Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Ολοκαίνουργιος χρήστης android.εχω το Samsung galaxy ace2 και λέω να δοκιμάσω ένα πρόγραμμα gps. Έχετε να προτείνετε κάποιο;

 

igo, navigon,sygic.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για δοκιμή αναγκαστικά θα το κατεβάσεις από το play που είναι trial για 7 μέρες.

το mireo ειναι trial εχω την εντυπωση

Εχμ έκανα λάθος διατύπωση... :O το δοκίμασα και θέλω να το αγοράσω... από που όμως; Από το Play store ή από την NGI; Από ότι διάβασα κατάλαβα ότι στην επιλογή της NGI οι χάρτες είναι από άλλον πάροχο και μάλιστα καλύτεροι.. ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αναβάθμιση σήμερα στο tapatalk και πάλι.

Αλλάξανε αρκετά πράγματα και μου φαίνεται ότι έγινε ακόμη πιο smooth.

Δείτε το...:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι τα καινούργια βελάκια, ειδικά σε μεγάλες συσκευές/tablet θα είναι πολύ χρήσιμα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι τα καινούργια βελάκια, ειδικά σε μεγάλες συσκευές/tablet θα είναι πολύ χρήσιμα.

 

Στο note μου είναι ζάχαρη..:)

Ποοοοοο χαίρεσαι να σερφαρεις στο φόρουμ τώρα:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Δεχεται υπογραφη το myphone πλεον;

 

Όχι σε αυτό δυστυχώς.

Απλά εγώ την βάζω μόνος από συνήθεια πλέον.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εχμ έκανα λάθος διατύπωση... :O το δοκίμασα και θέλω να το αγοράσω... από που όμως; Από το Play store ή από την NGI; Από ότι διάβασα κατάλαβα ότι στην επιλογή της NGI οι χάρτες είναι από άλλον πάροχο και μάλιστα καλύτεροι.. ή όχι;

 

Και οι δύο χάρτες είναι της NGI αλλά αν το αγοράσεις από την ίδια, θα έχεις δωρεάν αναβαθμίσεις χαρτών και POI (νομίζω για 3 χρόνια), ενώ από το play δεν έχει αναβάθμιση χαρτών, παρά μόνο της ίδιας της εφαρμογής. Επίσης, από NGI θα πρέπει να μην ενημερώνεις την εφαρμογή από το play αλλά χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε αυτό δυστυχώς.

Απλά εγώ την βάζω μόνος από συνήθεια πλέον.

Sent from my note

 

Στις ρυθμισεις-> υπογραφη μου δινει επιλογες..

1. Sent using Tapatalk.. κ.λ.π

2. Sent from my GT-I9100

3. Διαμορφωση..

Μολις εβαλα την τριτη επιλογη και εβαλα το ενεργο banner που εχω στο myphone.. Βγηκε κανονικα? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις-> υπογραφη μου δινει επιλογες..

1. Sent using Tapatalk.. κ.λ.π

2. Sent from my GT-I9100

3. Διαμορφωση..

Μολις εβαλα την τριτη επιλογη και εβαλα το ενεργο banner που εχω στο myphone.. Βγηκε κανονικα? :rolleyes:

 

Κατι με pulse?φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

Κατι με pulse?φαινεται!

 

Ναι μόλις το είδα και εγώ.. άρα μια χαρά.. Βάζουμε και την υπογραφή μας κανονικά και από Tapatalk.. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις-> υπογραφη μου δινει επιλογες..

1. Sent using Tapatalk.. κ.λ.π

2. Sent from my GT-I9100

3. Διαμορφωση..

Μολις εβαλα την τριτη επιλογη και εβαλα το ενεργο banner που εχω στο myphone.. Βγηκε κανονικα? :rolleyes:

 

Εγώ δεν βλέπω τίποτα φίλε

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου βγάζει την υπογραφή όταν γράφω. Αλλά δεν είναι θέμα της εφαρμογής αυτό. Το myphone δεν υποστηρίζει πλήρως το tapatalk. Σε αλλά φόρουμ (π.χ. xda) εμφανίζεται κανονικά η υπογραφή.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου βγάζει την υπογραφή όταν γράφω. Αλλά δεν είναι θέμα της εφαρμογής αυτό. Το myphone δεν υποστηρίζει πλήρως το tapatalk. Σε αλλά φόρουμ (π.χ. xda) εμφανίζεται κανονικά η υπογραφή.

 

Τι να σου πω.. Εγώ βλέπεις τι υπογραφή έχω και την βγάζει κανονικά.. Τσέκαρες στις ρυθμίσεις την υπογραφή?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Εγώ βλέπεις τι υπογραφή έχω και την βγάζει κανονικά.. Τσέκαρες στις ρυθμίσεις την υπογραφή?

 

Βρε συ @Giov87 μήπως την συγκεκριμένη υπογραφή την εχεις βαλει να εμφανίζεται και απο της ρυθμίσεις του forum (Ρυθμίσεις >Τροποποίηση Υπογραφής ) και γιαυτό εμφανίζεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογη για τα sms υπαρχει τροπος να στελνουμε 160 χαρακτηρες....? Και οχι το κλασσικο 70...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το fifa ... και θελει 1,5gb για να εγκατασταθει ... το οποιο δεν εχω στην εσωτερικη ... πως θα παει στην εξωτερικη που εχει ?

 

Αν γινεται χωρις καποια εξτρα εφαρμογη θα με βολευε ....

 

Eχω τον ES , TItanium , SystemCleanup , γινεται με καποια ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε την καλυτερη εφαρμογη για battery saver ?

 

αρκετά καλή εφαρμογή είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easy.battery.saver&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lYXN5LmJhdHRlcnkuc2F2ZXIiXQ..

αλλά επειδή όλες οι εφαρμογές για να το πετύχουν κόβουν από τις λειτουργίες του κινητού όπως το σήμα του. για μένα η καλύτερη λύσει αν είσαι σε root είναι να περιορίσεις τα προγράμματα που εκτελούνται όταν ξεκινάει το κινητό ,να τρέχεις δλδ εφαρμογές που χρειάζεσαι και όχι όλες οι οποιες ξεκινάνε απλο μόνες τους και τρέχουν στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος αν ποσταρω στο σωστο θεμα(οποτε συγχωρεστε με) αλλα ψαχνω εφαρμογη που να διαλεγω ποιες εφαρμογες θα εχουν προσβαση στο 3g...δηλαδη οχι να απαγορευω ποιες δεν θα μπαινουν αλλα να μην μπενει ΚΑΜΙΑ εκτος απο αυτη που θα δηλωσω..
Link to comment
Share on other sites

αρκετά καλή εφαρμογή είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easy.battery.saver&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lYXN5LmJhdHRlcnkuc2F2ZXIiXQ..

αλλά επειδή όλες οι εφαρμογές για να το πετύχουν κόβουν από τις λειτουργίες του κινητού όπως το σήμα του. για μένα η καλύτερη λύσει αν είσαι σε root είναι να περιορίσεις τα προγράμματα που εκτελούνται όταν ξεκινάει το κινητό ,να τρέχεις δλδ εφαρμογές που χρειάζεσαι και όχι όλες οι οποιες ξεκινάνε απλο μόνες τους και τρέχουν στο παρασκήνιο.

 

Πώς γίνεται αυτό;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό;

για τα προγράμματα ου ξεκινάνε μπορείς να δεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elsdoerfer.android.autostarts&hl=el

ή https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw.pro&hl=el

 

το 2ο θέλει λίγο προσοχή, αν δεν είσαι σίγουρος τι κάνει τι μην το πειράζεις μπορεί να έχει πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογη για τα sms υπαρχει τροπος να στελνουμε 160 χαρακτηρες....? Και οχι το κλασσικο 70...?

 

Σε ποια συσκευή αναφέρεσαι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ εφαρμογη για τα sms υπαρχει τροπος να στελνουμε 160 χαρακτηρες....? Και οχι το κλασσικο 70...?

 

δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά θέμα πληκτρολογίου, δοκίμασε να βάλεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sql.greekkeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zcWwuZ3JlZWtrZXlib2FyZCJd και όταν γράφεις sms θα πατάς το sms που λέει κ γράφει με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...