Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια γινετε κατι με τις εφαρμογες για κατεβασμα mp3 απο youtube?

ουτε το tubemate δουλευει ουτε το free di youtube

γνωριζετε κατι?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδια γινετε κατι με τις εφαρμογες για κατεβασμα mp3 απο youtube?

ουτε το tubemate δουλευει ουτε το free di youtube

γνωριζετε κατι?

 

Για δοκίμασε αν θες τη παρακάτω εφαρμογή.Προσωπικά δε την έχω δοκιμάσει, αλλά δε χάνεις τίποτα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1863102

 

Βλέπω βέβαια ότι ψάχνεις Youtube to MP3...άρα μπορεί να μη σου κάνει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το mireo don't panic στο xperia neo v μου και θελω να το περασω και στο zte blade, πως μπορω να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να ειναι ο καταληλος τοπος για να ρωτησω,αλλιως ας μετακινηθει.

Το picsart οπως κ αλλες εφαρμογες επεξεργασιας εικονας ανεβαζουν τις φωτο που επεξεργαζεσαι σε server τους οπου μπορει να τις δει οποιος εχει την εφαρμογη ή ο καθενας τελοσπαντων, ανεξαρτητα αν εχεις λογαριασμο;;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φορτίσετε μια φορά για να αρχίσει να μετράει.

 

σωστοοοος...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το mireo don't panic στο xperia neo v μου και θελω να το περασω και στο zte blade, πως μπορω να το κανω?

 

Αν δε κάνω λάθος, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να μπεις στη σελίδα τους και να στείλεις mail με το imei της παλιάς συσκευής και της καινούριας για να στο ενεργοποιήσουν πάλι.

Τουλάχιστον εγώ έτσι το έκανα με το CitisNAV.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

απο τα πρωτα που επρεπε να διορθωθουν...απιστευτη αδυναμια....

Είναι σίγουρα περιορισμός αλλά δε θα έλεγα ότι διαφωνώ στη λογική του. Τα widgets τρέχουν στο background κ αν έτρεχαν από την κάρτα, θα είχε επίδραση στις επιδόσεις της συσκευής.. Οπότε έχει μια βάση που δεν το αφήνουν..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.θα παρω συντομα android κινητο και θελω μια εφαρμογη για πλοηγηση πεζος. Θα παω συντομα Αυστρια και θελω να μπορω να βαλω μια οδο και να με πηγαινει πεζο εκει ευκολα και ωραια. και επισης να μπορω να του βαλω καποια σημεια ως αγαπημενα (χωρις ομως ναχω ηδη παει σε αυτα) και οταν ειμαι καπου να μπορω να του πω να με παει σε οποιοδηποτε απο αυτα τα αγαπημενα.
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει το mireo don't panic στο xperia neo v μου και θελω να το περασω και στο zte blade, πως μπορω να το κανω?

Bάλε στο blade τον ίδιο gmail λογαριασμό που είχες στο neo v όταν το έτρεξες για πρώτη φορά,τρέξε το dont panic και θα ενεργοποιηθεί αυτόματα και σε αυτό,κατά την πρώτη εκκίνηση του προγράμματος

Link to comment
Share on other sites

Bάλε στο blade τον ίδιο gmail λογαριασμό που είχες στο neo v όταν το έτρεξες για πρώτη φορά,τρέξε το dont panic και θα ενεργοποιηθεί αυτόματα και σε αυτό,κατά την πρώτη εκκίνηση του προγράμματος

 

αυτο εκανα και δεν μου ανοιγει καθολου το mireo...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε 4 ακόμη συσκευές και δούλεψε κανονικά με αυτόν τον τρόπο.Επικοινώνησε με την gi τότε και πιστεύω θα βρεις λύση
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε 4 ακόμη συσκευές και δούλεψε κανονικά με αυτόν τον τρόπο.Επικοινώνησε με την gi τότε και πιστεύω θα βρεις λύση

 

ok ευχαριστω... να σου πω οτι εκανα αντιγραφη τα αρχεια της καρτας μνημης απο το ενα κινητο στο αλλο, μηπως εφταιγε αυτο? το προγραμμα το κατεβασα απο το μαρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αγοράσει την έκδοση με τα 40€ από gi ή κατάστημα forthnet? Αν ναι θα το φορτώσεις με τον installer που κατεβάζεις από το κινητό από την διεύθυνση http://www.giniusdriver.gr/giniusdp ή θα πάρεις το apk από το άλλο κινητό με κάποιο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά π.χ. astro ή ontheflybackup κτλ .Αυτό που σου λέω ισχύει για αυτή την έκδοση,δε ξέρω τι γίνεται με την έκδοση από το play
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αγοράσει την έκδοση με τα 40€ από gi ή κατάστημα forthnet? Αν ναι θα το φορτώσεις με τον installer που κατεβάζεις από το κινητό από την διεύθυνση http://www.giniusdriver.gr/giniusdp ή θα πάρεις το apk από το άλλο κινητό με κάποιο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά π.χ. astro ή ontheflybackup κτλ .Αυτό που σου λέω ισχύει για αυτή την έκδοση,δε ξέρω τι γίνεται με την έκδοση από το play

 

α καταλαβα, εγω ειχα κατεβασει το mireo απο το Play και αγορασα τον χαρτη απο κει...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες έχω αγοράσει το sygic από το andoid market(google play).Παρόλο που είναι ενεργοποιημένο δεν μου έχει σταλλεί κάποιο

serial code.Σε περίπτωση που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 'η αλλάξω κινητό πως θα μπορέσω να το ανακτήσω πάλι??Ρώτησα και μου παν ότι έχει κατοχυρωθεί στο λογαριασμό που έχω στο market και όταν το ξανακάνω εγκατάσταση θα τραβήξει την άδεια από τον λογαριασμό μου.Γνωρίζετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες έχω αγοράσει το sygic από το andoid market(google play).Παρόλο που είναι ενεργοποιημένο δεν μου έχει σταλλεί κάποιο

serial code.Σε περίπτωση που κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 'η αλλάξω κινητό πως θα μπορέσω να το ανακτήσω πάλι??Ρώτησα και μου παν ότι έχει κατοχυρωθεί στο λογαριασμό που έχω στο market και όταν το ξανακάνω εγκατάσταση θα τραβήξει την άδεια από τον λογαριασμό μου.Γνωρίζετε κάτι?

 

Ισχύει αυτό που σου είπαν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα περιορισμός αλλά δε θα έλεγα ότι διαφωνώ στη λογική του. Τα widgets τρέχουν στο background κ αν έτρεχαν από την κάρτα, θα είχε επίδραση στις επιδόσεις της συσκευής.. Οπότε έχει μια βάση που δεν το αφήνουν..

 

μην ξεχνάς το σημαντικότερο: εάν κάποια στιγμή γίνει dismount η κάρτα (συνειδητά ή από σφάλμα), στο πρώτο update που θα χρειαστεί ένα widget θα αρχίσεις να έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.θα παρω συντομα android κινητο και θελω μια εφαρμογη για πλοηγηση πεζος. Θα παω συντομα Αυστρια και θελω να μπορω να βαλω μια οδο και να με πηγαινει πεζο εκει ευκολα και ωραια. και επισης να μπορω να του βαλω καποια σημεια ως αγαπημενα (χωρις ομως ναχω ηδη παει σε αυτα) και οταν ειμαι καπου να μπορω να του πω να με παει σε οποιοδηποτε απο αυτα τα αγαπημενα.

 

Όσα περιγράφεις μπορείς να τα κάνεις σε οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης, αλλά και στο google maps, το οποίο το έχει εξαρχής το κινητό σου. Δοκίμασέ το να δεις εάν σε καλύπτει, διαφορετικά επανέρχεσαι με τι παραπάνω χρειάζεσαι.

 

@silent7 για την ερώτησή σου είχα απαντήσει και το άλλο thread. Καλό είναι να μην κάνεις την ίδια σε πολλά μέρη :)

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάς το σημαντικότερο: εάν κάποια στιγμή γίνει dismount η κάρτα (συνειδητά ή από σφάλμα), στο πρώτο update που θα χρειαστεί ένα widget θα αρχίσεις να έχεις πρόβλημα...

Ακριβώς! Και να το επέτρεπε το λειτουργικό πάλι στη συσκευή θα τις αφήναμε τις εφαρμογές για να δουλεύουν σωστά..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

"Το Link2sd για μένα είναι το καλύτερο πρόγραμμα του είδους του, γιατί μεταφέρει τα πάντα σε ένα δεύτερο παρτίσιον στην sd με αποτέλεσμα να έχουμε όσο χώρο θέλουμε για εφαρμογές Προτείνω κάπου 500-700 MB ανάλογα με τις ανάγκες σας."

 

το παιδι αναφερει "τα παντα",αυτο σημαινει οτι δεν τρωει καθολου χωρο στην μνημη της συσκευης?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε δικιο ομως επρεπε να σε ενημερωνει οτι καποια εφαρμογη που πας να εγκαταστησεις στην καρτα εχει και widget οπως και να μπορει να υπαρχει η εφαρμογη στη καρτα και το widget της στη μνημη και να τρεχει απο εκει ,,,, τωρα για το 1ο μπορει να ειναι και θεμα developer της εφαρμογης

 

"Το Link2sd για μένα είναι το καλύτερο πρόγραμμα του είδους του, γιατί μεταφέρει τα πάντα σε ένα δεύτερο παρτίσιον στην sd με αποτέλεσμα να έχουμε όσο χώρο θέλουμε για εφαρμογές Προτείνω κάπου 500-700 MB ανάλογα με τις ανάγκες σας."

 

το παιδι αναφερει "τα παντα",αυτο σημαινει οτι δεν τρωει καθολου χωρο στην μνημη της συσκευης?

ειναι οντως το καλυτερο εγω εχω 1gb partition στην καρτα αλλα παλι αφηνει..κατι πισω

Edited by kollatos

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια , με το γοογλε μαπς μπορω να το κανω καπως να μη κλεινει η οθονη οταν με πλοηγει καπου ? εχει καποια τετοια επιλογη και οχι απο τα σετινγκ τησ οθονης του android ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Vodafone Smart 2 root (CPU 832 MHz ARMv6,Internal 1 GB ROM, 512 MB RAM) θα ήθελα να ρωτησω μερικα πραγματα)

1)πως κανω backup με το titanium?

2)πως κανω παρτισιον την καρτα? (προσ το παρων εχω την 2gb που ειχε)

3)επειδη εμενα μαρεσει το να χω και το τροπο γραφεις που ειχαν τα παλια κινητα (3γραμματα σενα πληκτρο),υπαρχει κατι τετοιο να βαλω? (Στο Νeo V εχει αλλα το Σμαρτ 2 δεν το εχει και εχει μικρη οθονη)

4)υπαρχει καποιος lancher που να σηκωνει το κινητο?

5)Για καλυτερη διαχειρησηση της ram,και να μην ξεκινανε προγραμματα που δεν ανοιγω,και τρεχουν στο παρασκηνιο τι προτεινεται να κανω?

Link to comment
Share on other sites

"Το Link2sd για μένα είναι το καλύτερο πρόγραμμα του είδους του, γιατί μεταφέρει τα πάντα σε ένα δεύτερο παρτίσιον στην sd με αποτέλεσμα να έχουμε όσο χώρο θέλουμε για εφαρμογές Προτείνω κάπου 500-700 MB ανάλογα με τις ανάγκες σας."

 

το παιδι αναφερει "τα παντα",αυτο σημαινει οτι δεν τρωει καθολου χωρο στην μνημη της συσκευης?

 

Θα μειώνεται και πάλι ο χώρος, λόγω την μνήμης dalvik cashe, που όλες οι εφαρμογές έχουν τον δικό τους φάκελο,και σε ορισμένες μπορεί να φτανει και τα 3-5mb. Και να είναι όλη η εφαρμογή στην κάρτα μνήμης,μαζί και τα data της,η dalvik παραμένει στην εσωτερική,δεν γίνεται να ξεχωρίσεις κάποιον φάκελο. Εκτός αν μεταφέρεις όλη την dalvik στο ext partition της κάρτας,αλλά μετά θα σέρνεται το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...