το έχω λίγο καιρό κ δεν έχω πειραματιστεί καθόλου.

Αφού αγνοούσα οτι έχει GPS. Λέω κανα A-GPS θα έχει κ το ξέγραψα.

 

Δοκίμασες κανένα? Προσωπικά προτείνω NDrive, Navigon και δες και το CoPilot.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά είναι ακριβό και διαβάζω άσχημα σχόλια από τοςυ χρήστες του.

 

 

 

Δοκίμασες κανένα? Προσωπικά προτείνω NDrive, Navigon και δες και το CoPilot.

Οχι φίλε μου δε δοκίμασα τίποτα. Σου είπα αγνωούσα οτι έχει GPS!! :O:O:O

 

Αυτα τα βρίσκω στο Μάρκετ??

Εγω πιο πολύ για όταν ειμαι πεζός το θέλω, άντε κ σπάνια για το μικρό αμάξι.

Στο κανονικό έχω ένα destinator κ ένα OZI Explorer κ είμαι άρχοντας.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι το πιο ισορροπημένο, με αρκετές δυνατότητες και χωρίς να σε πάει από όπου θέλει αυτό αλλά από εκεί που πρέπει (δες copilot) είναι το NDrive.
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι το πιο ισορροπημένο, με αρκετές δυνατότητες και χωρίς να σε πάει από όπου θέλει αυτό αλλά από εκεί που πρέπει (δες copilot) είναι το NDrive.

Το copilot δε το βρίσκω στο μάρκετ γιατί το NDRIVE στην αρχή μου βγάζει αλαμπουρνέζικα κ μετά μου ζητάει να κατεβάσω 32mb stuff...

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το ndrive στο wildfire.εχω ανοιξει το gps,ανοιγω το ndrive κ λεει αναμονη για στιγμα gps. κ δεν βρισκει τπτ.κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει το ndrive στο wildfire.εχω ανοιξει το gps,ανοιγω το ndrive κ λεει αναμονη για στιγμα gps. κ δεν βρισκει τπτ.κανω κατι λαθος?

 

Κατέβασε από το μάρκετ το GPS Status, είναι δωρεάν. Άνοιξε το GPS και μετά αυτό. Περίμενε πρώτα να "κλειδώσει" τους δορυφόρους για να ξέρεις κιόλας πόση ώρα απαιτείται για το κλείδωμα. Μετά άνοιξε το NDrive.

Αν ανοίξεις το GPS χωρίς να τρέχει κάποιο ανάλογο πρόγραμμα δεν πρόκειται να κλειδώσει ποτέ δορυφόρους. Γι αυτό περιμένεις τόση ώρα με το NDrive, γιατί αργεί να βρει τους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το μάρκετ το GPS Status, είναι δωρεάν. Άνοιξε το GPS και μετά αυτό. Περίμενε πρώτα να "κλειδώσει" τους δορυφόρους για να ξέρεις κιόλας πόση ώρα απαιτείται για το κλείδωμα. Μετά άνοιξε το NDrive.

Αν ανοίξεις το GPS χωρίς να τρέχει κάποιο ανάλογο πρόγραμμα δεν πρόκειται να κλειδώσει ποτέ δορυφόρους. Γι αυτό περιμένεις τόση ώρα με το NDrive, γιατί αργεί να βρει τους δορυφόρους.

 

Εγω που εχω wildfire και Ndrive μια χαρα κλειδωνει σε δευτερολοπτα.

Ισως o Tolakos να προσπαθει να πιασει σημα gps μεσα στο σπιτι του..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω wildfire και Ndrive μια χαρα κλειδωνει σε δευτερολοπτα.

Ισως o Tolakos να προσπαθει να πιασει σημα gps μεσα στο σπιτι του..:)

 

ναιναι.μολις βγηκα στο μπαλκον επιασε αμεσως.μου φαινεται οτι το copilot ειναι πιο γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

ναιναι.μολις βγηκα στο μπαλκον επιασε αμεσως.μου φαινεται οτι το copilot ειναι πιο γρηγορο.

 

Ποιό χάρτη έχεις για το copilot; Αυτόν της Δυτικής Ευρώπης η μόνο της Ελλάδας;

Link to comment
Share on other sites

Ποιό χάρτη έχεις για το copilot; Αυτόν της Δυτικής Ευρώπης η μόνο της Ελλάδας;

 

της Ελλαδας αποτι θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αξιόπιστο είναι το mls destinator 9. Το πρόγραμμα βέβαια υστερεί σε μερικά σημεία, ο χάρτησ της ngi όμως εξακολουθεί να είναι ο πιο αξιόπιστοσ.

 

Απο Samsung Galaxy S με Tapatalk

 

Στην cosmote με το galaxy s που αγορασα μου δωσαν δωρο και το destinator , ο χαρτης που εχει μεσα ειναι 2009Q4 , υπαρχουν πιο προσφατοι χαρτες απο αυτους , γιατι στο ηρακλειο που ειμαι εχει αρκετες ελειψεις

Link to comment
Share on other sites

της Ελλαδας αποτι θυμαμαι

 

Ο χάρτης της Ευρώπης που έχει και την Ελλάδα μέσα έχει πολλές ελλείψεις. Αυτός που έχεις είναι καλά ενημερωμένος;

Από πλοήγηση τί λέει; Είναι καλό το CoPilot ή έχει τα προβλήματα που έχω διαβάσει και σε άλλα ποστ;

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω μια βοηθεια απο οποιον γνωριζει κατι γιατι θα τρελαθω!! ειμαι κατοχος του καταπληκτικου samsung galaxy s εχω παθει γενικα την πλακα μου με την οθονη κτλ τα οποια θα σχολιασω σε συντομο ποστ μου.αυτο που με επειγη ειναι οτι μολις αγορασα το copilot live 8 for android μου στειλανε serial number κτλ αλλα δεν ξερω απο που να το κατεβασω και πως να το περασω στο samsung λιγο βοηθεια σας παρακαλω!!!

το τηλ ειναι ολοκαινουργιο δεν ειναι ουτε root ουτε τιποτα.. ευχαριστω

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή εδώ μπορούμε να δούμε μόνο δωρεάν εφαρμογές στο market. Και το copilot είναι εφαρμογή επί πληρωμή, άρα δεν εμφανίζεται.

 

Για να το ξεπεράσεις αυτό πρέπει να κάνεις root τη συσκευή και να βάλεις κάποιο application όπως το market enabler για να δεις και τις μη-δωρεάν εφαρμογές.

 

Θα σου πρότεινα όμως, πριν τα κάνεις όλα αυτά, να επικοινωνήσεις μαζί τους, φαντάζομαι θα έχουν εξυπηρέτηση πελατών. Ίσως να μπορούν να σου στείλουν το αρχείο .apk για να το εγκαταστήσεις, ή να σου δώσουν κάποιο direct link να το κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει επειδή εδώ μπορούμε να δούμε μόνο δωρεάν εφαρμογές στο market. Και το copilot είναι εφαρμογή επί πληρωμή, άρα δεν εμφανίζεται.

 

Για να το ξεπεράσεις αυτό πρέπει να κάνεις root τη συσκευή και να βάλεις κάποιο application όπως το market enabler για να δεις και τις μη-δωρεάν εφαρμογές.

 

Θα σου πρότεινα όμως, πριν τα κάνεις όλα αυτά, να επικοινωνήσεις μαζί τους, φαντάζομαι θα έχουν εξυπηρέτηση πελατών. Ίσως να μπορούν να σου στείλουν το αρχείο .apk για να το εγκαταστήσεις, ή να σου δώσουν κάποιο direct link να το κατεβάσεις.

 

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!! μολις μου εστειλαν το λινκ να το κατεβασω τωρα τι κανω? το αντιγρραφω στην καρτα και απλα το τρεχω?

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το στέλνεις στο κινητό, το ανοίγεις με κάποιον file manager και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να εγκατασταθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το στέλνεις στο κινητό, το ανοίγεις με κάποιον file manager και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να εγκατασταθεί.

 

 

αφου το κινητο απο μαμά δεν εχει file manager? και αν δεν κανει απο που θα τον κατεβασω απο market χωρις root? και παλι σ ευχαριστω!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχει... Αν το έχεις στα ελληνικά λέγεται "Τα αρχεία μου" (στα αγγλικά δεν θυμάμαι).
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έχει... Αν το έχεις στα ελληνικά λέγεται "Τα αρχεία μου" (στα αγγλικά δεν θυμάμαι).

 

ωραια..τοτε δεν χρειαζεται ουτε file manager!! το προβλημα τωρα ειναι οτι βαζω στοιχεια σωστα για να κατεβασω το copilot απο το λινκ που μου εστειλαν και μου λεει οτι ειναι λαθος. Το surname ειναι το ονοματεπονυμο σωστα?

 

Ναι, το στέλνεις στο κινητό, το ανοίγεις με κάποιον file manager και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να εγκατασταθεί.

 

 

κατεβασα το copilot(αρχειο winrar) το αντεγαψα στην καρτα μνημης ανοιγω τον file manager του κινητου και μου εχει φτιαξει εναν φακελο gps βρισκω ενααρχειο με την ονομασια του copilot απλα ομωεδεν το ανοιγει με τιποτα...καμια βοηθεια???

Edited by mcde

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το copilot(αρχειο winrar) το αντεγαψα στην καρτα μνημης ανοιγω τον file manager του κινητου και μου εχει φτιαξει εναν φακελο gps βρισκω ενααρχειο με την ονομασια του copilot απλα ομωεδεν το ανοιγει με τιποτα...καμια βοηθεια???

 

To winrar τί αρχεια περιεχει μεσα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...