Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή hotmail κλείνει ποτέ; Η συσκευή μου είναι συνέχεια awake! Τι σόι push είναι αυτό; Το έβαλα να κάνω check και manual και πάλι τα ίδια. Πάει η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι εναλλακτικός client για το Facebook, έχει και δωρεάν έκδοση οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις εάν σε ενδιαφέρει.

 

Δηλαδή είναι καλύτερη εφαρμογή από την γνήσια του Facebook;

Link to comment
Share on other sites

Περιττες ερωτησεις οταν μπορεις να δοκιμασεις κατι κι αν δεν σ'αρεσει να το σβησεις. Το εντυπωσιακο ειναι οτι ανοιγει αστραπιαια. Ολα τ'αλλα ειναι υποκειμενικα. Επισης στον exdialer κατεβαζεις μια εφαρμογη(δεν θυμαμαι το ονομα) και λυνεται το θεμα με τις αναπαντητες.

Η εφαρμογή που είπα παραπάνω είναι η xmissedcall και πρέπει να είσαι root για να δουλέψει.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο φίλος μιλάς για αυτές που είχε περάσει κανονικά από το market και στο account του τις δείχνει ως εγκατεστημένες;

 

Αυτό ακριβώς! Αυτές που είχα εγκαταστήσει και φαίνονται στο λογαριασμό μου στο μαρκετ.

Btw στις "όλες " τις εφαρμογές μου στο μαρκετ έχει οοοολες τις εφαρμογές που έχω ΔΟΚΙΜΆΣΕΙ όχι έχω εγκατεστημένες. Γίνεται να σβήσω όσες δοκίμασα μεν,αλλά δεν θέλω να φαίνονται στον λογαριασμό μου στο μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι καλύτερη εφαρμογή από την γνήσια του Facebook;

 

Δεν υπάρχει μια αντικειμενικη απάντηση. Προσωπικά, στο κινητό μπαίνω από τον browser μιας και δεν θέλω να μου τρώει ram κάποια εφαρμογή.

Μπορείς να δοκιμάσεις και τις 2 εφαρμογές και να αποφάσεις εσύ ποια σε βολεύει περισσότερο.

Btw σύντομα λένε ότι θα βελτιωθεί αισθητά η επίσημη εφαρμογή του Facebook .

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

για dialer εγώ έχω dialerone

ο ex είναι καλύτερος/πιο γρηγορος?

 

(αν ναι, μαλλον εχω μεινει πίσω :P )

Link to comment
Share on other sites

για dialer εγώ έχω dialerone

ο ex είναι καλύτερος/πιο γρηγορος?

 

(αν ναι, μαλλον εχω μεινει πίσω :P )

Προσωπικά τον προτιμώ..

Τον DialerOne έβαζα στα SE που δεν είχαν smartdial παλιότερα αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό έχω τον Ex σε όλα..

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είπα οτι δεν το κάνει, είπα σαν παράδειγμα το navigon. Το igo σήμερα με έπρηξε στην περιφερειακή υμηττού με το σήμα του GPS. Έδειχνε κανονικά το βελάκι να κινείται αλλά βιάζεται πολύ να σε ειδοποιήσει μόλις χαθεί το σήμα. Μπορείς βέβαια να απενεργοποιήσεις την ειδοποίηση, αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να την καθυστερήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικότητα, ευχρηστία και επιλογές..

Το μόνο μείον στους άλλους dialer είναι ότι αν δεν είσαι root πρέπει να ορίσεις να ανοίγει τις αναπάντητες με τον stock γιατί αλλιώς δεν σβήνει το εικονίδιο από τη notification.

αν εισαι σε ics απλα κατεβαζεις τη notification bar και διωχνεις την ειδοποιηση!

ουτε root, ουτε plugins!

Edited by kakofonixx
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τον προτιμώ..

Τον DialerOne έβαζα στα SE που δεν είχαν smartdial παλιότερα αλλά εδώ και πάρα πολύ καιρό έχω τον Ex σε όλα..

 

Κατέβασα κ γω τον ex dialer,πολύ καλός!

Μια απορία,όταν έχω αναπάντητη κ τη βλέπω από τον dialer δε φεύγει από τη notification bar κ πρέπει να μπω στη στοκ εφαρμογή κλήσεων για να τη σβήσω κ είναι λίγο σπαστικό.Κάποια λύση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κ γω τον ex dialer,πολύ καλός!

Μια απορία,όταν έχω αναπάντητη κ τη βλέπω από τον dialer δε φεύγει από τη notification bar κ πρέπει να μπω στη στοκ εφαρμογή κλήσεων για να τη σβήσω κ είναι λίγο σπαστικό.Κάποια λύση;

Αν εισαι root εχει μερικες επιλογες

α) να παγωσεις την μαμισια εφαρμογη κλησεων

β) να ψαξεις στο xda για το ''notigo'' http://www.google.gr/#hl=el&gs_nf=1&cp=4&gs_id=1w&xhr=t&q=xda+Clear+missed+call+notification+with+%22NotiGo%22&pf=p&sclient=psy-ab&oq=xda+Clear+missed+call+notification+with+%22NotiGo%22&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=8cc604773bee77f0&biw=888&bih=565

γ) να βαλεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.plugin.xmissedcall&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tb2Rvb2h1dC5kaWFsZXIucGx1Z2luLnhtaXNzZWRjYWxsIl0.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Btw στις "όλες " τις εφαρμογές μου στο μαρκετ έχει οοοολες τις εφαρμογές που έχω ΔΟΚΙΜΆΣΕΙ όχι έχω εγκατεστημένες. Γίνεται να σβήσω όσες δοκίμασα μεν,αλλά δεν θέλω να φαίνονται στον λογαριασμό μου στο μαρκετ?

 

Οχι.

Μπορεί κάποτε να το επιτρέψει η google, αλλά προς το παρόν, οχι.

Το περιμένω πως και πως, μαζί με τι κουμπί "dislike" στο facebook ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Να σου πω την αλήθεια Θανάση η α)επιλογή ήταν στα σχέδια μου αλλα θα προτιμήσω τη γ)

Ευχαριστώ!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια Θανάση η α)επιλογή ήταν στα σχέδια μου αλλα θα προτιμήσω τη γ)

Ευχαριστώ!

 

Ακόμα πιο εύκολος τρόπος (αν είσαι root) να κάνεις με το titanium system app το exdialer :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία εφαρμογή να μεταφέρω τις επαφές από την κάρτα sim στο Google γιατί με πήρε τις μισές
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο εύκολος τρόπος (αν είσαι root) να κάνεις με το titanium system app το exdialer :)

 

Ωραία!!ευχαριστω κ σ'ένα!θα το δοκιμάσω!

Δοκίμασα την εφαρμογή που είπε ο Θανάσης αλλά πρέπει να έχω κ το donation!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τη συζήτηση για dialers, ξανακοίταξα λίγο τι κυκλοφορεί...

  • Ο exDialer με το ICS theme φαίνεται πραγματικά όμορφος, αλλά δεν ξέρω για τη λειτουργικότητα... Έχει < 1.000.000 downloads.

Αλλές δημοφιλείς επιλογές (< 5.000.000 downloads) είναι οι:

  • Go Contacts. Απ' ότι κατάλαβα είναι οι ίδιοι που βγάζουν και το Go SMS. Αδιάφορο εικαστικά, αλλά φαίνεται υπερπλήρες λειτουργικά.
     
  • Dialer One. Αυτό είναι ασχημούλικο, κι ας υποστηρίζει themes, αλλά τη δουλειά του την κάνει. Το χρησιμοποιώ για δεύτερο dialer μαζί με τον στοκ του 4.1.1

 

Έχει συγκρίνει κανείς αυτά τα 3? Βασικά αυτό που θέλω από ένα dialer είναι σκούρο θέμα (ιδανικά ICS) και τη δυνατότητα να εμφανίζει επαφές όταν γράψεις μερικά ψηφία αριθμού (Αν είδα καλά ο exDialer το κάνει μόνο εάν του γράψεις # και μετά τον αριθμό?)

Εννοείται ότι θέλω και αποτελεσματική αναζήτηση στις επαφές με όνομα/επώνυμο/διεύθυνση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κανείς αυτά τα 3? Βασικά αυτό που θέλω από ένα dialer είναι σκούρο θέμα (ιδανικά ICS) και τη δυνατότητα να εμφανίζει επαφές όταν γράψεις μερικά ψηφία αριθμού (Αν είδα καλά ο exDialer το κάνει μόνο εάν του γράψεις # και μετά τον αριθμό?)

Εννοείται ότι θέλω και αποτελεσματική αναζήτηση στις επαφές με όνομα/επώνυμο/διεύθυνση κλπ.

ολα αυτα τα κανει ο exDialer, εχει σκουροχρωμο θεμα μαζι με την εφαρμογη, αναζητα τηλεφωνα γραφοντας μερικα ψηφια ή γραμματα της επαφης και το καλυτερο ολων σερνεις δεξια ή αριστερα μια επαφη για κληση ή σμς :)

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα κανει ο exDialer, εχει σκουροχρωμο θεμα μαζι με την εφαρμογη, αναζητα τηλεφωνα γραφοντας μερικα ψηφια ή γραμματα της επαφης και το καλυτερο ολων σερνεις δεξια ή αριστερα μια επαφη για κληση ή σμς :)

 

Ελληνικό μενού έχουν;

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σε ics απλα κατεβαζεις τη notification bar και διωχνεις την ειδοποιηση!

ουτε root, ουτε plugins!

 

Για μένα δεν αρκεί, γιατί έτσι δεν μηδενίζει ο counter στις αναπάντητες οπότε στην επόμενη θα μου λέει '2 αναπάντητες' αντί για 1.

 

Με αφορμή τη συζήτηση για dialers, ξανακοίταξα λίγο τι κυκλοφορεί...

  • Ο exDialer με το ICS theme φαίνεται πραγματικά όμορφος, αλλά δεν ξέρω για τη λειτουργικότητα... Έχει < 1.000.000 downloads.

Αλλές δημοφιλείς επιλογές (< 5.000.000 downloads) είναι οι:

  • Go Contacts. Απ' ότι κατάλαβα είναι οι ίδιοι που βγάζουν και το Go SMS. Αδιάφορο εικαστικά, αλλά φαίνεται υπερπλήρες λειτουργικά.
     
  • Dialer One. Αυτό είναι ασχημούλικο, κι ας υποστηρίζει themes, αλλά τη δουλειά του την κάνει. Το χρησιμοποιώ για δεύτερο dialer μαζί με τον στοκ του 4.1.1

 

Έχει συγκρίνει κανείς αυτά τα 3? Βασικά αυτό που θέλω από ένα dialer είναι σκούρο θέμα (ιδανικά ICS) και τη δυνατότητα να εμφανίζει επαφές όταν γράψεις μερικά ψηφία αριθμού (Αν είδα καλά ο exDialer το κάνει μόνο εάν του γράψεις # και μετά τον αριθμό?)

Εννοείται ότι θέλω και αποτελεσματική αναζήτηση στις επαφές με όνομα/επώνυμο/διεύθυνση κλπ.

Τον one τον χρησιμοποιούσα εγώ πριν τον ex. Προτιμώ τον δεύτερο γιατί έχει πιο clean look κ όπως είπα με βολεύουν τα swipe του. Φυσικά κ έχει smart dial χωρίς να χρειάζεται # πριν. Στις διευθύνσεις όχι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τη συζήτηση για dialers, ξανακοίταξα λίγο τι κυκλοφορεί...

  • Ο exDialer με το ICS theme φαίνεται πραγματικά όμορφος, αλλά δεν ξέρω για τη λειτουργικότητα... Έχει < 1.000.000 downloads.

Αλλές δημοφιλείς επιλογές (< 5.000.000 downloads) είναι οι:

  • Go Contacts. Απ' ότι κατάλαβα είναι οι ίδιοι που βγάζουν και το Go SMS. Αδιάφορο εικαστικά, αλλά φαίνεται υπερπλήρες λειτουργικά.
     
  • Dialer One. Αυτό είναι ασχημούλικο, κι ας υποστηρίζει themes, αλλά τη δουλειά του την κάνει. Το χρησιμοποιώ για δεύτερο dialer μαζί με τον στοκ του 4.1.1

 

Έχει συγκρίνει κανείς αυτά τα 3? Βασικά αυτό που θέλω από ένα dialer είναι σκούρο θέμα (ιδανικά ICS) και τη δυνατότητα να εμφανίζει επαφές όταν γράψεις μερικά ψηφία αριθμού (Αν είδα καλά ο exDialer το κάνει μόνο εάν του γράψεις # και μετά τον αριθμό?)

Εννοείται ότι θέλω και αποτελεσματική αναζήτηση στις επαφές με όνομα/επώνυμο/διεύθυνση κλπ.

 

Και ο exdialer και ο go και νομιζω και ο one κανουνναυτο που λες αχετικα με τους αριθμους χωρις μαλιστα να χρειαζεται να πατησεις πιο πριν #.

 

Επισης σκουροχρωμα θεμα ολοι υποστηριζουν ειτε μεσα απο ρυθμισεις ειτε να κατεβασεις καποιο θεμα. Ο exdialer εχει θεμετα και σε ics και σε s2 και καποιες παραλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα και τον exDialer και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές!

Για όσους τον έχουν χρησιμοποιήσει λίγο:

Ξέρετε εάν υπάρχει η δυνατότητα να έχεις το UI στα Αγγλικά, αλλά στις επαφές να έχει κατακόρυφη scollbar με Ελληνικό αλφάβητο?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα για δοκιμή τον Ex Dialer, για να είμαι ειλικρινής δεν ασχολήθηκα πολλή ώρα, αλλά δεν βρήκα διαφορές από τον στοκ. Αυτό με το slide right -> call & slide left -> sms το κάνει και με τον stock dialer που είχε μέσα το S2 (ICS stock ROM 4.0.3).. Θα το ψαχουλέψω λίγο παραπάνω μόλις βρω λίγο χρόνο παραπάνω..

 

Πέραν αυτού, μήπως ξέρει κανείς καμια ειδησεογραφική ελληνική app με κανένα έτσι ωραίο μεγάλο εντυπωσιακό widget με εικόνες και τέτοια; Πχ έχω το flipboard, που είναι όμως μόνο για ξένες ειδήσεις. Κάτι με παρόμοιο UI ψάχνω..

Link to comment
Share on other sites

Πέραν αυτού, μήπως ξέρει κανείς καμια ειδησεογραφική ελληνική app με κανένα έτσι ωραίο μεγάλο εντυπωσιακό widget με εικόνες και τέτοια; Πχ έχω το flipboard, που είναι όμως μόνο για ξένες ειδήσεις. Κάτι με παρόμοιο UI ψάχνω..

 

Δοκίμασε το pulse.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. Γιατί δεν βρίσκω το widget του; :worry:

 

Εκτός από αυτό, έχει και ελληνικά feeds; Αν ναι, ξέρεις κανένα συγκεκριμένο; Γιατί έβαλα στο search "greek" και μου έβγαλε κάτι ό,τι να'ναι..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...