Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πια ειναι η τελευταια εκδοση του don't panic? εχουμε λινκ εστω και επι χρημασι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πια ειναι η τελευταια εκδοση του don't panic? εχουμε λινκ εστω και επι χρημασι?

Δες εδώ κι εδώ! Links για "σπασμένο" περιεχόμενο έτσι κι αλλιώς δεν επιτρέπονται στο myphone ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,γνωριζουμε καποια εφαρμογη που να σβηνει φακελους απο εφαρμογες που εχουμε σβησει,να κανει ελεγχο του συστηματος προκειμενου να γινει το κινητο γρηγοροτερο και γενικα να σβηνει αχρειαστα αρχεια?

 

Sd maid... Use it carefully

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για to don't panic σπασμενο δεν θα βρεις , περα απο την πρωτη εκδοση με ενα παλιο χαρτη που και αυτη πρεπει να την διοχετευσε η ιδια η εταιρια
Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστη φιλε μου?

 

 

μολις την δοκιμασα αλλα θελει την pro εκδοση για να υλοποιησει καποια πραγματα,καμια αλλη παρομοια και free?

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για to don't panic σπασμενο δεν θα βρεις , περα απο την πρωτη εκδοση με ενα παλιο χαρτη που και αυτη πρεπει να την διοχετευσε η ιδια η εταιρια

 

το ειχα και σπασμενο και μου εκανε εντυπωση γιατι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια αλλα στην πραξη......αλλα λογια να αγαπιομαστε. Γι'αυτο ρωτησα την τελευταια του εκδοση και διαπιστωνω οτι αυτην ειχα και εγω....κριμα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά app που να τσεκάρει την integrity της MicroSD; Πήρα μια 32άρα class 4 Transcend από eBay και ήθελα να την τσεκάρω, γιατί σε κάποια φάση που άρχισα να περνάω εκεί apps (με "Μετακίνηση στην κάρτα SD" από τις ρυθμίσεις->Εφαρμογές) σε κάποια φάση σκάλωσε και έκανε κάθε μισό λεπτό reboot..

 

Έβαλα το SD Tools και τσέκαρα την ταχύτητα, μου έβαλε λογικά αποτελέσματα όσον αφορά τις ταχύτητες:

Writing Speed: 4.8MB/sec

Reading Speed: 17.7MB/sec

 

Έβαλα και το SDCardTester που ελέγχει για fake cards, μήπως δηλαδή έχει μικρότερη χωρητικότητα από αυτήν που αναγράφεται και την βρήκε κανονική..

 

Αλλά ήθελα να ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο με το "surface test" που κάνουμε στους μηχανικούς σκληρούς. Ή τέλος πάντων κάτι που να μου επιβεβαιώσει πως ολόκληρη η κάρτα δεν έχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

To sygic εχει να βγαλει νεα εκδοση πανω απο 6μηνο...

 

μπορω να πω οτι εχει ομορφα χαρακτηριστηκα,αυτη τι στιγμη χρησιμοποιω το sygic,igo,navigon και πιστευω ειμαι απολυτα καλυμενος, αυτο που με εντυπωσιαζει με το navigon ειναι οτι εχει την δυνατοτητα με μια επιλογη να ανοιγει την καμερα και σε οποιο σημειο την εχεις στραμενη σε ενημερωνει για καφετεριες,φαγαδικα,γηπεδα και γενικα πολλα σημεια POI.Με μια λεξη.....απιστευτο :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε σημερα νεα αναβαθμιση για don't panic με τον νεο χαρτη 032012

 

Εχουμε official link?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ειχα και σπασμενο και μου εκανε εντυπωση γιατι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια αλλα στην πραξη......αλλα λογια να αγαπιομαστε. Γι'αυτο ρωτησα την τελευταια του εκδοση και διαπιστωνω οτι αυτην ειχα και εγω....κριμα

 

Η τελευταία του έκδοση δεν έχει καμία σχέση από άποψη προβλημάτων με τις πρώτες που είχαν διαρρεύσει, απλά πρέπει να το πληρώσεις και δεν είναι καθόλου κρίμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία του έκδοση δεν έχει καμία σχέση από άποψη προβλημάτων με τις πρώτες που είχαν διαρρεύσει, απλά πρέπει να το πληρώσεις και δεν είναι καθόλου κρίμα.

 

μπορουμε να το βρουμε επι χρημασι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

απλως κανε update απο την εφαρμογη μεσα και θα στο βγαλει

 

εισαι ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση? εχει μεγαλη διαφορα?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να το βρουμε επι χρημασι?

 

online απο το site της NGI ή αλλιως απο καταστημα forthnet

 

εισαι ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση? εχει μεγαλη διαφορα?

 

Μολις την περασα και δεν μπορω να εκφερω γνωμη , αυτες ειναι οι αλλαγες που εχουν γινει

 

Τρίτη, 17 Ιουλίου 2012 - GeoIntelligence Ελλάδα 2012.03 - GiniusDriver Don't Panic Edition Android 4.51

Η έκδοση χάρτη Ελλάδας GeoIntelligence 2012.03 είναι πλέον διαθέσιμη για τους χρήστες android που ενεργοποίησαν το GiniusDriver - Don't Panic με κωδικό προϊόντος, μαζί με την αναβάθμιση λογισμικού!

 

Ο νέος χάρτης 2012.03 της GeoIntelligence περιέχει:

 

• Βελτίωση του κεντρικού και επαρχιακού οδικού δικτύου

• Διορθώσεις σε Δήμους της Αττικής: Λυκόβρυση, Πάτημα Χαλανδρίου, Γέρακας, Εμπορικά Κέντρα Mc Arthur Glen, Smart Park

• Έλεγχος και διόρθωση των bug reports που δηλώθηκαν μέσω της αναφοράς λαθών

• 176.500 σύνολο σημείων ενδιαφέροντος σε όλη την Ελλάδα

• Πάνω από 500 πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης και ονόματα οδών σε όλη την Ελλάδα.

• Πληθυσμιακή κάλυψη που ξεπερνάει το 90% στους 52 νομούς της χώρας και 225.000 χλμ. (πάνω από το 80% ελεγμένων στο πεδίο)

 

Τι προσφέρει η νέα έκδοση λογισμικού:

 

- Βελτιωμένη χρήση μπαταρίας

- Optimized HD display

- Δυνατότητα χρήσης native πληκτρολογίου android

- Περισσότερα επίπεδα zoom

- Δυνατότητα Copy/Paste (με χρήση πληκτρολογίου android)

- Βελτιώσεις στο UI

 

Για να γίνει η αναβάθμιση συνδεόμαστε στο Internet, πηγαίνουμε στη δεξιά καρτέλα του μενού “Ρυθμίσεις” μέσα από το Ginius – Don’t Panic και επιλέγουμε “Έλεγχος ενημερώσεων”. Το Ginius – Don’t Panic θα συνδεθεί με τους servers της Mireo και θα επιστρέψει απάντηση με τη διαθέσιμη αναβάθμιση του λογισμικού. Ακολουθούμε τις οδηγίες στην οθόνη και το Ginius θα ξεκινήσει αναβαθμισμένο!

 

Καλές διαδρομές!

GiniusDriver Team

 

 

 

Τελος θα ηθελα να ανφερω και την εμπειρια μου σχετικα με την συγκεκριμενη εταιρια .

Η πρωτη μου επαφη με το don't panic ηταν αρκετα αρνητικη . Περιμενα πως και πως την κυκλοφορια του προγραμματος και με το που κυκλοφορει , μαθαινω οτι το προγραμμα κλειδωνει στο imei της συσκευης , πραγμα που σημαινει οτι αμα αλλαξεις συσκευη πρεπει να ξαναγορασεις το προγραμμα . Τοτε τους ειχα ριξει πολυ κραξιμο και βαρυ μαλιστα, τους ειχα χαρακτιρισει μεχρι και απατεωνες . Καποιοι καλοθελητες τοτε με λεγανε υπερβολικο και το παρουσιαζαν σαν κατι λογικο. Τωρα θελω να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στην εταιρια που ακουει τα παραπονα των πελατων τις , και πλεον το προγραμμα κλειδωνει στο gmail account και μπορεις να το χρησημοποιησεις σε μεχρι και 5 συσκευες ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

Αν και το υπολοιπο service τηε εταιριας ειναι ετσι (που απ οτι φαινεται ειναι) τοτε πραγματικα αξιζει να στηριξουμε την εταιρια και να αποφευγουμε της σπασμενες εφαρμογες .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη δοκιμαστική έκδοση του dont panic και είμαι ευχαριστημένος.

Αν το αγοράσω, θα μπορω να το χρησιμοποιώ και στις 2 μου συσκευές android, ή θα πρέπει να το αγοράσω 2 φορές?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα προγραμματα gps χρησιμοπουνε tts για φωνητικη πλοηγηση? Υπαρχουν δωρεαν φωνες κτλ?

Ρωτησα κ πιο πισω αν εχει να προτεινει καποιος κατι αλλα δεν πηρα απαντηση κ ειπα να ξαναπροσπαθησω.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, οι ειδοποιησεις στο tapatalk σας δουλευουν? Εχω κανει επιλογες για instantly notifications στα φορουμ που εχω κανει subscribe,ανανεωση καθε 15 λεπτα, τικαρισμενα τα notificatios μεσα απο τις ρυθμισεις κλπ, αλλα με κανενα τροπο να βγαλει ειδοποιεισεις. Αντιθετα, το αντιστοιχο xda premium που εχω δουλευει αψογα στα notifications. Εχω την εκδοση 2.2 αλλα και με τις 2 προηγουμενες εκδοσεις τα ιδια ειχα. Ξερει κανεις τι παιζει
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, οι ειδοποιησεις στο tapatalk σας δουλευουν? Εχω κανει επιλογες για instantly notifications στα φορουμ που εχω κανει subscribe,ανανεωση καθε 15 λεπτα, τικαρισμενα τα notificatios μεσα απο τις ρυθμισεις κλπ, αλλα με κανενα τροπο να βγαλει ειδοποιεισεις. Αντιθετα, το αντιστοιχο xda premium που εχω δουλευει αψογα στα notifications. Εχω την εκδοση 2.2 αλλα και με τις 2 προηγουμενες εκδοσεις τα ιδια ειχα. Ξερει κανεις τι παιζει

 

Toν τελευταιο καιρο δεν μου δουλευουν... οταν το ανοιξω, τοτε μπορει να μου "πεταξει" μια, αλλα τοτε τι να το κανεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Toν τελευταιο καιρο δεν μου δουλευουν... οταν το ανοιξω, τοτε μπορει να μου "πεταξει" μια, αλλα τοτε τι να το κανεις...
καταλαβα.. !!εν το μεταξυ τις τελευταιες μερες καθυστερει και στο ανοιγμα των σελιδων με τα φορουμς. Τι να πω!!

Υπαρχει καποια αλλη παρομοια εφαρμογη της προκοπης?

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.. !!εν το μεταξυ τις τελευταιες μερες καθυστερει και στο ανοιγμα των σελιδων με τα φορουμς. Τι να πω!!

Υπαρχει καποια αλλη παρομοια εφαρμογη της προκοπης?

 

Forum runner.

Το myphone δεν θέλει να το υποστηρίξει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αγοράσει το πρόγραμμα με τις δωρεάν αναβαθμίσεις τότε θα έλεγα να δεις στο http://www.navimania.gr/showthread.php?t=30784 να ρωτήσεις εκεί ή να τους πάρεις τηλ ή να τους στείλεις mail

το ίδιο προτείνω και για την ερώτηση του ddr2

Ολα τα προγραμματα gps χρησιμοπουνε tts για φωνητικη πλοηγηση? Υπαρχουν δωρεαν φωνες κτλ?

Ρωτησα κ πιο πισω αν εχει να προτεινει καποιος κατι αλλα δεν πηρα απαντηση κ ειπα να ξαναπροσπαθησω.

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

οχι δεν χρησιμοποιούνε όλα τα προγράμματα tts.Κάποια έχουν απλή φωνή που ειναι "δωρεάν" μαζί με την αγορά του προγράμματος.π.χ. dontpanic.κάποια άλλα π.χ. navigon έχουν tts ενσωματωμένο στο πρόγραμμα και κάποια άλλα π.χ. igo χρησιμοποιούν την tts μηχανή του λειτουργικού που πρέπει να βάλεις εσύ μιας και η google δεν υποστηρίζει ελληνική tts φωνή.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επείγον!!! Είμαι σε ξενοδοχείο στο εξωτερικό κι έχω πληρώσει για σύνδεση αλλά δεν αφήνει να συνδεθεί πάνω από 1 συσκευή στο δωμάτιο. Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει share wifi αλλά όχι για 3g μόνο για wifi? Όποιος γνωρίζει ας προτείνει κάτι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...